Bu haber kez okundu.

Fikirtepe'de İstanbul il Müdürü Veli Böke'nin yolunu kim tutuyor?
 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Veli Böke'nin bizzat Bakan Özhaseki tarafından atanması sonrası yeni ekibiyle beraber yaptığı girişimler vatandaşlar ve firmalar nezdinde takdir toplamaya devam ediyor. Ancak, İstanbul İl Müdürü Veli Böke'nin bu iyi niyetli ve gayretli çalışmalarına rağmen, Fikirtepe'de sahada işlerin hala yavaş ilerlemesi ve istenilen seviyelere gelmemesi karşısında vatandaşlar Veli Böke'nin önü mü kesiliyor, şeklinde sorular sormalarına sebep olmaya başladı.Köprü yok, yol yok, alt yapı yok, sağlık ocakları, okullar ve kamu binaları yok! Yatırımcı nasıl ve neden gelsin?

Fikirtepe'de yol ve alt yapı çalışmalarının ağır aksak ilerlemesi, Mandıra Caddesi sonundaki Köprünün 3 yıl önce yeni yapılarak trafie açılmış olmasına ve yeniden 3 ay içerisinde yıkılarak yapılmaya başlanmasına ve 3 aylık sürenin dolmuş olmasına rağmen, hala ortada köprüden bir eser olmaması vatandaşları derin şüphelere itiyor...Fikirtepe'yi kim neden engellemeye çalışıyor!?

Fikirtepe'de yol, alt yapı ve köprü çalışmalarının yok denilebilecek ölçüde çok ağırdan yapılması hem bölgeyi, hem vatandaşları ve hemde yatırımcıları mağdur ederek, yeni yatırımcıların da önünü kesmekte.İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin amacı nedir?

Fikirtepe Mandıra Caddesinin bitiminde iki gün sonra bitmiş olması gereken köprünün ''K'' sı bile ortada yok bu köprü neden yapılmıyor, ne zaman bitecek?Amaç bölgedeki vatandaşların ve firmaların nefeslerinin tükenmesini mi beklemek?

Yol ve köprü çalışmaları sebebiyle kapatılan güzergahlarda işlerin ağır ilerlemesi satış ofislerinin girişlerinin kapatılması ve yatırımcılara itici gelen görüntülerden dolayı, satış yapılamamasından dolayı, Fikirtepe firmalarının çoğu muzdarip. Bu sıkıntılar yumağı, silsile yoluyla önce Firmaları ve sonrasında da kira desteği alan vatandaşları ve 
dolaylı da olsa tüm yatırımcıları zora sokuyor!Bölgeye dışardan gelebilecek yatırımcıların alternatif yol güzergahları kesilip, altyapı ve yol çalışmalarının ağırdan alınarak bölgede bir keşmekeş yaratılmasının ve işlerin uzatılmasının kime, ne faydası var?

Herşeye rağmen, Fikirtepe'nin potansiyeli devam ediyor!

Fikirtepe'nin alt yapı, yol ve sosyal donatı alanlarının yapılması bölgenin var olan cazibesini artırmaz, sadece zaten var olan cazibesinin yatırımcı tarafından daha kolay görülmesi ve bölgeye yönelmesiyle, bölgenin şahlanarak atağa kalkmasını sağlar...

Tapularda satış yasağı ve Bakanlık ön alım hakkı, Vatandaşın demokratik ve mülkiyet haklarına vurulmuş bir darbedir!

Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesinde vatandaşların rızası dışında, mülkiyet haklarının görmezden gelinerek, serbest piyasa koşullarına müdahale edilircesine tapulara satılamaz yada, ön alım şerhlerinin konulması, vatandaşların iradelerine tek taraflı ve sanki ticari firmalar lehineymiş gibi engeller koyulması, vatandaşın rekabet gücünü zayıflatmakta ve 
anayasamızda var olan, Sosyal - Hukuk ve Demokratik düzene uymamaktadır.. 

