Bu haber kez okundu.

Bakan Kurum Yeni Konut Kampanyasını açıkladı, “Türkiye için Kazanç Vakti''
Daha Güçlü Ekonomi için, “Türkiye için Kazanç Vakti

 

Emlak sektörü Türkiye'nin geleceğine ve güçlü ekonomisine olan güveninin göstergesi olarak yeni bir tarihi kampanyaya daha imza atıyor. Emlak sektörünün önde gelen kuruluş ve şirketlerinin hayata geçirdiği “Türkiye için Kazanç Vakti” kampanyası ile vatandaşların daha uygun koşullarda konut sahibi olmalarının yanı sıra yatırımlarının da milli ekonomimize katkı sağlaması amaçlanıyor.

“Türkiye için Kazanç Vakti” kampanyası ile dövizini veya altınını peşinata çevirerek konut satın alanlara kaçırılmayacak yatırım fırsatları sunuluyor. Bu çerçevede kampanyadan konut alanların yatırımları 1 yıl boyunca güvence altına alınıyor.

31 Ekim’e kadar geçerli olan kampanyada ayrıca; satış bedeli üzerinden yüzde 10 indirime ek olarak indirimli satış bedeli üzerinden yüzde 10 peşinat ile 120 aya kadar 0,98 vade farkı ile bankasız ve kefilsiz konut sahibi olmanın önü açılıyor.

 “Türkiye için Kazanç Vakti” kampanyasına dair detaylar 28 Ağustos 2018’de Swissotel’de düzenlenen basın toplantısında aktarıldı. Toplantıya Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Keleş ve Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli ile birlikte kampanya destek veren İLBANK, KİPTAŞ, Oyak İnşaat, GYODER, KONUTDER, İNDER, İMKON ve TMB ile şirketlerin yöneticileri katıldı.  Kurum, 300 bin liralık bir daire için ödeme planını da şöyle açıkladı: 

"Örneğin 300 bin liralık bir daire indirim ile 270 bin liraya inecek. Bunun üzerinden yüzde 10 peşinat ödemesi yapılacak. 12. ayda yüzde 15'e karşılık gelen 40 bin 500 liralık ilk ara ödeme, 24. ayda ise diğer yüzde 15'lik 40 bin 500 liralık ara ödeme yapılacak. Konut fiyatının yüzde 60'ına denk gelen 162 bin liralık bölümü vadelendirilecek. Böylelikle alıcı 120 ay vade ile aylık olarak yüzde 0,98 faizle 2 bin 302 liralık ödeme gerçekleştirecek."1 milyon liralık daire için örnek ödeme planı:

Dairenin fiyatı: 1 milyon lira
İndirimli fiyat: 900 bin lira
Peşinat: 90 bin lira
12. ay ara ödeme: 135 bin lira
24. ay ara ödeme: 135 bin lira
Krediye esas tutar ise: 540 bin lira
Aylık taksit: 7.673 lira
Peşinat hariç toplam ödeme: 1 milyon 190.724 lira

Vadelendirilmiş daire fiyatı: 1 milyon 280 bin 724 lira 

 

“Biz güçlü bir ülkeyiz, güçlü bir ekonomiyiz”

“Türkiye için Kazanç Vakti” basın toplantısında konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: Gayrimenkul sektörümüz üzerine ne zaman düştüyse, Türkiye’nin ekonomik şartlarda sıkıntı içerisine girdiği anda üstüne düşen vazifeyi kararlılıkla yerine getirdi. Tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi bugün de “Türkiye İçin Kazanç Vakti” sloganıyla bir kampanya başlattı.

 

Türkiye’nin istikrarlı ekonomisinde, ekonominin daha da ileriye gitmesinde, dünyanın ilk 10 ekonomisi içerisine girmesinde inşaat sektörü her zaman önemli olmuştur, önemli olmaya da devam edecektir. İnşaat sektörü olarak da yapılması gereken tüm fedakârlığı sektör olarak bugün yine net bir şekilde fedakârlık noktasında sektörümüz yapıyor. Bakanlığımız ve Bakanlığımıza bağlı ilgili kuruluşlarımız da bu fedakârlık noktasında üstüne düşen neyse yerine getirecektir.

Biliyorsunuz ülkemiz ekonomik bir kuşatmayla karşı karşıya. Tabii biz güçlü bir ülkeyiz. Ne kadar zor şartlar altında olursa olsun sektörlerimiz büyümeye, ülkemiz büyümeye devam ediyor. Cumhurbaşkanımızın biliyorsunuz dövizinizi bozdurun çağrısına karşı milyonlarca vatandaşımız da dövizlerini bozdurarak milli bir duruş sergiledi.

“Türkiye İçin Kazanç Vakti” kapsamında yaklaşık 100 bin bağımsız bölüm

Kampanyaya dair detay bilgiler veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yaklaşık 100 bin bağımsız bölümü içeriyor ve yine stoklarla sınırlı, yani yüzde 25’i kadar stokla kampanya dahilinde projeler satılacak. Projemiz başta İstanbul ve Ankara olmak üzere Anadolu’nun tüm illerinde derneklerimizin ve konfederasyonumuzun bağlı olduğu hemen hemen bütün inşaat firmalarının katılımıyla gerçekleşecek.

