Bu haber kez okundu.

Kiraları aksatan Başaran İnşaat'a önce ihtar, sonra toplu eylem hazırlığı..!
Yolanthe Yenge Üsküdar'a giderken, Fikirtepeliler kiralarından oldular !!!

Başaran inşaatın yüksek bütçeli reklamlarında dönen görüntüler ve alınan ruhsat ile inşaatın başlaması vatandaşları sevindirirken, kiraların aksaması ve OHAL bahanesiyle sürelerin düşürülmesi bir tarafa ağır aksak ödenmesinin yanında son dönemde artık ödenmemeye başlaması vatandaşların mağdur etmeye başladı. Başaran İnşaat Kiraları Aksatıyor mu?


Başaran İnşaat ile kat karşılığı inşaat sözleşmesi imzalayan vatandaşaların Fikirtepehaber.com'a yaptıkları özel açıklamada, daha önceden 6' şar aylık olarak ödenen kiraların OHAL bahanesiyle 3'er aylık şekline dönüşütürüldüğünü ve gecikmeli olarak ödenen bazı kiralar haricinde yarısından fazlasının da Aralık ayından bu zamana kadar hala kiralarını alamadıklarını iddia ederek Firmaya ihtar çektiler.

Paylaşım belirsizliği ve firmanın vatandaşları umursamazlığı!

Firmaya çekilen ihtar gerekçesi olarak Kiraların aksatılarak ödenmemesi haricinde vatandaşlar, daire paylaşımı esnasında kendilerinin ve temsilcilerin hiç bir şekilde bilgilendirilmeyerek sözleşmede var olmasına rağmen alınan ruhsatın bile kendilerine gösterilmediğini iddia etmekteler. Tüm bu gerekçeleri öne süren arsa sahipleri adına vekaleten temsilciler noterden çektikleri aşağıdaki ihtarlar yolu ile firmadan bu aksaklıkların düzeltilmesini ve kiraların zamanında ödenmesini talep ettiler.

İşte arsa sahipleri adına vekaleten temsilciler kurulu tarafından çekilen ihtarname belgeleriPaylaşımlar ne kadar şeffaf ve doğru?

Vatandaşların iddiaları firmanın karşı suçlamalarla temsilcileri sindirme girişimleri ve paylaşım esnasında yapılan işlemlere ilişkin Fikirtepehaber.com olarak ikinci bir haber çalışmamızı, yeni ve başka bir haber içeriğinde belgeleriyle sizlerle paylaşmaya ve var olan mağduriyetlikleri göstermeye devam edeceğiz...Vatandaşlar tarafından çekilen ihtara cevaben Başaran İnşaat tarafından gönderilen cevapta ne dedi?

Başaran İnşaat, Vatandaşlar tarafından çekilen ihtara verdiği cevapta, ihtar içeriğinde yazan kiraların ödenmeme gerekçelerinin gerçeği yansıtmadığı ve sözleşme gereği tüm hak sahiplerine kiralarını ödenerek hiç kimsenin mağdur edilmediğini iddia etmekte.Başaran inşaat'tan temsilcilere cezai müeyyide tehdidi!

Başaran inşaat sözleşmede yazan yükümlülüklerine uyduklarını ve temsilcilerin çektikleri ihtarlarla haksız ve mesnetsiz yere kendilerini suçladıklarını idda ederek bu gerekçe ile kendilerininde işlerinin aksatılarak mağduriyetliklerine sebep olduklarını öne sürerek karşı cezai müeyyide uygulamakla tehdit ediyor.

Başaran inşaat temsilcilerin öne sürdüğü bağımsız bölümlerin tespiti ile ilgili tüm işlemlerin bitirilip kendisine düşen tüm bağımsız bölümleri belirledikten sonra temsilcilere bilgi vereceğini söylemekte.

Vatandaşın bilgisi dışında paylaşım ve satış mı yapılıyor!?

Başaran İnşaat vatandaşların bağımsız bölümlerinin belirlenmesi ve teslimine ilişikin belirsizlikler devam ederken ulusal medyada da sükseli bir reklamlarla satışlarını devam ettirmekte. Kamuoyu vatandaşların bağımsız bölümleri tespit edilme süreci ve sonucu vatandaşlar nezdinde netleşmemişken kat ve daire paylaşımlı daire satışlarına hızla devam etmekte ve bu yönde de reklamları sürekli olarak medyada dönmeye devam etmektedir...

İşte vatandaşlar tarafından çekilen ihtara Başaran inşaat tarafından gönderilen cevap belgesiBaşarandan temsilcilere şahsi talep suçlaması!

Vatandaşlar temsilciler aracılığıyla kiraların zamanında ödenmesini ve yapılan işlemlerle ilgili kendilerine kanuni olarak verilmesi gereken bilgi ve belgeleri talep ederken, Başaran inşaat kendi şahsi talepleri doğrultusunda ofis taleplerini gündeme getirerek temsilciler aleyhinde suçlamada bulunamakta! Hüseyin Başaran ''Fikirtepeliler Mafya mı?''

Başaran İnşaat patronu Hüseyin Başaran'ın daha önce yapılan lansman toplantısı esnasında tüm basın mensuplarının huzurunda Fikirtepeliler için Mafya benzetmesi yapması Fikirtepehaber.com yayınları sonrası kamuoyu tarafından Başaran İnşaata büyük tepki göstermesine sebep olmuştu..

İşte ''Başaran'ın Mina Towers Lansmanı ( Fikirtepe insanı mafya mı? ) '' başlıklı haberimize ulaşmak için burayı tıklayınız..
ajansFİKİRTEPE/www.FİKİRTEPEHABER.com
banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
KIZIL CEPHE 58 7 yıl önce

Niye zamanında kiralara teminat almadılar

Avatar
KIZIL CEPHE 58 7 yıl önce

BU DURUMA GETİREN TEMSİLCİLERDİR .

Avatar
başaran magduru 7 yıl önce

kat irtifası kurulmadan evvel niçin kiraları istemediler temsilciler

Avatar
başaran magduru 7 yıl önce

kat irtifası kurulmasına engel olanlara 50 bin ceza koymuşlar kira ödemezse firma ona niye ceza koydurmadı temsilciler

Avatar
başaran magduru 7 yıl önce

temsilciler kendilerini aklamak için eylem yapıyorlar

Avatar
BAŞARAN MAGDURU 7 yıl önce

EY BAŞARAN ADA SAKİNLERİ KLAVUZU KARGA OLANIN BURNU BOKTAN KURTULMAZ

Avatar
BAŞARAN MAGDURU 7 yıl önce

DAHASIDA VAR BİNALAR YAPILANA KADAR EMLAK VERGİSİNİ MAL SAHİPLERİ ÖDEYECEK .

Avatar
Chile-kesh 7 yıl önce

Temsilcilere para ödemekten kiralara kalmamıştır heralde