Bu haber kez okundu.

Seçim Arefesinde Fikirtepeden 4 Firma Daha Ruhsatını Aldı !
Fikirtepeye Seçim Ayarlı 4 Yeni ruhsat ...

Türkiye'nin en büyük ve ilk pilot kentsel dönüşüm bölgesi Fikirtepe'de ruhsatını alan firmalara yenileri eklenmeye devam ediyor. Kentsel dönüşüm tamamlandığında projenin toplam değeri 18 Milyar Dolar seviyesine ulaşması beklenen bölgede son olarak; Nuhoğlu İnşaat’ın ikinci adadaki, SVR Gayrimenkul Yatırım AŞ, Selka NSK İnşaat ve Usta İnşaat'ın yapı ruhsatlarını almaları sonucu Fikirtepe'de ruhsatlı proje sayısı geçen ay ruhsatını alan ve Fikirtepe'de 9. firma olana Ekşioğlu firmasının ardından 13'e çıkmış oldu. Bölgede bugün itibarı ile İnşaat, kazı ve iksa ruhsatlarıyla beraber bölgede başlayan inşaatlar % 40’a yaklaşmış durumda.İşte yapı ruhsat alan firmalar ve ruhsat alınan proje adalarından FİKİRTEPEHABER.com objektiflerine yansıyan son durum görüntüleri...

1- Selka - Nsk Firma ilk adası son durum bilgi ve görüntüleri.


E7 Firmasından devraldığı 3 adasından yüzde 100 imza bütünlüğü sağladığı tek adasında yıkımı gerçekleştiren Selka - Nsk Firma Ortaklığı bu adada halen hafriyat işlemleri ile beraber fore kazıklama işlemlerine devam etmekte. Selka -Nsk Firma ortaklığının diğer adalarından birinde yüzde 95 birdiğerinde de yüzde 85  civarında imza aldığı belirtilmekte.

İşte Selka - Nsk ruhsat alınan adasından FİKİRTEPEHABER.com objektiflerine yansıyan son görüntüler 

2- Usta İnşaat Firmasının ilk ve tek adasından son durum bilgi ve görüntüleri.

Fikirtepe'de tek ada ile yüzde 100 analaşma gerçekleştiren Usta İnşaat'ın ruhsat aldığı projesi henüz hafriyat ve fore kazıklama aşamasında. Kat irtifakı kurmaaşamasında olan firmanın yakın zamanda hak sahiplerinin bağımsız bölümlerinin paylaşımlarını gerçekleştirmesi bekleniyor.

3- Nuhoğlu - Gülsa İnşaat Firma Ortaklıklarının ikinci ve sonuncu ada son durum bilgi ve görüntüleri.

Nuhoğlu İnşaat İkinci ada Proje ruhsatını alırken bir sene önce aldığı birinci projesi henüz zeminden itibaren 5. kat seviyelerindebulunmakta. Fikirtepe Firmalar Platfromunun Başakanlığını da yürüten Nuhoğlu'nun bu projesinde halen vatandaşlara ait bağımsız bölümlerin dağıtımını gerçekleştirmediği yönünde iddialar mevcut.

Nuhoğlu İnşaat'ın yeni ruhsat aldığı ikinci proje adası ve FİKİRTEPEHABER.com objektiflerine yansıyan son durum görüntüleri

Nuhoğlu İnşaat'ın bir sene önce aldığı ilk ruhsat proje adası FİKİRTEPEHABER.com objektiflerine yansıyan son durum görüntüleri

4- SVR İnşaat Firma Ortaklıklarının birinci ada son durum bilgileri ve üçüncü ada son durum görüntüleri.

SVR inşaat, ilk önce Selimoğlu'nun en sonunda da Vartaş'ın ortaklıktan ayrılması ve adanın devri ile Rochel Firmasına kalmış oldu. Rochel Firması Business projesinin yapımına başladığı bu adada halen hafriyat , fore kazıklama işlemlerine devam ettirmektedir.

Ruhsatlar Bakanlıkta düzenlenen bir törenle verildi


Daha önceki ruhsatların genelinde olduğu gibi bu ruhsatlarda seçim zamanına denk gelmiş oldu. Ruhsatların verilmesine ilişkin Müsteşar Mustafa Öztürk kısa bir açıklama yaptı.

Nuhoğlu İnşaat’ın ikinci adadaki, SVR Gayrimenkul Yatırım AŞ, Selka NSK İnşaat ve Usta İnşaat’in ilk adalarındaki ruhsatlarını teslim eden  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk:

“Kentsel dönüşümde üç model bulunuyor. Bakanlık ve vatandaş arasında yürüyen ilk modelde riskli binalar bakanlığımız desteğiyle dönüştürülüyor. Bu model çerçevesinde hali hazırda 29 proje nihai noktaya geldi. Yakın dönemde başlamasını öngörüyoruz.

İkinci modelde vatandaşlarla Belediye arasında yürüyen bir yapı mevcut. Ancak orada da elbette bizim kontrolümüz, onay ve izinlerimiz söz konusu.

Üçüncü ayağımız da siz inşaaat firmalarının projeleri. Bu aşamada vatandaş ve müteahhitler arasında yürüyen bir süreç var. Biz de Bakanlık olarak bir köprü oluşturuyoruz. Projenin onaylanmasına, sistemin oluşturulmasına, altyapı mekanizmalarına ve ruhsatın verilmesine ön ayak oluyoruz.

Bu üç ayak sayesinde Bakanlık olarak ülkemizde kentsel dönüşümün seri şekilde hayata geçmesini gerçekleştiriyoruz. Burada vatandaşla yatırımcı arasındaki sürecin sağlıklı yürümesi çok önemli. Hem vatandaş hem de yatırımcı memnun olacak. Fikirtepe’de de bu uzlaşma, anlaşma süreci gerçekleşti '' iddiasında bulunan Müsteşar Öztürk sözlerine şöyle bitirdi. 

''  Ataşehir nasıl finans merkezi olarak planlandıysa, Fikirtepe de hem yerleşim hem  de finans açısından çok önemli bir merkez haline gelecek. '' dedi.


ajansFİKİRTEPE/www.FİKİRTEPEHABER.com

banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Cenk 6 yıl önce

Hadi hayırlı olsun. Ceylan İnşaat ne durumdadır acaba? Bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Avatar
NİKO 6 yıl önce

Arkadaş bizim başımıza bu NURİ GÜRAL ı getirenlerin b.. versin.Mİllet evlerine girip oturacak bizimkiler hala ada halkını nasıl soyarımın peşinde.O şerefsi ada temsilcileri bu kadar insanın kul hakkını nasıl ödiyecek ŞEREF...LERRRRR