Fikirtepelilerden 02.02.2015 P.tesi Bakanlık İl binasında toplu dilekçeli eylem
''02.02.2015 Pazartesi saat 13:00 te Fikirtepe Halkı olarak Ailecek Bakanlık İl Binasındayız ''
İmza atan atmayan tüm fikirtepe Mağdurları olarak tüm vatandaşlarımızı da haklarını savunmaya ve korumaya davet ediyoruz.

İşte Fikirtepeli Mağdurlar adı ile bize ulaştırılan dilekçeli eylem protestosunun amaç ve hedeflerini içeren ön açıklaması ve Tüm Fikirtepeli vatandaşları çağıran duyuru Metni ....

İşte eylemin amaç ve hedefleri ...

Teminat ve Güvence ...


Fikirtepe'de mevcut hiç bir firma yapacağı inşaat dahil kiralara bile teminat vermemekte.Firmaların mali yönden zayıflığının yanında her hangi bir teminat ve güvence verilmemesi vatandaşların geleceği adına endişe duymalarına sebep olmakta.
Devlet firmalar eli ile veya direkt kendisi bu konud teminat verip insanların rahat ve huzurlu bir şekilde projelerin başlanılıp bitirileceğinden emin olmasını sağlamalıdır.

Çantacı firmalar

Her türlü maddi imkanı olan veya olmayan firmaların 3 yıla yakın zamandır imzaları bitirmiş veya son imzalara kalmış olmasına rağmen hiç bir faaliyette bulunmaması başta olmak üzere vatandaşlardan aldıkları imza bahanesi ile adaları pazarlayarak haksız menfaat elde etmesi vatandaşların zaman kaybı yaşamasının yanında sosyal ve ekonomik çöküşünde de büyük rol oynamaktadır.

Adil Sözleşme

Fikirtepe'de geneli firmalar tarafından yapılan ve vatandaşın aleyhine maddeler içerdiği halde imzalaması yönünde vatandaşlara dayatılan sakat sözleşmeler imzalansa bile bu tarz sözleşmeler insanların tüm emeemlerini kaybetmelerine sebep olma potansiyeline sahipler.

Devletin firmaları ve vatandaşları adil ve eşit bir şekilde koruyacağı tek bir sözleşme ve teknik şartname metni hazırlanmalıdır. Devlet hazırlayacağı prototip sözleşme metni ile kevgire dönen plan notlarının sürekli değişmesi ile kaybedilen haklar dahil mevcut şartlara göre insanların haklarını güncellenen sözleşme metni ile koruma altına almalıdır.

Proje başlangıç ve bitiş süresi ve fesih sebepleri nin sözleşmelerde net olarak ifade edilmesi

Sözleşme aşamasında ,sözleşme içeriğinde projelerin imzaların başlamasından itibaren, sözleşmelerin tamamalnaması, projenin başlaması ve bitiş tarihlerinide net bir şekilde belirten açıklamalarında yazılması ve bu sayede belirsizliklerin ortadan kaldırılarqka zamansal mağduriyetliklere son verilmesi

Kira desteği

Devlet'in bütün kentsel dönüşüm alanarında sağladığı kira destek paylarının Fikirtepe'de verilmediği veya firmalara verileceği söylentileri mevcuttur.

Fikirtepeli vatandaşlar olarak tüm yurttaşlara firmaların verdiği kira payına ek olarak devletin sağladığı ve sunduğ kira desteğinin bizlere de verilmesini ve bu noktada eşitliğin sağlanmasını istiyoruz.

Ruhsat değil sözleşme aşamasında bölüşüm

Türkiye'nin her yerinde ve proje teklifi esnasında tüm paylaşımlar, verilen teklifler içerisinde yapılması düşünülen projelerin avanları ile beraber mevcut iken, Fikirtepe'de insanlar maalesef sözleşme imzalamalarının üzerinden 3-4 yıl geçmiş olmasına rağmen hala ne alacaklarını bilmeden adil olmayan paylaşımlar ve şerefiye kayıpları da içeren sözleşmelere imza atmış bulunmaktalar veya imza attırılmak zorunda bırakılıyor ..

Gerçekten iş yapmak isteyen firmalar yapmayı düşündükleri proje seçeneklerini sözleşme ile beraber vatandaşın seçimine sunmalıdır. Vatandaşların alacakları net- brüt bağımsız bölümlerin her türlü şerefiyelendirilmesi de yapılmış olarak vatandaşların bilinçli ve huzurlu bir şekilde imza atmaları sağlanmalıdır.

Piyasa emsal değerleri ve kayıpların önlenmesi

Vatandaşın lehine en üst komşu Emsal oranlar baz alınarak mevcut kayıplara karşı vatandaşlara dayatma yapmak yerine malının değerinin ve ederinin verilmesinin sağlanmasını istiyoruz.

Firmaların çeşitli oyun ve aldatmalar ile vatandaşlara ciddi değer kaybı yaşatan şerefiyelendirme oyunlarının önüne geçilmesini istiyoruz.

Vatandaştan yetki almayan hiç bir tertip veya komiteyi tanımıyoruz.

Vatandaştan habersiz vatandaşın sıkıntılarından ziyade firmaların ve hatta resmi kurumlar ile işbirliği içerisinde yönlendirme ve destekleri ile yapılan hiç bir komite veya kurulu desteklemiyoruz.

