Beklenen İstanbul Depreminde olası Fabrika Yangınları saatli bomba

Yangın konusunda Türkiye’nin en tanınmış uzmanlarından Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç, başta İstanbul olmak üzere, fabrika yangınların yarattığı riske dikkat çekiyor, ülkemizin büyük sanayi merkezlerinin yüzde 98’inin deprem bölgesinde olduğunu ve beklenilen depremde çok sayıda fabrika yangını yaşanacağını belirterek durumun ciddiyetinin altını çiziyor, uyarılarda bulunuyor.

Patronların SESİ 'nde yazan bir habere göre, Türkiye Yangından Korunma ve Eğitim Vakfı ve Yangından Korunma Derneği ev sahipliğinde, yangına, sabotaja, depreme, iş kazalarına, çevre risklerine karşı algılayan, uyaran ve uygun çözüm sunan yeni cihaz ve sistemleri tanıtmak, günümüz teknolojisine uygun koruma ve önleme sistemlerindeki gelişmeleri ve yeni tasarım esaslarını açıklamak amacıyla düzenlenecek, TUYAK 2019 Uluslararası Yangın ve Güvenlik Sempozyumu öncesi konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenliyor.

TUYAK “Endüstriyel Yangınlar” ve “Fabrika Yangınları” konularının yanı sıra “Depreme Bağlı Yangın” konularının ele alınacağı, önlenebilir felaket olan yangınla ilgili çarpıcı örneklerin ve önlem yöntemlerini 5 Kasım'da düzenleyeceği bir basın toplantısıyla kamuoyuyla paylaşmaya hazırlanıyor.

Kaynak: Patronların SESİ

banner23

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol