Bu haber kez okundu.

Fikirtepe'de yalan furyası ve bazı firmalara Fi-KENTDER'den uyarı ..!

Halkın ve hakkın savunulması, doğruların korunması yanlışların düzeltilmesi için gece gündüz çabalayıp uğraşan Fi-KENTDER'den yalan,taraflı ve karalama amaçlı haberler hakkında bir açıklama yayınlanmıştır.

Fi-KENTDER'den yapılan açıklamaya göre, Fikirtepe'de bir vatandaşın yaptığı başvuru sonucu Danıştay Cumhuriyet Başsavcısının acele kamulaştırmanın iptali yönündeki görüş belirtmesini çarpıtıp, dernek ve yönetimini hedef gösteren haberi kınadıklarını belirterek, '' gerçeğin er veya geç ortaya çıkmak gibi kötü bir huyunun olduğu'' belirtildi.

Fi-KENTDER, çamur at izi kalsın mantığı ile yapılan bu tür faaliyetler karşısında etkilenmediklerini, bu çamurların kendilerine yapışmayacağını ve leke dahi bırakmayacağınıbelirterek, her zaman doğrudan taraf oldukları içinde fazla üstelemedikleri bu tarz yalan haberler ve maksatlı yorumlar karşısında en büyük dayanaklarının kendilerine güvenen vatandaşlar olduğunu özellikle belirttiler.

Fi-KENTDER, tarafından yapılan açıklamada, yalan haberin yayınlandığı sitenin özellikle, vatandaşın derneği olduğunu söyleyen ama firmalar ile hareket eden bir stk'nın kaynak gösterilek yapılan bu yalan haberin arkasında duramayarak ertesi gün yayından kaldırmış olması gerçeklerin ortaya çıkması için '' yalancının mumu yatsıya kadar yanar'' atasözünün tecellisi diyebiliriz, denildi.

Fi-KENTDER'e yöneltilen tüm suçlamaların, karalamaların ve haber kaynağı olarak gösterilen malum stk nın durumunun kaale alınmayacak kadar gülünç ve önemsiz olmasına rağmen bazı dostlarımızdan gelen uyarılar ve saf zihinlerin bulandırılmaması adına bu açıklamayı yapma ihtiyacı hissettiklerini belirten Fi-KENTDER yönetimi sözlerine şöyle devam etti; bu site yöneticilerine yapılan yalan ve taraflı haberin ortadan kaldırılmış olmasına rağmen, kendilerinin de iddia ettikleri gibi haber kaynağının aldatması ve yalanı olduğuna dair uyarının ardından bir düzeltme yazısı yayınlamalarının gerekliliğine rağmen, bu düzeltme haberinin halen yayınlanmamış olması bizlere bu açıklamayı yapma gereğini bırakmıştır, denildi.

Bahse Konu yalan haberde yazılan, Fikirtepe plan notlarının iptali,riskli alan ilanının kaldırılması, acele kamulaştırmanın iptali veya her hangi bir ticari firma aleyhine açılmış her hangi bir davalarının olmadığını ancak açılmış davalar varmış gibi bu yönde yapılan haberlerin gerçeği yansıtmaması bir tarafa, Fikirtepe'de inşaat yapmak amacı ile imza toplayan firmanın kurduğu site üzerinden malum stk ile işbirliği içerisinde yayınladıkları bu yalan haberin  gerçekliliği ile beraber her hangi bir hukuki mesneti ve dayanağının olmadığı açıkça ortadadır, denildi. Fi-KENTDER'in böyle bir müracatı olmamasına karşılık gerektiği zaman toplumun menfaati ve çıkarları adına gereken tüm hukuki girişimleri yapma hakkı da kendi tasarrufunda saklıdır ve bu konuda da kimseden her hangi bir icazet alacak değildir. Bu tarz bir baskı ve fişleme hiçbir işe yaramayacağı gibi oluşabilecek her türlü menfi olaydan bu taraz haber yapan site ve gösterdiği haber kaynağı mesuldür.

Fi-KENTDER açıklamasının devamında , kaldı ki iş yapmak isteyen tüm firmaların önlerinin açık olduğunu , yapılan yanlış veya kanunsuz bir uygulamanın olması bu uygulama veya faaliyetleri meşrulaştırmayacağını belirterek, tüm ticari firmaların ve vatandaşların kendi kanuni haklarının bulunduğunu bu kanun ve nizam içerisinde mevcut plan notları çerçevesinde tüm firmaların ve vatandaşların ortak fayda ve menfaatlerde bulaşarak, işlerin karşılıklı rıza,gönüllülük ve kazanım içerisinde hızlandırılması en belirgin ümit ve beklentilerinin olduğunu belirterek hiç kimsenin mevcut şartları, ne vatandaş ne de firma olarak birbirlerinin aleyhine kullanmalarının ve başkalarını da mağdur etmelerinin kabul edilemeyeceğini de özellikle vurguladı. Haklı talep ve beklentilerin karşılanmasının önem ve ehemmiyeti bir kez daha tekrarlandı.

