Tepe - Sera Adasında Bakanlık Devrede, Peki Adalet Bu İşin Neresinde?
Vatandaşın malı üzerinden yürütülmeye çalışılan milyonlar !

Sunja İnşaat'ın imza toplamaya başladığı ve daha sonrasında ticari bir operasyonla Titaya pasladığı adaya en son Tepe ve Sera firmaları talipli olunca vatandaşlarda büyük bir sevinç oluşmuştu. Ancak, sözleşme içerisindeki bazı tuzak ve/veya kafa bulandırıcı maddelerin varlığı yönündeki iddialar, bu sevinci vatandaşların kursağında bırakmaya yetti..

Yapılan uzlaşma ve anlaşma görüşmeleri Tepe - Sera firmalarının katı tutumundan dolayı sonuç vermezken, Tepe -Sera ortaklığının Bakanlığa yaptığı üçte ikiye pay satışıyla süreç farklı bir boyut kazanmış oldu. Daha önce bir kere daha yapılmaya çalışılan 2/3 çoğunluğa pay satışı mahkemelerin yürütmeyi durdurmasıyla tıkanınca , bakanlığın yeni girişimi sonrası yeni bir satış işlemi daha kapıyı çalmış oldu!

Devirler ve devirler üzerinden vatandaşın malından kesilen milyon dolarlar!

İş yapma vaadiyle Sunja ve Taşyapı' dan devir alınan ancak, imzaları henüz yüzde yüz tamamlanamayan adada Tita'nın rolü ve kazanımı nedir? Tita ile Tepe ve Sera firmaları arasında yapıldığı iddia edilen belgelere göre, bu firmalar arasında nasıl bir ilişki söz konusu?

Alan razı satan razı, Arsa sahibi vatandaşa ne oluyor? Dercesine gizli pazarlıklarla yapılan devirler ve bu pazarlıklardan habersiz vatandaşın malları üzerinden, dağıtılan milyon dolarlar kimin cebinden ne amaçla çıkıyor!? 

Her iki satış girişimi arasındaki zaman diliminde Fikirtepehaber.com olarak, araştırmacı gazetecilik çabalarımızla elde ettiğimiz ve içeriklerini okudukça vatandaşlardaki tereddütlerin ne kadar doğru olduğunu anladığımız belgelerin varlığı bile yapılan aldatmacalar yönünden başlı başına birer delil oluşturmakta. Bu belgeler vatandaşların tereddütlerini netleştirirken, yapılan gizli ortaklıklar yoluyla vatandaşın malı üzerinde milyonların kimin cebine nasıl götürülmek istendiğini de ortaya koymakta!

Net, Brüt, Emsal Harici ve Satılabilir Alanlar ile bu tabirler üzerinden oluşturulan kafa karışıklıkları kime yarıyor!?

Sözleşme içerisine kurnazca yerleştirilen brüt alan '' Satılabilir alan'' tabirinin amacı nedir? Paylaşımlarda emsal alan ile emsal harici alanlarda vatandaşın kazanımı veya kaybı nedir? Bu kazanım ve karlar kimin cebine neden ve nasıl gidecek? 

Sözleşme bütünlüğü bu adanın neresinde?

Üçte iki çoğunluğu sağlamak için vatandaşlara dağıtılan ve belgelenen ek metrajlar ile paralar daha sonra kimlerden nasıl tahsil edilecek? Bakanlık uygulamasında, sözleşme bütünlüğü vurgusuna rağmen, üçte ikiye pay satışı için başvuran firmaların üçte ikiyi yakalamak için dağıttığı ekstra paraları ve metrajları da içeren protokol ve sözleşmeleri görmezden mi gelecek?

Peki bu belgelerin amacı ne, içeriğinde neler var?

* Elimize ulaşan bu belgelerin içeriğine bakınca, normalde görünmese bile Tepe - Sera ortaklığının haricinde vatandaşın hakkına düşen mal üzerinden de paylaşımların yapıldığı,

* Üçte iki çoğunluğu sağlamak için nasıl bazı vatandaşlara ek metrajlar ve paralar ödendiği yada taahhüt edildiği, temsilci adı altında vekalet alan bazı isimlere vaat edilen yüksek rakamlı paralar içeren noter onaylı Temliknameler,

* 2/3 çoğunluk sağlanıncaya kadar dağıtılan çil çil paralar ve ekstra metrajlar, bağımsız bölümler,

* Yine temsilci sıfatıyla standartlardan fazla alınan metrajlar gözlerden kaçmazken, vekaleten 50-60 kişi adına atılan imzalar ve sonrasında 2/3 çoğunluğun yakalanarak bakanlığa sunulması

* Çıkartılan sahte vekaletname iddiaları, hasta ve yaşlı insanlara raporsuz attırılan imzalar ve daha neler neler .!!

Firma ve temsilciler arasındaki ilişkiler yumağı ..!Sunja - Tita - Tepe - Sera adasında firmalar ve temsilcileri de içeren organize bir ilişki mi söz konusu ? 

Tepe - Sera İnşaat Sözleşmesinde, neden yapılan inşaata ilişkin olarak her şeyde eşit bir paylaşımı kabul etmiyor ve insanlara ek feragatname imzalatılıyor? 

Üçte ikiye pay satışını vatandaşın tepesinde demoklasin kılıcı gibi sallandıran Bakanlık bürokratlarına, mazlumun malını satarken ahını ve şaşmayan adalet terazisini hatırlatıyor ve soruyoruz!

