Bu haber kez okundu.

Babacan'ın bilmiyorum dediği protokolden Yetkilisi'nin imzası çıktı!!!

Babacan Gayrimenkul'un ''bilgimiz yoktu!'' dediği belgeden dönemin firma yetkilisinin imzası çıktı!

Babacan adasından bazı vatandaşların Fikirtepehaber.com'a yaptıkları özel açıklamada 'bu belgelerin Albina insaat'tan Babacan Gayrimenkul'a devir işlemleri esnasında Babacan İnşaat'ın o dönem Fikirtepe yetkilisi ve Proje Sorumlusu olan Z.T. tarafından imzalandığı belirtilmekte. Yapılan açıklamanın devamında, ''eğer bu bu kişi de yetki olmasaydı, o zaman noterden nasıl imza devir işlerini yönettiği'' sorgulanmakta ve merak konusu olmaya devam etmekte.!

 

Babacan Gayrimenkul'un gönderdiği düzeltme metninde yalan diyerek tarafımızı suçladığı ve önceki haberimizde de belgelerle haberde geçen iddiaları reddettiği, kira ek protokolleri için Vatandaşlar ne diyor?

E.Ö.- M.Y.- B.S. ve diğer isminin açıklanmasını istemeyen vatandaşların yaptığı açıklamanın en can alıcı noktası ise, '' Yapılan tüm işlemler sonrasında yapılan ek protokolden dolayı firmanın ''bizden habersiz yapılmış'' diyerek dönemin Fikirtepe yetkilisi ve firmanın Proje Sorumlusu olan Z.T.'yi işten çıkarttıkları iddia edilmekte. Firmanın '' Z.T.'yi işten çıkardık'' şeklindeki gelen iddialara temel teşkil eden ana nedeninse, ek protokoldeki yazılanların İbrahim Babacan'ın bilgisi dışında geliştiğinin beyan edilerek ilgili yetkili tarafından imzalanması sonrası işten çıkartıldığı şeklindeki söylem ve iddilar kafaları karıştırmakta. Tabi iddiaların devamında da, firma yetkililerinin değiştirilerek 4 yıllık sürecin de bu şekilde devam ettirildiği'' vatandaşlar tarafından iddia edilmekte..Fikirtepehaber.com'a özel açıklamada bulunan ve tutanakları elimizde bulunan beyanlara göre firma devir işlemlerini gerçekleştirip dizginleri ele geçirdikten sonra, var olan ve sözleşmenin ayrılmaz ek parçası durumundaki ek protokolden haberleri yokmuş gibi davranarak imzaları almaya devam ettiği iddia edilmekte.

Sonuç olarak, vatandaşların iddialarına göre, aşağıdaki ek belgede de imzası bulunan ve Firmanın da o dönem yetkilisi olan Z.T. 'yla ilgili yapılan karşılıklı anlaşma sonrası, ''sözleşme ile beraber protokollerinde imzalanması gerektiği, aksi takdirde başka hiç kimseye sözleşme imzalattırılmayacağı '' söylenince, o dönem ki firmanın sorumlusu aracılığıyla, imza atmayanları teşvik etmek için de aşağıdaki bu ek protokolün hazırlanarak imzalandığı belirtilmekte. Albina'ya ait imzaların Babacan'a geçtikten sonra firmanın ek protokolü kabul etmediği gibi, o dönem firma yetkilisi olan Z.T.'yı yetkisi dışında söz vermiş olduğunu söyleyerek kovduğu iddia edilmekte.
Z.T. nin Babacan Yapı'da ki görevi nedir?

Fikirtepehaber.com olarak yaptığımız araştırmalara ve 
21.Şubat 2017 tarihinde ki tespitlerimize göre, Z.T.'nin Babacan Yapı'da Proje Müdürü olarak çalıştığı, kendi yaptığı paylaşımlardan da net olarak anlaşılmaktadır. Ayrıca yaptığımız araştırmalar sonucu İlgili Sorumlunun böyle bir iddiayla her hangi bir alakası olmaksızın tamamen ailevi sebeplerden dolayı işten ayrıldığı dolaylı da olsa firma ili ikili ilişkilerinin devam ettiği bize ulaşan bilgiler arasında bulunmaktadır.Peki o dönem bu belgede imzası olan Z.T. Kim ve Neden İşten Çıkartıldı ?

