Bu haber kez okundu.

Fikentder ve D.Muhtarlığı Fikirtepe için AKP İstanbul İl Başkanlığı'nda
Fikentder ve D.Muhtarlığı öncülüğünde Fikirtepe için AKP İstanbul İl Başkanlığı ziyareti

Pana - Selimoğlu Projelerinden Brooklyn Dream, Brooklyn Life, Brooklyn City projelerinde yaşanılan mağduriyetlikler ve Katarlı ortaktan talep edilen ekstra komisyon ücretleri hepsi tek tek dile getirildi. Fikentder Derneği'nin hazırladığı Fikirtepe Kentsel Dönüşüm bölgesi genelinde 6306 sayılı yasa çerçevesinde yaşanılan sıkıntılar ve çözüm önerilerini içeren bir de dosya ile Pana -Selimoğlu mağdurlarının mevcut problemler ve Şekerbank icra işlemleriyle ilgili yaşanan sıkıntılarını da içeren bir dosya şifaen anlatılarak elden takdim edildi. Özellikle Pana - Selimoğlu , Taşyapı adalarında yaşanan mağduriyetlikler başta olmak üzere, tüm Fikirtepe genelinde yaşanan sıkıntılar ve çözüm önerileri konuşuldu. 6306 sayılı yasadaki eksiklikler, uygulama sürecindeki yaşanan sıkıntılar ve vatandaşların yaşadığı mağduriyetlikler ve gerçekten iş yapmak isteyen ancak Fikirtepe'de ki olumsuzluklardan dolayı ekonomik olarak etkilenen iyi huylu firmaların yaşadığı sıkıntılar da dile getirildi. 

AKP İl Bşk Yrd. Yerel Yönetimler Bşk. Habil Yazıcı ''Sorunları Cumhurbaşkanına ileteceğiz''

AKP İstanbul İl Başkanlığı ziyaretinde Bşk Yrd. Av. Habil Yazıcı analatılan tüm sorunlar ve çözüm önerilerimiz bizzat not ederek yarın Cumhurbaşkanına Sorunları özet bir rapor halinde İl Başkanına sunup Cumhurbaşkanına ileteceklerini  söyledi.

Dumlupınar Muhtarı Ahmet Gediz ''Vatandaşların haklarını yedirtmeyeceğiz!''

Dumlupınar Muhtarı Ahmet Gediz, Fikirtepe'de geçmişten başlayan mağduriyetlikler, imar yasakları ve sonrasında yapılan yanlış tutum ve uygulamaların mağduriyeti tırmandırdığını söyledi. Gediz, AKP olarak sorumlu oldukları alanlarda bu sorumluluğa yakışır yaklaşımlar beklediklerini aksi durumda vatandaşların tepkilerinin sandığa da sirayet edeceğini dile getirdi.

Fikentder Dernek Başkanı Yasin Bektaş ''Bürokratların, Vatandaşları mağdur edenlerle verdikleri samimi poz ve bakanlığa yapıldığı söylenen bedelsiz çekimler kabul edilemez!'' 


Fikentder Dernek Başkanı Yasin Bektaş, Pana - Selimoğlu ve Taşyapı adaları başta olmak üzere birçok adada işlerin durmasının yanında, bir çok ailenin ödenmeyen kiralardan dolayı yıllardır yaşadıkları mağduriyeti gündeme getirdi. Bektaş, özellikle bu müteahitlerin kamuoyu nezdinde kendilerini resmi makamlara yakınlıklarını öne sürerek rahat tavırlar sergilediklerini ve bunun haricinde vatandaşlardan kendilerine iletilen ve yüzlerce ailenin mağduriyetine sebep olan bu kişilerin mağdur edasıyla bakanlıkta nasıl ağırlandığı, verilen pozlar ve bakanlık için çekilen ücretsiz imar barışı tanıtım filmleri iddiaları karşısında duydukları rahatsızlığı ilettiklerini bunun kabul edilemez olduğunu dile getirdi. Bektaş ayrıca Fikentder Derneği olarak 16 madelik çözüm önerileri dosyalarını sunduklarını ve Mevcut anlaşılan sözleşmeler üzerinden Emlak Konut çatısı altında güçlü firmaların bölgeye davet edilerek sürecin ihale ve taşero edilmesini istediklerini ve yaşanılan mağduriyetlikler ve çözüm önerilerinin en yetkili mercilere ulaştırılması konusunda AKP İl Başkanlığı'nın da destek ve yardımlarını talep etti. İl. Bşk Yrd. Yazıcı tüm bu iddiaları ve söylenen mağduriyetlikleri not ederek İl Başkanlığı olarak Cumhurbaşkanına ileteceklerini söyledi. Yola devam ''Yerelden Genele En Tepe'ye.. ''

Bektaş, Kendilerinin ''Yerelden genele en tepeye.. '' sloganıyla ilçe başkanlıklarından ve meclislerinden başlayarak il meclisi ve başkanlıklarını ziyaret etmemeye devam ettiklerini ve bu ziyaretlere devam ederek yetkili ve etkili kim varsa birebir tüm sorunları direkt olarak şifaen kendilerinin anlatacaklarını söyledi. Fikirtepe heyeti daha öncesinde AKP ve CHP Kadıköy İlçe ve İl grup ve Meclislerini daha sonrasında da MHP İstanbul İl Başkanlığını ziyaret etmişlerdi. 01.10.2018 P.tesi günü de AKP İstanbul İl Başkanlığını ziyaret ederek kararlı yürüyüşlerine devam ettiler.