Projelerin satış fiyatı üzerinden bir kere en başta yüzde 10 indirim yapacaklar, yani 500 bin liraysa buna yüzde 10 indirim yapılacak ve fiyat 450 bin liraya inecek. Minimum yüzde 10 peşinat alınacak. Ancak bu peşinatla alakalı bugün diyelim ki dövizde yatırımını değerlendiren veya altında yatırımını değerlendiren vatandaşımızla alakalı şöyle bir durum söz konusu. Altını ve dövizi bugünkü kurdan neyse, bu kur bir kenara koyulacak ve süreç içerisinde diyelim ki dövize veya altın yükseldi. Bu artış kadar daire fiyatından bedel düşülecek. Dolayısıyla hiç kimsenin şu saatte dövizini, altınını kenarda tutmasını gerektiren bir durum söz konusu değil. Buradaki artışın tamamen bire-bir yansımasını, verdiği peşinat kadar yansımasını daire bedelinden düşülecek.

Türkiye için Kazanç Vakti kapsamında yine 12. ve 24. aylarda yüzde 15’lik ara ödemeler söz konusu olacak. Geriye kalan 120 aylık tutar için ise aylık 0.98 vade farkıyla yüzde 60’lık kısım için banka ve kefil olmadan yüklenicilerimiz, idarelerimiz kendi bünyesinde kredilendirme yapacaklar. Bu da dairenin totaline baktığınızda yaklaşık yüzde 0,84 vade farkına geliyor. Yani bugün faiz oranlarının yüzde 2’lerde olduğunu düşünürseniz çok büyük fedakârlık. Diğer yandan 6 ay veya 1 yıl içerisinde ben artık dairemin borcunu kapatmak istiyorum diyenlere de, ayrı ayrı avantajlar var, bunları detaylı olarak satış ofislerinde ilgili arkadaşlarımız net bir şekilde bunları vatandaşlarımıza aktaracaklar. Banka ve kefaletin olmaması da yine yüklenicilerimizin ve sektörümüzün yaptığı ayrı bir fedakârlık.

Bugün sektörümüzün kazanma günü değil, bugün fedakârlık günü

Gayrimenkulün ülkemizde her zaman değerlendirdiğini ve bu kampanya ile yapılan fedakârlıkla da vatandaşların kazanmama ihtimallerinin olmadığını düşündüğünü söyleyen Kurum, Dolayısıyla artık hem ekonomiye bir değer anlamında hem sektöre bir değer anlamında hem de alıcıların kazanması anlamında çok önemli bir kampanya. Tabi bu duruş bazılarını rahatsız ediyor bizim Gezi olaylarıyla başlayan, 17-25 Aralık süreciyle devam eden şu anda da ekonomik kuşatmayla karşı karşıya kaldığımız ülkemizde bu milli duruş, bu milli birlik, milli seferberlik birilerini rahatsız ediyor, rahatsız etmeye de devam edecek. Bizim bugün sektörümüzün kazanma günü değil, bugün fedakârlık günü. Bunu daha önce vatandaşlarımız dövizlerini bozdurarak gösterdiler, şu anda da Bakanlığımız ve devletimiz, sektörümüz, sektör temsilcilerimiz de bu duruşu açıkçası net bir şekilde gösteriyorlar.

Vatandaşımız da her zor süreçte devletinin, milletinin yanında oldu. Her zaman şunu söyledi: ‘Vatan sağ olsun dedi, devletimiz bir olsun, beraber olsun’ dedi. Bu da çok önemli bir duruş. Biz böyle durduğumuz sürece Allah’ın izniyle bizim bileğimizi kimse bükemez ve bükemeyecekte bunu da net bir şekilde göreceğiz. Biz Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi 100 günlük eylem planlarımızı hazırladık bu 100 günlük eylem planları içerisinde Bakanlığımız olarak sektörümüzü de ilgilendiren, diğer sektörleri de ilgilendiren yaklaşık 39 eylemimiz var. Bu eylemlerden hiçbir şekilde geri durmuyoruz. Aynı kararlılıkla, aynı azimle projelerimizi devam ettiriyoruz. Bundan hiçbir vatandaşımızın hiçbir sektör temsilcisinin açıkçası şu kadar da olsa bir şüphesi olmasın. Bu gibi kuşatmalar daha çok olacaktır, ancak biz bu duruşu sergilediğimiz sürece inşallah her zaman büyüyerek ekonomimiz büyüyerek devam edecektir.

Yüzde 10 peşinat ile 120 aya kadar 0,98 vade farkı ile bankasız ve kefilsiz

 

“Türkiye için Kazanç Vakti” kampanyası ile dövizini veya altınını peşinata çevirerek konut satın alanlara kaçırılmayacak yatırım fırsatları sunuluyor. Bu çerçevede kampanyadan konut alanların yatırımları 1 yıl boyunca güvence altına alınıyor.

