Bu haber kez okundu.

FİKENTDER ''FİKİRTEPELİLER DİKKAT! paranızı geri almak için süre dolmak üzere..''

FİKENTDER ''Fikirtepe Kentsel Dönüşüm'' DERNEĞİ' nden Tapu Harcı Muafiyeti ve ödenen paraların herhangi bir masraf yapılmadan geri alınabilmesi için hukuki destek. 

  FİKENTDER DERNEĞİ WHATS APP HATTI : 0549 8413716 - 0544 9400102  

FİKENTDER DERNEĞİ Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Bölgesinde yapılan ve yaşam başlanan projelerde dairelerini satan arsa sahiplerini ve yatırım yaparak bu projelerden daire satın alarak tapu alım satım harcı ödeyen vatandaşarı 5 yıllık süre aşımı hakkında da dikkat çekerek, geç kalmayın  uyarısı yaptı. 

FİKENTDER DERNEĞİ tapu harcı ödememiş olsa bile daire sahiplerinin de satım bedelini, alan kişilerinin de alım harçlarını resmi olarak geri alma haklarının olduğunu, her hangi bir masraf yapmadan FİKENTDER Dernek Avukatları aracılığıyla başvurup bu paraları geri alabilmeleri için 05498413716 numaralı hattı arıyarak yada whats app üzerinden satılan ve alınan dairelerin tapu bilgilerini ve kendi irtibat numaralarını iletmeleri durumunda kendilerine geri dönüş sağlanarak mutlaka ulaşılacağı bilgisini verdi.

FİKENTDER DERNEĞİ BU YASADA BULUNAN TAPU HARCI MUAFİYETİ KAPSAMINDA AVUKATLARI ARACILIĞIYLA, YÜZLERCE VATANDAŞIN PARALARINI GERİ ALDIĞINI VE VATANDAŞLAR HARİCİNDE FİKİRTEPE'DE İŞ YAPARAK ALT YAPI ÖDEMESİ YAPAN FİRMALARIN DA YAPILAN TÜM ÖDEMELERİ GERİ ALMA İMKANLARININ OLDUĞUNU SÖYLEDİ. FİKENTDER, KENDİLERİNE BAŞVURMALARI DURUMUNDA İLGİLİ FİRMALARIN DA SÜRE AŞIMI OLMAMASI DURUMUNDA HERHANGİ BİR MASRAF YAPMADAN ÖDENMİŞ ALT YAPI ÖDEMELERİNİ GERİ ALMALARININ MÜMKÜN OLDUĞUNU BİLDİRDİ.

  FİKENTDER DERNEĞİ WHATS APP HATTI : 0549 8413716 - 0544 9400102  

T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Tapu Dairesi Başkanlığı tarafından tapu birimlerine gönderilen görüş ve 6306 SAYILI KANUN UYARINCA UYGULANAN HARÇ MUAFİYETİ

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun uyarınca yapılacak olan işlem, sözleşme, devir ve tesciller ile uygulamalar, noter harcı, tapu harcı, belediyelerce alınan harçlar, damga vergisi, veraset ve intikal vergisi, döner sermaye ücreti ve diğer ücretlerden; kullandırılan krediler sebebiyle lehe alınacak paralar ise banka ve sigorta muameleleri vergisinden müstesna tutulduğu, Kanun'un 7 nci maddesinin 9 uncu fıkrasıında belirtilen bu istisnanın hangi tapu işlemlerinde uygulanacağı soru konusu edilmiş olup, Gelir İdaresi Başkanlığının ilgi (ç) yazı ile görüşünü bildirmesi üzerine, bildirilen görüşünde belirtilen ve istisna kapsamında sayılan işlemler ile 6306 sayılı Kanun'un Uygulama Yönetgmeliği'inin 16 ncı maddesinin 9 uncu fıkrasında belirtilen ve istisna kapsamında sayılan işlemlerin çeliştiği ilgi (d) yazımız ile Gelir İdaresi Başkanlığına bildirilmesi üzerine Gelir İdaresi Başkanlığından alınan ilgi (e) yazı ile ilgi (ç) yazılarında belirtilen görüşleri doğrultusunda söz konusu harç istisnasının uygulanması gerektiği bildrilmiştir...

  FİKENTDER DERNEĞİ WHATS APP HATTI : 0549 8413716 - 0544 9400102  

FİKENTDER DERNEĞİ e - Posta Adresi        : fikirtepedernegi@hotmail.com

banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
tahsin 3 yıl önce

yasin bey bu güzel bir hizmet teşekkürler, diğer dernekler ne yapıyor uyuyor mu?

Avatar
asuman 3 yıl önce

bu fikirtepeliler için değer mi bilmiyorum ama yinede ilgilendiğiniz için teşkkurler

Avatar
FİKİROVA 3 yıl önce

Fikirtepe ile ilgili haberlerin sonu mu geldi adalardaki ve bu adalara çivi çakmaya Müteahhitler ile ilgili yazıların sonu mu geldi Kadıköy Belediye Başkanı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı hani her gün burada vardı seçimden önce neredeler Kiptaş neden sessiz

Avatar
fikirtelim 3 yıl önce

yiyemiyceksiniz arsalarımızı kiptaş illerbankası
anka 10 sene drendk bi 10 sene daha drenriz

Avatar
FİKİROVA 3 yıl önce

Yasin bey. Sizde tatlı su balığı gibisiniz. Yattınız kulağınızın üstüne. Devlet vanı. Erzincanı. Cerablusu. El babı imar ettide bi fikirtepeye yetemedi. İmamopluda verdi şekeri oldu Bsşkan Kiptaş nerde bu milletin sesini kim duyacak. Teknik yapı bile çivi çakmadığı Fikirtepede bitiremediği inşaatını birilerine pazarlıyor. Bu müteahitler ağız birliği yspmış gibi bir anda nereye kayboldular.

Avatar
MEVLUT 3 yıl önce

Merhaba yasin Bey Fikirtepe ile ilgili yeni bir çalışma varmı bilgilendirirseniz seviniriz...Baslamata adalar çoğunluk sağlamayan adalarda durum ne olacak.

Avatar
goruş 3 yıl önce

evimpark, fortis sinanli bitti, yeni bir rapor yazma vakti gelmedi mi ?

Avatar
fikirtelim 3 yıl önce

neden fikirtepeye göz yumuluyobizhakkımızı vermeyiz verilen vaatler emsal ya kiptaşın yaptigina ne demeli bilmiyoz bizi kapsamiyo herkes sus pus