Bu haber kez okundu.

Kentsel dönüşümde, alttan yukarılara giden yanlış bilgiler mi var ?
Cumhurbaşkanı haklı Bakan da ama ...

Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Bakan Özhaseki'nin şahsi düşünce ve girişimlerinin pozitif, iş bitirici ve haktan yana olduğunu düşünüyoruz. Bu iyi niyet ve düşüncelerle
 Ankara'da düzenlenen, şehircilik şürasında yapılan konuşmalar bizleri farklı bir anlayışa çekse de lokalde alt personel bazında yapılan uygulamaların farklılıkları, gerçeklerin daha farklı olduğu noktasında ciddi şüpheler barındırmakta. Hatta yapılan çalışmalar ve girişimlerin bakanlığa farklı ve yönlendirici bir biçimde sunulduğu hatta bu yönlendirmeler doğrultusunda görüşler alındığı yönünde şüpheler oluşmakta.

Fikirtepe'de Çözüm Reisin Bir Sözüne Bakar !!!Cunhurbaşkanı Erdoğan'dan Firmalara usulsüzlük uyarısı
Cumhurbaşkanı Erdoğan "Müteahhitler acımasız bir şekilde yolsuzluk yapıyorlar"

Öncelikle açılış konuşmasını yapan Sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğa'nın dikeyden ziyade yatay yapılaşma, boğazda ve şehirlerdeki tarihi doku vurgusunun haricinde, müteahitler tarafından yapılan ve bakanlık ve/veya ilgili belediye personellerinin göz yumması haricinde 
kesinlikle gerçekleşme imkanı olmayan kot farkı soygunu ile hileli yapılaşmalar noktasında idarecilerin bilgisi ve onayı haricinde farklı ve çarpık yapılaşmaların sorumlusu kim !?
Sayın Cumhurbaşkanımızın haklı olarak işaret ettiği ve devletin ilgili birimlerine karşı yapılan bu usulsüzlüğün daha fazlasının vatandaşlar nezdinde de yapıldığını düşünüyor ve bakanlığı özellikle Fikirtepe'deki sözleşmeler ve paylaşımlar noktasında  acil olarak göreve çağırıyoruz.Bakanımız Özhaseki'nin hiç kimse mağdur olmayacak sözü açık bir senettir!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin hiç kimse mağdur olmayacak vurgusuna rağmen, hakkında hiç bir araştırma yapılmayan sözleşmeleri imzalamadığı için vatandaşların rızaları dışında mülkiyetlerinin, resen satışa çıkartılması ve bunun üçte iki çoğunluk kılıfı altında doğrudan müteahit firmalar lehine işletilmesi neyi ifade etmektedir. Sayın bakanımızın bünyesinde bulunan personelinin yaptığı yanlış veya taraflı uygulamalarına müdahale edeceğini umuyor, Müteahitler ve Firma çalışanları haricinde Fikirtepeli vatandaşlar ve onların temsilcileri konumundaki derneklerle de görüşmesini bekliyor ve talep ediyoruz...Bakanlığın hakemliği, İfrazen tevhit veya İmar transferi kaçınılmaz!

Bu konuda herkes dönüşümün bir an önce gerçekleşmesini ve hakkı olanı kazanmak istiyor. Bakanlığın tek taraflı sadece müteahitlerin fahiş kazanımlarını koruma altına alması kabul edilemez. Burada iyi sözleşme ve çalışma içerisindeki müteahitleri tenzih ediyoruz.

Fikentder Derneği olarak Bakanlığın önceden uygulamaya koyduğu hakemlik rolünü yeniden uygulamasını talep ediyoruz. Bakanlık hakemlik rolü haricinde sözleşmelerin düzeltilmesine de yanaşmıyorsa , vatandaşın yerini ifraz ederek veya yine vatandaşın rızası ve karşılıklı uzlaşı ile vatandaşın hakkını aynı eşdeğer konum ve mülk karşılığı imar transferi yöntemiyle farklı bir çözüm yolu bulabilir.Fakir Fikirtepe Yetim mi? 
Bakanlık ''KİRADA'' Neden Fikirtepe'yi firmaların insafına bırakıyor !?


Zengin Bağdat Caddesindeki vatandaşlara müteahit haricinde bakanlık tarafından ek kentsel dönüşüm kira desteği sunulmaktadır. 
Sayın Bakanımız'dan Fikirtepe'ye karşı yapılan kira ayrımcılığına son verilerek ek kira desteği sunulmasını istiyor ve talep ediyoruz...

Kiracı hakları korunurken mal sahibinin mülkiyet hakları görmezden neden geliniyor !?

Bugün kanuni haklarından dolayı bırakın mal sahibini, devlet birimleri bile boşaltıma yanaşmayan kiracılar hakkında yasal hiç bir şey yapamazken, vatandaşların yıllardır edindikleri kendi tasarruf ve birikimleri ile elde ettikleri gayrimenkulleri, kendi rızası dışında resen tevhit edilebilmekte hatta rızası dışında satışa bile çıkarılabilmektedir.

Fikirtepe'de ilk temel muamması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin Fikirtepe'de atılmış olan temellerden habersiz olması mümkün değilken, dünkü Şehir Şürasında yaptığı konuşmada 5 Şubatta Fikirtepe'ye yapacağı ziyarette ilk temeli atacağını söylemesi de ayrı bir karmaşa olsa gerek.Alt kadronun farklı girişimlerimi var?