Yapacakları eylem ve faaliyetlerin taraflı, firmalar lehine vatandaşlar aleyhine eksik ve şartlı olacağı için de desteklemiyoruz...

Herkese kapımız açık gerçekten vatandaşı düşünen temsilcileri de yanımızda görmek istiyoruz ...

Sadece firmaların değil, Gerçekten vatandaşın hakkını, hukukunu gözeten ve vatandaşların haklarını ve mağduriyetliklerini gündeme getirecek tüm temsilcileri bizlere bu dilekçeli protesto eyleminde destek olmalarını bekliyoruz.

Son olarak yapacağımız bu demokratik eylemimizde tüm fikirtepelilerin imza atmış veya amamış olmasına bakılmaksızın mevcut şartlar dairesinde katılımını ve seslerini duyurmasını bekliyoruz.

Pazartesi saat 12:30 da Servis Kaldırılacak ...

Bu amaç ve hedefler doğrultusunda pazartesi öğlen saat 12:30 da isteyen vatandaşların kendilerinin doğrudan gelebilecekleri gibi , 12'ler Camisi önünden hazır olan arabalar ile Balmumcudaki Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü Binası önüne gidilecek ve toplu dilekçeli protesto eylemimiz yapılacaktır. 

Fikirtepeli vatandaşlar olarak '' HER TÜRLÜ SİYASİ VE İDEOLOJİK DÜŞÜNCEDEN ARINDIRILMIŞ, TAMAMEN EN SAFİYANE DUYGULAR İÇERİSİNDE, KUTSAL MÜLKİYET HAKLARIMIZI KORUMAK İÇİN '' bu eylemlerimiz artarak ve süreklilik kazanarak aynı kararlılıkla daha da büyüyerek devam ettirilecektir.

Fikirtepeli Mağdurlar ''ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haber

banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
roLAND 5 yıl önce

eğer bir kredi ihtiyacınız var mı? veya mali yardıma muhtaç? biz bireylere 1,000 ila 5,000,000 arasında değişen krediler sunuyoruz ve
fazla 18 yıl için başvuru mevcut mali yardım uygulamaları muhtaç cesetleri işbirliği. % 3 düşük ve uygun faiz oranı hızlı ve kolay bir kredi ilgilenen varsa e-posta yoluyla bizimle irtibata geçiniz.
saygılarımızla, roland
 
e-mail: privatelanders12@outlook.com

Misafir Avatar
Emrah 4 yıl önce @roLAND

Kredi cekmek istiyorum nakite ihtiyacim var yardimci olan arkadaslar varsa sevinirim gsemrahes@hotmail.com

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
suskun 4 yıl önce @roLAND

size nasıl ulaşabilirim veya siz bana ulaşabilirmisiniz

Beğenmedim! (0)
Avatar
Cemal Sen 5 yıl önce

Servıs ucretsız arkadaslar Sıkayetı olanlar buyursun gelsın,,, Bu eylem Fırmaların eylemı degıl Bıreysel Halk eylemı Herkes gelsın

Avatar
FİKİRTEPE MAĞDURLARI @ahmet 5 yıl önce

akli fi̇kri̇ si̇yaset olan yürümeyi̇, hak aramayi ve bi̇r gi̇ri̇şi̇mde bulunmayi hep si̇yaset yapar... arkadaş arabalar mahalleden arkadaşlarin arabalari nasil kafanizi kuma gömüp hemen karalama yapiyorsunuz ..

Avatar
FİKİRTEPE MAĞDURLARI @ahmet 5 yıl önce

evet satldiniz ama si̇zi̇ ki̇m ki̇me kaça satti , sen daha anlamamişsin ! anlarsin bi̇r gü elbet ama geç olmasin ..! belki̇ de sen bi̇ri̇leri̇ni̇ sattin hi ne dersi̇n ? ;) temsi̇lci̇mi̇si̇n yoksa ..?

Avatar
kemal 5 yıl önce

Kusura bakmayın gerginlik var ortada herkesin kendine göre haklı yanı vardır herhalde

Avatar
Apaçi @Ersat Müşavirlik 5 yıl önce

sayin erşat yetki̇li̇si̇, anlattiklariniza bakilirsa devlet vatandaş i̇çi̇n her şeyi̇n en i̇yi̇si̇ni̇ ve en güzeli̇ni̇ düşünüyor o zaman neden fi̇rmalara kefi̇l olup tek ti̇p her i̇ki̇ tarafi da koruyucu bi̇r sözleşme metni̇ ortaya koymuyor?

Avatar
Apaçi @Ersat Müşavirlik 5 yıl önce

fikirtepe haricinde tüm bölgelerde kat karşılığı sözleşme teklifinde bulunan tüm firmalar belediyelerden imar durumu alarak taslak proje çalışması yapmaktalar ve her kese düşen net - brüt paylaşımı konumları ile beraber sunmaktalar iken neden bu fikirtepeye imza aşamasında çok görülmekte ..?

Avatar
Apaçi @Ersat Müşavirlik 5 yıl önce

demokratik olmayan, rant tabanlı bir kentsel dönüşüm kimin işine yaramakta ? mevcuttaki plan notları neden işlevsiz bırakılmak istenmekte ? plan notlarında devamlı olarak yapılan alt taban metraj yükseltme hangi firmalara göre ayarlanmakta ? bu teklifleri bakanlığa sunarken hangi sıfatla yapmakta ve kimler ile fikir alışverişinde bulunmaktasınız ? fidemle ilişkiniz nedir ?teşekkürler