Bu haber kez okundu.

TEPE-SERA-TİTA Gizli ortaklığı mahkemece tescillendi, Hileli İhale İptal..

FİKİRTEPE’DE KENTSEL DÖNÜŞÜM ADI ALTINDA

VATANDAŞIN MALLARI YOK PAHASINA ELİNDEN ALINIYOR

Fikirtepe bugünlerde büyük skandallarla çalkalanıyor. Kentsel dönüşüm pastasından pay almak isteyen müteahhitler hem arsa maliklerini hem de kendilerinden ev almak ümidiyle para veren kişileri mağdur ediyor.
Bakanlıkça bu bölgede kentsel dönüşüm uygulanmasına karar verilmesinin ardından müteahhit olarak bu milyarlık projeye talip olan Tepe Sera Adi Ortaklığı, kirli oyunlarla ve gizli anlaşmalarla büyük bir vurguna imza attı.

Tepe - Sera - Tita (Sunja) Gizli Ortaklığı ve Hileli İhale!

Müteahhit Tepe Sera Ortaklığı çok düşük metrekareler teklif etmesi üzerine, maliklerce yapılan araştırmalarda, müteahhidin 2/3 çoğunluğu oluşturan malikler ile yapmış olduğu gizli anlaşmalarla bu kişilere ek metrekareler verdiği, bu kişileri rüşvet vermek suretiyle sözleşme imzalamaya ikna ettiği, geriye kalan 1/3 çoğunluğu oluşturan malikler sözleşme imzalamaya mecbur olduklarından, onlara çok düşük metrekareler teklif edildiğini Fikirtepehaber.com olarak daha önceki yaptığımız haberlerde belgeleriyle sizlere duyurmuştuk. Bu konu açılan davalar sonrası mahkeme kanalıyla da teyit edilmiş oldu.

**Fikirtepehaber.com olarak 30.03.2017 tarihinde
''
Fikirtepe'de satışlar seriye bağlandı ama, Tepe-Sera'da işler başka!'' başlığıyla yaptığımız haberimize ulaşmak için buraya tıklayın

Müteahitin karı vatandaşın zararı ''Bire Otuz!''

Müteahhit Tepe Sera Ortaklığı bazı il müdürlüğü görevlilerinin yanlış uygulamaları üzerinden, sadece 12 daireye düşen arsa satışından 30 milyon lira rant sağlamış ve vatandaşın toplam 30 milyon lira değerindeki yerinin 1 milyon liraya satın almasına sebep olunduğu iddia edilmekte.

İhalenin iptali için dava!

Yapılan yanlış işleme karşı arsa sahipleri Av. Ahmet Çetinkaya aracılığıyla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü aleyhine ihalenin iptali için dava açtı. Açılan dava haricinde İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü Suçlar Bürosu’na suç ve akabinde yine İstanbul Anadolu Asliye Hukuk Mahkemesi’nde müteahhitin haksız olarak aldığı tapulara ilişkin iptal ve tescil davası açıldı.

İhalenin Mahkemece iptali sonrası tapuda tedbir kararı

Fikirtepehaber.com olarak, gelinen aşamada arsa sahiplerinin avukatları aracılığıyla savcılık nezdinde yapılan şikayete istinaden  yapılan soruşturma devam ederken, tapu iptal ve tescil davasında da ilk duruşmanın yapıldığı bilgisine ulaştık.

İhalede fesatlık veya bir kasıt mı var ?

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından bazı il müdürlüğü görevlilerinin müteahhit şirket yöneticileri ile iş birliği yaptığı iddiasıyla yapıldığı söylenen bazı işlemlerin hukuka aykırı olarak yapıldığı da yine mahkeme tarafından da teyit edildiği iddia edilmekte. 

Fikirtepehaber.com olarak 14.11.2017 tarihinde yetkilileri de uyaran
''Tepe - Sera Adasında Bakanlık Devrede, Peki Adalet Bu İşin Neresinde?'' başlıklı haberimizi okumak için buraya tıklayın

İşte Hileli 2/3 pay satışı ihalesinin iptal gerekçesi!

