Bu haber kez okundu.

GÜRAL İNŞAAT'TAN İDDİALARA JET YANIT ...
Güral İnşaat adasında yaşanan gelişmelerle ilgili olarak yaptığımız haberler kamuoyunda büyük ses getirdi.

Güral İnşaat adasında neler oluyor ? Adanın pazalandığı , hiç bir iş yapılmadığı , insanların mağdur edildiği yönünde iddialar mevcut. Bunların haricinde bazı ada sakinlerinin firma ile yaşadığı ve adli kuvvetlik olan olaylarla ilgili iddialara karşılık Güral İnşaat ne cevap verdi !?

 Adadan bazı vatandaşlar ve yeni seçilen temsilcilerle yaptığımız görüşme sonucu hazırladığımız haberde bahse konu iddialar hakkında Güral İnşaat kamuoyunu bilgilendirmek amaçlı jet bir yanıt göndermiş bulunuyor. Yapılan açıklamada polislik olayla ilgili gelişmelere değinilirken , devirle ilgili yapılan pazarlık ve rakamlara değinilmemesi vatandaşlarda bu konular hakkında yeni bir cevap verilecek beklentisinin oluşmasına sebep olurken, Güral İnşaat'ın konuya ilgili açıklamasının noktası virgülüne dokunmadan şeffaf ve tarafsız gazetecilik örneği FİKİRTEPEHABER.com olarak aynen sizler için yayınlıyoruz ...

ajansFİKİRTEPE/www.FİKİRTEPEHABER.com 

Güral İnşaat tarafından gönderilen bahse konu jet cevap metni aşağıdadır ...14 Ağustos 2015 Tarihli Güral İnşaat Konulu Habere Yazılı Cevabımızdır.


Sayın Ada Haklımız, malum şahısların konuyu saptırmada etik değerleri geçtiği hatta insani değerlerin dahi dışına çıkmaya başladıklarını hayretle gözlemliyoruz.

Nezaket ziyareti adı ile söylenilen yalan bir açıklama yapılmıştır. İlgili kişiler, yıllardır aynı yerde bulunan merkez binamız Maltepe Güral İş Merkezi’inde tam o saatte,  ada halkı ile toplantımız olduğunu biliyorlardı. Zira ada halkının sorularını cevaplamak ve karışıklığın önüne geçmek için her hafta düzenli olarak ada halkı ile toplantılar yapıyoruz, toplantının yapılacağı yeri ve saati de önceden bildiriyoruz.

Güral Göztepe Konutları Projesi için yürütme faaliyetlerinin merkez üssü Maltepe Güral İş Merkezi’dir. Diğer inşaat faaliyetlerimiz de, projenin lokasyonuna göre açılan ofislerimizden takip edilir.

İlgili kişiler önceden haber vermeyerek ve Güral Göztepe Konutları Projemiz ile ilgili hiçbir yetkilinin o ofiste olmadığını, Maltepe Güral İş Merkezi’nde yapılan toplantıda olduğunu bile bile, sadece provakasyon amaçlı gitmişlerdir.

İçlerinde, çalışan bayanlarımıza daha önceden, telefonda ağza alınmayacak şeyler söyleyen, küfür, hakaret ve tehditten dolayı açılmış davalarımızın olduğu kişilerin, 5 kişi birden ofisimize dalıp, izinsiz bir şekilde tüm odaları dolaşıp huzursuzluk yaratmaları, artık bizle muhatap olacaksınız, Nuri Güral gelmeden kimse bizi buradan çıkaramaz demeleri nasıl bir nezaket ziyareti olabilir.

Korkmuş bir şekilde sesi titreyerek Maltepe Ofisi arayan çalışanlarımızın durumu anlatmaları üzerine doğaldır ki polis çağırdık ve suç duyurusunda bulunduk, elbette ki böyle olacaktır.

Bütün telefon görüşmelerimiz açılışta, kalite standartlarımız gereği konuşmaların kayıt altında olduğu anonsu ile başlar, kanunsuz dinleme yapılmaz, yasalar çerçevesinde hareket edilir. Yukarıda bahsettiğimiz küfür, tehdit ve hakaret içeren konuşmalar da kayıt altındadır ve açılan davalarda delil olarak sunulmaktadır. Fikirtepehaber.com sitesine de istenirse göndermeye hazırız.

Güral İnşaat A.Ş. olarak iş hayatında profesyonellikten ve etik kurallardan asla ödün vermedik, duruşumuz diktir ve kesindir. Bizimle görüşmeye gelen herkese kapımız açık, zira o gün gelen 5 kişi ile daha önceden defalarca birebir görüştük, hatta olaydan sonra da o kişilerden görüştüklerimiz oldu. Bundan sonra da önceden haber vermek kaydı ile memnuniyetle görüşme yaparız. Çünkü amacımız bir an önce sonuca ulaşmak ve inşaata başlamaktır.