Sözlerinin devamında Bektaş, Fikentder Derneği ve Dumlupınar Muhtarlığı'nın öncülüğünde Fikirtepe Heyetinin ziyareti yakın zamanda CHP İstanbul İl Başkanlığı ve ilerleyen zamanlarda Ankara istikametine ve TBMM bünyesindeki parti gruplarına doğru devam edeceğini, yapılan bu kararlı tutum ve ziyaretlerden dolayı vağdur vatandaşlar başta olmak üzere, Fikirtepe'de iş yapan dürüst firmalar ve diğer tüm kesimlerden yoğun bir destek telefonu aldıklarını ve bunun da kendilerini kararlı bir şekilde ilerleme noktasında cesaretlendirdiğini söyledi.. 

Pana - Selimoğlu Mağdurlarından Engin Akgüzel, ''Evimiz huzurumuz vardı. Şimdi fakir ve Fikirtepe'de Çadırkent'e Mahkum olduk!'' 

Pana - Selimoğlu Mağdurlarından ve Fikirtepe Heyetinde bulunan Engin Akgüzel, Ailemle huzur içerisinde yaşadığımız evimizi firma ilk almak istediğimizde gücüne güvenemedik. Ancak Bakanlığın 6306 sayılı yasayı öne sörerek imza dayatması aksi halde yerlerimizin satılacağı korkusu bizleri imza atma noktasına getirdi. Bakanlığın firmalar lehine yaptığı bu uygulamayı biz çoğunluk adına ve haklarını da koruyacak şekilde devam edeceğini düşündük. Ancak, gelinen noktada bakanlık atılan imzaları ikili hukuk olarak görmekte ve bizleri mahkeme kapılarında bizleri aldatan firmalarla karşı karşıya bırakmakta. Mağduruz efendim, sizlerden bu konularda destek bekliyoruz. Bu firmaları bölgeden uzaklaştırın bizlere yerlerimiz geri verin'' dedi.

Pana - Selimoğlu 
Brooklyn Park Projesi'nden, parasını ödeyerek ipotekli daire satın almak zorunda kalan vatandaşlara Şekerbank tarafından işlemi başlatılan haciz girişimi şoku!

Brooklyn Park Projesinde yer satın alan ve mülk sahiplerinden Özlem Altaş, Ayten Kaynarca ve İbrahim Küçükdere'de hazır bulunurken, İskanı alınmayan projede paralarını kuruşuna kadar ödeyerek satın aldıkları daireler üzerinde ki ipotek ve icra işlemleri haricinde her türlü riskle karşı karışıya olduklarını, yaşanan mağduriyeti artıracak yönde Şekerbank'ın icra girişimlerinin biraz daha zamana yayılması ya da, hep mağdurlar üzerinden yürümektense Bankanın, konunun muhatapları ve kefillerinin diğer mallarını da kapsayacak şekilde farklı noktalara aktarması talebini gündeme getirdiler.  İl Bşk Yrd. Yazıcı bunun makul olabileceğini araştıracaklarını söyleyerek not etti. Konuyla ilgili detayları ilerleyen zamanda daha detaylı olarak sizlerle paylaşacağız ancak, Raci Şaşmaz'ın tüm mallarıyla teminat göstererek bankalardan kullandığı kredilerin geri ödenmemesi ile Şekerbank'ın başlattığı işlemlere ilişkin konu, Fikentder Derneği ve Dumlupınar Muhtarlığı ile Fikirtepe heyetinin AKP İstanbul İl Başkanlığı ziyaretinde de gündeme getirilerek çözüm ve destek talebi karşısında ki İl Bşk Yrd. Yazıcı'nın yapıcı yaklaşımı heyetde bulunanları memnun etti.

Konuyla ilgili yeni gelişmeleri Fikirtepehaber.com olarak aktarmaya devam edeceğiz.


ajansFİKİRTEPE/www.fikirtepehaber.com

banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
007,5 4 yıl önce

Merdivenköyün muhtarı kezban teyzemden ses çıkmıyor. Otomatik muhtarlığın sonu geldi. Kezban yenge. Senin muhtarlık sınırlarında dönüşüm yokmu. Rezidanslar yükselince muhtarlığı oraya taşıyacaklar demedi deme yenge.

Avatar
Fikirtepeli 4 yıl önce

Helal olsun size yanınızdayız

Avatar
RACİZEDE 4 yıl önce

GÖNÜLDEN TEŞEKKÜRLER EN AZINDAN FİKİRTEPE Yİ HER MECRADA ANLATMAK İÇİN ÇALIŞANLAR VAR

Avatar
Yusuf uluocak 4 yıl önce

Bir fikirtepeli olarak sizlerle gurur duysak azdır başta muhtarım olmak üzere saygı ve sevgilerimi sumuyorum emeginize ve yüreginize saglık Allaha emanet olunuz saygılar

Avatar
Mustafa 4 yıl önce

Fikirtepe de Ahmet muhtar gorevini layıkı İle yapıyor diger 3 muhtar nerede

Avatar
MAĞDUR ZADE . 4 yıl önce

Aynı yemeği ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyorlar YEMEĞİ DEĞİŞTİRİN SAYIN HEYET HER SENE AYNI YEMEĞİ SEÇENEK OLARAK ÖNÜMÜZE SUNUYORSUNUZ .

Avatar
fikirtepe magduru 4 yıl önce

LEYLİM LEY .Sen kimsinki benim malım için emlak konut adı altında firma davet ediyorsun .

Avatar
MAGDUR 4 yıl önce

Direnen kazanır .Siyasiler boş iş .