Bu haber kez okundu.

Fikirtepeli ne ister.!?
İstanbulda yaşayan cahil değil belki kurnazdır !!!

İstanbul'da yaşayıp ticaretle her gün hemdem olan hiç kimse kusura bakmayın ne aptaldır, ne de cahil! Herkes malının kıymetini gayet iyi bilmekte ve çok ta iyi hesap yapabilmektedir. Hiç kimse kimsenin hakkını kendisinden daha iyi savunamaz. Bu konuda Fikirtepe dışı siyaset kokan oluşumların Fikirtepe'de yaşam hakkı yoktur ! Fikirtepeliler istedikleri zaman kendi haklarını kendileri istedikleri zaman çok iyi arayabilecek güce ve iradeye hakimdirler. Bu konuda yapılmış olan Fikirtepe ve bakanlık eylemleri çok net olarak ortada durmaktadır. Başlatılan hukuksal mücadeleler de cabası ...


FİKİRTEPELİLER NEDEN SATIŞ YAPAR? YAPILAN SATIŞLAR PİYASA KOŞULLARINA TERS MİDİR ? KİMLER NEDEN RAHATSIZ OLURLAR?

Evet Fikirtepe'de hatırı sayılır bir oranda arsa satışı yapılmıştır. Ancak yapılan bu satışların genel ekseriyeti imzaların tamamlanamamış olmasından dolayı yaşanan işe başlayamama gecikmelerinden dolayıdır. Tabi çantacı tabir edilen firmlar da cabası !

Tüm bunlara rağmen aradan geçen 4 yılı aşkın süre ne Fikirtepeyi ne de Fikirtepelileri kimse için çantada keklik yapmamıştır, yapmayacaktır da. 4 yıldır hiç bir destek sunmayan ve verilen hakları fazla görenlerin de siyasal kazanım arzuları kursaklarında kalacak ve beklenen ümit edilen kentsel dönüşüm tüm aksi çabalara rağmen tamamlanacaktır. Tamamlanması Fikirtepelilerin aleyhine değil tamamen lehinedir.İSTİSNALAR KAİDEYİ BOZMAZ ''PARA PARA PARA !!!''


Gerçekten hak mı arıyoruz yoksa düğünümüze sponsor mu ya da, Rüyalarımızda göremeyeceğimiz paraları uyanıklık yaparak daha fazla ne ve nasıl koparırım kurnazlığı mı!? 


FİKİRTEPE'DE KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN KAÇINILMAZLIĞI VE VERİLEN HAKLARIN CAZİBESİ

Devlet politikası haline gelen ve çürük yapılaşmadan dolayı depreme ve bozuk şehir görüntüsünü daha modern hale getirme girişimi olarak özetleyebileceğimiz kentsel dönüşümün önündeki en büyük engel nedir?


Vatandaş gerçekten kentsel dönüşümü iyi anlayabildi mi? Bizim hak adı altında elde ettiğimiz değerli kazanımların da üstündeki beklentilerimizin mevcutlarında ortadan kalkmasıyla nasıl bir pozisyonda kalacağımızın hesapları yapılıyor mu vatandaş veya vatandaşları yönlenidrenler tarafından ?FİKİRTEPE ARTIK BİTMELİDİR, BUNDAN SONRA YIKINTILAR VE DÖKÜNTÜLER İÇERİSİNDE BU ŞEKİLDE BEKLETİLMEK HERKESE YAPILAN BİR ZULÜMDÜR!

Evet siyaset hoştur ,çirkindir bilemeyiz ! Bunu ancak yapanlar, kapalı kapılar arkasında iş tutanlar bilebilir. Fakat gariban Anadolu insanının elde ettiği mevcut hak ve kazanımlarının kaybolmaması için hukuk içerisinde kalarak ve kimselere alet olmadan hakkını koruyarak sağlama alması kadar doğal hiç birşey olamaz!

Avukatlık müessesi de bunun için vardır zaten. Fikirtepe kentsel dönüşümünde yapılan doğru ve hatalarıyla beraber geride kalan 4 yıla rağmen imzalanmış sözleşmelerin düzeltilmesi ve kaybedilmiş hakların geri alınması da ancak hukuk ve bireysel iradenin varoluşuyla mümkündür. 

