Bu haber kez okundu.

Fikirtepe'de Başbakan'a Kaçak Yapı temeli mi attırıldı?
Ruhsat var mı, yok mu? Varsa ruhsat tarihi nedir ve Şantiye girişlerinde ruhsat tabelası neden yok!? 

Bazı projelerde ruhsatsız yapılaşma ve satış iddiaları firmalar arası haksız bir rekabeti gündeme getiriyor! Fikirtepehaber.com objektiflerine de yansıyan temel attıktan 7 gün sonraki şantiye görüntüleri ve resmi makamlardan elde ettiğimiz belgelerle de desteklenen bazı yazışmalar bu iddiaları destekler nitelikte. İlgili firmadan iddialara yönelik cevap bekleniyor !
Firmadan gelebilecek tüm yazılı yanıtları da şeffaf ve tarafsız olarak sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesinde bazı projelerde ruhsatsız yapılaşma ve satış trafiği !!!


Konuyla ilgili olarak görüşme talebimize rağmen, taraflara ulaşamadık. Peki asıl soru şu '' Başbakan Binali Yıldırım'a Fikirtepe'de kaçak ve ruhsatsız yapılaştığı iddia edilen bir yapıya mı temel attırıldı veya bu yapının ruhsatı varsa ne zaman aldığı?'' 

Daha önceden de Fikirtepehaber.com'da dile getirdiğimiz gibi başbakanın ve bakanın yaptığı iyi niyetli çalışmalarına rağmen ''Alttan yukarı bilgilerde yanıltma ve yanlış iletilme şüphesi bu temel atma töreni ve organizasyonunda da bulunmakta''

Tüm bunların haricinde vatandaşlar, bir taraftan aylardır ruhsat alamadığı için iş yapamayan firmalar varken, diğer taraftan bu tarz yapılaşmaların kimler tarafından görmezden gelinerek, acaba firmasına göre bir kayırma mı söz konusu gibi sorular sormakta.
Fikirtepehaber.com'dan yine gündemi sarsacak bir haber daha !

Fikirtepe'de Fortis - Sinanlı İnşaat'ın başladığı inşaat projesinin temel atma töreni esnasına kadar henüz ruhsat almadığı iddia edilmekte. Fikirtepehaber.com olarak edindiğimiz bilgilere göre firmanın ruhsatsız olarak proje yapımını gerçekleştirdiği ve bir blokta 7. kata kadar geldiği belirtilmekte. Başbakan Binali Yıldırım'ın 
05 Şubat Pazar günü , Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki başta olmak üzere birçok bakan, Milletvekili, Bürokrat, Stk ve kalabalık bir vatandaşlar topluluğuyla beraber gerçekleştirilen ''Toplu Temel Atma ve Yıkım'' Töreniyle ilgili elde ettiğimiz bir belge, habere konu olan iddiaları da destekler nitelikte.Haksız rekabet ve ayrımcılık vurgusu !!!

Var olan iddialara yönelik görüşlerini aldığımız ve Fikirtepe'de yapımı devam eden birçok proje yöneticileri böyle bir durumun haksız bir rekabet oluşturacağına vurgu yaptılar. Fikirtepehaber.com'a yapılan açıklamaların devamında bir çok projenin ruhsat almak için uzun uğraşlar içerisinde beklediklerini ve büyük bir yükün altına girerek satış yapmadıklarını belirterek, böylesi bir durumun oluşması durumunda diğer firmalara büyük haksızlık yapılmış olacağını söylediler.Fikirtepe'de hiç denetim yok mu?

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda bu durumun ciddi bir kayırmacılık manasına gelebileceğini ve yetkililerin tüm taraflara eşit davranarak böylesi olası haksız bir rekabete izin vermemeleri gerektiğini söylediler.

Konuyla ilgili görüşlerini açıklayan vatandaşlar ürecin uzaması başta olmak üzere, denetimsizlikten ve belirsizliklerden dolayı dertli.

VATANDAŞLAR, İNŞAATIN YAPILIYOR OLMASININ KENDİLERİNİ SEVİNDİRDİĞİNİ ANCAK, TÜM İŞLEMLERİN VE PROSEDÜRLERİN KANUNLARA UYGUN OLARAK YAPILMASININ HARİCİNDE, YETKİLİLERDEN, İLERİKİ DÖNEMLERDE 
KENDİLERİNİ MAĞDUR EDEBİLECEK KANUNSUZLUKLARA MÜSAMAHA GÖSTERMEDEN SIKI TAKİP VE DENETİM YAPMALARINI TALEP EDİYOR...Sözleşmelerde kira başlangıcı ve paylaşım uyarısı !

