Bu haber kez okundu.

Fikirtepe Müteahitler Platformu Fikirtepe'yi Markalaştırmada Kararlı
Fikirtepe Firmalar Platformu 'nun Çırağan Sarayında düzenlediği tanıtım ve basınla buluşma toplantısı yapıldı.Toplantıya Fikirtepe Firmalar Platformu Üyesi olan Baysaş inşaat adına Şemsettin AYDIN, CC Group adına Ercan Öztürk , Dumankaya adına Abdullah Yazıcı, Ekşioğlu Yapı adına Pınar Sıvacı, Emay adına Özkan Eker, Erkan Grup adına Mahmut Erkan, Güral İnşaat adına Nuri Güral, Haldız İnşaat adına Tacettin Gür, Nuhoğlu adına Ali Nuhoğlu, Pana Yapı adına Kürşat Ufuk, Sefa İnşaat adına Uğur Öztürk, Selka NSK adına temsilen SRP İnşaat Müdürü Yasin Oğuz Ufuk, Sinanlı Yapı & Yiğit Group Adına Reşit Sinanlı, SVR Group Adına Hasan Çubukçu, Şua İnşaat adına Ahmet Sarıcalı, Teknik Yapı adına Mehmet Ahi, Vartaş adına Ömer Faruk Barata olmak üzere 17 firma yöneticisi katıldı. Fikirtepe Firmalar Platformu Dernek yöneticisi İrfan Şükrü Yağcı da toplantıda hazır bulundu. İrfan Şükrü Yağcı ilk açılış konuşmasını yaparak sözü Nuhoğlu İnşaat patronu Ali Nuhoğluna bıraktı. Toplantıya Fikirtepe Firmalar Platformunun davetlisi olarak Ulusal basının yanısıra FİKENTDER '' Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği'' Başkanı Yasin BEKTAŞ ve Fikirtepe'nin sesi olan FİKİRTEPEHABER.com olarak biz de katıldık.  

Fikirtepe Müteahitler Platformu Basın Toplantısı full Video - Ses Kaydı için buraya tıklayınız ...
Fikirtepe Platformu’nun başkanlık görevini yürütmeye başlayan Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, Fikirtepe’deki projelerde 2016 yıl sonuna kadar yaşamın başlamasını hedeflediklerini belirtirken, 2018 sonunda ise yeni bir Fikirtepe’nin tamamen hayata geçeceğini dile getirdi. 

Fikirtepe'de fiyatlar 2000 - 2500 $’dan başlıyor


Nuhoğlu, devam eden projelerde metrekare birim fiyatlarının 2 bin - 2 bin 500 dolar arasında değiştiğini söyledi. Türk lirası olarak 6-7 bin lira olan fiyatların 10 bin liraya kadar çıkacağı öngörülüyor. 12-13 bin konutun inşaat aşamasında olduğuna dikkat çeken Nuhoğlu, şunları söyledi:
“2016 yılı Fikirtepe yılı olacak. Fuarlarda 15-20 binlik konutlarla devasa stantlarda biraraya geleceğiz. Fikirtepe büyük bir değere doğru gidiyor. Bölge halkı için de çok önemli bir fırsat.  Örneğin MIPIM fuarında şehirler çadır olarak yer alıyor, ‘İstanbul çadırı’ gibi. Fikirtepe olarak böyle büyük bir çabayı biz de bu şekilde tanıtmak isteriz.”

FİKENTDER DERNEĞİ ve Fikirtepe Haber olarak bizde oradaydık ...

Toplantı açılış konuşmasında amaçlarını ve hedeflerini anlatan Ali Nuhoğlun'un konuşmasından sonra provakatif bir soru üzerine söz hakkı alan FİKENTDER '' Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği '' Başkanı Yasin BEKTAŞ Fikirtepe Firmalar PLatformu'nun olumlu bu girişimini desteklediklerini, Üyelerinin ve Fikirtepe sivil toğlumu adına burada bulunduklarını ve yapılan çalışmaları olumlu bulduklarını, bundan sonra da yapılacak her türlü doğru girişim ve çalışmalarda da her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyledi. Bektaş ayrıyeten platform üyelerine Fikirtepe için yapılan bu değerli katkı ve çalışmalarından dolayı teşekkür ederken Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu başkanı Ali Nuhoğlu da açıklamadan ve desteğinden dolayı FİKENTDER Başkanına teşekkür etti.


İşte toplantıya ilişkin Platform açıklaması ve görsel detayları ...

Yeni Fikirtepe için şirketler güç birliği yaptı

Kadıköy Fikirtepe’de devam eden, Türkiye’nin ilk büyük ve planlı kentsel dönüşüm projesi için bölgede çalışmalarını sürdüren 17 inşaat şirketinin birleşerek kurduğu Fikirtepe Firmaları Kentsel Dönüşüm Derneği, Fikirtepe Firmalar Platformu’nu oluşturdu. Platform, bölgede güvenli ve düzenli yapılaşmanın gerçekleştirilmesine öncülük etmeyi sosyal sorumluluk olarak görüyor, Fikirtepe’nin hızlı ve başarılı bir şekilde dönüştürülmesini ve platformun 30 üyeye ulaşmasını hedefliyor.


Fikirtepe Müteahitler Platformu Basın Toplantısı full Video - Ses Kaydı için buraya tıklayınız ...

Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul şirketleri Kadıköy Fikirtepe’de yaklaşık 4 yıldır devam eden İstanbul’un en büyük kentsel dönüşüm projesinin hızla ve başarılı bir şekilde tamamlanması için güç birliği yaptı. Bölgede proje geliştiren şirketlerden 17’si bir araya gelerek Fikirtepe Firmaları Kentsel Dönüşüm Derneği öncülüğünde Fikirtepe Platformu’nu hayata geçirdi. Başkanlığını Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu’nun yaptığı platform, Kadıköy’ün modern ve çağdaş yeni yüzü olmaya aday, İstanbul’daki kentsel dönüşümün en büyük ve simge projesi Fikirtepe’nin kentsel dönüşümünün tüm tarafların beklentilerini karşılayacak şekilde tamamlanmasını amaçlıyor.

Fikirtepe Firmalar Platformu, 2016 yılı sonunda yaşamın başlaması öngörülen bölgede kentsel ve sosyal dönüşümün hızla ve doğru bir şekilde tamamlanmasının yanı sıra, dönüşüm sürecinde, projedeki bütün paydaşların kendini ifade edebileceği bir iletişim ortamına kavuşması amacına da hizmet ediyor. Platformun halihazırda; Baysaş, CC Group, Dumankaya, Ekşioğlu Yapı, Emay, Erkan Grup, Güral İnşaat, Haldız İnşaat, Nuhoğlu, Pana Yapı, Sefa İnşaat, Selka NSK, Sinanlı Yapı & Yiğit Group, SVR Group, Şua İnşaat, Teknik Yapı ve Vartaş şirketleri olmak üzere 17 üyesi bulunuyor.

Fikirtepe Platformu’nun tanıtımı, düzenlenen bir basın toplantısıyla yapıldı. Toplantıda konuşan Fikirtepe Platformu Başkanı Ali Nuhoğlu, “Tarihte fikrin merkezi olarak konumlanan Fikirtepe’de bir “ortak aklın buluşma noktası” olarak bu platformu kurduk. Ortak bir zeminde buluşalım istedik. Bizler inşaat şirketiyiz yapı kadar altyapı sağlamlığı da bizler için önemli. Dolayısıyla Fikirtepe’de proje geliştiren firmalar olarak, kuruluş altyapısı ne kadar sağlam olursa, ne kadar çok firma oluşturduğumuz platforma katılırsa, o denli güçlü bir sinerji oluşturacağımıza inanıyoruz. Bizler inşaat firmaları olarak Fikirtepe’yi bütünsel bir proje olarak görüyoruz ve Fikirtepe’ye katma değer yaratacak bir vizyonla birlikte hareket ediyoruz.” diye konuştu.


3
5.000 Konutu ve 2.500 Ticari Alanı ile 18 Milyar Dolar Değerine Ulaşacak

İstanbul Kadıköy’de 1.350.000 metrekarelik bir alanda hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesi tamamlandığında bölgede 35.000 konut ve 2.500 ticari alan yer alacak. Lokasyonu, yeni kapasiteye göre kurgulanan altyapısı ve sosyal donatılarıyla kentin yeni cazibe merkezi olacak Kadıköy Fikirtepe’de, 57 yapı adasının 20’sinde inşaat çalışmalarına başlandı. Bölgede yer alan birbirinden iddialı konseptlere sahip projelerde 2016 yılı sonunda yaşamın başlaması öngörülüyor. Kentsel dönüşüm tamamlandığında bölge halkı; yaşanabilir, estetik ve depreme dayanıklı kaliteli konutlara sahip olacak. Türkiye’nin en teknolojik, modern ve yenilikçi inşaat firmalarının gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm tamamlandığında projenin toplam değeri 18 Milyar Dolar seviyesine ulaşacak.

Fikirtepe kentsel dönüşümden öte bir sosyal dönüşüm projesi”

Fikirtepe'deki dönüşümün sıradan bir dönüşüm olmadığını, söyleyen Fikirtepe Firmalar Platformu Başkanı Ali Nuhoğlu bölgedeki değişimin bir gayrimenkul projesi olmanın ötesinde aynı zamanda bir sosyal dönüşüm projesi olduğunu belirtti. Nuhoğlu; “Fikirtepe’de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteğiyle kentsel dönüşüm başarıyla sürüyor. Tapuda tevhit işlemlerini tamamlayarak projesini İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne sunan tüm firmalar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan ruhsatlarını alabiliyor. Hem Bakanlığın, hem de ilgili Belediyelerin desteğiyle Fikirtepe’de gerçekleşecek olan kentsel dönüşüm başarıyla devam ediyor” dedi.

