Bu haber kez okundu.

Fikirtepe'de ilk olan ve diğer firmaların son durumları !?

Semtte, Metrobüs durağının her iki yakasında da hak sahipleri ile anlaşan birçok inşaat firması var. Firmalar, “Proje Alanı” tabelası astıkları binaları yıkmaya başladılar. Fikirtepe’de hemen her sokakta tanınmış bir inşaat firmasının tabelası var. KentPlus Kadıköy projesi ile Emay İnşaat, Concord İstanbul projesi ile Teknik Yapı, Evim Kadıköy projesi ile Anka Yapı ve Yenitepe Kadıköy projesi ile Nuhoğlu-Gülsa İnşaat, temellerini attıkları projelerini satışa sundular.


HAZIRLIK YAPANLAR DA VAR

Fikirtepe’de hak sahipleri ile anlaşan sadece projelerini satışa sunan firmalar değil. Ruhsat aşamasında olan ve hak sahipleriyle anlaştıkları parsellerdeki evleri yıkmak için hazırlık yapan inşaat firmaları da var. Taş Yapı, Keleşoğlu İnşaat, Selimoğlu Group-Pana Yapı Ortaklığı, Maritaş, Sevgili Yapı, Eko Grup (Ekşioğlu Yapı), Palmadoro May İnşaat, Sefa İnşaat ve Koyuncu İnşaat Ortaklığı’na ait Kozayaşam, İslamoğlu İnşaat, Usta İnşaat, Birleşim İnşaat ve Yazıcı Group, Saka İnşaat ve Merttaş Yapı, bölgede hak sahipleri ile anlaşan firmalar arasında. Bölgede kentsel dönüşüm tamamlandığında yaklaşık 70 bin daire yeni sahipleri bulmuş olacak.

İşte biz de bu hafta sizler için Fikirtepe’de satışa çıkan ve çıkmaya hazırlanan yeni konut projelerin özelliklerini ve fiyatlarını araştırdık…


CONCORD İSTANBUL

Fikirtepe’de kentsel dönüşüm kapsamında 55 bin 500 metrekarelik alan üzerinde dört adada dört farklı proje yapacak olan Teknik Yapı, geçtiğimiz hafta ruhsatını aldığı 21 bin 500 metrekarelik arsa üzerinde bin 175 dairelik Concord İstanbul projesinin lansmanını yaptı. İki adada altı bloktan oluşan ve mimarisiyle dikkat çeken proje, konut, ev ofis ve ticari alanlardan oluşuyor. Projenin ilk etabı 622 daire ve beş ticari üniteden oluşuyor. Stüdyo, 1+1, 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri sunulan projede, fiyatlar 307 bin 400 ile 759 bin 800 TL arasında değişiyor. 60 ay vadeye aylık yüzde 0.90 ve 120 ay vadeye aylık 0.99 faiz oranı ile kredi kullanma olanağı sunulan projede, KDV oranı ise yüzde bir olarak uygulanıyor.

Yüzde 70’i yeşil alan ve sosyal tesislere ayrılan projede, kapalı ve açık yüzme havuzu, fitness salonu, Türk hamamı, sauna, dinlenme odaları, kapalı otoparklar gibi sosyal donatı alanları bulunuyor. 24 saat güvenlik hizmeti sunulacak olan projede, concierge, bakım ve onarım hizmetleri de sunulacak.


EVİM KADIKÖY


Anka Yapı’nın Fikirtepe’de 38 bin 600 metrekarelik arsa üzerinde inşa ettiği 2 bin 500 konutluk Evim Kadıköy projesinde, 46 ile 696 metrekare arasında farklı büyüklüklerde stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5.5+1 loft tipinde daire seçenekleri sunuluyor. İlk etapta 550 dairenin satışa sunulduğu projede, fiyatlar 245 bin ile 4 milyon 438 bin TL arasında değişiyor. Projede, yüzde 25 peşinata 12 ay, yüzde 40 peşinata 24 ay ve yüzde 50 peşinata 36 ay faizsiz taksit seçenekleri var.

17 bin 400 metrekaresi yeşil alan olarak ayrılan projede, resepsiyon, concierge, housekeeping, daireye özel malzeme deposu, 24 saat güvenlik, business salonu, zen bahçeleri, toplantı odası, kütüphane, sinema odası, salon lounge, sauna, fitness, squash court, çocuk oyun odası, spa, restoran, kafe, açık ve kapalı yüzme havuzu gibi sosyal donatı alanları bulunuyor.