Baştan beri yapıcı ve eşit davranıyoruz, bölücü değil, birleştirici oluyoruz. Bazı kişilerin taleplerini ve ihtiyaçlarını tüm ada halkına açık bir şekilde bildirmek yerine, kapalı kapılar ardında yapmalarına, bizi yıldırmaya çalışmalarına bir anlam veremiyoruz, bu nasıl bir ada halkı menfaatidir soruyoruz, sürecin önünü tıkamak ve kilitlemek kimin işini çözüyor bunu merak ediyoruz. Bitmek üzere olan bir yolu, tekrar başa dönüp yürümeye çalışmak ada halkına zarardan ve zaman kaybından başka bir şey getirmez.

Sayın Ada Halkımız, yapılan toplantılar düzenli olarak devam etmekte. Soruları olan kişilerin ada temsilcileri ile irtibata geçip katılım taleplerini iletmeleri yeterli. Bizimle sözleşme yapan, yapmayan herkes için kapımız açık, aleyhimize söylenen her şeyin cevabını, kayıtlarıyla, yasalara ve mevzuatlara göre açıklıyoruz ve açıklamaktan da bıkmayacağız. Gerekirse herkese tek tek anlatacağız. 

Birsen İlhan / Güral İnşaat  ''Bahse konu cevaba sebep olan haber detayımız için buraya veya aşağıdaki resime tıklayınız ...
GÜRAL İNŞAT'IN POLİS BASKININA KARŞI, VATANDAŞTAN AZİL VE FESİH ŞOKU !!!


_________________________________________
ajansFİKİRTEPE/www.FİKİRTEPEHABER.com

banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
yusuf 6 yıl önce

Yazıktır günahtır insanların canına tak ettirene kadar uğraştırıyorsun 4 senedir .insanları rezil ettin.hala çıkmışın konuşuyorsun sanıyorsun ki bakanlık seni takip etmiyor suç dosyan kabardı birde pişmiş pişmiş konuşuyorsun adam gibi bir duruş yap çık adadan..

Avatar
güral adası 6 yıl önce

Güral yaptığınız anlaşma veşartları hukuksal olarak yasal değildir.

1-Bu sözleşme Gürallar adına çağrı yapılıp güral inşaat diye bir firmaya peşkeş çekildiği
ve bunu imzalayan herkes kabul ettiği için dolandırıcılık söz konusu olduğunu bilyorsunuz
2-2/3 çoğunluğu imza ya toplu olarak çağırmayıp bir seçim yapılmadan toplum baskısı oluşturdunuz.
3-imzalarda çoğunluğu sağlayamadığınız gibi anlaşma sözleşmesine yasal çağrıyı toplu olarak yapmadınız.
4-Bu zamana kadarki sözleşmeleriniz hukuksal olarak bir çok maddesi keyfiyete bırakıldığı
için yasal olarak kabul edilmez reddedilecektir.
5-Emsal teşkil eden diğer bölgedeki imzalanan sözleşmeler arasında bariz tüketici ayıbı
olduğu için imza atanları ve sizi çok uzun yasal süreçler beklemektedir.Bu süreç konutlarınıza otursanız dahi bitmeyecektir.
6-Toplantı kayıtlarınız internette dolaşıyor dinlettiriliyor.Pazarladığınızı resmen itraf ediyorsunuz.

Avatar
52. ada 6 yıl önce

Güral yetkilisi adada imzalattığın sözleşmeler ve şu anda yaptığın temlik işlemleri hukuksal olarak çok büyük suçtur.Bu yaptıkların bu adada ileride aleyhinde kullanılacağını unutma.Anayasal bir suç işliyorsun 2/3 çoğunluğu resmi olarak onayını almadan sırf ada halkına baskı altına almak için yaptığını biliyoruz.Bu suça iştirak eden ada halkıda ileride çok büyük tazminatlarla karşılaşacağını sende bennde biliyoruz.Haberin Olsun.

Avatar
Niko 6 yıl önce

Bir pişkin mütahit ve yandaş yalaka ada temsilçileri bi araya toplanmış poz vermiş. Bizim neden haberimiz yok acaba bu düzenli toplantılardan yüreğiniz varsa adada bir toplantı yapın insanları aydınlatın,yapamazsınız söylediğiniz yalanarla kandırdığınız insanlarla karşı karşıya gelemezsiniz yüreğiniz yetmez sonuna kadar siz yer yok arkadaş se.... verecek toprağım yok benim.Dik durun arkadaşlar bu şer....ada temsilçileri ve yalancı mütahitten ya kurtulucaz yü kurtulucaz başka yol bilmiyorum

Avatar
48. ada 6 yıl önce

FİKİRTEPE HABER YETKİLİLERİ PANA İNŞAAT, VARTAŞ, ROCHELL BİZİM ADA İLE İLGİLİ ŞİRKETLER İLE GÖRÜŞECEKTİNİZ..BEKLİYORUZ..BİZLERE PEK İÇ AÇICI CEVAPLAR VERMEDİLER...BELKİ BİR FAYDANIZ OLUR..........

Avatar
48. ADA 6 yıl önce

YORUMU BEĞENMEYEN ARKADAŞ SORUN SENİN DEĞİL BİZİM...ÇİLEYİ BİZ ÇEKİYORUZ YILLARDIR...BEĞENMEMEN MANALI GELDİ...