Bu haber kez okundu.

Fikirtepe Güral İnşaat'tan hakkındaki iddialara cevap ...
‘’Güral İnşaat'ta neler oluyor ‘’  başlıklı haberimize konu olan iddiaları araştırmak ve firmaya da söz hakkı vererek doğruları kaynağından öğrenip, kafalara takılan sorulara cevap bulmak için daha önceden firma ile iletişime geçme girişimlerimizin başarısız olduğunu belirtmiştik.

Son olarak yapılan haberler doğrultusunda Güral İnşaat yetkililerinden Birsen İlhan İmzalı yazılı bir cevap metni bize ulaşmıştır. İlgili ada içerisinde bulunan vatanaşların bilgilenmesi ve bazı iddiaların firma nezdinde kabul edilemez olduğu ve geçersizliği açısından önemli olduğunu düşünüyoruz. Güral İnşaat Fikirtepe Proje alanı hakkındaki iddialara yönelik FİKİRTEPEHABER.COM’a ulaşan yazılı cevabı sizler için yayınlıyoruz. …

Bahse konu haberdeki şahitler ve ses kayıtlarındaki iddiaları kabul etmeyen ve eksik taraflı ve maksatlı bularak yalanlayan firma yetkililerinin gönderdiği cevap metnini şeffaf ve tarafsız gazetecilik gereği FİKİRTEPEHABER.COM olarak söz verdiğimiz gibi yayınlıyor, yeni gelişmeleri de anlık olarak takip ettiğimizi siz değerli takipçilerimize özellikle belirtmek istiyoruz...

Güral İnşaat Firmasından tarafımıza verilen bilgiye göre, arada ki iletişim kopukluğunu ortadan kaldırılarak, bundan sonraki yeni gelişmelerin FİKİRTEPEHABER.COM aracılığı ile kamuoyuna anlık olarak duyurulacağı belirtilmiştir. FİKİRTEPEHABER.COM olarak, Güral İnşaat'ın göndereceğini söylediği yeni bilgilerin de elimize ulaşması durumunda aynı hassasiyetle tüm kamuoyuyla şeffaf ve tarafsız bir şekilde paylaşacağımızı şimdiden belirtmek istiyoruz.

İşte Güral İnşaat’tan gönderilen yazılı cevap metninin tamamı ;

'' YAYINLANAN HABERLERE CEVAPTIR:

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yüklenici olan firmamız, bir süredir yersiz, dayanaksız ve dedikodudan ibaret haberleri ibretle izlemektedir.

Firmamızın uhdesindeki işi devretmek ya da geciktirmek gibi bir düşüncesi asla olmamıştır. Bu konuda ortada dolaşan haberlerin gerçeklerle ilgisi bulunmamaktadır. Her türlü yersiz itham, iftira, tehdit, hakaret, yanlış haberler ve iddialar ile bizi yıldırmak ve projeyi engellemek çabasında olan kişilere ilişkin firmamız yasal işlemleri başlatmıştır, konu yargıya intikal ettirilmiştir.

Firmamız üstlendiği işe bir an önce başlayabilmek için fedakârlıklarda bulunarak, imzaları henüz tamamlanamayan adalarda sözleşme yapma gayreti içindedir. Sözleşmeleri tamamlanarak yüzde yüze ulaşılan parsellerde ise devir işlemleri başlamış, arsa sahipleri lehine oranlar artırılmış, sözleşmede bulunmamasına rağmen devir işlemini gerçekleştirenlere bölgede “bonus” olarak tanımlanan jestiyon ödemeleri yapılmıştır. Hak mahrumiyetleri olarak anılan kira bedelleri de, sözleşmenin gereği olarak imzalar ve devir işlemlerinin tamamlanmasının ardından ivedilikle yapılacaktır.

Bütün bunlar yapılmış iken, yersiz olarak ortaya atılan “işin başkasına devri” iddialarının abesle iştigal olduğu ve asla gerçeği yansıtmadığı açıktır. Firmamızla bizzat ya da temsilcileri vasıtasıyla sözleşme imzalayan arsa sahiplerinin mağduriyet yaşamamaları için bu türden asılsız haberlere itibar etmemelerini ve varsa tüm sorularını şirketimizi arayarak Fikirtepe Kurumsal İletişim Sorumlumuz Sayın Birsen İlhan’a sormalarını önemle rica ederiz.

Ayrıca firmamızca arsa sahiplerine tanınan tüm yeni kazanımlardan, daha önce sözleşme imzalayanlar da aynı şekilde yararlanacaktır. Bilindiği üzere sözleşme dâhilindeki gereklilik olan devir işlemleri başlamış ve hızla devam etmektedir. İnşaata bir an önce başlayabilmemiz için sözleşme imzalayan tüm maliklerin bir an önce tapuda pay devirlerinin gerçekleşmesine katkı sağlamaları gerekmektedir. Bu süreçte bizi yalnız bırakmayan maliklere, firmamıza duyduğunuz güven ve destek için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla

Güral İnşaat ''

Bazı vatandaşların iddiaları ve bu yönde yapılan haberlere konu olan girişimler ...

