Bu haber kez okundu.

Mutlu Adasında Seçim Ayarlı Garip Plan Değişikliği..
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kadıköy - Fikirtepe Kentsel Dönüşüm bölgesinde eski Başbabakan ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın ailesine ait parsellerinde bulunduğu ada içerisinde Mutlu Turizm ile anlaşmak istemeyen ve kendi yerini kendisi yapmak için başvuran vatandaşa ait parseli yeni imar plan değişikliği ile yeşil ve dini tesis alanı göstererek askıya çıkarttı.

BİR GÜN SONRA ASKIDAN İNİYOR..

Her hangi bir tevhit işlemi bulunmayan ada içerisinde her biri bağımsız olan parsellerin bulunduğu alan m
evcut koşullarda Ticari Alanken, yapılan yeni imar plan değişikliği sonrası Dini tesis alanı olarak düzenlenmiş bulunmakta.


Bakanlık tarafından yapılan duyuruda; İstanbul ili Kadıköy İlçesi,Merdivenköy Mah. 2363 Ada 3 Parsel ve 3429 Ada 4 Parsellere İlişkin 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliğine İlişkin Askı Tutanağı 30 gün süre ile askıya çıkarıldığı ifade edilmekte. 

 
Bakanlık tarafından Fikirtepehaber.com'a yaplan özel açıklamada; İlimiz Kadıköy İlçesi, Merdivenköy Mahallesi 2363 Ada 3 Parsel ve 3429 Ada 4 Parsellere ilişkin 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile Plan Açıklama Raporu 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 9 maddesi ile Cumhurbaşkanlığı 1 Nolu Kararnamesi’nin 97 (ı) maddesi uyarınca tadilen onaylandığı ifade edilirken,

 
Yapılan açıklamanın devamında; Söz konusu plan, 3194 sayılı İmar Kanunu ve Mekânsal Planlar Yapım Yönetmeliğince 26.03.2019 tarihinden itibaren 30 gün süre ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Ek Hizmet Binası (Abbasağa Mah. Yıldız Cad. No:47 Beşiktaş/İSTANBUL) ilan panosu ile internet sitesinde askıya çıkarıldığı dile getirilmekte.
 
Fikirtepehaber.com olarak yaptığımız araştırmalara göre, Merdivenköy Mah. 2363 Ada 3 Parsel ve 3429 Ada 4 Parsellere İlişkin 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliğinde nasıl bir değişim söz konusu?

Normalde bakanlık daha önce bu her iki adada resen tevhit yaparak süreci ilerletmek istemişti. Ancak, 3429 Ada 4 parsel sahipleri sürecin en başından beri 882,83 m2 lik tek parselde kendi yerlerini yapmak istemiş ama muvafık olamamışlardı. İlerleyen süreç içerisinde resen tevhide açtıkları idari dava sonucu yürütmeyi durdurma kararı çıkartarak, resen tevhidi iptal ettirmişlerdi. 
Habere konu olan bu yeni imar plan değişikliği ile Bakanlık, 31 Mart 2019 seçimlerine iki gün kala, daha önce idare mahkemesinin yürütmeyi durdurma kararı verdiği uygulamayı, bu sefer resen tevhit yapmadan farklı adalarda farklı terk alanları olarak tescil ederek, dini tesis alanı ve yeşil alan olarak yaptığı bu değişiklşikler askıya çıkartmış bulunmakta.

 
Mutlu adasında Şerh İptalleri

Fikirtepehaber.com olarak 21 Aralık 2018 tarihinde yaptığımız bir haberde Mutlu Turizmin imzaladığı sözleşmeye göre her hangi bir iş yapmamış yada başlamamış olmasının üzerinden 5 yıl geçmiş olmasından dolayı bazı vatandaşlar Şerhlerin kaldırılması için tapuya başvurmuşlardı.'
'Son Başbakan'ın İmzasına Rağmen İş Yapmayan Mutlu'ya Şerh Şoku.!'' başlığıyla 21 Aralık 2018 tarihinde yayınladığımız haberin detayları için buraya tıklayın..

 
Daha önce alınan yürütmeyi durdurma kararı bulunmakta..

Mutlu adasında satışa Mahkeme fireni '' Vatandaş haklı!'' başlığıyla yapılan ihalenin iptaline ilişkin idare mahkemesinin yürütmeyi durdurma kararına ilişkin haberimizin detaylarına ulaşmak için buraya tılayın..

Özgür basın Fikirtepehaber.com olarak, Fikirtepe ve kentsel dönüşüm sürecine ilişkin gelişmeleri her zaman olduğu gibi tüm baskı ve iftiralara rağmen, basın etik ilkelerine göre, şeffaf ve tarafsız bir şekilde yayınlamaya devam edeceğiz..

Uygulama İmar Plan Değişikliği, Plan Açıklama Raporları ve Askı Tutanağı  için tıklayınız.

FİKENTDER ''Fikirtepe Nisan 2019 Son Durum Raporu''

FİKENTDER - Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği ''Nisan 2019 - Fikirtepe Bölgesi ve Projeleri Son Durum Raporu'' nu yayınladı... Kadıköy ‘’Fikirtepe Kentsel Dönüşüm’’ bölgesinde son durum nedir? Hangi projeler başladı? Hangileri devam ediyor ve teslim edilen, yaşam başlanan Projeler Hangileri.? Fikentder ''Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği ''FİKENTDER'' in hazırladığı, Fikirtepe Bölgesinin ve Projelerinin Son Durumunu yansıtan ''Fikirtepe Nisan 2019 Son Durum Raporu'' için buraya tıklayın

Yasin BEKTAŞ
_________________________________
ajansFİKİRTEPE/www.fikirtepehaber.com
banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mutlu 5 yıl önce

mutlu mutlu sona doğru gidiyor

Avatar
Özkan 5 yıl önce

Kiptaş’a hazırlık yapılıyor

Avatar
Halil 5 yıl önce

Sona eren birşey var mutlu firmasının sonu olmasın