Yapılan yanlı ve yanlış ihale İstanbul 10.İdare Mahkemesi tarafından iptal edilmiş ve İdare Mahkemesi kararında özetle “Olayda, davacıların Kadıköy 11. Noterliği'nde Sunja İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile "Düzenleme Şeklinde Taşınmaz Satış Vaadi ve Arsa Payı Karşılığı İnşaat Sözleşmesi" imzaladığı, daha sonra Sunja İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi isminin Tita Dört İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olarak değiştiği, davacıların anlaşma imzaladığı şirketin söz konusu proje alanında uygulama yapan Tepe-Sera Adi Ortaklığı ile bir protokol yaparak anlaştığı maliklerin sözleşmelerinin Tepe-Sera Adi Ortaklığı'na devrettiği halde davacıların hisselerinin satışına karar verildiği, şirketin tüm arsa maliklerine eşit miktarda teklifte bulunmadığı ve bazı arsa maliklerine ayrıcalık tanındığı, davacılara karara katılma imkânı sağlayacak usulüne uygun tebligat yapılmadığı gibi hisselerin satılacağına ilişkin işlemin tüm maliklere tebliğ edilmediği, davacıların arsa paylarının rayiç bedelleri Bakanlıkça tespit ettirilmediği görüldüğünden, 6306 sayılı Kanun ve ilgili Yönetmelik hükümleri uyarınca tesis edilmeyen ve davacıların Anayasa ile güvence altına alınan mülkiyet hakkının devrine neden olacak hisselerinin satışına ilişkin dava konusu işlemde hukuka ve mevzuata uyarlık bulunmadığı gerekçesiyle davaya konu işlemin iptaline karar verilmiştir.  

İşte İlk defa Fikirtepehaber.com'da yayınlanan ve TÜRK MİLLETİ ADINA İlgili idare Mahkemesinin verdiği karar belgeleri..

 

Belgeleri büyütmek için üzerine tıklayın. 

Fikirtepede Vatandaşın malı üzerinden yapılan ''KİRLİ İLİŞKİLER''

Bu karar Müteahhitin yaptığı yolsuzlukların ve il müdürlüğünde ki bazı yetkililerinin yaptığı iddia edilen usulsüz işlemlerin de altını çizmek suretiyle aslında genel olarak Fikirtepe’de bazı müteahhitlerin vatandaşların malını nasıl gasp ettiğinin özetini çıkarmış bulunmaktadır.

Fikirtepehaber.com'a özel demeç veren Av. Ahmet Çetinkaya vatandaşın hakkını savunmak için çok uğraş verdikleri bu konuyla ilgili yaptığı özel açıklamada şöyle dedi

''
Gerçekten de çok iyi niyetlerle Sayın Cumhurbaşkanımızın da öncülüğü ile deprem riski altındaki İstanbul’u hem çarpık yapılaşmadan kurtarmak hem insanların daha modern daha güvenli şehirlerde yaşamasını sağlamak için başlatılan bu kentsel dönüşüm seferberliği maalesef mevzuattaki eksiklikler, idarenin yanlış uygulamaları ve müteahhitlerin rant ve fazla para kazanma hırsı nedeniyle Fikirtepe’de vatandaşı canından bezdirmiş, gelinen noktada ya vatandaşların malları yok pahasına satılıp vatandaş zarar ettirilmekte ya da inşaat yapıp satma vaadiyle hem arsa sahiplerine hem de müteahhitlere güvenerek ön ödemeli satış sözleşmesiyle gayrimenkul alan vatandaşların mağduriyetine sebep olunmaktadır.''

 


Özellikle Fikirtepe’deki bu durum içler acısı bir hal almakta, binlerce insan ya mahalle sakini olarak ya da müteahhite güvenip projeden daire satın alanlar olarak çok ciddi bir mağdur kitlesi oluşmuş olup kanayan yara büyüyerek vatandaş için gerçekten dayanılmaz hale geldiği görülmektedir.

