banner130

Bu haber kez okundu.

Özgür Basın ''Fikirtepe Haber'' Susturulamaz!!!

ÖZGÜR BASIN SUSTURULAMAZ!

Kadıköy - Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesinde yaklaşık 13 yıldır belgeler ve şahitler eşliğinde tarafsız olarak yayın yapan Fikirtepehaber'com'a şaşırtmayan bir tehdit daha! Fikirtepehaber.com olarak yaptığımız yayınlar tüm kamuoyunun malumu ve yapılan haberler belgeler eşliğinde yayınlanmaktadır. Buna mukabil taraflar ile yapılan tüm görüşmelerimiz yada elimize ulaşan tüm belgeler kendi özel dosyalarımızda mevcuttur. Gerektiğinde bu dökümanları savcılığa verdiğimiz gibi bundan sonra da gerektiğinde vermekten çekinmeyeceğiz!  

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASI ''Basın hürdür, sansür edilemez!''

Yapılan haberler ve yayınlarla ilgili özgür basın susturulamaz ve menfaatler doğrultusunda yönlendirilemez, bu amaçla kesinlikle her hangi bir tehdit ve baskı oluşturulması dahi kabul edilemez.! Yapılan haberler ve bunlarla ilgili ulaşabildiğimiz taraflarla birlikte yaptığımız her türlü görüşmelere dair içerik, yer ve zaman dahil tüm bilgiler hakkında en ufak bir şüphe ve tereddütümüz yoktur, bu konuda kimse bizi farklı imalarla suçlayamaz! Bu konuda en yetkili merci Yüce Türk adaleti ve savcılık makamıdır.

Fikirtepe'de Haberin Adresi ve Fikirtepe'nin Sesiyiz!

Fikirtepe halkı başta olmak üzere, Kurulduğumuz günden bu güne kadar, tüm mağdurların sesi olmak için elimizden gelen gayret ve çabayı göstermemize ve tüm tarafların bilgisine başvurmamıza rağmen, belgeleriyle yapılan bazı haberler birilerini NEDEN RAHATSIZ EDİYOR!? Bu haberleri kaldırmamız ve gelen belgeleri yayınlamamamız noktasında tarafımıza yapılan baskı ve sindirme girişimleri bugüne kadar hiç bir işe yaramadı, bundan sonra da yaramayacaktır. Kanunlar çerçevesinde herkesin kişilik haklarına ve mahremiyetine özen göstererek belgeler eşliğinde yayınlarımızı yaptık ve bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz, doğru bildiğimiz yoldan ŞAŞMAYACAĞIZ! Vatandaşların anayasal hakkı olan bilgi edinme hakkını ENGELLEMEYE kimsenin gücü yetmez!

Fikirtepehaber.com olarak vatandaşların tevecühü ve desteği başta olmak üzere anayasadan aldığımız güç ve haktan yana olan tavrımızı hiçbir baskı ve tehdit  engelleyemez.!

YETKİMİZİ ANAYASADAN, GÜCÜMÜZÜ HALKIMIZDAN ALIYORUZ!

Özgür basını sindirme girişimleri elbetteki tarihteki çöplüğünde yerini alacak ve savcılık makamlarında karşılığını bulacaktır. Fikirtepehaber.com olarak bizi doğru ve şeffaf bilgiler eşliğinde,  görev addettiğimiz bu anayasal görevimizden dolayı hiç kimse alıkoyamaz. Kamuoyunun anayasal bilgi alma hakkını engelleyemez!

Hele ki ortada yapılmayan evler ve sürecin birilerinin menfaat çabalarından dolayı yüzlerce mağdur aile ve bu mağduriyetin bitirilmesi için devletin bölgede attığı adımalar ve yapılaşmaya dair verdiği sözler varken.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur...

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASI ''Basın hürdür, sansür edilemez!''

MADDE 26. – Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.

MADDE 27. – Herkes, bilim ve sanatı serbestçe öğrenme ve öğretme, açıklama, yayma ve bu alanlarda her türlü araştırma hakkına sahiptir.

MADDE 28. – Basın hürdür, sansür edilemez. Basımevi kurmak izin alma ve malî teminat yatırma şartına bağlanamaz. (İkinci fıkra mülga: 3.10.2001-4709/10 md.) Devlet, basın ve haber alma hürriyetlerini sağlayacak tedbirleri alır. Basın hürriyetinin sınırlanmasında, Anayasanın 26 ve 27 nci maddeleri hükümleri uygulanır. ajansFİKİRTEPE / www.fikirtepehaber.comFikirtepe Haber

banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Orhan Çankaya 4 ay önce

Adalet bir gün herkese lazım olacak Allah ın da adaleti yerini bulacak bir gün

Avatar
Zencii 4 ay önce

Yasin bey siz bu işe spartaküs gibi tek başına başladınız. Haberi sizden aldık yalan yanlış haberiniz yok.Fikirtepeli komşularımızın hakkını savunmak yol göstermek için çabalıyorsunuz olurda görüşemezsek hakkınızı helal edin

Avatar
Ahmet 4 ay önce

Mademki fikirtepe Haber özgür neden Uzun zamandir daire Alan magdurlari haberi yapmiyorsunuz. Demekki sizin haber özgürlügünüzünde bi yere kadar . Özgürseniz fikirtepeyi siyahiyla beyaziyla yazacaksiniz. Uzun zamandir görmüyorum ne yazikki. Saygilarimla