Bu haber kez okundu.

FİKENTDER Ünalan'da Kentsel Dönüşüm bilgilendirme toplantısı düzenledi ...
FİKENTDER kentsel dönüşüm noktasında gelen talepler doğrultusunda halkı bilgilendirmeye ve bilinçlendirmeye devam ediyor ...

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Bölgesinde her türlü mağduriyete karşı mağdur olanların yanında yer alan ve her türlü desteği veren Fi-KENTDER aynı amaç doğrultusunda gelen talepler doğrultusunda Ünalan Mahallesinde de Kentsel Dönüşüm amaçlı bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.

FİKENTDER '' Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği '' 12.07.2015 tarihinde pazar günü 14:00 - 17:00 saatleri arasında Ünalan Mahallesi Şampiyon Spor tesisleri salonunda yaklaşık 500 kişilik salonda halka açık kentsel dönüşüm bilgilendirme toplantısı düzenledi. Halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenen toplantıda, katılımın yüksek olduğu ve salonun tamamen dolduğu görüldü.

FİKENTDER tarafından düzenlenen toplantıda, Kentsel dönüşümde yaşanan sıkıntılar başta olmak üzere , insanların yaşadıkları bazı tedirginlikler ve kafalarına takılan çeşit sorulara uzmanlar eşliğinde cevaplar verildi. Toplantıya Ünalan Halkının yanında Göztepe, Acıbadem ve Fikirtepe'den de katılımların olduğu görüldü. Toplantı genel olarak Akademik bilgilendirme ve soru cevap şeklinde geçti. 

Ünalan Mah. Muhtarı Mezengül ŞİMŞEK Ünalanda kendi başından geçen bir sıkıntıyı da anlatarak neden Ünalan Halkını bilgilendirmek için FİKENTDER ile ortak hareket etme kararı aldıklarını anlatan bir konuşma yaptı .

FİKENTDER Başkanı Yasin BEKTAŞ'ın Fikirtepe'de yaşanan sıkıntı ve problemlerden edinilen tecrübelerini aktardı. Bektaş Ünalan Halkının birlik ve beraberlik içerisinde olmaları gerektiği ve bu şekilde dikkatli olarak çantacılara kendilerini kaptırmamalarını özellikle vurguladı. Konuşma FİKENTDER Başkanı Yasin BEKTAŞ
Doç. Dr. Kemal ŞAHİN , Av. Hanifi BAYRI, Av. Damlagül ALKAN, Av. Gökhan MORATLAR ' ın hukuki ve teknik anlatımlarının ardından sorulan sorulara cevap verilmesi şeklinde geçti.

Katılımcıların haricinde Fikirtepe'den toplantıya katılan Dumlupınar Mah. Muhtarı Ahmet Gediz'de tecrübelerini ve yaşanan sıkıntıları anlatarak Ünalanlılara süreç içerisinde dikkatli olmaları noktasında bazı tavsiyelerde bulundu.

Ahmet GEDİZ haricinde Fikirtepe'den toplantıya dinleyici olarak gelen Celal Özçakır, Muammer Çayırtarla, Ahmet Düzcü , Gürkan ve Gökhan Şentürk kardeşlerin de Fikirtepe'de kendi yaşadıkları sıkıntıları ayrı ayrı  anlatmaları Ünalanlılar için farklı bir tecrübe oldu. 

FİKENTDER 'e Ünalan Mahallesi sakinlerinden kentsel dönüşüm konusunda düzenlenen hukuki ve teknik bilgilendirme toplantısından dolayı teşekkür ...FİKENTDER HUKUKİ VE TEKNİK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DETAYLARI

Toplantıda anlatılan ve değinilen konular sırasıyla şöyle ,


6306 sayılı yasa ve içeriği
Riskli alan uygulaması ve kapsamı
Sözleşme içeriği ve dikkat edilmesi gereken maddeler
Çantacı firmalara karşı uyarı ve dikkat edilmesi
Milli Emlak ve kentsel dönüşüm detayları
Vakıf Arazileri ve tapusuz alanların kentsel dönüşümdeki hukuki prosedürleri
Mülkiyet hakkı, Toplu veya bireysel yapılaşma seçenek ve yöntemleri
Kentsel dönüşümde belediye ve bakanlık nezdinde yapılması gerekenler vb.
Soru - cevap kısmı ...

Pazar günü FİKENTDER tarafından düzenlenen toplantıda 
 FİKENTDER Dernek Başkanı Yasin BEKTAŞ tarafından yapılan duyuruda bu toplantının bir ilk ve başlangıç olduğu, ilerleyen dönemlerde gerekli ve uygun görülen zaman ve mekanlarda bu tarz toplantıların seri bir şekilde düzenlenmeye devam edileceği bildirildi. BEKTAŞ Ünalan Halkının bilgilendirilmesi ve yanlışa düşmemeleri için çaba göstermeye devam edeceklerini söyleyerek toplantıya göstermiş oldukları yoğun ilgiden dolayı Ünalan Halkına teşekkür etmesiyle toplantı sona erdi..


FİKENTDER Ünalan Mahallesinde daha öncesinde halkı bilgilendirme amaçlı bir toplantı daha düzenlemişti.

Kentsel dönüşüm süreci ile ilgili oluşan bilgi kirliliği başta olmak üzere art niyetli çantacı firmaların kurnazlıkları vatandaşları her yerde tedirgin etmeye devam ediyor. Bu tedirginlikten ve sebep olduğu bir çok sorundan dolayı birçok toplantı daveti alan Fi-KENTDER en son toplantısını 06.06.2015 tarihinde Ünalan Mahallesinde Ünalan halkı ile beraber yapmıştı.

Fi-KENTDER Dernek Başkanı Yasin BEKTAŞ ilk toplantıda Ünalan' da mülk sahiplerinin fırsatçı ve çantacı firmalar tarafından tek tek kandırılarak zarara uğratılmamaları noktasında birlik içerisinde ve hukuki zemin üzerinde hareket etmeleri noktasında uyarılarda bulunmuştu.Ünalan Muhtarlığı ve Halkından gelen talep doğrultusunda ikincisi düzenlenen bu toplantının sonucunda Fi-KENTDER çatısı altında mücadeleye ve hakların savunulmasına devam etme kararı alan Ünalan halkı alınan bu karar gereği bununla ilgili çalışmaları daha dikkatli takip etmek için kendi içerisinde heyetler oluşturma girişimlerini başlatmış bulunmakta .

FİKENTDER İRTİBAT TEL 0551 2398898
 e-mail : fikirtepedernegi@hotmail.com
________________________________
FİKENTDER / FİKİRTEPEHABER.COM
banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
4. ada kelesoğlu 8 yıl önce

4. Ada da yıkım ne zaman baslıyor bıle bsey yazsın lutfen

Avatar
Ünalanlı Ahmet 8 yıl önce

Fikentdere ünalanlı olarak verdikleri bilgilerden ve çantacılara karşı uyarılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Avatar
mustafa kaçmaz 8 yıl önce

ünalanda çantacılar neden panikte ?

Avatar
4.ada 8 yıl önce

sevgili yasin bey maşAllah heryerde toplantılara katılıyorsunuz niye keleşoğlu ile birroportaj yapmıyorsunuz