Herkes özgür ve hür iradesiyle hakkını arayabilir ve aramalıdır da. Bazı söylemlerimizin bazı adaları ve ve bu adalardaki hak arayışlarını kapsamadığını ve her zaman desteğe açık olduğumuzu da özellikle belirtmek istiyoruz.

MİLYONLARIN HAYALİYLE YAŞAYIP KURUŞ KOKLATMAMAK OLMAZ !

Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesinde gündeme gelen serzenişler tüm Türkiye'nin malumudur artık ! Duymayan sağır sultan bile kalmadı. Ancak hep serzeniş hep serzeniş nereye kadar ? Gerçekten sözleşme veya başka her ne sebepten dolayı maddi veya manevi hak kaybı varsa bunun için lütfen kesenin ağzını açıp hakların aranması ve savunulması gerekmektedir.

Zengin olmak, rüyası veya hayali bile olsa bizce buna değer diye düşünüyoruz. Fikirtepelilerin kendi kendilerine yaptıkları kazıklar ve aldatmacalar ortadayken birde dışarıdan gelebilecek siyasi destekler ne kadar haklarımızı koruyucu olacaktır ! daha düne kadr Fikirtpelilere verilen hakların fazlalığından dem vurarak verilen hakların çeşitli sebeplerle iptali için yapılan girişimler ve birçok kazanımlarında '' yollar ve h serbestisi'' kaybedilmesi ortadayken !!!


Bu konuda herkesin bireysel hukuk mücadelesinde bulunacağı gibi Fikentder Derneği de hiç bir siyasi destek ve yardım almadan vatandaşlara ciddi hukuki destek vermektedir. Fikirtepe Haber de gerçekten doğru bir şekilde hak arayan herkesin sesi kulağı olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Bunun örnekleri mevcuttur. Alınan neticeler ve elde edilen başarıları da ortadadır. Tüm bunlara rağmen vatandaşlara yapmak istediğimiz çağrı lütfen kimselerin oyununa alet olmayınız. Hak arayışları için yapılan Hukuki mücadeleye saygımız sonsuzdur. Fakat siyasi söylem ve eylemleri örtüşmeyerek firmalardan daha fazla para koparma derdinde olanlara lütfen alet olmayınız.! Böyle bir düşüncedeyseniz lütfen komşularınızı da düşünerek hareket ediniz ve gerçekten iş yapmak isteyen firmanın önünü açınız ! Firma hakkında olumsuzsanız , en azından şartlı ve süreli bir imza ile onun sizleri bahene etmesine müsade etmeyiniz!FİKİRTEPELİ NEDEN MAĞDUR ?

Evet Fikirtepeliler mağdur , Fikirtepeliler perişan ama bahene edilen sözleşmelerden değil , atılmayan imzalardan ve bir türlü inşaatlara başlanılıp bitirilmemesinden dolayı.

Kimse kimseyi kandırmasın ! Dağılım dahil , sözleşme içeriği de olsa projesi başlayan ve daire metrekaresi olarak satış yapan hiç bir arsa sahibinden şikayet duymadık bu güne kadar ! Şikayetler ya başlanılmayan ya da farklı amaçlar ve işbirlikleri yüzünden başlatılmayan projelere imza atan vatandaşlardan gelmektedir.

Sonuç olarak herkesin hedefinde aldığı, alacağı veya almayı umut ettiği dairelerini daha yüksek bedelle satıp farklı bölgelerden daha ucuz konutlar edinmek. Ancak geçen her boş zaman Fikirtepe'de ki satışların değerini ve hızını düşürürken ucuz konut almayı düşündüğümüz bölgelerdeki hızlı değişim sonrası eski düşük fiyatların Fikirtepe ile dengelenmesine sebep olmaktadır.

Son söz olarak ÇOK İSTİSNAİ DURUMLAR HARİCİNDE genel olarak söyleyeceğimiz o ki; FİKİRTEPELİ MALININ DEĞERLENEREK BİR AN ÖNCE TUZAĞA DÜŞMEDEN NAKDE ÇEVRİLMESİNİ İSTER !!!

Bu bağlamda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın geç olsa bile yapacağı yeni kanun değişikliğini de olumlu bulduğumuzu ve kimsenin mağdur edilmeyeceği ümidiyle desteklediğimiz belirtmek istiyoruz.

Yasin BEKTAŞ - Fikentder Dernek Bşk.
_________________________________
ajansFİKİRTEPE/www.FİKİRTEPEHABER.com
banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.