Bu haber kez okundu.

Fortis -Sinanlı Şantiyesinde, taşerona gelen icra ve belgeleri
Fikirtepe'de neler oluyor? 

Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesinde, firmalar, taşeronlar ve vatandaşlar arasında oluşan anlaşmazlıklar bölgeye zarar veriyor.
Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesinde yaşanan gelişmeleri kaynağından ve şeffaf bir şekilde aktarmak için tüm taraflara ulaşmaya çalışıyor ve ulaşabildiğimiz taraflardan aldığımız bilgi ve iddiaları sizlerle paylaşıyoruz. Fortis - Sinanlı Proje sahasında neler oluyor?

Kadıköy - Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesinde faaliyetine hızla devam eden firmanın taşeronlarından kaynaklı ve yine taşeronlar arasında olduğu iddia edilen bir alacak davası icra faaliyetine dönüşmüş, Fikirtepehaber.com olarak Fikirtepe'de bir inşaat sahasında gece gerçekleştirilen bu icra faaliyetini,elimize ulaşan bilgi ve görseller eşliğinde ''Fortis - Sinanlı Fikirtepe Şantiyesinde Geceyarısı İcra Şoku!'' başlığıyla haberleştirip tüm kamuoyuna duyurmuştuk. Konuyla ilgili firma yetkililerinden konunun her ne kadar şantiye sahasında gerçekleşmiş olsa bile kendilerini bağlamadığını ve taşeronlardan kaynaklı bu olayın farklı bir şekilde kamuoyunda anlaşılmasından dolayı, kendileri açısından da bir mağduriyet oluşturduğu iddia edilerek şu açıklama yapıldı. ''Kamuoyu nezdinde oluşan bu mağduriyet ve yanlış anlaşılmaların düzeltilmesi için açıklama yapma ihtiyacı hasıl oldu'' denildi. 

  


Fortis - Sinanlı ''Asıl Mağdur Biziz!''

Dün yaptığımız ve Türkiye çapında büyük etki ve şok oluşturan İcra haberimizle ilgili, icranın gerçekleştirildiği alana ilişkin olarak kullandığımız firma isminin kamuoyunda firmaya haciz gelmiş şeklinde anlaşıldığı beyan edilerek Fortis - Sinanlı İnşaat tarafından belgeler eşliğinde verilen bilgilerle, yine Fikirtepehaber.com aracılığıyla kamuoyunu bilgilendirme haberini yayınlıyoruz.

Fortis - Sinanlı ortaklarından Reşit Sinanlı ''Biz taşerona daha fazla para ödedik, alacağımız var. Taşeronlara gelen icrayla bizim malımızı almaya kalktılar. Mahkeme durdurma kararı verdi ve tüm mallar geri geldi'' dedi.

Tarafsız ve , şeffaf gazetecilik ilkesi gereği, Firmadan gelen bu iddia ve belgeleri daha öncede duyurduğumuz gibi 
şeffaf bir şekilde yayınlıyoruz.

İşte Fikirtepe'de uygulaması gündem olan icra girişimine yönelik mahkeme icra tutanakları,T.C. 13. İCRA HUKUK MAHKEMESİ'nde 2017/1390 Esas numaralı davaya ilişkin olarak,

 ve İSTANBUL 5. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ 2017/27847 gerekçeli karar açıklamasında,

İSTİHKAK İDDİASINDA BULUNAN 3. KİŞİ olarak , İSTANBUL DOĞU DENİZ YAPI İNŞ SAN VE TİC LTD ŞTİ

1. DAVALI , BAŞER FAKTORİNG AŞ
2. DAVALI , MARALLAR ENERJİ YAPI SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ, 

görülmekte olup Fortis Sinanlı firmasıyla ilgili her hangi bir isim ağlantısı bulunmamaktadır.Peki İstihkak İddiası ne demektir?

İstihkak iddiası nedir? İstihkak davası hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir? Haczedilen bir mal üzerinde, alacaklı ve borçlu dışındaki üçüncü bir kişinin, mülkiyet veya rehin hakkı gibi hak sahibi olduğunun ileri sürülmesine, istihkak iddiası denir. Borçlunun mallarına haciz tatbik edilirken, uygulamada, borçlu dışında üçüncü bir kişiye ait olan malların da haczedildiği durumlara rastlanmaktadır. Bu gibi durumlarda, borçluya ait olmadığı iddia edilen bu malların hacizden kurtarılması için açılan davaya istihkak davası adı verilmektedir. İstihkak iddiası, bir malın haczedilmesine engel teşkil etmemektedir. Ancak üzerinde istihkak iddiası bulunan yani çekişmeli olan malların, borca yetecek miktarda mal bulunamaz ise haczedilmesi gerekmektedir. 
İstihkakla ilgili detayları okumak için buraya tıklayınız ...

Hacz edilen kule vinç ve diğer malzemelerin haciz ve muhafaza işlemlerinin tedbiren durdurulmasına ve 3. şahıslara bırakılmasına ilişkin 13. icra hukuk mahkemesinin kararı
 
Hacz edilen kule vinç ve diğer malzemelerin haciz ve muhafaza işlemlerinin tedbiren durdurulmasına ve 3. şahıslara bırakılmasına ilişkin İstanbul Anadolu 17 icra dairesinin kararıFortis Sinanlı İnşaat yetkilileri tarafından yapılan açıklamanın devamında, Kendi şantiye sahalarında yapılmaya çalışılan bu icra girişimleri sonrası bu yanlış anlaşılmaya neden olan taşeron firmalar hakkında yüklü tazminat davaları açacaklarını belirtilrken, bazı vatandaşların imza atmadıkları gerekçesiyle kendilerinin mağdur oldukları iddia edildi.

Fikirtepehaber.com olarak, ilerleyen zamanlarda firma yetkilileri ile görüntülü bir röportaj gerçekleştirip, vatandaşlar tarafından çekilen ihtarlara ve firmanın cevaplarını da içeren farklı bir haber çalışmasını daha detaylı bir şekilde yapıp yayınlayacağız...

ajansFİKİRTEPE/www.fikirtepehaber.com

banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ali rıza yargın 3 yıl önce

Fİrmayı karalamak bu kadar kolay mı diyecem ama zamanında maritaşın da bir iflas ertelemesi vardı. Şimdi de dalkavukları :)) Biz toprak sahibiyiz. istediği imzayı vermezsek kiralarımızı kesiyor neden, projeyi ve Kiralarımızı vermiyorsun firmacık. Bölgede Fortis SİNANLIDAN daha hızlı inşaat yapan ve şantiyesine gecenin köründe icra gelen başka firma yok.Bunlar Hala işin i-sindeler :D:D:D:

Avatar
acıbadem 3 yıl önce

Fortis sinanlı neden bu durumda acaba, satışlar kötü, piyasa ıh, ee haliyle ödemelerde aksayınca ver elini keriz.

Avatar
Adalet 3 yıl önce

Allah Allah!
Neler oluyor!
Ne ilginç olaylar!
Akla gelen son soru?
Moda deyimle;
bütün Fikirtepe’de halkı mağdur edenlerin
bir numarası kim?