Vatandaşın payı belli olmadan yer satışı yapılabilir mi !?

Fikirtepe'de imzalanan birçok sözleşmede kira başlangıcı, yüzde yüz imza atılıp binaların boşaltılarak yıkıma hazır olarak teslim edilmesi ön şart var. Ancak yapılan kat karşılığı inşaat sözleşmelerinin bazılarında ise vatandaşın dikkatinde kaçan ve tüm bunlara ilave olarak ruhsat alımından sonra başlar maddesi de arada kaynamaktadır.. 

İşte şantiye görüntüleri ve ispat belgesi

Fikirtepehaber.com son olarak bugün de yaptığı keşif ve aldığı görünülerle projenin ilk bloğunda zeminden itibaren gelinen 7. kata rağmen her hangi bir ruhsat tabelasına rastlmadı. İşte Fikirtepehaber olarak bugün itibarıyle objektiflerimize yansıyan şantiye görütülerini ve resmi tören tutanağını yayınlıyor ve yetkilileri haksız rekabete karşı herkesi duyarlı olmaya ve davet ediyoruz ..!Fikirtepe geneli 5 Şubat 2017 Pazar günü temel atılacak ve yıkım yapılacak olan proje adaları; Yapılan açıklamada, mavi renkliler temel atımı yapılacak ve kırmızı olanlar tıkım işlemi gerçekleştirilecek olan adaları işaretlemektedir.Şantiye kapıları, Neden araç giriş çıkışlarında sürekli açılıp kapatılıyor?Bir projenin yapımında, çalışmalar ruhsatlı ya da ruhsatsız hızla devam ederken, diğer ruhsat bekleyen firmalar açısından da bir haksızlık ve adaletsizliğin oluştuğu ifade edilmekte...Fortis -Sinanlı'dan rekor faaliyet, 7 Günde 7 Kat Nasıl Oluyor!?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın temel atılacaklar arasında gösterdiği ve temeli 05.02.2017 de atılan temel sonrası yedi (7)  günde nasıl oluyorda 7. Kata kadar çıkabiliyor?Bir Hafta Öncesine kadar ruhsat alma aşamasında olan bir proje nasıl oluyorda, İstanbul'un göbeğinde 7 kat atabiliyor?

Vatandaş, ''Hakkımızı ve hukukumuzu savunan Bakanlık, yapı denetim, İstanbul ve Kadıköy Belediyeleri nerede!?'' diye soruyor.
Daha önceden de belirttiğimiz gibi, konuyla ilgili görüş ve bilgi almak için aradığımız firma yetkililerinin yoğunluğundan dolayı kendilerine ulaşamadık. Ancak, yapacakları ve bize ulaşan yazılı her açıklamayı şeffaf ve tarafsız bir şekilde sizlerle paylaşacağız...

ajansFİKİRTEPE/www.FİKİRTEPEHABER.com

banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Fikirtepe Lee 7 yıl önce

Arsa sahiplerinin payını belirlemeden ve vermeden firma nasıl satış yapar?

Avatar
Mehmet ay 7 yıl önce

Ya siz dana altında buzağı arıyosunuz bırakın herkez işini yapsın

Avatar
metin 7 yıl önce

burada firma vatandaşın paylarını vermişmi, satış yapıyor? temsilciler uyumayın, yada uyuyun uyuyun , zaten sizden imza almasa iddia edildiği gibi hiç bir firma bu satışları yapamaz herhalde.firma açıklama yapsın. bu binayı diken iradenin elbette bir bildiği vardır.vatandaş uyuma hakkına sahip çık, kalan artıkların sana verilmesine müsade etme!

Avatar
KIZIL CEPHE 58 7 yıl önce

FİRMALAR FİKİRTEPEDE ÖZERKLİGİNİ İLAN ETMİŞLER .

Avatar
Nuren sarı 7 yıl önce

Basbakan binali yildirim ruhsati olmayan temel atirip ruhsatı tarihinde veremezler yok kacak gerekirse bu sikandal haber


yapacagiz

Avatar
Hızır 7 yıl önce

Adam 300 Milyon dolar parasını koymuş buraya siz A4 kağıdının derdindesiniz.

Avatar
Vatandaş 7 yıl önce

Sizin taktik güzel, Bu haberi okuyucak ve size gelicek. Herkes bir yol tutturmuş gidiyor. Kimi kime diyicen

Avatar
erhan 7 yıl önce

adam yapıyo hiç değilse bırakın yapsın.ruhsatı olupta yapmayanları biliyoruz vartaş gibi