Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneğinin İDRİS GÜLLÜCE'den BeklentileriFİKİRTEPE KENTSEL DÖNÜŞÜM DERNEĞİNİN BAKAN İDRİS GÜLLÜCEDEN BEKLENTİLERİ...

1 - Teminat ve güvence verilmesi / Devletin garantörlüğü

Fikirtepede kat karşılığı iş yapmaya çalışan müteahhitlerin mali yapılarını devletimiz denetlemeli.Ekonomik olarak yetersiz firmaları elemeli ve vatandaşına lehine Garantör olmalıdır.

2 - Örnek Sözleşme / Sözleşme Metinlerinin her iki tarafı koruyucu olarak yeniden tanzim edilmesi

Bakanlığımız yasal yaptırım gücünüde kullanarak müteahhitlerin  tek taraflı dayattıkları sözleşme metinlerini iptal etmelidir.Bakanlığımız uzmanlarına  örnek sözleşme metinleri hazırlatmalı,her iki tarafında lehine olacak adil ve eşit sözleşmelerle Fikirtepe Kentsel Dönüşümü mutlu sona ulaştırılmalıdır.

3 - Bağımsız Bölümlerin konum, adet ve metraj olarak belirlenmesi

Vatandaşların imza aşamasında alacakları bağımsız bölüm,adet,metraj ve konumları belirlenmelidir. Bu durum müteahhitlerin keyif ve insafına bırakılmamalıdır.

4 - Vatandaşı Koruyucu Cesur Kararların Acil Olarak Alınması ve Fikirtepe'de Dönüşümün hızlandırılması ...

Fikirtepeli vatandaşların tüm haklı talep ve beklentilerin ciddi manada gözden geçirilerek ilerleyen dönemde oluşacak toplumsal mağduriyet ve sosyal patlamayı önlemek adına acil, doğru ve cesur kararlar devlet yetkilileri tarafından alınmalıdır.Fikirtepenin Kentsel Dönüşümü bir an önce alınacak sağlıklı kararlarla gerçekleştirilmelidir.  

5 - Terk Alanlarının Statüsü ve Kullanımı

Vatandaşların arsalarından kesilecek ve devlete kalacak terk alanlarının kanuni statüsünün yeşil ve donatı alanları olarak tescillenmelidir.Ve bu statü hiçbir şekilde değiştirilmemeli,tüm hak sahipleri oluşacak alanlardan ücretisiz faydalanabilmelidir.

ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haberbanner23
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Şükrü 5 yıl önce

derneğimiz bakanlığa bu işleri öğretecektit

Misafir Avatar
Galip 5 yıl önce

derneğimiz bakanlığa bu konuları öğretsin

Misafir Avatar
TEMEL ÇELİK 5 yıl önce

fi̇ki̇rtepede sorunlar o kadar gi̇ri̇ftki̇. i̇ki̇ satir yaziyoruz hemen yanliş anlaşiliyor. bu konuyu dernek bakanlikla çözebi̇leçekmi̇?

Misafir Avatar
aydın yılmaz 5 yıl önce

vatandaşı devlet kurumlarından kim muhatap alıyorda sizin istekleriniz beklentileriniz nelerdir diye dinliyorki sanki bu işin en başında gelen güvence ve yapabilirlik bilgi beceri ve tecrübe bu saglandıgında çözümler daha hızlanır devlet malını verirken nasıl şartlar öne sürüyorsa vatandaşını koruyacak tedbirleri almalı devlet ihale kanunu getirsin buraya çok çabuk çözülür bu sorunlar en azından bu işi yapacak olan firmalar gelir

Misafir Avatar
temel çelik 5 yıl önce

dernek üyeleri neden imza atmıyor? sebebini açıklarmısınız

Misafir Avatar
temel çelik 5 yıl önce

dernek üyeleri neden imza atmıyor? sebebini açıklarmısınız

Misafir Avatar
TEMEL ÇELİK 5 yıl önce

çok ayip arkadaş soruyu kendi̇ adiniza sorun ben bütün yorumlarimi kendi̇ adimla yapiyorum. eleşti̇reli̇m ve kaygilarim sonraki̇ tahmi̇n etti̇ği̇m olumsuzluklardan ki̇mse mağdur olmasin di̇ye.ben hiçbir dernek üyesini tanımam elbette tanışmak ve dayanışma ve birlik olsun ne firma nede fikirtepeli mağdurolsun. böyle başkasının adına yazı yazmak çok çirkin işler bunlar lütfen arkadaşlar.(dernek üyeleri neden imza atmıyor? sebebini açıklarmısınız.) sorusu ben temel çelik e ait değildir.bi̇zi̇m bi̇r gazetemi̇z var orada fi̇ki̇rtepe raporu yakinda yayinlanaçak

Misafir Avatar
TEMEL ÇELİK 5 yıl önce

çok ayip başkasi adina yazi yazmak çok ayip arkadaşlar.(dernek üyeleri̇ neden i̇mza atmiyor? sebsbi̇ni̇ açiklarmisiniz.) sorusu bana ai̇t eği̇ldi̇r.