İstanbul'un Kadıköy ilçesinde bağlı Fikirtepe mahallesinde  kentsel dönüşüm projesi kapsamında inşaatı devam eden bir firma, hak sahiplerine evlerini teslim etmedi. 2015 yılında başlayıp bu zamana kadar dairelerin teslim edilmediğini söyleyen bir grup, satış ofisinin önünde toplandı. Burada ellerinde pankart ve dövizlerle yarım kalan inşaatın önüne yürüyen grup, sloganlar atarak inşaat firmasını protesto etti.  

 Barsan Mağdurları adına basın açıklaması yapan İsmet Değerli, "Müteahhit inşaatı son derece yavaş yapmaktadır. Arsa sahipleri kiralarını istediklerinde inşaatı yarım bırakmakla tehdit etmekte. 8 yıldır inşaatımız bitmemiştir. Devletin yaptırım gücünü bu inşaatta da görmek istiyoruz. Yarım kalan inşaatımızın bakanlık tarafından yapılmasını talep ediyoruz" dedi. 

Daire mağdurlarından Nermin Duru ise, "Yıllardan beri bizi süründürüyorlar. Yönetimi kaile almıyorlar. Bizi tehdit ediyorlar. İnşaatı yapmamakla, kiralarımızı ödememekle bizi tehdit ediyorlar. 8 seneden beri sürünüyoruz" diye konuştu. (HABER MERKEZİ)