Bölgedeki dönüşüm tamamlandığında bölge sakinlerinin öncelikle daha güvenli ve konforlu konutlarda yaşayacağını belirten Nuhoğlu,  bunun firmalar için de bir öncelik olduğunu söyledi. Fikirtepe’nin benzer lokasyonlara göre fiyat avantajıyla da öne çıktığının altını çizen Fikirtepe Firmalar Platformu Başkanı Ali Nuhoğlu, “Yatırımcılar için İstanbul’un en cazip bölgesinde yer alıyoruz. Metro bağlantıları, alışveriş caddesi, ortak ulaşım yolları, şehir parkı, hastane, okul gibi donatılarla Fikirtepe altyapı sorunları çözülmüş bir lokasyon’’ dedi yurtdışı planlarına yönelik açıklamalarda da bulundu:

Fikirtepe Müteahitler Platformu Basın Toplantısı full Video - Ses Kaydı için buraya tıklayınız ...

Fikirtepe, 2016’da inşaat sektörünün uluslararası yıldızı olacak...

‘’Önümüzdeki dönemde tüm firmalarımızla birlikte, platform olarak iddialı bir şekilde yurtdışı fuarlarda yer alacağız ve Fikirtepe’yi uluslararası gayrimenkul arenasına taşıyacağız. Türkiye’ye gelen yabancı gayrimenkul yatırımcıları için lokasyon, sosyal donatı, yatırım, alışveriş gibi en önemli beklentileri karşılayan bir proje. Bölgedeki projeler gayrimenkul alıcılarına modern, güvenli, konforlu, son teknoloji ile yapılmış, kentin merkezinde ve ulaşım akslarının ortasında yer alan konutları uygun fiyat avantajlarıyla sunuyor.”

Fikirtepe’de, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteğiyle kentsel dönüşümün başarıyla sürdüğünü açıklayan Platform, geçmiş dönemde başlatılan bölgenin Master Plan çalışmalarının, donatı haritasına bağlı olarak gerçekleşen revizyonlar ile planlandığı şekilde devam ettiğini belirtti. Platform, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte bölgede hayata geçirilen master planının detaylarını da en yakın zamanda açıklayacağını duyurdu.

Fikirtepe Firmaları Kentsel Dönüşüm Platformu Hakkında

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Firmalar Platformu, İstanbul Kadıköy’de afet riski taşıyan mevcut yapı stoğunun yenilenerek depreme dayanıklı yapılar inşa edilmesini öngören Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde faaliyet gösteren müteahhitler ile bölgedeki malik ve hak sahipleri arasındaki ilişkilerin güçlendirilerek sürdürülmesi, bölgede hayata geçirilen projelerin takibi ve uygulama bütünlüğünün sağlanması, altyapı ve sosyal donatıların projelendirilmesi ve yapımına destek verilmesi, bölgenin piyasa algısının iyileştirilmesine katkı sağlanması ve bölgede yaşayacak yeni maliklerin sosyal ihtiyaçlarına destek verilmesi amacıyla kurulmuştur. Platformun Baysaş, CC Group, Dumankaya, Ekşioğlu Yapı, Emay, Erkan Grup, Güral İnşaat, Haldız İnşaat, Nuhoğlu, Pana Yapı, Sefa İnşaat, Selka NSK, Sinanlı Yapı & Yiğit Group, SVR Group, Şua İnşaat, Teknik Yapı ve Vartaş şirketleri olmak üzere 17 üyesi bulunmaktadır.

Fikirtepe Müteahitler Platformu Basın Toplantısı full Video - Ses Kaydı için buraya tıklayınız ...

ajansFİKİRTEPE/www.FİKİRTEPEHABER.com
banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ayhan çobanoğlu 6 yıl önce

Başaran inşaat güraĺ inşaatın adasına girmeye çalışıyor yüzde 70 almış gürâĺ inşaat hey başaran inşaat karıştırma adamıźı hiç utanmıyonmu zorla adayı karıştırıp imza toplamaya çalışıyon

Avatar
Ahmet Sarıbaş 6 yıl önce

ANKA YAPIYI neden bu platforma almadılar bilgisi olan varmı.

Misafir Avatar
MEHMET KAHRAMAN 6 yıl önce @Ahmet Sarıbaş

CUNKU ANKA YAPININ NE YAPTIGI NE DURUMDA OLDUGU BELLI DEGIL.HER SEY MUALLAKTA.BAKANLIK BU IŞE EL KOYMALI

Beğenmedim! (0)
Avatar
KIZIL CEPHE 58 6 yıl önce

SERMAYEDERLERİN SEÇİM ÖNCESİ BU TOPLANTISI HAYRA ALAMET DEGİL.