Fi-KENTDER özellikle dernek başkanı Yasin BEKTAŞ'ı karalamak ve toplum karşısında hedef göstermek maksadı taşıyan bu tarz haber ve dedikodular karşısında malum stk hakkında açılmış bir soruşturmalarının olduğunu, bundan sonra da olabilecek yalan dolanlara karşı her zaman kanuni haklarının saklı kaldığını belirterek firmaları asıl maksatları olan inşaat yapmaya odaklanmalarını aksi takdirde bakanlık dahil her türlü mecrada bu yanlış yaklaşımlarını ve uygulamalarının dile getirileceğini ve hukuki haklarının da korunacağını bilmeleri gerektiğini özellikle vurguladı.

Fi-KENTDER'den yapılan açıklamada son olarak her türk vatandaşının kanuni demokratik hakları kendi fikir ve kullanımları altında olmakla beraber hiçbir şirket ve/veya stk bu hakların kullanılmaması yönünde baskı veya yönlendirmede bulunamaz. Kullananlara karşı da suçlayıcı veya fişleyici tavırla karalayıcı ve hedef gösterici yaklaşımlarda bulunamaz, denilerek şöyle devam edildi.;
Doğruların ve gerçeklerin kaynağından alınabilmesi amacı ile herkesin kendilerine istedikleri zaman ulaşabileceklerini belirten Fi-KENTDER, vatandaşların yalan ve yanlı haber yazan, şirketler tarafından yeni kurulmuş taraflı haber sitelerine güvenmemelerini ve haberi ciddi manada sorgulamalarını istediklerini belirterek, zaten dernek olarak yapılan tüm çalışma ve açıklamalarını Fikirtepe Haber başta olmak üzere tüm emlak ve haber siteleri ile ulusal basında basın bülteni olarak paylaştıklarını ve tüm kamuoyunu yapılan girişim ve çalışmalar ile sonuçları hakkında bilgilendirmekteyiz. denildi. 

Fi-KENTDER
fikirtepedernegi@hotmail.com
____________________________
ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haber

banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
özdemir 9 yıl önce

fikirtepede maritaş dayen ortaklığını bir incelesin devlet.yetmedi sinanlı yapıyı kurdular imza atanlar temlik yoluyla hop sinanlı yapı şirketine.

Avatar
birgül delikanlı 9 yıl önce

yuhlar olsun kıskanç haset insanlar dava açsın bence yasin karalayamazlar

Avatar
Karakaş 9 yıl önce

Diğer site-dernek firmalardan yanaysa sizde muhalefetten yanasınız. Yani hepinizi vatandaşın malının üzerinden kentsel dönüşüm adı altında çıkar peşinde olan insanlarsınız. Sanki hayır işi yapıyonuzda çıkarınız yok. Kendinizi boşa vatandaştan yana gösterme tolü yapmayın.

Avatar
mehmet 9 yıl önce

Karakaş muhalefet dediğiniz hakkını savunanlar dikkatinizi cekerim

Avatar
Karakaş 9 yıl önce

Azınlığın hakkını savunan yani muhalefet işte. Hayır için mi savunuyor?????

Avatar
Fehmi 9 yıl önce

Karakaş doğru diyor. Burada türeyen tüm dernekler bir çıkar peşinde. Olan bize oluyor

Avatar
ajansFİKİRTEPE @Karakaş 9 yıl önce

Sayın karakaş ve Fehmi Bey veya birbaşka yorumda kim olacaksanız her neyse , asıl isminiz nedir bilmiyoruz ama aynı bilgisayardan ( İP 88.240.52.... ) farklı isimler ile kendi kendinizi destekler yorumlar yaparak insanları yönlendirmeye çalışmayınız .. Görüşünüz ne ise kendi isminizle burada rahatlıkla savunabilirsiniz .. :)
Derneklerin yaptıkları faaliyetler ve ekonomik durumları ortadadır. Sizden hangi dernek nasıl bir menfaat sağladı onu da bilemiyoruz ancak suçlamalarda bulunmadan önce somut veriler ortaya koyarsanız daha isabetli olacaktır...
Son olarak bildiğimiz kadarı ile Fi-KENTDER' in bakanlığa sunduğu son 500 sayfalık raporun % 80'ini imza atan vatandaşların problemleri ve şikayetleri oluşturmakta idi ve Fi-KENTDER bunun karşılığında hiç kimseden her hangi bir bedel almadı ..

ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haber

Avatar
Rumuzlu 9 yıl önce

hepiniz boş konuşuyorsunuz kimse masum değil en masum vatandaş bile gözü dönmüş fazla para almak için imzada direniyor .
Burada adalet hak yok bakanlığın umrunda değil fikirtepe firmalarında umrunda değil,..çok savunduğunuz Yasin beyinde umrunda değil fidemde salak fazla çırpınıyor