Çok yakın bir zamanda, bir kaç hafta sonra görülecek ve belkide bu hileli 2/3 çoğunluk kararının iptali yönünde açıklanması kuvvetle muhtemel bir mahkeme arefesindeyken, vatandaşın aleyhine geri dönülmesi imkansız zararlar doğurabilecek ve birilerinin haksız kazanç sağlamasına yardımcı olabilecek türünden  mevcut davanın bile sonucunu beklemeden, yangından mal kaçırırcasına alel acele yapılmaya çalışılan 2/3 çoğunluğa pay satışının amacı nedir?

Dava içeriğine Fikentder Derneği ve avukatları aracılığıyla giren, içerik bakımından da dudak uçuklatan belgelerin görmezden gelinerek 2/3 pay satışında acele edilmesinin sebebi nedir?

Firmalar ile vatandaşlar arasında yapılan sözleşmelere, serbest piyasa koşulları mantığıyla yaklaşılıp müdahale edilmezken, sözleşmedeki bazı aksaklıklar ve bariz haksız kayıplardan dolayı imza atmaktan imtina eden vatandaşların haklarını, sizler değilse kamu olarak kimler savunacak, bu yanlışları düzeltecek?

Dün olduğu gibi bugünde yapılan baskılar sonrası vatandaş aleyhine, bozuk ve haksız paylaşım içeren, kendisinin elini kolunu bağlayan ve firmanın girişimi sonrası bakanlıkça da dayatılan bir sözleşme mevcut. İçerik bakımından, tek taraflı firma lehine olan bu tarz bir sözleşmeyi, vatandaşın yapılan kanuni baskı sonrası imzalamasından sonra yapılacak olan, bağımsız bölüm paylaşımlarında yaşanacak hak ihlalleri ve eksik metrajlerden dolayı kim sorumlu olacak?

Vatandaşın haklı olarak dillendirdiği ''Hakkımızın, hukukumuzun korunmasını ve devletin, bakanlığın tam saha sermayenin yanında değil, tam tersine şefkat eliyle tüm gariban vatandaşların üzerinde  koruyucu kalkan olarak görmek istiyoruz!''feryadına kimler ne zaman kulak verecek?

Yasin BEKTAŞ
______________________________________

ajansFİKİRTEPE / www.fikirtepehaber.com


banner23
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Fikirtepe 1 yıl önce

Amaçları temiz ev sahibi olup içinde oturmak olmayanları, işsiz işsiz gezip hayatlarında önlerine bir defa çıkmış böyle fırsattan olabildiğince nemalanmak adına zorluk çıkaranlardan da bahsedermisiniz

Misafir Avatar
4.adLı 1 yıl önce

Peki verenlerin günahı ne yıllardır fikirtepeyi aşaşalıyan hor görenler şimdi evine ana babasına uyramıyanlar fikirtepenin 3 .adanin söz sahibi olmuş bagcıyı bagından kovuyur fikirteyi artık eski fikirtepe 3.ada eski 3.ada değil fuhuşun uyuşturucunun pencesine girmiş gençler çocukların günahıni kim verecek

Misafir Avatar
Fikirtepe 1 yıl önce

Bir de olmadık isteklerde bulunan,haksız istekleriyle zorluk çıkaran mal sahiplerini haber yapsanız şu günlerde gazeteleri okursanız inşaat firmalarında seri iflasların beklendiğini okursunuz.devlet güvencesi kiptaşa karşı şımarıklık yapanları haber yapsanıza madem tarafsızsınız

Misafir Avatar
dogrular 1 yıl önce

Fikirtepe...rumuzu sen hangi firmanın yalakalıgıni yapıyorsun onu açıklasana...senin gibi yalakaların yüzunden fikirtepe bu durumda..

Misafir Avatar
Adam 1 yıl önce

Fikentderi ve fikirtepehaber tebrik efiyorum. Ama indanlar hala haklarını aramsktan uzak

Misafir Avatar
Fikirtepe 1 yıl önce

Firma yalakalıgı yapmıyom kardeş çok lazımsa anka adasındayım.ben haber yanlış demiyorum ama fikir tepenin gecikmesine neden olan diğer nedenler de yazılsın

Misafir Avatar
Editör 1 yıl önce

2011-2017 6 koca yıl. Ortada ne var koskoca bir kuyu var. İşin kötü tarafı yandanda geçemiyorsun. Bakın saygı değer fikirtepeliler. Bu dönüşümde yanlış olan tek bir şey var. O da özel imar verilmiş bir bölgeye bence özel müteahhitler gelmeliydi. Bunu neden yapmadılar. İnanın bu soruya cevap bulmalıyız. Kim buraları tarumar etti. İstisnaları tenzitenzi ediyorum. 1 bilemedin 2. Adaya talip olursun adaların ortalamaları 15 dönümden az değil. Sen hürmüz misali 2 de yetmez 3 olsun 5 olsun dersen ve tilkinin kuyruğu misali birini yıkıp diğerine başlarsan mağduriyetlerin önünü alamazsın. Kusura bakmayın Ataşehir gibi bundan 20 sene önce taş ocakları kör bayırdan ibaret bir kırsal yer şimdi el yakıyor. Kadıköyün Anadolu yakasının en kıymetli yeri FİKİRTEPE neden cezalandırılıyor. Bunun arkasında kimler var. Çantacılar neden öne sürüldü. Ve bu cenazeyi kim kaldıracak. Yıkılmayan bir fikirtepe başa bela olacak gibi. Fakat hangi başlara bilemiyorum. Ancak hiç bir siyasi seçimler yaklaşınca buralara gelmesin. Bizden süt çıkmaz artık.

Misafir Avatar
fikirtelim 1 yıl önce

anka 7sene bekledik kiptaşı 1 sene biribirinden beterler ya ya ankaya yardım et yapssın kiptaş bey yada iyi bir firma yeter yaaaaaa