31 Ekim’e kadar geçerli olan kampanyada ayrıca; satış bedeli üzerinden yüzde 10 indirime ek olarak indirimli satış bedeli üzerinden yüzde 10 peşinat ile 120 aya kadar 0,98 vade farkı ile bankasız ve kefilsiz konut sahibi olmanın önü açılıyor.

33 prestijli Emlak Konut GYO projesinde 12.000 bağımsız bölüm

29 Ağustos 2018 ile 31 Ekim 2018 arasında geçerli olacak “Türkiye için Kazanç Vakti” kampanyasına dahil olan projeler 33 projede 12.000 bağımsız bölüm için geçerli olacak.

 

Kampanyaya dahil olan projeler ise şu şekilde:

Avrupark Hayat, Büyükyalı, Cer İstanbul, Ebruli Ispartakule, Evora Denizli, Evvel İstanbul, Karat 34, Koordinat Çayyolu, Köy, Merkez Ankara, Nidapark İstinye, Nidapark Kayaşehir, Nidapark Küçükyalı, Ofis Karat Bakırköy, Semt Bahçekent, Tem 34, Temaşehir, Tual Adalar, Tual Bahçekent, Validebağ Konakları, Yeniköy Konakları İstanbul, Başkent Emlak Konutları, Gebze Emlak Konutları, Körfezkent Çarşı, Kuzey Yakası, Niğde Emlak Konutları, Nevşehir Emlak Konutları, Esenler Emlak Konutları, Avangart, Avrupa Konutları Başakşehir, Avrupark, İdealist Cadde ve Sofa Loca

banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
çağrı 3 yıl önce

Yorumları okuduğumda hep yetkililer ve bakanlık suçlanıyor. Günah keçisi yapılıyor. Niye suçluyoruz ki. Onlardan ne istedik te vermediler. Bu firma ile sözleşme imzaladık dedik. Hayırlı olsun dediler. Fakat imza atmayanlar yüzünden yerlerimiz yapılamıyor adamız tıkandı” dedik. İmza atmayanlar aç gözlü dedik. Selamı sabahı kestik. Hakaretler ettik. Yüzlerine sizin yüzünüzden olmuyor dedik. Onlar için kara propaganda bile yaptık. Siz azınlıktasınız bizden daha mı akıllısınız dedik. Yani mahalle baskısı uyguladık ve zorla onlara da imzalattırdık. Bakanlık ve yetkililer de üçte ikiyi çıkardılar. Tekrar kapılarını aşındırdık yetmedi dedik. İmza atmayanların yerleri zorunlu satışa çıkarıldı. Projelerimiz onaylanmıyor diye şikayet ettik projelerimiz onaylandı. Daha ne yapsın bakanlık ve yetkililer. Biz batak firma bulduysak bakanlık ve yetkililer ne yapsın. Şapkamızı önümüze koyup düşünme zamanı. Hatalarımızla yüzleşme zamanı. Gerçekler acıdır.

Avatar
fikirtelim 3 yıl önce

türkiye güçlü ama fikirtepe battı halk onu anlayamadım o nasıl oluyo

Avatar
Mehmet 3 yıl önce

Fikirtepeyle ilgili bi gelismeyi kapsamiyor galiba yazili olan insaat projelerinde yok Allah sonumuzu hayr eylesin

Avatar
007,5 3 yıl önce

FikirtepeiFikirtepein 8 yıldır sorununu çözemeyen zihniyet acaba neyi çözecek. İmar yollarını açın. Çevreyolu bağlantı yol inşaatı dedemin kağnısı gibi. Ey büyük Türkiyem hey.

Avatar
007,5 3 yıl önce

Fikirtepeyi bu hallere dış düşmanlar getirdi.Dış düşmanlar içimizdeki hainlere sızarak bizleri perişan etti. Bakanlık 5 Bakan bunu anlamadı 5.si anlar mı bilmem.Oyun büyük fikiryepeliler. İsot tarlasına düşman girdi. Tarlasını seven düşman üstüne yürüsün.

Misafir Avatar
avni 3 yıl önce @007,5

dün sabaha karşı kendimle konuştum.
ben hep kendime çıkan bir yokuştum.
yokusun başında bir düşman vardı
onu vurmaya gittim kendimle vuruştum.

özdemir asaf

Beğenmedim! (0)
Avatar
Bir yolcu 3 yıl önce

Fikirtepe yok arkadaşlar bittik bir enkaz yığını suriyeliler afganlılar ozbekler yerlisi ölmüşler kendini bilmez bazı mal sahibi ve mutahitt en so umda kayaya çarptılar o gariban halka ettiniz yerinden yurdundan sizde yersiz yurtsuz kalin nokta....

Avatar
Kardelen 3 yıl önce

Fikirtepe bitmistir arkadaslar bundan sonra kendine gelmesi kac yıl sürer yașarsak göreceĝiz