Bu haber kez okundu.

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği'nden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Teşekkür

      FİKENTDER ''Fikirtepe Kentsel Dönüşüm'' Derneği'nden Cumhurbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği talimat sonrası Çevre ve Şehircilik Bakanlığı vakit kaybetmeden çalışmalara başlarken, söz verildiği gibi ilk ofis Fikirtepe'de açıldı. Fikirtepe'de yaşanan sıkıntılar ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Fikirtepe'nin çözülmesi yönünde verdiği talimatla sevince döndü. FİKENTDER DERNEĞİ yayınladığı teşekkür ile Fikirtepelilerin yaşadığı bu sevince tercüman oldu. 

Bakan Murat Kurum'un yaptığı açıklama ile Fikirtepe'yi bundan sonra Bakanlığın iştiraki olan Toki ve Emlak Konut yapacak. Fikentder Dernek Başkanı Yasin Bektaş, yapılan Twitter etkinlikleri sonrası vatandaşın sesini duyan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve cumhurbaşkanının bu talimatı vermesinde, emeği geçen ve katkıda bulunan herkese teşekkür ederek Fikirtepelilerde oluşan mutluluğu ve memnuniyeti dile getirdiklerini söyledi. Bektaş ayrıca verilen sözlerin takipçisi olacaklarını da ekledi.

     Yayınlanan teşekkür mesajında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum haricinde, Fikentder'in çalışmaları ve Fikirtepeliler adına sunduğu çözüm talepleri doğrultusunda desteklerini esirgemeyen ve Cumhurbaşkanına iletilmesinde katkısı olan ve geçmişte Fikirtepe'ye destek olan tüm siyasiler ve yetkililer de bulunmakta.

İşte FİKENTDER DERNEĞİ tarafından ''Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve diğer yetkililere teşekkür'' için yayınlanan metin

''Fikirtepe'de sorunların çözümü adına böyle sıkıntılı bir dönemde her türlü desteği veren ve tüm Fikirtepelileri mutlu eden,

      Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkürlerimizi bir borç biliriz.

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, talimatı doğrultusunda bizlere muştulu haberi duyuran Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a ve şahsında gayretli bir çalışma içerisine giren tüm yetkililere;

 Fikirtepe'de yaşanan sorunların çözümü, yarım kalan inşaatların tamamlanması, deprem riski altındaki binaların, bölgedeki emsaller de göz önüne alınarak yenilenmesi ve hak sahiplerine teslim edilmesi doğrultusunda çalışmalar başlatılmasından dolayı teşekkür ederiz.

Fikirtepe'de yaşanan sorunlar yumağının çözümü için Fikentder Derneği olarak yaptığımız çalışmalar ve birebir görüşmeler aşamasında desteklerini esirgemeyen , sorunların Cumhurbaşkanına aktarılması noktasında büyük katkı sunan ;

      Eski Başbakan Yrd. Rize Milletvekili ve AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Gn Bşk. Yrd. Hayati Yazıcı'ya

      İstanbul Milletvekili, Ak Parti Mali ve İ. İşlerden Sorumlu Gn. Bşk. Yrd. Vedat Demiröz'e

      İstanbul Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Yerel Teşkilatlar sorumlusu Erol Kaya'ya

      Ak Parti'den 24. Dönem İstanbul Milletvekili Gürsoy Erol'a

      Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı Av. Aydoğan Ahıakın'a

Fikirtepe'de mevcut sözleşmeler ve aynı yoğunlukta, hiç kimseyi mağdur etmeden Türk aile yapısına uygun modern yapılarda, zengin sosyal donatı alanları,parkları, kreş ve camileriyle imar edilip Cumhuriyetimizin 100. yılında İstanbul'a ve halkımıza yaraşır Modern bir kent olarak imar edilmesi için verilen talimat öncesi verdikleri destek ve katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

      Fikirtepe sorunları için pozitif  katkı sunan; Kadıköy Belediye Bşk. Şerdil Dara Odabaşı'na

      Fikirtepe’de yaşanan sorunların çözümü adına Geçmiş dönemde desteklerini sunan;

      Eski TBMM Başkanı ve Başbakan,  26. Dnm İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'a

      Fikirtepe sorunlarını gündeme getiren ve çözüm için geçmiş dönemde T.B.M.M. de kanun teklifi veren

      İstanbul Milletvekili ve Chp eski TBMM Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi'ye

      Bu vesile ile emeği geçen tüm büyükşehir ve bakanlık yetkililerine,

      Birlik ve beraberlik içerisinde hareket eden bütün Fikirtepeli Dostlarımıza,

Mağdur Fikirtepeliler adına FİKENTDER ''Fikirtepe Kentsel Dönüşüm'' DERNEĞİ olarak, sürece olumlu katkı sundukları, dertlerimizle dertlendikleri için teşekkür ederiz.

