Bu haber kez okundu.

Başaran İnşaat Cevap ve Tekzip Hakkı Başvurusuna Binaen
 Evrensel Gazetecilik Kuralları ve Haklarından olan Cevap Hakkı çerçevesinde, Başaran İnşaat'ın ,Haber Portalımızda yayınlanan köşe yazısı ve haber ile ilgili Cevap ve Düzeltme Metni aşağıdaki gibidir. 

Okuyucularımızın dikkatine ;

Başaran İnşaat'ın İddialara Yönelik Açıklaması

Fikirtepehaber (www.fikirtepehaber.com) isimli sitenin 7 Haziran 2017 çarşamba tarihli yayınının 'Gündem' segmenti altında 'Fikentder'den Başaran İnşaat'a Uyarı 'Milletin Ekmeğiyle Oynamayın' başlığı altında yazılan yazıda; 'Başaran İnşaat'ın tüm vatandaşları cezalandırırcasına ekmeğiyle oynadığı, mülkiyet haklarına ipotek koyarcasına seçtikleri temsilcileri azad ettirerek kendi seçtiği temsilcileri için imza talep ettiği, vatandaşların hak ve beklentilerini görmezden geldiği, ticari ve ahlaki basiret ve ferasetten uzak olduğu, kiraların ödenmeyerek vatandaşın cezalandırılmaya çalışılmasına yönelik gelişmelerin aktarılmasına devam edileceğine dair bazı haberler yer almıştır.

2- Söz konusu haberde yer alan ifadeler gerçeği yansıtmadığı gibi, asılsız suçlamalara yer verilmiştir ve kendi ifadenizle mesnetsiz, tehditkar ve karalayıcı 'iddialar' silsilesi olmaktan öteye geçememiştir.

Başaran Gayrimenkul T.C. yasalarına saygılı, yaptığı sözleşmelerle bağlı, 6306 Sayılı Kanun ve ilgili yönetmeliğin verdiği yetkiler doğrultusunda hareket eden, yükümlülüklerini TTK md. 18/2 gereği ifa eden ve hak sahiplerinin mağduriyetine sebebiyet vermeyecek şekilde karşılaştığı sorunları uzlaşmacı ve ılımlı tavırlarla bertaraf etmeyi kendine görev edinmiş bir şirkettir.

Yaptığınız tek taraflı, yanlı, yanlış bilgiler ve hukuksal terimler içeren haber metinleri ile müvekkil şirketin prestij ve saygınlığına zarar ve tüm hak ve yükümlülüklerinin bilincinde olan ve bu doğrultuda hareket eden hak sahipleri ile müvekkil şirketin mağduriyetine sebebiyet vermektesiniz.

İddia edilen aksine kiraların ödenmeme sebebi yeni temsilciler seçtirmek değil, Sözleşe gereği Yapımcıya devredilmesi gereken arsa paylarının devredilmemesidir. Bu durum kat irtifakı kurulmasını ve kat irtifaklı tapuların çıkarılmasını hukuken imkansızlaştırmakta, işin takvimlerine göre ilerlemesini sekteye uğratmaktadır...

Bu haliyle yayının şeref ve haysiyeti rencide edecek nitelikte olması ve gerçeğe aykırı yayın yapılması sebebi ile cevap ve düzeltme hakkı doğmuştur. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ve oluşacak yanlış kanaatlerin düzeltilmesi amacı ile ekteki cevap ve düzeltme metninin yayınlanması talebinde bulunmak zorunda kalınmıştır.

... Fikirtepe Haber isimli sitenin aynı sayfasında hiçbir değişiklik yapılmaksızın, cevap ve Düzeltme Metni'nde belirtilen puntolara ve başlıklara uygun olarak aynen yayınlanmasını Muhatap'a ihtaren bildiririz.

CEVAP VE DÜZELTME METNİ

Fikirtepe Haber isimi sitenin 7 Haziran 2017 Çarşamba tarihli yayınında ''Fikentder'den Başaran İnşaat'a Uyarı 'Milletin Ekmeğiyle Oynamayın'' başlığı altındamüvekkil şirkete yönelik şeref ve haysiyeti rencide edici ve gerçeğe aykırı yayın yapılmıştır.

Söz konusu haberde yer alan ifadelerin hiçbir gerçeği yansıtmadığı gibi; asılsız suçlamalara yer verilmiş, mesnetsiz, tehditkar ve karalayıcı iddialar silsilesi olmaktan öteye geçememiştir.

İddia edilenin aksine kiraların ödenmeme sebebi yeni temsilciler seçtirmek değil, Sözleşme gereği Yapımcıya devredilmesi gerekn arsa paylarının devredilmemesidir. Bu durum kat irtifakı kurulmasını ve kat irtifaklı tapuların çıkarılmasını hukuken imkansızlaştırmakta, işin takvimine göre ilerlemesini güçleştirmektedir.

Başaran Gayrimenkule yönelik bu mesnetsiz ve gerçeklerle ilgisi olmayan habere konu olan ifadeler hakkında her türlü yasal hakkımızı kullanacağımızı, gelişmeler hakkında da Kamuoyunu bilgilendireceğimizi bildirmek isteriz.

Saygılarımızla,

Tekzip Talep Edenler Vekili
Av. Gülendam Gürsoy

banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
fikirtepeli 6 yıl önce

Bu firma 6306 ve uygulama yönetmeliginin usullerinin hiç birine uymamıştır .

Avatar
BAŞARAN MAGDURU 6 yıl önce

TEMSİLCİLER FİRMANIN BAYANATININ TERSİNİ SÖYLÜYOR .

Avatar
BAŞARAN KİRA MAGDURU 6 yıl önce

sözleşme hükümlerine uymadıgın sürece sana kat irtifakını kurdurmayacagız .

Avatar
BAŞARAN KİRA MAGDURU 6 yıl önce

Temsilciler çıkın belgelerle olayın aslını açıklayın .

Avatar
BAŞARAN KİRA MAGDURU 6 yıl önce

Kira baskısıyla istedigini yaptıramassın bu yerler hala bizim.

Avatar
KIZIL CEPHE 58 6 yıl önce

6306 SAYILI YASA VE UYGULAMA YÖNETMELİGİ SANA KİRAYI VERMİYECEKSİN DİYE ÖYLE BİR YETKİ VERMİYOR VEREMEZDE BU AVUKAT KAMUOYUNU YANLIŞ BİLGİLENDİRİYOR .

Avatar
BAŞARAN KİRA MAGDURU 6 yıl önce

TEMSİLCİLERE CEVAP HAKKI DOGDU .

Avatar
BAŞARAN KİRA MAGDURU 6 yıl önce

Temsilciler sizlerde ak sütten çıkmış kaşık degilsiniz