FİKENTDER'in; üçte ikiye pay satışı, Çantacılar ve tek tip sözleşme örneği için önerisi

2/3 çoğunluk kararları gereği 6306 sayılı yasa uygulanırken, İş yapmayan firmalara da müdahale edilmelidir. Bozuk ve tek taraflı paylaşım içeren sözleşmelere alternatif, tek tip örnek bir sözleşme metnini bakanlık Fikirtepe başta olmak üzere tüm Türkiye genelinde kentsel dönüşüm alanı uygulanan alanlarda, 6306 sayılı yasanın ayrılmaz eki olarak uygulanmasını sağlamalıdır.

BAKANLIK - İBB koordinasyonunda eksiklik mi var?  

Fikirtepe'de devlete bedelsiz terkleri yapılan arazilerdeki sosyal ve donatı alanlarıyla sağlık, eğitim ve yönetimsel kamu binalarının bir an önce Bakanlıkça tesis edilerek bölgenin hizmetine sunulması gerekmektedir.

İBB tarafından yapılan alt yapı ve yol çalışmaları bakanlığa ve bölgedeki firmalaraın yaptığı ödemelere rağmen, neden ağır ilerliyor? Bedelleri misliyle firmalardan bakanlıkça ve/veya İBB tarafından tahsil edildiği ifade edilen alt yapı ile yol çalışmalarının hızlandırılarak vatandaşların hizmetine sunulması elzemdir ve hızla yapılmalıdır. Vatandaşlar ve firmalar bakanlıktan başka bir şey talep etmemektedir, kısaca vatandaşlar ''Gölge etmesinler yeter..!'' demektedir.

Yasin Bektaş
________________________________
ajansFİKİRTEPE/www.fikirtepehaber.com 
banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mehmet 3 yıl önce

Seçim zamanı gelirler yine tam kadro.. Sizin yüzünüzden resmen alay konusu olduk

Avatar
Asya 3 yıl önce

23 Aralıkta başladı 23 Martta bitecek çıkıştaki evide yıkmak istiyorlar 1 ay sonra bitebilir

Misafir Avatar
Asya 3 yıl önce @Asya

Burda başlangıç tarihi yazıyor o gün başladı Başlangıç tarihi 23 Aralık 2017

https://twitter.com/ibbduyuru/status/943440538568679424

Beğenmedim! (0)
Avatar
Ertan ıspırlı 3 yıl önce

Hadı ısım vereyım.sınps.sur yapı.varyap.ağaoğlu gıbı 'uc bes babayığıt'e fıkırtepe ıcın el attıramaz mı cumhurbaskanımız.

Avatar
Sahin 3 yıl önce

Ne koylerden sehir olduda 50 yildir fikirtepeden bi kasaba olmadi

Avatar
3031 3032 ada sakini 3 yıl önce

Nerdeyse Kiptaş ceylan insaatla anlaşma yapali bir sene oldu hala bekliyoruz neyi bekliyor Kiptaş hani mağduriyeti çizmeye gelmisti

Avatar
DEEP 3 yıl önce

Sayın Fikirtepe halkı Fikirtepe neden bitmiyor biliyormusunuz.
1) Bir gecede yaptım oldu zihniyeti
2) Bu zihniyetin beraberinde getirdiği rant zihniyeti.
3) Rantın dayanılmaz cazibesinin getirdiği milleti hiçe sayma zihniyeti.
4) Kendi Fikirtepe de oturup asla Fikirtepeli olamamış satılmış ruh zihniyeti.
5) Kendini müteahhit zanneden inşaat çavuşu zihniyeti.
6) Siyasilerin yaraya melhem olacağına tuz basma zihniyeti
7) Ve hepsinden önemlisi satıldık ey millet kına yaksın birileri en mahrem yerlerine

Avatar
Halit Eksi 3 yıl önce

Teşekkürler Yasin bey

Avatar
Mehmet 3 yıl önce

Merhaba seçimler a secimmi yaklaştı beni bu defa kandıramayacaksınız reis