Bu haber kez okundu.

FİKİRTEPE'DE DERNEK GÖRÜNÜMLÜ EMLAKÇILAR VAR !!!
KİM, KİMİN ADINA, NE HAKLA AHKAM KESİYOR?

 İlgili Bakanlık Kadıköy - Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Bölgesinde adaletli bir sözleşme bir yana her hangi bir güvence bile sunmadı ve sunmayacak.

Serbest piyasa koşullarına ve firmaların batma ihtimallerine rağmen kendisini sağlama alarak imza atmak isteyen veya mülkiyet ve bireysel yapılaşmadan doğan haklarını kullanmak isteyen vatandaşların yerini bakanlık zoruyla haraç mezat satışa mı çıkartılacak ?

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ GÖRÜNÜMLÜ EMLAKÇI YAPILANMA HADDİNİ AŞTI... 

Peki bu karar sonrası mahallede zil takıp oynayan hatta geçmişte davullu zurnalı yürüyüşler düzenleyen stk görünümündeki emlakçı yapılanmaya bir dur diyen olmayacakmı?

Çantacılık yaparak ada toplayan ve/veya hiç bir güvence dahi vermeyen firmaların vatandaşlara dayattığı tek taraflı sözleşmeler ne olacak?

BU TÜR STK'LARIN VE DESTEKÇİLERİNİN HAKLARINDA İLERDE BİR SAVCI ÖRGÜTLÜ SUÇ İDDASIYLA SORUŞTURMA AÇABİLİR Mİ? 

Bugün, daha yüksek oran olduğu aşikar olan ama farzı misal miktarı yüzde beş olsa bile henüz anlaşma imzalamamış olan bu vatandaşların atacakları zoraki imza süreci sonrası uğrayacakları kayıplarından dolayı hesap sormak için belkide hatırlanılması gereken tek adres bu Stk ve destekçileri olsa gerek. 

Fikirtepe'de ilk kurulan, siyasi parti bağlarının yanında bazı firmalarla da kirli ilişkileri olduğu iddia edilen bu stk görünümlü yapılanma içerisinde görev yapanlar ne iş yapmaktalar!?

Ve neden vatandaşın yerlerinin haraç mezat satışa çıkarılmasından dolayı zil takıp oynayacak şekilde bir açıklama yaparak sevinç naraları atmaktalar ?


Evet, Fikirtepe'de dönüşümün tıkanmasının en birincil faktörü olarak gösterilebilecek olan bu stk' nın çıkarı nedir? Neden vatandaşı değil de etik davranış içerisinde olmayan firmaları savunma pozisyonuna girmekteler ?

Fikirtepe'de iş yapanın önünde engel yok, yapmayanın bahanesi çok !

Sunja, Sevgili, Yazıcı, Devişoğlu, E7, Taş Yapı, Platin, Babacan,Selimoğlu, Çağdaş - Emiroğlu, Keleşoğlu, Vartaş, Tita - Tita 4, İslamoğlu, Eko, Başarır, Palmadoro, Güral, Dumankaya, Ceylan, Mist, Sefa - Koyuncu, Haytek - Ortadoğu, Başaran v.d. gibi gidenler kalanlar, iş yapanlar yada yapamayanlar...


ANKA YAPI ÖRNEĞİNE ŞAŞI BAKAN BİR BÜROKRAT TAKIMI VE ELİNDE ÇANTAYLA DOLAŞAN BİR MÜTEAHHİT TAKIMI MEVCUT


Önümüzde Anka Yapı gibi bir canlı örnek varken bu ihtimalleri bakanlık neden göz ardı ediyor ve vatandaşların mülklerinin tapulu olmasına ve bir çok firmanın maddi yetersizliğine rağmen, sermayenin talepleri doğrultusunda istisnasız ve sorgulamasız bir dayatma içerisine giriyor ?

Devletin kendi yazdığı plan notlarına bile uymayarak baskıcı tutumuna çanak tutanlar elbette uğranılan zararlar karşısında da zarara uğrayanlarca muhatap alınacaklardır...

FİKENDER DERNEĞİ'NDEN BAKANLIĞIN SON UYGULAMASINA YÖNELİK AÇIKLAMA GELDİ

Fikender iş yapan firmaların ve hak arayan tüm vatandaşlarımızın yanındadır. Fikentder Derneği olarak, imza atan veya atmayan hiç bir vatandaşın mağdur edilmesini istemiyor, karşılıklı rıza ile anlaşılmasının taraftarı olduğumuzu bu vesileyle özellikle belirtmek istiyoruz.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yapacağı uygulamalarda, Fikirtepe Plan Notlarını göz ardı etmeden vatandaşların kendi yapılaşmalarının önünün açılmasının hem firma hem de vatandaşları rahatlatarak süreci hızlandıracağını etik olmayan talepleri sonlandıracağını düşünüyoruz.

Firmaların satış aşamasında, istedikleri rakamlarla projelerini daha başlamadan pazarlama özgürlüğünün olduğu bir ortamda, asıl mülk sahibi vatandaşların sözleşme serbestisinin görmezden gelinmesi kabul edilemez. Anayasal ve insan hakları gereği var olan haklar es geçilmemelidir.

Sermayenin tek taraflı dayatmalarına karşı, çıkarılan yasa ve yönetmeliklerin adaleti tesis edecek şekilde, kural ve kaidelerin tarafsız uygulanması gerekmektedir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yapacağı çalışma ve uygulamalarda; vatandaşların mülkiyet ve barınma haklarını güvence altına alan anayasamızı gözardı etmeden, yanlış, taraflı ve kendi çıkarları doğrultusunda yönlendirerek vatandaşı ezmeye çalışanlara karşı dikkatini çekmek istiyoruz ...

Çevre ve Şehircilik Bakanımız'ın daha şimdiden Fikirtepe'de örneklerini yaşadığımız, sözleşme ve paylaşımlar esnasında vatandaşları mağdur edebilecek firma ve yandaşlarına karşı HAK adına HALKI korumasını bekliyoruz... 

Bu vesile ile Fikentder Derneği olarak, Sayın Bakanımız Mehmet Özhaseki Bey'i yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı olmasından dolayı tebrik ediyor, adalet ve güven tesis edecek, Halkı ve Hakkı gözeten tarafsız uygulamalarını bekliyoruz.

Fikentder Dernek Yönetimi
ajansFİKİRTEPE/www.FİKİRTEPEHABER.com
banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ali 8 yıl önce

Kamulastirma Danisdaydan dondu! buda insaAllah doner.

Avatar
Ali 8 yıl önce

Bakanliga guvenmeyin Allah(c.c.) guvenin 3 bakan geldi gecdi hepsi Firmalardan taraf oldu bize Allah yeter!

Avatar
KRAL 8 yıl önce

İnşAllah dönecek Ali kardeşim resen tevhid ile alakalı yürütmeyi durdurma bekliyoruz Rabbim büyük

Avatar
kızıl cephe 58 8 yıl önce

Bu resen tevhit iptali için anayasa mahkemesine dava açılması lazım

Avatar
KRAL 8 yıl önce

Bu yapılanların hepsi anayasaya aykırı mülkiyet hakkına aykırı şeyler bunlarda iptal olacak Allah ın izniyle.

Avatar
ufuk 8 yıl önce

bu güne kadar insanlar bu imza atmayan sözde mağdurları ki onlar komşularından daha zeki oldukları için kat ve kat şeyler isterken iyiydide şimdi imza atan o büüüüyüüüüüüük çoğunluğun hakları korunduğu için mi bozuluyoruz.