YENİTEPE KADIKÖY


Nuhoğlu ve Gülsa İnşaat, Fikirtepe’de 30 bin metrekare arazi üzerinde bin 100 konutluk Yenitepe Kadıköy projesine start verdi. Konut, ev ofis ve ticari alanlardan oluşan proje, beş katlı baza üzerinde üçgen formlu 21 katlı dört bloktan oluşuyor. 61 ile 302 metrekare arasında farklı büyüklüklerde 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri sunulan projede firma, metrekaresi 4 bin 400 TL’den ön satış yapmaya başladı.

Konut bloklarının altında kalan beş katta ise ev ofislerin yanı sıra market, mağaza, restoran ve kafe gibi sosyal alanlara yer verilmiş. Konut bloklarının tam ortasındaki yeşil alan içerisinde koşu ve yürüyüş parkurları, çocuk oyun alanları, sanat sokakları ve kentsel ölçekli su öğeleriyle farklılaşan projede, gün ışığından optimum yararlanan atriumlar, ortak alanlar, havuzlar ve fitness salonları gibi sosyal donatı alanlarına yer verilmiş.


KENTPLUS KADIKÖY

Emay İnşaat, Fikirtepe’de toplam 27 bin metrekare arazi üzerinde gerçekleştireceği kentsel dönüşüm projesi Kentplus Kadıköy projesinin inşaatına başladı. Her biri zemin artı 25 katlı üç bloktan oluşan projede, bin 561 daire bulunuyor. 26 ile 255.58 metrekare arasında stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri sunulan projede, fiyatlar 197 bin ile 961 bin TL arasında değişiyor. Geçtiğimiz hafta satışa çıkan projeden, banka kredisi kullanarak ya da firma bünyesindeki ödeme planlarından yararlanarak ev sahibi olmak mümkün.

16 bin metrekaresi peyzaj ve yeşil alanlara ayrılan projede, açık yüzme havuzları, açık ve kapalı çocuk oyun alanları, koşu yürüyüş parkuru, spor tesisi gibi sosyal donatı alanları var. Açık ve kapalı otoparklar ile meydan konseptli bir çarşı da bulunan projede, vale, kuru temizleme dekorasyon danışmanlığı gibi hizmetler de verilecek.

SELİMOĞLU – PANA

Fikirtepe’de kentsel dönüşüm kapsamında sekiz ada ile anlaşma sağlayan Selimoğlu Group-Pana Yapı Ortaklığı yıkım çalışmalarına başladı. Üç ayrı adada 2 bin 280 konut inşa edecek olan grup, 14 bin 500 metrekare alan üzerinde 940 konutluk ilk etap için geçtiğimiz hafta yıkım çalışlarına başladı. Projenin ikinci etabı 8 bin, üçüncü etabı ise 13 bin 204 metrekarelik arsalar üzerinde inşa edilecek.

Firmanın ismini henüz açıklamadığı 23 katlı birleşik bloklardan oluşan 940 dairelik Fikirtepe 1, 500 dairelik Fikirtepe 2 ve 840 dairelik Fikirtepe 3 projelerinde, 55 ile 255 metrekare arasında farklı büyüklüklerde 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri sunulacak. Bu üç projede de açık ve kapalı yüzme havuzu, fitness, sauna, spa, hamam, buhar banyosu, market, çocuk oyun alanları, yürüyüş parkuru, spor salonları, kafe ve toplantı odası, çocuk kulübü gibi sosyal donatı alanlarının yanı sıra açık ve kapalı otoparklar bulunuyor.

Selimoğlu Group, Vartaş ve Roche firmalarıyla birlikte bölgenin en büyük iş merkezini de inşa edecek.


KEŞEOĞLU İNŞAAT – EBA

Keleşoğlu İnşaat-EBA Gayrimenkul, Fikirtepe’de 9 bin 500 metrekare arazi üzerinde konut, ofis ve ticaret alanlarından oluşan bir proje yapmaya hazırlanıyor. Ruhsat aşamasında olan projede, 200-250 konut, 18 bin metrekare ofis alanı ve 5 bin metrekare ticaret alanı bulunacak. 350 daire, 140 ofis ve 80 dükkan bulunan projede, peyzaj alanlarının yanı sıra bir sosyal tesis ve 600 araçlık otopark alanı olacak.


