FİKİRTEPE KENTSEL DÖNÜŞÜM DERNEĞİ'NDEN TOPLANTI VE BAKANLIĞIN DERNEKLER ARASI AYRIMCILIK AÇIKLAMASI
FİKİRTEPE VE ÇEVRESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM DERNEĞİ '' BİZ DAVET EDİLMEDİK , BAKANLIK veya FİDEM YALAN MI KONUŞUYOR!? ''

Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneğinden C.tesi Günü İstanbul İl Müdürlüğünde yapılan toplantıya yönelik STK larında davet edildiği ve katıldığı yönündeki basında çıkan haberlere yönelik açıklama;

Cuma Günü Yaşar Güvenç Bey ile yaptığımız görüşmede toplantıyı kazara öğrendik ve bununla ilgili katılıma yönelik STK ların katılmayacağı sadece firma temsilcilerinin müsteşar Mustafa Öztürk ile yapacağı bir toplantı olacağı tarafımıza söylenmiştir.

Fikirtepe ile ilgili üyemiz olan Fikirtepeli vatandaşlar adına söyleyecek söyleyecek sözümüz ve katılma hakkımız var. Eğer başka bir STK nın katıldığı haberleri doğru ise böyle bir ayrımcılığın neden yapıldığını ne biz ne de vatandaşlar hiç bir şekilde kabul etmiyor ve bu konuda yapılan ayrımcılığı kınıyor vatandaşlara şikayet ediyoruz. denildi.

Fikirtepe ve Çevresi KentselDönüşüm Derneği bu tür bir ayrımcılığı tasvip etmediklerini, olayın olmadığı yönündeki söylemlere karşılık basında çıkan yanlışa dönük taraflardan ya tekzip metni beklediklerini veya kendilerine güvenen ve sesini duyurmak adına üyesi olan vatandaşlar adına yasal tüm yollara başvurulacağını belirttiler.

Fikirtepe Haber olarak bahse konu toplantı hakkında Fikirtpe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği'nin açıklamasını, Bakanlığın STK lar arasında uyguladığı çifte standardı,bazı STK lar ile firmaların içli dışlı görüntüsünü ve vatandaşlardan bizlere iletilen tepkileri siz değerli okuyucularımızla paylaşma ihtiyacı hissettik.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğünde Bakan Müsteşarı Mustafa Öztürk''ün de katılacağı bir gün öncesinden Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği'ne bildirilmiş ancak bu toplantılara sadece müteahhitlerin katılacağı, ısrarlı sorulara rağmen STK ların ve halktan her hangi birisinin kesinlikle katılmayacağı söylenmiş ve sayfamızda bununla ilgili haber yapılmıştı.

Şimdi bazı emlak sitelerinde ve Selimoğlu & Pana inşaat firmaları ile Fidem öncülüğünde açılan Fikirtepe Gündem internet sitesinde yazılan bir haber ve Fikirtepe Kadınları rümuzlu köşe yorumcusunun zavallı, mağdur bir müteahhit portresi çizdiği yorumunda toplantının birebir detayları ile beraber toplantıya katıldıklarını hatta toplantı ile ilgili tüm detaylara vakıf olduklarını dile getirmeleri vatandaşların kafasında bazı soru işaretlerinin oluşmasına sebep olmuştur.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Yaşar Güvenç'in toplantıya kesinlikle her hangi bir STK veya halkın temsilcisinin katılmayacağı yönündeki açıklamalarına rağmen, Fidem adına yapılan açıklamada toplantıya katıldıkları yönündeki iddialar karşısında bu toplantıya hangi sıfatla katıldığı vatandaşlar tarafından merak konusu olmaktadır.

Vatandaşlar Cuma günü Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği'nin bakanlık il müdürlüğünde yaptığı görüşme esnasında STK veya Halkın her hangi bir temsilcisinin katılmayacağı bu toplantıya yönelik sorularına karşılık verdikleri cevaba rağmen FİDEM ve Selimoğlu Pana İşbirliğine ait Fikirtepe Gündem sayfasında Köşe yazarlığı yapan Hanımefendi hangi sıfatla bu toplantıya katılmışlar ve toplantı detaylarını paylaşmışlardır?