Evet Sayın Cumhurbaşkanımız'ın ve Sayın Bakanımızın iyi niyetinden şüphemiz olmasa da alt personel bazında yapılan farklı, kişiye özel ve vatandaşları mağdur edici uygulama ve faaliyetler noktasında maalesef aynı şeyleri söyleyemeceğiz.

Firmaya özel muamele

Her ne kadar herkesin parseli ayrı ve tapusu müstakil olsa bile bırakın bireysel yapılan girişimleri, Müteahit firmalar arasında bile yapılan ayrımcılık artık insanları isyan etme noktasına getirmektedir. Konuyla ilgili belgeler elimizde mevcuttur ve ilgili birimlere sunulmuştur. Gelişmeler oldukça bu konuyla ilgili görüş ve düşüncelerimiz aktarmaya devam edeceğiz...Bakanlıkta farklı söyler, mahkemede şaşar !

Konuyu çok fazla uzatmadan Bakanlık kentsel dönüşüm birimi personellerinin yaptığı taraflı girişimleri sayacak olursak; ilgili personelin kişiye ve hatta firmasına göre özel olarak yorumladığını söyleyebiliriz. 6306 sayılı kentsel dönüşüm yasası başta olmak üzere, tip imar yönetmeliği ve Fikirtepe plan notları içeriğindeki, hem vatandaş hem de firmaların yasal olarak eşit kullanma imkanı olması gereken kanun ve maddelerin ''yerine ve firmasına göre'' görmezden gelinmesi veya farklı yorumlanması hakkında eminiz sayın bakanımızın ve yüce Türk adaletinin bir tasarruf yetkisi vardır ...Fikentder Derneği faktörü

Fikirtepeli vatandaşların şahsi girişimleri haricinde, Fikentder Derneği'nin de, 
kimse mağdur edilmeden, bu hakların herkese eşit ve adil olarak uygulanması noktasında yaratıcı girişim ve çözümlerinin olduğunu ve bundan sonra da her düzeyde olacağını herkes bilmelidir.FİKENTDER DERNEĞİ ''Fikirtepe Son Durum Raporu''5 Şubatta temel atma ve Bakan ziyareti


Konuyu şimdilik burada noktalıyor, 5 Şubat'ta Fikirtepe'de sayın bakanmızında katılımıyla yapılacak olan temel atma ve yıkım töreninin şimdiden Fikirtepe'ye hayırlı olmasını diliyoruz.

Yasin BEKTAŞ / www.FİKİRTEPEHABER.com


banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ali 7 yıl önce

Fikirtepelilerin oylari lazim!

Avatar
Ali 7 yıl önce

Kentsel dönüşüm mağduları, Mülkiyet haklarımızi yagmaliyanlar, yine oylarımızı istiyorlar! Bu seferde verelimmi?

Avatar
Ali 7 yıl önce

Bakan bey, mulkiyet hakkina saygi gosterin.

Avatar
hakan 7 yıl önce

Yoktaş gerçekten arsız , utanmadan afiş asmış Vartaş Kiptaş ilbank diye , adamlar 5 yıl mlleti süründürdü inşaat yapmadı defolup gitmiyorlar hala , bunlarla sözleşme yapılmasına vesile olan temsilci müsvetteleri de aynı şekilde .

Avatar
NEYZEN 7 yıl önce

AFİŞE BAKINCA İŞİN SIRRI ÇIKIYOR ORTAYA.BEN YAPAMADIM GEL SEN YAP DİYEN FİRMA. MADEM ÖYLE BEN YAPARIM DİYEN DEVLET. YAVUZ HIRSIZ EV HALKINI ŞAŞIRTIR BU OLSA GEREK. VAŔTAŞIN ADI GEÇEN TÜM ADALARA BEKLERİZ TEMEL ATMAYA SAYIN BAKANIMIZI DİĞRT ADALAR ÜVEY KALMASIN. ACABA DEVLET SORMUŞMU ETİN NEYDİ BUDUN NEYDİ BU KADAR ADAYI NASIL KENDİNE BAĞLADIM BİRİNİ YAPMADINDA DEVLETİMİ BEKLEDİN DİYE. YAP İŞLET DEVRET. İŞLET DEVRET YAP MODELİ.

Avatar
NEYZEN 7 yıl önce

BU TEMEL ATMA TÖRENİ. KİMİN TEMELİ ATILACAK ÇOK ÖNEMLİ. KEMAL SUNAL FİLMLERİNE TAŞ ÇIKARTAN Bİ FİKİRTEPE FİLMİ İZLİYORUZ. ZÜĞÜRT AĞALAR AĞALIK TASLIYOR.GERÇEK AĞALAR MALA KONUYOR. GARİBAN HALK AVCUNU YALIYOR.

Avatar
Bizler Ne Olacağız 7 yıl önce

bostancıda minübüs caddesi kenarında 135 m2 900,000 tl kentsel dönüşüm 2,07 emsal ile 48m2 düşüyor değeri 350,000 tl oluyor ve şuan imşaatta. 4 emsal ile anlaşama yapanlara helali hoş olsun yinede bilinki bizim emsalimiz 1,20 çok daha büyük mağdurlar var,

Avatar
KIZIL TİLKİ 7 yıl önce

Bu temel atma siyasi bir manevradır .