Bu haber kez okundu.

Fikirtepeli Müteahitler Bakanlığa Meydan Okuyor!

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Bölgesinde sadece % 20 sinde inşaatlar bitirilerek sahiplerine teslim edilmişti. Geriye kalan % 80 lik bölümün bir kısmında ise binalar yıkılmış, arsa haline dönüştürülmüştü.

Finansı yeterli olmayan bölgedeki Müteahhitler inşaatlara ya başlamamış arsa halinde bırakmış, yada inşaatları yarım bırakmıştı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tüm Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Bölgesindeki durumu incelemiş. Farklı farklı çözüm yollarını kamuoyu ile 23 Kasım 2020 tarihinde paylaşmıştı.

YARIM KALAN İNŞAATLARI TAMAMLAMA İZNİ

Sürecin devamında Bakanlık, Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Bölgesinde iş yapan tüm müteahitleri çağırarak toplantılar düzenledi. Bu toplantılar sırasında masaya bazı şartlar koyan bakanlık bu şartları kabul eden dört müteahhitin yarım kalan inşaatlarına devam etme iznini verdi.

FİKİRTEPELİ MÜTEAHİTLER BAKANLIĞIMIZIN İSTANBUL İL MÜDÜRLÜĞÜNE MEYDAN OKUYOR !!!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, gerekli şartları kabul eden Müteahhitlerin yarım kalan inşaatlarına 6306 sayılı yasaya göre el koyma yetkisini kullanmadı. Müteahitlerden teminat ve iş bitirme planı alarak projelerini tamamlamalarına şartlı olarak izin verdi. Geçen süre içinde Müteahitler taahhüt ettikleri şartlara uymadılar.Çevre ve Şehircilik Bakanlığının iyi niyetli toleransını suistimal ederek adeta Devletimize meydan okuyorlar !!!

MEYDAN OKUMADA BAŞARAN İNŞAAT ÖRNEĞİ !!!

Hüseyin Başaran'ın sahip olduğu Başaran İnşaat Fikirtepe projesinde hak sahibi Fikirtepelilerin kiralarını aylardır ödemiyor. Yaptıkları sözleşmelerle mükellef oldukları vergileri de ödemiyorlar. Mağdur olan vatandaşlar duruma isyan ederek Fikirtepede ki şantiye önünde protesto eylemi düzenlediler. Bu protesto sırasında devletimizin kolluk kuvvetlerinin aracılığıyla Başaran İnşaat'ın yetkilisi görüşmeyi kabul etti. İki hak sahibi temsilci içeri alındı.Bu görüşmede girma yetkilisi alaycı bir tavırla Hak sahibi vatandaşlara ''KİRA ÖDEMESİ YAPMAYACAĞIZ'' dedi.

Ayrıca aynı yetkili, Bakanlığa meydan okuyarak ''PROJEYİ İSTERSEK BAKANLIĞA (Toki) DEVREDERİZ'' diyerek Hak sahibi vatandaşları tehdit etti.

FİKİRTEPELİ MÜTEAHİTLERİN BU PERVASIZLIĞININ NEDENİ BAKANLIĞIMIZIN KATI DENETLEME YAPMAMASI VE FAZLA İYİ NİYETLİ OLMASI MIDIR?

banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Oğuz ÇAKMAK 2 yıl önce

Devletimiz - Bakanlığımız, Başaran inş. Hüseyin Başaran karşısında bizi yalnız bırakmamalıdır. Burada Ç.Ş.B. İstanbul İl Müdürüne görev düşüyor. Acil yapılan sözleşmeye uymayan Başaran Firması uyarılmalıdır. Başaran İnş. taahhüt ettikleri şartları yerine getirmiyor ise gerekli yaptırımlar uygulanmalıdır. Bakanlığımızdan bizi 11 yıldır perişan eden 4 yıldır inş yapmayıp o günden bu zamana kadar kiralarımızı ve Emlak Vergilerimizi firmaya ödetmesidir.

Avatar
Fikrinin fikri 2 yıl önce

Fikirtepe halkının hakkını yiyen gasp eden her kim olursa olsun iflak olmaz bunu yapan başaran inşaat sahibi akıllanmadı mı daha 2 sene önce bir uçak kazası ile kızını kaybetmedimi bu kez kendi gider

Avatar
Bahri Barbaros 2 yıl önce

Yerinde ve güzel haber yapmışsınız. Yalnız bir şeyi düzeltmek isterim. Müteahhitler koca bir devlete kafa tutuyor. Devlet bu konuda zaafiyet gösteriyor. Bunlara gerekli yaptırım uygulamiyor. Bunlarda keyfi hareket ediyorlar yüz bulup.

Avatar
Erkan 2 yıl önce

Oh ne iyi
İşine geldiği gibi oyna işime gelmezsse tokiye devrederim diye tehdit
Yazık insanlara yazık aldığınız beddualar nereye gidecek sanıyorsunuz
Garibimde suç nerden bilsin şeytanla müzakereyi
Hata en baştaki kontratlarda işte
İyi niyet suistimal edildi
Bitren mütahitlerede helal olsun diyorum

Avatar
yiğido 2 yıl önce

25.09.2021 tarih Cumartesi yapılan protesto üzerine 27.09.2021 tarihinde inşaatı durdurduğunu maalesef gördük. Kiraları isterseniz TOKİ ye devredeceğini devrederim demiş. Bir şekilde hukuka baş vurarak talep edeceğiz. Yol yakınken Hüseyin Başaran sen TOKİ ye devret. Mülk sahipleri olarak Hakkımızı da sana nejlaya bizleri senin ile karşılaştıranlara hakkımızı helal etmiyoruz. Bizleri inşaatı durdurarak korkutamazsın. İnan isterse 10 yıl daha beklerim. bizleri bu hale sokan Hükümeti bakanı çalışanlarını da Allah a havale ediyorum. Yazıklar olsun.

Avatar
Magdurlar 2 yıl önce

Ceylan inşaat muhteşem Yeni yüzyıl mutehait kira ödemeleri ni yapmıyor inşaat yarım kaldı bir türlü bitirmiyor bakanlık el koyup gereğini yapmali