Fikirtepe'de 5 yllık yayın hayatında Fikirtepe'nin ve Fikirtepelilerin sıkıntılarını gündeme getiren halkın sayfası Fikirtepe Haber olarak vatandaşın kafasında oluşan bu soru işaretlerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Başta olmak üzere FİDEM den veya herhangi bir inşaat firmasından cevap bekliyor gelecek cevabı da aynen buradan tüm kamuoyu ile paylaşacağımızı deklare ediyoruz.

Firmalar, Bakanlık ve Fidemin bu samimiyeti nereden geliyor !?Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Yaşar Güvenç Toplantı için sadece müteahhitler ve firma temsilcilerinin katılacağını Sivil toplum, Dernekler veya halktan her hangi bir temsilci katılmayacağını söylemişti.Bakanlık mı yalan söylüyor , yoksa FİDEM mi ?

Firmaların katılacağı bu toplantıya her hangi bir STK alınmayacağı söylenmesine rağmen FİDEM yaptığı açıklamaya göre halkın temsilcisi veya bir STK olarak katılmadı ise kim ve hangi sıfatla bu toplantıya katılmıştır !?

Eğer toplantıya katıldı ise Bakanlık FİDEM' i hangi sıfatla bu toplantıya davet etmiş ve diğer STK'lar ile böylesine bir ayrımcılık uygulama kararı alarak yalan söyleme ihtiyacı hissetmiştir.?

Bakanlığın STK lar arasında böyle bir ayrımcılık yaparken amacı ve kriterleri nelerdir ?

Bakanlık, firmalar ve FİDEM arasındaki samimiyet seviyesi nedir ve nasıl bir ilişki vardır? Bu ilişkiler yumağının sebebi halk değilse nedir, Halk ise neden diğer STK lar davet edilmemişlerdir ?

Evet vatandaşların kafasına takılan soruyu tekrar yazıyor ve yetkililer başta olmak üzere bahsi geçen kişilerden gelecek cevabı bekliyoruz ...

Sonuç olarak ,

Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği sorunların çözümüne yönelik bu tür toplantıları ve çözüm önerilerini destekliyor. Toplantı sonucunda alınan kararlar ve yapılan söylemler doğrultusunda ileri dönük vatandaşlar adına ümitle bakıyor.

Kaynak Foto :
 Selimoğlu & Pana , Fidem işbirliğinde açılmış bulunan Fikirtepe gündem isimli internet sitesinden alınmıştır.

ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haber


banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Sedat colak 5 yıl önce

Dost olarak katılmıstır

Avatar
FİKIRTEPE YALANLARI 5 yıl önce

FIDEM FIKIRTEPEYE YALAN SÖYLEMEKTEN BAŞKA NE YAPIYOR...YALANLARI ER YADA GEÇ ORTAYA ÇIKACAK...HEPSİ MUTAHİTLERİN ADAMI....HİÇ BiR FİRMA HAKKINDA GERÇEKLERİ SÖYLEMİYORLAR...İSİMLERİNİ FİDEMYALANLARI OLARAK DEGİŞTİRSİNLER...

Avatar
admin 5 yıl önce

Ankanın işleri böle yönetci bakanlık yapamaz kınıyorum çevre şehir cilik bakanlığını ayrımcılık yapıyorlar demektir

Avatar
rifat karakoc 5 yıl önce

Toplanti oldugu gunun aksami fideme gittim baskan ve ismail bey orda idi baskan o toplantiya gitmedini mutakip defalar soyledi

Avatar
sebastian 5 yıl önce

Rıfat bey, eminim siz doğru söylüyorsunuz. Peki fidem neden basına katıldığında yönelik yalan beyanat veriyor ve kamuoyunu yanlış bilgilendiriyor

Avatar
ayhan 5 yıl önce

rıfat bey kendi adası ile ilişiği olmadığını düşündüğü için olsa gerek ki fisemi savunma işi kendisine kalmış. fisem neden bir yazı daha yayınlayarak emlak kulusinin yalan yanlış yazdığını söyleyerek yanlışı düzeltmiyor ?

Avatar
ayhan 5 yıl önce

rıfat bey kendi adası ile ilişiği olmadığını düşündüğü için olsa gerek ki fisemi savunma işi kendisine kalmış. fisem neden bir yazı daha yayınlayarak emlak kulusinin yalan yanlış yazdığını söyleyerek yanlışı düzeltmiyor ?

Avatar
hayrettin 5 yıl önce

bana dokunmayan yılan bin yaşasın yani ayhan bey !