İnşaatların tamamlanarak teslim edilmesine kadar yaşanacak olan bundan sonraki süreçte de, bizleri yalnız bırakmadan desteklemelerini temenni eder, gönülden selamlarımızı sunmak isteriz ''

FİKENTDER ''Fikirtepe Kentsel Dönüşüm'' DERNEK Başkanı

Yasin Bektaş - 0549 8413716

ajansFİKİRTEPE / www.fikirtepehaber.com

banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
OrhanÇankaya 4 yıl önce

Tüm Fikirtepe adına adımıza teşekkürler Yasin bey emeklerinize Allah kabul eylesin ????????????❤️

Avatar
Fikirrtepeli 4 yıl önce

Kardesim senden Allah razı olsun , sen de olmasan Fikirtepeliler çakalların eline kalmıstı

Avatar
yiğido 4 yıl önce

Sn Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN Beyefendiye , Çevre Şehircilik Bakanımız Sn Murat Kurum Beyefendiye, emeği geçen Milletvekillerimize Fikirtepe de yaşayan insanlar için Mücadele eden bu doğrultu da gecesi gündüzünü birbirine katan Sivil Toplum Örgütlerine bu uğurda devamlı Hareket Halinde olan sıcak haberleri Müjdeleri veren Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Dernek Başkanı Sn Yasin Bektaş Kardeşimize Teşekkürü bir borç biliriz. Teşekkürler Başkan.

Avatar
Selcuk 4 yıl önce

Tek tarafli serhi fes etme hakkina sahipsiniz yani mutahitler ocak 2021 son gun sizin icin. CIMIR tesekkurler

Avatar
Fikirtepeli Fikri 4 yıl önce

Yine ortalığı gazladılar... Fikirtepe'nin neden ve kimler tarafından kriz haline getirildiğini herkes biliyor ama anlaşılan unutulmuş!
Kriz yaratan, kriz çözemez.
Lokasyon değerli, orta ve alt gelir grubundaki arsa sahiplerinin yıldırılmaya çalııldığını sadece ben mi görüyorum? Mesela benim anlaşmamda "Hak sahipleri inşaat alanına giremez" diye madde var! Düşünün, kendi inşaatınıza giremiyorsunuz...
Bizim adada çantacı müteahhit 3'te 1 kuralıyla ipleri eline geçirip parmağında oynattı insanları. Çoğu arsa sahibi başvuracak bir yer bulamayınca yıldı, arsasını çantacıya sattı. Çaresizlikten arsasını üç kuruşa satanların hakkı ne olacak?
ÇŞB ofisine gittim, kimse bir şey bilmiyor. Ada temsilcilerinden 5 yıl önce yapılan sözleşmeleri almışlar. Ölenin, satanın haddi hesabı yok. Niye aldılar, ne yapacaklar belli değil. Yapılan işin ciddiyetini siz düşünün.
Fikirtepe'de garip gureba arsa sahiplerinin yüzü gülecek olsaydı 10 yıldır gülerdi. Yıllar önve alayı vala ile yapılan törenleri hatırladım ama diğer yandan kaç bakanın değiştiğini de hatırlayamadım. Ömrümüz çürüdü kendi malımızın peşinde koşarken. Herkesten fazla isterim Fikirtepe'nin bitmesini ama mümkün değil. Çünkü geçmişte yapılanlar belli. Şimdi ne değişti, ne oldu da birden bire rüzgarın yönü değişsin? Seçim oldu da hükümet değişti desek böyle bir şey de yok. Ee, ne oldu o zaman? Kimse bilmiyor.
Bir işi becerecek olan, 10 yıldır becerirdi. Fikirtepe müthiş bir prestij kaybına uğramazdı.
Sürüncemede kalan bir olayın çözülüp çözülmeyeceğini anlamak için geçmişine bakmanız yeterli. Fikirtepe'nin geçmişine baktığınızda ne olacağı çok açık.