Vatandaşların iddialarına göre aşağıdaki belgede, o dönem sözleşmeye ek kira protokolde vatandaşlarla beraber Firmanın o dönemki Fikirtepe sorumlusu ve yetkilisi olan Z.T.'nın imzası bulunmakta. Atılan bu imzalar sonrası Firmanın kendi bilgileri haricinde bu protokole imza atılması gerekçesiyle İş akdi bozulduğu iddia edilen Z.T. gerçeği dikkatlerden kaçmamakta. Bu iddialara göre bu protokol ve atılan imzalardan sonra firmanın ek protokolden haberdar olmadığı iddialarının gerçeği yansıtmadığı belirtilmekte.
Konuyla ilgili olarak Fikirtepehaber.com ve Fikentder Derneği Hukukçuları ne dedi?

Fikirtepehaber.com olarak görüşlerine başvurduğumuz Fikentder Derneği Hukukçuları yaptıkları açıklamada, Ek protokolün olması ya da olmaması haricinde Kentsel dönüşüm uygulaması yapılan alanlarda, Kira desteğinin kanunlarla da koruma altına alındığını ve bunun sözleşmede yazmamasının bile bir eksiklik olduğu belirtildi.


Bakan Özhaseki bilgilendirilecek!

Fikirtepehaber.com'a çekilen ve resmi olmayan ihtara karşılık, Fikentder Derneği Avukatları ihtar çekmeye hazırlanıyor. Bunun haricinde Fikentder Derneği, konuyu Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin de gündemine getirerek, var olan mevcut sorunla alakalı olarak Bakan Özhaseki'yi iddialarla ilgili olarak da doğrudan bilgilendirmesi bekleniyor.


Başbakan Binali YILDIRIM 

''Basın özgürlüğü evrensel bir haktır. Genelde insanların görüşlerini ifade etmeleri evrensel bir haktır. Türkiye bir hukuk devletidir. ''

Hiç kimse baskı ve tehditle vatandaşların anayasal bilgi alma özgürlüğünü engeleyemez!

Fikirtepehaber.com kendisine duyulan güvene layık olmak için ''tarafsız, herkese eşit mesafede kanunlara saygılı, gerçek kişi ve belgelere dayanarak'' haber yapmaktadır. Konuyla ilgili kendisine yöneltilen haksız itham, iftira ve karalamalara rağmen, herkesin sesi olmaya, tarafsız ve şeffaf olarak Fikirtepehaber.com farkıyla güncel haberleri yayınlamaya devam edeceğiz. Bağımsız ve hür basın olarak, demokratik düzen içerisinde kişilik haklarına saygılı ve kendisine ulaşan belge ve dökümanları, vatandaşların ''anayasal güvence altında olan bilgi alma ve verme görevini, kişilere ve olaylara göre fark gözetmeksizin ve herhangi bir ayrımcılık yapmadan'' şeffaf ve tarafsız olarak yayınlamaya devam edeceğiz...11.02.2017 tarihinde yayınlanan  ‘‘İhtar Çekilen Babacan adasında Çarşı, Kiradan Karıştı!’’ başlıklı haber.
İlgili habere ve belgelere ulaşmak için burayı tıklayınız ...

16.02.2017 tarihinde yayınlana ''Babacan İnşaat'tan ''Çarşı, Kiradan Karıştı'' Haberimize cevap..'' başlıklı haberi.
İlgili habere ulaşmak için buraya tıklayınız...

25 Ocak 2017 tarihinde Babacan Holding patronu İbrahim Babacan ile yaptığımız ve ''Babacan Patronu İbrahim Babacan Röportajı ve Fikirtepe Çalışmaları'' başlık görüntülü röportaj haberimize ulaşmak için burayı tıklayınız...

Tarafımıza sosyal medya üzerinden yapılan tüm mesnetsiz karalama ve hakaretlere karşı tüm yasal ve hukuki haklarımız saklı kalmak kaydıyla Babacan adasıyla ilgili güncel gelişmeleri ve paylaşımları Fikirtepehaber.com olarak şeffaf ve tarafsız bir şekilde aktarmaya devam edeceğiz.

ajansFİKİRTEPE/www.FİKİRTEPEHABER.com

banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hızır 7 yıl önce

Bakanlık nerde ?