Bu haber kez okundu.

Baysaş patronu Şemsettin Aydın röportajı ve önemli açıklamaları ...
Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Bölgesinin ilk adasında ruhsatını alan , ikinci adasında yıkım yapıp, avan için İBB 'ye başvuran ve iksa ruhsatını bekleyen Baysaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın'dan FİKİRTEPEHABER.COM aracılığı ile kamuoyuna önemli açıklamalar ...

Şemsettin Aydın '' Fikirtepe'de olumlu gelişmeler var. Başta platform olarak ciddi bir girişim de bulunarak bakanlık nezdinde Fikirtepe'nin yeni master planının hazırlanması için çabalıyoruz'' dedi. 

Baysaş '' İstanbul 216 '' Projesi Şantiyesi Fotoalbümü için tıklayınız ...

Fikirtepe için yeni mastır plan hazırlığı ...

Sorumuz üzerine Şemsettin Aydın, ruhsat alınan projelerin mevcut durumu göz önüne alınarak tasarlanacak olan master planın Fikirtepe'nin geleceğine büyük katkısının olacağını belirtti. Aydın daha önceden yapılan master planın uygulanmadan iptal edilmesinin kendilerini yeni master plan yapımına yönlendirdiğini aksi takdirde Fikirtepe'de master plan olmadan yapılaşmanın çarpık yapılaşmayı artırarak değer kaybına sebep olacağını ifade etti.

Baysaş '' İstanbul 216 '' Projesi Şantiyesi Fotoalbümü için tıklayınız ...

Çantacıları kendi içimizden ayıklayıp atacağız 

Aydın, Fikirtepelilerin seri bir şekilde imzalarını tamamlamalarının büyük önem arzettiğini belirttikten sonra sözlerine şöyle devam etti; Fikirtepe'de İmzaların bitiminde firmalar arasında yapacakları görüşmeler ile yapabilme kabiliyeti olmayan veya art niyetli firmaları kendilerinin platform aracılığı ile diskalifiye olmalarını sağlayacaklarını belirtti.

Firmalar vatandaşla anlaşmak zorunda 

Şemsettin Aydın art niyetli vatandaşların bulunduğunu , hakkı olmadığı halde bazı vatandaşların farklı taleplerde bulunduğunu ancak herşeye rağmen firmaların vatandaşlar ile oturup konuşarak imzaları tamamlamalarının süreci hızlandıracağını ve firmalarında vatandaşlar ile birebir görüşmesi gerektiğini düşündüğünü belirtti.

Platform sadece firmalardan oluşmakta bünyesinde hiç bir Fikirtepe STK 'sı bulunmamaktadır.

Platform olarak herkese ve tüm STK 'lara eşit ve aynı mesafede olduklarını , kesinlikle hiç bir STK ile özel veya gizli bir ilişkilerinin bulunmadığını söyledikten sonra sözlerine şöyle devam etti; Bazı basın yayın organlarında bilinçli bir şekilde algı oluşturmak için çıkartılan yalan ve yanlı haberlere katılmadığını, platform olarak her hangi bir STK ile bağlantılarının ve/veya tekil işbirliklerinin bulunmadığını söyledi. Aydın hatta medyada çıkan bazı STK'lar ile beraber çalıştıkları yönündeki ifadelerin kesinlikle ne kendilerini ne de platformu bağlamadığını özellikle vurguladıktan sonra '' biz kendi işimize bakıyoruz, kim ne diyor diye takip etmemiz mümkün değil '' dedi.

Baysaş '' İstanbul 216 '' Projesi Şantiyesi Fotoalbümü için tıklayınız ... 

İstanbul 216 da son durum

Birinci adada ilk blokta temelden 12. kata geldiklerini ; kat olarak 8 bodrum, 2 dükkan ve 2 daire katını attıklarını, ikinci blokta bodrum 6. kata geldiklerini söyledi. 3. bllokta da temelden 2. kat ...

Aydın, çalışmaların yoğun şekilde devam ettiğini söyleyerek ikinci adada yıkımın bittiğini belediyeye iksa ruhsatı için başvuruda bulunduklarını ve kısa süre içerisinde hafriyata başlayacaklarını belirtti. Aydın fore kazık ve hafriyat için önlerinde her hangi bir engel bulunmadığını da özellikle vurguladı.

Baysaş '' İstanbul 216 '' Projesi Şantiyesi Fotoalbümü için tıklayınız ...

Aydın bir diğer soru üzerine, satışların iyi gittiğini ve kısa süre içerisinde projenin içerisinde de duvarların örülmesine başlayarak hızla bitirmeye çalışacaklarını söyledi.

Olumsuz gelişmelerin görmezden gelinmesi

Aydın konuşma esnasında her platformda özellikle, yerel internet sitelerinde iyi ve güzel şeylerin gündeme getirilmesinin önemli olduğunu, olumsuz haberler başta olmak üzere başka bölgelerde ve semtlerde olan nahoş gelişmelerin Fikirtepe'de haberleştirilmesinin  Fikirtepeye katkısından çok zararının olacağını iddia etti. Aydın bu konuda herkese büyük görev düştüğünü özellikle vurguladı.

Gönüllü arabuluculuk ...

Aydın, Fikirtepe Firmalar Birliği içerisinde İcra heyeti içerisinde yer aldıklarını belirterek, diğer adalarda yarım kalan imzalar için kendi insiyatifi ile uzlaştırma amacı ile firma ve vatandaşlar arasında diyalog amacıyla köprü görevi gördüğünü ve yarım kalan adaların bitirilmesi içinde büyük gayret sarfettiğini söyledi. 

FİKİRTEPEHABER.COM
banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
vartaşzede 5 yıl önce

nasıl hakemlikse sadece mütahiti koruyor