Vatandaşın malı haraç mezat ...

İdare mahkemesinde verilen bu karar bir nebze de olsa vatandaşlar için umut olmuş, Kadıköy Evlendirme Dairesi’ne 20 metre mesafedeki 1,5 Milyon TL' lik dükkânı il müdürlüğü tarafından 95.000 TL’ye satılan mağdur vatandaşlar haklarını almak için mahkemelerde ve Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nde uzun uğraşlar vermek zorunda kalmıştır.

 

''Vatandaş aza tamah etmiyor!'' Müteahitlerin Kara Propagandası ...

Vatandaşlar seslerini yetkililere duyurmaya çalışmakta ama müteahhitler vatandaşların fazla menfaat peşinde koştukları ve uyanıklık yapmaya çalıştıklarını iddia ederek hem mahkemenin hem de yetkililerin gözünü boyamaya çalışmakta ve vatandaşların yargı önünde ve kamuoyunda haksız görünmesi için bu şekilde kara propaganda yapmaktadırlar.

Güçlü sermaye ve bürokrasiyi arkasına alan bazı müteahitlerden yer satın alan da, ona yerini veren de mağdur?

Vatandaşların bu tarz yöntemlere başvuran şirketlerin Türkiye’nin Tepe İnşaat, Pana Yapı, Selimoğlu İnşaat gibi kamuoyunda çokça tanınan güçlü sermayeye sahip basında ve bürokraside güçlü ilişkileri olan şirketlerden olması, vatandaşı hem korkutmakta hem de ümitsizliğe sevk etmektedir.

Vatandaş ne diyor?

Fikirtepehaber.com'a özel demeç veren mağdur vatandaşlar, tüm yaşananlara rağmen, Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Başbakan ve Bakanımızın bu konuda insiyatif alarak haklarımızın korunmasını sağlayacaklarını, var olan hukuksuz ve adaleti zedeleyici uygulamalara çeteleşmelere müsade etmeyip müdahale ederek mazlum ve mağdur vatandaşları koruyacaklarına ilişkin ümidimiz tamdır. Yapılan tüm haksızlıklara ve yanlışlara rağmen, Hukuka güveniyoruz ve yargının bu ve benzeri alacağı başka kararlarla vatandaşın sahipsiz kalmayacağı ve yapılan usulsüzlüklerin cezasız kalmayacağına güvenimiz tamdır.

ajansFİKİRTEPE/ww.fikirtepehaber.com

banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hayal tepesi 4 yıl önce

tepe tepeliyemedi galiba öle kendin yaz oyna yönet olmuyor mus bazen

Avatar
3 maymun 4 yıl önce

tezgah güzel saglam dolandırmıslar mahkemede teyitlemis yapılan islerin usulsuz oldugunu ama bakanlık hep tepe evladı tutmus vatandas sevilmeyen kötu cocuk olmus

Avatar
1 ada 4 yıl önce

bu ne arkadas bakanlık hicmi incelemiyor yapılan ihlemleri
yada isinemi gelmiyor incelemek

Avatar
Fikirtepe Mağduru 4 yıl önce

Osmannn...

Avatar
HALİT EKŞİ 4 yıl önce

YASIN BEY ALLAH SENDEN RAZI OLSUN

Avatar
KARDESLER APARTMANI 4 yıl önce

OYLE VATANDAŞİN MALİNI ÇALMAK İÇİN 3 AVUKATLA GELIRSIN MAHKEMEYE DİYMİ

Avatar
MELEK 4 yıl önce

ÇABUK TAPULARIMI YERINE KOYUN

Avatar
NEYZEN 4 yıl önce

PANA inşaat ile ilgili Devletimizin bir girişim oldumu Yasin bey. Yoksa çiflik bank gibi maç bittikten sonramı sahaya inecekler.