ERKAN İNŞAAT

Erkan inşaat yeni imar plan notlarına göre proje tadilatını yaparak bakanlığa 2/3 çoğunluğu sağladıklarına dair başvuruda bulundu. Bu başvuru sonucu imza atmamış bulunan parsel saahiplerine bakanlık aracılığı ile süreli tebligatnameler ulaşmış durumda.  Erkan inşaat şu an itibarı ile imzaların % 90 nı almış bulunmakta. Erkan İnşaat yetkilileri ve temsilciler ada içinde imza bütünlüğünü sağlamak için yoğun bir şekilde imzaları toplama gayreti içerisindeler. Erkan İnşaat' ın anlaşmış bulunduğu ada konut + ticari konumunda ve dükkanlar hariç 750 konut yapılacak.

 

SEVGİLİ YAPI

Fikirtepe’de dört ayrı parselde kentsel dönüşüm projesi gerçekleştirecek olan Sevgili Yapı son hazırlıklarını yapıyor. 16 bin 547 metrekare arazi üzerinde 27 katlı bloklarda 700 konut ve ofis yapmayı planlayan firma, metrekaresi 10 bin TL’den satışa çıkmaya hazırlanıyor.

 
TAŞ YAPI

Fikirtepe’de 500 hak sahibi ile yüzde 50’li kat karşılığı anlaşma sağlayan Taş Yapı, kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde 40 dönüm arazi üzerinde konut projesi inşa etmeye hazırlanıyor. Firma, ruhsat aşamasında olan projeye 400 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı. Taş Yapı, 200 bin metrekaresi toprak üstünde ve 100 bin metrekaresi ise toprak altında olan bir proje gerçekleştirecek.


MARİTAŞ

Fikirtepe Metrobüs İstasyonu’nun yanı başında hak sahipleri ile anlaşan Maritaş’ın, 30 bin metrekare arazi üzerinde inşa edeceği konut, ofis ve ticari alandan oluşan projesi henüz ruhsat aşamasında. Bölgede inşa edilecek toplam 106 bin 763 metrekare alana sahip projenin, 57 bin 928 metrekaresi konut, 13 bin metrekaresi ofis, 8 bin 276 metrekaresi ise ticari alanlardan oluşacak.


PALMADORO MAY İNŞAAT

Fikirtepe’de 3058 adadaki hak sahipleri ile anlaşan Palmadoro May İnşaat, altında ticari ünitelerin yer aldığı ve beş bloktan oluşan New İdea Tower projesine başlamak için hazırlık yapıyor.


KOZAYAŞAM

Fikirtepe’de 3075, 3076, 3077, 3078, 3079, 3080, 3081 ve 3082 no’lu adalardaki hak sahipleri ile anlaşan Sefa İnşaat ve Koyuncu İnşaat Ortaklığı’na ait Kozayaşam, Evinpark Rezidans Platin ve Evinpark Rezidans Safir projelerini inşa edecek.

Kaynak: Para Dergisi 
banner23

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
furkan 6 yıl önce

vartaş dan hiç bahsedilmemiş vartaş da sorunmu var acaba????""

Avatar
ergin 6 yıl önce

sevgilili yapının bulunduğu 1367-1368-1369-1370 nolu adalarda bir firma daha var es geçmeyelim platin group. ve e7 group firmasındanda hiç bahsedilmiyor erdemler 2 ve 3. adalarla anlaştılar iki adada da % 90 larda anlaşma sağlanmış durumda ama hiç bahsedilmemiş.

Avatar
Tekin Karagöz 6 yıl önce

Hakeza Haldız da..

Avatar
enver kucukkara 5 yıl önce

Bu teknik yapi 2adAda 3kisiyle anlasamadi 3 senedir bekliyoruz biktik artik care bulsunlar

Avatar
murat 5 yıl önce

sefa koyuncu inşaat murat sinemasinin arkasi imzalamayanlar neyi bekliyor imzalayin artik baslasin.....

Avatar
mert 5 yıl önce

çevre bakanlığına önemle duyurulur.maritaşın kefili batmış daha niye imza atmaya zorluyorsun milleti ver cezayı maritaşa dayene bindikleri araçlar bile hacizli.