Bu haber kez okundu.

Selka NSK' dan Fikirtepe'de bir ilk '' The Mandarins' e bilimsel belge ve birebir ölçüde örnek daire''
The Mandarins Acıbadem Projesinin Sitatik Projesine Bakanlıktan sonra İTÜ Onayıyla Çifte Dikiş ...

 Selka NSK inşaat Fikirtepe'de Kurbağalı dere yanında bulunan, yüzde yüz imzası biten ve geçen haftalarda aldığı ruhsat aldığı adasında çalışmalar hızla devam ediyor. FİKİRTEPEHABER.com olarak yaptığımız tespitlere göre, proje sahasında hafriyat ve fore kazıklama işlemleri hızla devam ederken, Fikirtepe'de bir ilk diyebileceğimiz İTÜ' den de belge tasdiği alındı. Bu doğrultuda Selka NSK Firması,bu tasdik ile Sitatik Projesine İTÜ '' İstanbul Teknik Üniversitesi '' onayını da alarak proje ve kullanılacak malzemelerin yerindeliğini tescillemiş oldu. Bu sayede, The Mandarins Acıbadem isimli projesi için kaliteden ve malzemeden ödün vermeden firmanın bilimsel çalıştığı tescillenmiş oldu.

Yapılan onayla beraber neler incelenip tasdiklenmiş oldu !?

a- Binaların inşa edileceği bölgenin zemin özelliklerinin ayrıntılı bir şekilde belirlendiği,
b- Mimari proje ve zemin raporuna göre betonarme taşıyıcı sistemin uygun seçilmiş olduğu,
c- Yapılara gelmesi muhtemel olan yüklerin uygun olarak seçildiği,
d- Projelendirmede, halen yürürlükte olan TS498, TS500, 2007 Deprem Yönetmeliği gibi standart ve yönetmeliklere uyulduğu, zemin raporundaki hususların dikkate alındığı,
e- Sahanın zemin özellikleri, zemin raporu ve yapıların taşıyıcı sistemleri göz önünde bulundurularak temel sistemlerinin uygun seçildiği,
f- Projelerde verilen çizimlerin genel konstrütif esaslara uygun olduğu tespit edilmiştir.

İTÜ İnşaat Fakültesi İnşaat Müh. Bölümü, Yapı Grubu'ndan Prof. Dr. Turgut Öztürk İmzasıyla onay ve tasdik edilen belgede sonuç olarak;

 '' Yukarıda verilen açıklamalar çerçevesinde, Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında, İstanbul İli, Kadıköy İlçesi, Merdivenköy Mahallesi, G22a02a1a Pafta, 3413 Ada, 2 Parselde inşa edilmesi planlanan Selka NSK  A ve B Blok binalarına ait sitatik ve betonarme hesap ve çizimlerinden oluşan betonarme projelerin halen yürürlükte olan standart ve yönetmeliklere uygun olarak hazırlandığı ve projelerin uygulanabilir olduğu görüş ve kanaatine varılmıştır'' denilmekte.

İşte habere konu olan Bakanlık ve İTÜ onaylı Sİtatik Proje Belgeleri

Selka NSK firmasının yüzde yüz imzası biten bu adasının haricinde imzaları henüz bitmemiş ama imza süreci devam eden iki yapı adası daha bulunmakta. Bu adalar ile ilgili detalı bilgileri ve son durumu FİKİRTEPEHABER.com farkıyla daha sonra ayrı ayrı haberleştireceğiz.

ajansFİKİRTEPE/www.FİKİRTEPEHABER.com
banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Emre 6 yıl önce

Merhaba,

Selka NSKnın %95 imzasını tamamladığı adada ikamet etmekteyiz. Sizden ricamız bu ada ile ilgili kısa sürede kapsamlı bir haber yapmanızdır.
Ayrıca imza atmayan vatandaşlar dolayısıyla burada insani olmayan şartlarda hayatımızı ikame ettirmeye çalışıyoruz. (Su ve elektiriğin gün aşırı kesilmesi, düzgün yolların çevredeki inşaatlar yüzünden kalmaması ve bazı yolların kapanması, güvenlik denen olgunun Fikirtepede kesinlikle kalmaması ve bırakın gece vaktini gündüz vakti bile insanların zorunlu olmadıkça sokağa çıkamaması gibi) Selka NSK başta olmak üzere, Devletimizin gerekli birimlerinin artık bu konu ile daha yakından ilgilenmesini ve yapıcı adımlar atmasını beklemekteyiz.

Saygılarımla,