Güral İnşaat'ın anlaşma yaptığı adada bazı vatandaşlar toplantı yaparak fesih yönünde karar aldıklarını ve bu doğrultudada bakanlığa şikayet dilekçesi vereceklerini belirtmişler ve akabinde de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İlm Müdürlüğü nezdinde şikayet dilekçelerini sunmuşlardı. 

 Toplantı İle ilgili habere ulaşmak için buraya veya aşağıdaki resme tıklayınız ...Son olarak, FİKİRTEPEHABER.COM olarak ses kayıtlarıyla ilgili yapacağımızı duyurduğumuz yayınla ilgili hukuki ve teknik araştırmalarımız devam etmektedir. Konuyla ilgili teknik birimimizin çalışmaları ve hukuk birimimizin oluruyla teknik ve hukuki her hangi bir engel olmaması durumunda verdiğimiz sözümüzü yerine getirip elimize ulaşan ses kayıtlarını ilerleyen dönemlerde yayınlayacağımızı tekraren buradan duyurmak isteriz.

Güral İnşaat proje adası başta olmak üzere Fikirtepe ve Çevresi ile ilgili tüm gelişmeleri anlık olarak FİKİRTEPEHABER.COM'dan takip edebilirsiniz...

ajansFİKİRTEPE /

 FİKİRTEPEHABER.COM
banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
" İŞİN BAŞKASINA DEVRİ " 9 yıl önce

Bu iddianın abesli iştigal olduğunu gerçekleri yansıtmadığını söylüyorsunuz.
Sayın güral inşaat çalışanı birsen hanım sanırım bu yazıyı patronunuz nuri güral görmedi. Onayını almadan yayına verdiniz sanırım. Adayı Başaran firmasına devretmek için 4-5 saat süren bir toplantı yapılmıştır. Bu toplantıya Başaran firmasının yetkilisi, nuri güral ve temsilcilerin çoğunluğu iştirak etmiştir. Toplantıda nuri güral, 2.600.000 milyon $ ( yaklaşık 7.000.000 TL ) adayı devredeceğini beyan etmiştir. Pazarlıklar neticesinde 5.000.000 TL mutabık kalınmıştır. Bu bağlamda bazı temsilci ve nuri güral dan kaynaklı neticeye bağlanamamıştı.
Bizler bu bilgileri başta toplantıya iştirak eden Başaran firması yetkilisi ağzından ve temsilcilerden birebir dinledik.
Birsen hanım siz herhalde toplantıda yoktunuz. Yada yayınlattırdığınız bu yazıda sizde gerçekleri söylemiyorsunuz.
Bu konuda birileri yalan söylüyor bu net ama kim?
Ya sizsiniz,
Ya nuri güral ya....cı,
Ya Başaran firmasının yetkilisi,
Ya temsilciler

Avatar
şikayet 9 yıl önce

dolandırılıcılıktan temsilcileri ve mütayiti hapse attıralım da görün bizim devletimiz kim haklı kim haksız göreceksiniz dolandırdınız bizi istemiyoruz

Avatar
Niko 9 yıl önce

En iyi yaptığı işi yapıyor Güral inşaat YALAN SÖYLÜYOR
Bu şirket baştan aşağı çalışanlarıyla yalan makinası gibi sürekli yaptıkları pislikleri inkar ediyorlar bunları bi adaya getiren ve hala üç kuruş paraya haysiyetlerine satan serefsiz ada temsilçileri sizinlede hesaplasıcaz Allah ın izniyle

Avatar
Niko 9 yıl önce

En iyi yaptıkları işi yapmaya devam ediyor GÜral inşaat YALAAN SÖYLÜYOR

Avatar
güral adası 9 yıl önce

imza atanlar saten geri çekecekler 3,5 sene oldu hala yapacaz diyosunuz ,daha bi teminatınız bile yok ne temsilciler geliyor toplantıya nede mütayit kandırıldık

Avatar
ey temsilciler 9 yıl önce

kimse sizi istemiyor şikayette bulunacak mahalleli temlik yapıyorlarmış tapuda kimin malını yarısını üstüne geçiriyosunuz atanlar bin pişman ...

Avatar
yalanmı 9 yıl önce

mahalleli toplantısında ses kayıtlarını dinledik devrediyom diyosunuz ondan sonra temsilcilerde tammm diyo yalanmı

Avatar
yalannnnnnnn 9 yıl önce

yalan hiç bir ada bitmedi bide üçbuçuk senedir imza attık ne kiraa verdiler ne de bişey yalan abi kimse 2senedir imza falan atmıyor halk diyor imzalarımızı çekecez asala vermeyecez