Bu haber kez okundu.

Fikentder Derneği'nden  Bakan Özhaseki'ye 20 sayfalık Fikirtepe Raporu
Bakan Özhaseki'den Fikirtepelilere Selam!

FİKENTDER
 ''Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği'', Fikirtepe'de sorunlu ve bekleyen tüm adalara ilişkin olarak harita üzerinde de detaylı olarak göstermeli hazırladığı bir raporu bizzat sayın bakana sunarak, var olan sorunlara yönelik farklı ve orjinal çözüm önerileri sundu.Bugün Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğünde Gerçekleşen ve yaklaşık 40 dk süren görüşmeye, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı ve İlbank Yön. Kur. Bşk Mücahit Demirtaş ile İl Müdürü Hüseyin Kara da katılırken, Fikentder Dernek Yönetiminden, Dernek Başkanı Yasin Bektaş ve Yönetim Kurulu Üyesi Gürkan Şentürk katıldılar.Fikentder Fikirtepe'nin röntgenini çekerek Bakan Özhaseki'ye sundu

Fikentder ''Durum o kadar da kötü değil ama, acil tedavi ihtiyacı olan yerler de yok değil!''

Fikentder Dernek Başkanı Yasin Bektaş, Fikentder Derneği olarak bir çok ada ve firma - vatandaş bazlı olarak uzlaştırıcı görevi gördüklerini ve bundan sonrada görmeye devam edeceklerini söyledi.
Bektaş, Mevcutta Fikirtepe'de sorun yaşanan adalarla ilgili bakanlığın uyguladığı hukuki girişimler haricinde, Firmaların sözleşme ve paylaşım içeriklerinin yanında, mali sıkıntılarını ve işe engel olmak istenen bireysel engelleri de gündeme getirdi.
Kiptaş - Vartaş - Anka Adaları ''Ödemeler Başladı''

Vartaş - Anka adalarına ilişkin olarak daha önceden sayın bakanın müjdesini verdiği Kira ödemelerinin önü açıldı.. Fikentder Derneği'nin gündeme getirmesi üzerine, Bakan Özhaseki, dün itibariyle Bakanlığın parayı firmalara gönderdiğini ve bugünden itibaren kiraların ödenerek vatandaşların mağduriyetiklerine son verileceğini söyledi.Dumankaya Adaları ''Az Daha Sabır''

TMSF - Dumankaya adalarına ilişkin olarak Kayyum üzerinden Bu adalarda yapılaşma yapılacağı bilgisi verilirken, yaptığımız bir öneri üzerine yakın zamanda farklı bir uygulama yapılması gündemde. Konuyla ilgili olarak bakanlık yetkilileri - Kayyumla temas halinde oldukları ve birinci adanın ruhsatının verildiği ifade edildi. Konuyla ilgili ilerleyen birkaç hafta içeriinde yeni farklı çözümlerin olması bekleniyor. Geliişmeler oldukça Fikirtepehaber.com olarak açıklamaya devam edeceğiz... 

Taşyapı Adaları '' Çözüm Çok Uzak Değil!''

Taşyapı adaları, bakanlığın özellikle Dumlupınar mahallesindeki adada hukuki çalışmaları sürerken Fikentder Derneği olarak gündeme getirdiğimiz farklı bir önerinin hayata geçirilmesi durumunda, çok da uzun olmayan yakın bir zamanda burada da hızlı bir çözüm olması beklenmekte. Fikentder Dernek olarak burada daha aktif olacak. Konuyla ilgili yeni gelişmeler oldukça Fikirtepehaber.com olarak duyurmaya devam edeceğiz...

Sözleşme içeriğindeki sıkıntılardan dolayı gündeme gelen firmalar

Sunja- Tita - Tita 4 ve Tepe adası başta olmak ve Babacan adalarında sunulan sözleşme içerikleri başta olmak üzere,

Tek firma olarak girilen adalardaki sorunlar ve çözüm önerileri


imzası tamamlanmamış, resen tevhit yapılmış yada yapılmak üzere olan Mutlu, Ceylan, Palmador, Panaroma, Başarır, Eko, Sefa-Koyuncu, Selka - Nsk (Mandarins) ve Taşyapı adalarına ilişkin olarak mevcut durum, yaşanan sorunlar masaya yatırıldı ve muhtemel gelişmeler ile olası çözüm önerileri gündeme getirildi. Her ada ve firma ile güncel gelişmeler oldukça Fikirtepehaber.com olarak sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Birden fazla Firma giren Adalar ''İşi yokuşa süren kim?''

Başaran- Babacan, Platin - Sevgili, Keleşoğlu - Eminevim, Dumankaya- Avis- Sinpaş, Emiroğlu - Srp (Pana), Svr - Pana, Erol - Haytek gibi bir adada birden fazla firma ile sözleşme imzalanmış olan adalara ilişkin olarakÇevre ve Şehircilik Bakanı çok net!
Bakan Özhaseki ile bu konu ile yaptığımız görüşme ve sunduğumuz çözüm önerisi yapılan bazı uygulamalarla örtüşürken Sayın Bakanımız tarafından da kabul gördü.

Fikentder Derneği'nin, bu tarz adalar için yaptığı temel öneri ''Bu adalarda ortak yapılaşamama ve illaki iş yapacam deyip yapılaşma kriterlerini karşılayan firmaların bulunması gibi durumlarda ''herkesin 4 emsal bütünlüğü bozulmadan, aldığı metrajlar üzerinden  yapılaşabilmesinin önünün açılması'' fikri, bakan Özhaseki tarfından da makul karşılandı.


Fikentder Derneği olarak Uzlaştırıcı ve çözüm odaklı öneriler, girişimler...

Konuyla ilgili olarak Fikentder Derneği, ilgili Firmaların veya yetkili temsilcilerinin kendileri ile irtibata geçmesi durumunda sunulan çözüm önerilerinin hızlı bir şekilde hayata geçirilmesinin mümkün olduğunu, uzlaştırma ve danışmanlık olarak yapacakları bazı girişimler sonucunda herkesin zarar görmeden işini yürüteceği bir modelden Sayın bakana bahsetmesi sonrası, önerilerin kabul gördüğü belirtilmekte.

İlbank - Kiptaş ortaklığı ve yeni adalar olma olasılığı!Bakan Özhaseki ile yaptığımız görüşmede, Firmaların olabildiğince kendi özvarlıkları veya çabaları haricinde farklı ortaklık veya girişimlerle sorunlarını çözerek işlerini yapmalarını arzuladıklarını belirtti. Özhaseki konuyla ilgili yaptığı açıklamanın devamında '' Biz burayı bitireceğiz ama, tüm yolların tükenmesi ve yapacak başka çare kalmaması gibi bir durumda, en son aşama olarak İlbank - Kiptaş ortaklığına devirin gündeme gelmesini istiyoruz'' dedi.

Son olarak Fikentder Derneği'nden aldığımız bilgilere göre, Bakan Özhaseki önümüzdeki haftalarda tüm sorunlu adalarla ilgili tek tek ilgileneceğini belirterek, mevcut firmaların hiç bir şey yapmaması durumunda da İlbank - Kiptaş ortaklığında olaya el koyacaklarını belirtti..

Fikirtepehaber.com olarak Fikentder Derneği'nin Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'ye elden sunduğu sorunlar ve çözüm önerilerini içeren rapora ilişkin gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz...

Kaynak : FİKENTDER ''Fikirtepe Kentsel Dönüşüm'' DERNEĞİ
___________________________________________________
ajansFİKİRTEPE/www.FİKİRTEPEHABER.com
banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
tadmin 7 yıl önce

Bu kiptaş olsun ilbank olsun neden bu iflaslı kayyumlu şirketlerin arkasında anlamadım hiç sordunuzmu veya aklınıza geldimi bu bakanlara sormayı sade fikirtepeli suçlu gözüyle bakılıyo niye fikirtepeliye hırsızmış gibi muamele yapılıyor biz yerlerimizi çalmadık kimseyi gasp etmedik neden bu firma adamızı gasp ediyor anka evim kadiköy def olsun yalancı sahte....

Avatar
Lazko 7 yıl önce

Fikirtepe ye bişeyler vadettiler sonrada çekildiler kenara seyerdiyorlar yok refandum yok seçim hepsini yem olarak kullanıp milletten oylarını çalmanın peşinde bu mütahitlerin çoğu paralelci bunları buraya sokan kim? Başta büyükşehir bld olmak üzere hepsi bu işi biliyor ve halada süreçte değişen bişey yok fikşrtepeyi çıkmaza sokan büyük şehir bld yesidir.

Avatar
48.ADA SAKİNİ 7 yıl önce

Sayın Bektaş çalışmalarınızı taktirle karşılıyorum. Birden fazla adalı firmalar ile ilgili SAYIN BAKANIMIZIN tavrının net olduğunu yazmışsınız. (Svr-pana) bu net tavrı yazarmisiniz. İnşAllah çözüme bir adım daha yaklaşmışızdır.

Avatar
hızırbey cadde 7 yıl önce

panaroma inşaat sahibi fetö kapsamında tutuklanmış. firmadan yanıt alamıyoruz, onlar da beklemede. mağduruz.
http://www.hurriyet.com.tr/savci-itiraz-etti-fetoye-finans-sagladigi-idd-40341189

Avatar
fikirtepeliler 7 yıl önce

Yasin bey

Fikirtepelilerin sorunlarını bakanlığa ilettiğiniz için teşekkürler.

Avatar
ISlam kakkan 7 yıl önce

Oncelikle Fikirtepe haberi tebrik ediyoruz bölgede yaşamaya çalışan Babacan adası sakini olarak firmanın da bir an önce imzaları bitirip kendisine güvenip imza atan ada sakinlerinden başlayarak sözleşme ye ek olarak kira protokol ünü sunması nı bekliyoruz yasin Bektaş a ve arkadaslarina teşekkür ediyoruz .3sefer şu saatlerimiz çalındı 4 sefer hırsızlık olayı yaşadık daha ne yaşayacagimiz iki gün önce elektrik kablosunu götürmüşler en son bizide götürecekler yetkililere sesleniyorum duyun sesimizi

Avatar
Hızır 7 yıl önce

Yasin beyin bu emeklerini Allah katında alacağından şüphem yok sağolsun konu ortada bu iş bu sene içinde öyle yada böyle çözülecek bitecek benim diyeceğim iş yapan firmalar ortada fikirtepe halkının bir takım arsalarıda bu konuda şanslı ama yeterince değerlendiremeyenler var mesala 48.Ada bunlardan biri bu tarz adalarda ki vatandaşların gerekirse her hafta bir araya gelip sorunları çözmesi daha mantıklı kiptaşla özel sektör bir olmaz.

Avatar
DİRİLİŞ 7 yıl önce

TEK FİRMALAR LİSTESİNE PANORAMA YAZMIŞSINIZ ACABA O ADADAN ÖZTÜRK HOLDİNG ÇIKTI MI