Bu haber kez okundu.

Beyoğlu Belediyesi, Örnektepe Mahallesi'nde anlaşmalara başladı!

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan dün düzenlenen Tarlabaşı 360 kentsel yenileme projesinin tanıtımına katıldı. Demircan; Örnektepe'de bir bölgeyle tamamen anlaştıklarını belirtti. Demircan, Tarlabaşı’nın yanı sıra Okmeydanı, Kasımpaşa ve Örnektepe de yenileme çalışmaları yapacaklarını dile getirdi. emlak kulusinden Kübra Genç' in haberine göre, Örnektepe Mahallesi'nde oturan vatandaşların sokak adı ya da parsel numarası ile Beyoğlu Belediyesi'ni araması gerekiyor. Böylelikle yenileme alanında bulunup bulunmadıklarını öğrenebilirler. 


Daha önceden Örnektepe Semt Konağı’nda bölge halkıyla toplanan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, 2014 senesi içinde Örnektepe'de ve Sütlüce'de kentsel dönüşüm çalışmalarına başlayacaklarını açıklamıştı. Örnektepe'de 2 etapta gerçekleştirilecek olan yenileme projesi kapsamında sosyal alanlar, spor alanları, otopark, cami, semt konağı, dükkanlar ve etkinlik alanları bulunacak. Daha önceden 25 bin metrekare alanda 87 bina ve 295 bağımsız bölüm dönüşümü açıklanan Örnektepe'de 25 bin metrekare olarak belirlendi. 

  

Örnektepe, Beyoğlu ilçesine bağlı 45 mahalleden ve Haliç'e kıyıdaş olan 9 mahalleden biri. İdari sınırlarına bakıldığında güneyinde Halıcıoğlu; batısında Sütlüce; güneydoğusunda Fetihtepe; doğusunda Kâğıthane ilçesinin Mehmet Akif Ersoy; kuzeyinde Eyüp ilçesinin Emniyettepe mahalleleri; kuzeybatısında ise Haliç bulunuyor. Sütlüce; Beyoğlu ilçesinde güneyinde Halıcıoğlu, kuzeyinde ve batısında Haliç, doğusunda Örnektepe yer alan mahalle...

 
banner23

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol