Bu haber kez okundu.

Esenyurtlu vatandaşları müteahhitler dolandırdı mı ?

Esenyurt'ta AKP'ye yakın olduğu iddia edilen bir inşaat firmasının 2012 yılında 23 kişiye daire sattığı, 2013 yılında teslim edeceğini taahhüt etmesine rağmen dairelerin yapımına bile başlanmadığı gerekçesiyle 23 kişinin mahkemeye başvurduğu bildirildi. 

Uzun ve hararetli tartışmaların ardından Esanyurt için imar planı değişikliği İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde AKP grubunun oylarıyla kabul edilmişti.Esenyurt'ta imar planına uymayan inşaatların kat yüksekliğini artırması büyük tartışmalara neden olmuş, birçok yurttaş bu nedenle mağduriyet yaşamıştı.


İŞTE MAHKEMEYE BAŞVURAN  ESENYURTLU MADUR VATANDAŞLARIN  İDDİANAMESİNDEN BİR BÖLÜM

Bakırköy 8. Ağır Ceza Mahkemesinin 2014/57 esas sayılı dosyası ( aynı mahiyette), Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığına ait 2014/30957 sayılı soruşturma evrakı, fezleke, nüfus ve adli sicil kayıt bilgileri. Soruşturma Evrakı İncelendi:

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığının 2014/30957 soruşturma ve 2015/264 sayılı fezlekeli evrakına göre; Şikayetçilerin müteahhitlik yapan şüpheliden O.İ şirketini temsilen adına birer adet daire satın almak üzere gaymrimenkul satış vaadi sözleşmesi yaptıkları, Şüphelinin yapmak üzere söz verdiği "B" ve "E.P" isimli sitelerden bir kısım dairelerin dairenin şikayetçilere satışının yapıldığı, Esenyurt ilçesi 1015 ve 1014 parsel sayılı arsalar üzerinde yapılması vaat edilen gayrimenkullere ait satış vaadi sözleşmesilerinin tamamının 2012 yılında yapıldığı ve teslimatında 30/12/2013 tarihinde yapılması gerektiği halde henüz inşaata başlanmadığı, Şüphelinin ruhsat ve tüm gerekli belgeleri hazırlamadan her şeyin hazır olduğunu ve daireninde süresi içerisinde teslim edileceğini bildirerek şikayetçiler ile sözleşme yapıp tahsilat yoluna gittiği tespit edilmiştir. Şüpheli, projenin maketten satışa çıkarıldığını, sözleşmede ruhsatın bulunduğuna dair herhangi bir ibare bulunmadığını, Esenyurt Belediyesi ile Büyükşehir belediyesi arasında 5000 lik projeler konusunda anlaşmazlık çaktığını, bu nedenle inşaatların durdurulduğunu savunmuştur. Şüpheli hakkında benzeri mahiyette Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığınca 2014/30991 ve 41341 soruşturma nolu evraklar üzerinden fezlekeler tanzim edildiği, keza Bakırköy 8. Ağır Ceza Mahkemesinin 2014/57 esas sayılı dosyası üzerinden mahkumiyeti yönünde karar verildiği görülmektedir.. Şikayetçilerin tamanının şüpheliye belirli miktarlarda ödemede bulundukları ve böylece şüphelinin şirket adına yetki kullanarak tahsilat yaptığı, şüphelinin satış yaptığı projeler kapsamında projede olmayan konutların satışlarını yaptığı dolayısıyla başlangıçtan itibarin haksız menfaat temin etme bilinç ve iradesiyle hareket etmek suretiyle tacir ve şirket yöneticisi olarak, şirket adına hareket ederek ticari faaliyeti sırasında şikayetçileri zarara sokarak şikayetçi sayısı kadar dolandırıcılık suçunu işlediği konusunda yeterli delil ve tespit bulunduğundan; yargılamasının yapılarak yukarıda belirtilen sevk maddeleri uyarınca cezalandırılmasına, hakkında oluşa uygun güvenlik tedbirlerinin uygulanmasına, Cd lerin delil olarak dosyada muhafazasına karar verilmesi kamu adına iddia ve talep olunur.

HAKAN YILMAZ / FİKİRTEPE HABER

banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
TEMEL ÇELİK 6 yıl önce

Esas dolandırıcılık Fikirtepede ortaya cıktı.Bekleyin görün