Bu haber kez okundu.

Müteahitlerden talep, Bakan Kurum'dan İmamoğlu'na, ''İşini Yap'' Uyarısı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Anadolu Ajansı (AA) tarafından yayınlanan bir habere göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Riva Deresi değerlendirmesine ilişkin, 'Sayın Başkanımızı biz işini yapmaya davet ediyoruz. Oradaki kirliliğin sebebi iki arıtma tesisidir, iki arıtma tesisinin baypas ederek doğaya bıraktığı sulardır. Sonuçta orada arıtma tesisi yapılmış, sana teslim edilmiş, sen o arıtma tesisini çalıştırmakla mükellefsin. Sayın Başkanımıza tavsiyemiz, arıtma tesislerini işler hale getirsin, çevrenin kirlenmesine müsaade etmesin.' dedi.

13 Şubat 2020 tarihinde yaptığımız ''İmamoğlu Fikirtepe'de bitmiş Köprü ve kavşakları açmak için 7 aydır neyi bekliyor?'' başlıklı haberimizi okumak için buraya tıklayın

Fikirtepe'de iş yapan Müteahitler geçtiğimiz günlerde (10 Haziran 2020) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bir görüşme gerçekleştirdiler. Yapılan görüşmede Müteahitler Başkan İmamoğlu'ndan Fikirtepe'de Metrobüs yolu güzergahında bittiği halde bir yıldır açılmayan kavşakların son rütuşlarının yapılarak bir an önce hizmete açılmasını ve İBB'ye ait olan alt yapı çalışmalarının bir an önce tamamlanmasını istediler.

 

''İmamoğlu Göreve, İSKİ neyi bekliyor? Kadıköy Belediyesine 500 m mesafede karantina!'' başlıklı haberimizi okumak için buraya tıklayın!

 

Bakan Kurum, 'Biz 1994 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın aldığı o çöp dağlarını tertemiz yapmak suretiyle vatandaşımızın hizmetine sunduk. Gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. İşte gelinen bu süreçte istenirse çevreye ilişkin projeler, yatırımlar nasıl yapılabiliyor, net bir şekilde burada gösteriyoruz. Biz oturduğumuz yerden ahkam keserek, boş laf kalabalığı yaparak projelerimizi yürütmüyoruz. Biz Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ki ondan talimat almak da bir şereftir, bir onurdur. Bu şeref çerçevesinde kararlı bir şekilde vatandaşımıza, milletimize, çocuklarımıza yapılması gereken projeleri kararlı bir şekilde yapmaya gayret gösteriyoruz.'' dedi.

Hem cezai işlem hem de hukuki işlem başlattık

Bakan Kurum, sözlerini şöyle sürdürdü: 'Boş laf üretmiyoruz, boş laf konuşmuyoruz. Sayın Başkan'a da tavsiyem artık projelerine baksın. 11 aydır belediye başkanı, 11 ay geriye dönüp baktığında İstanbul'a aldığı noktadan bugüne geldiğinde ne yaptığını kendi çerçevesinde bir incelesin. Dolayısıyla çevre bakanlığı olarak biz Riva projesine ilişkin gittik, yerinde incelemeler yaptık. İki tane atık su arıtma tesisi veya oradaki işletmelere ilişkin incelememiz neticesinde hem cezai işlem hem de hukuki işlem başlattık. Bunu bugün de yaptık, dün de yaptık, yarın da yapacağız, yapmaya devam edeceğiz. Milletimizin sağlığı, huzuru, güvenliği bize emanettir. Biz bu emaneti korumak durumundayız, Başkanımızın hoşuna gitse de gitmese de. Biz bu çerçevede denetimlerimizi yaptık ve Sayın Başkanımızı işini yapmaya davet ediyoruz. Oradaki kirliliğin sebebi iki arıtma tesisidir, iki arıtma tesisinin baypas ederek doğaya bıraktığı sulardır.

Sonuçta orada arıtma tesisi yapılmış, sana teslim edilmiş, sen o arıtma tesisini çalıştırmakla mükellefsin. Sayın Başkanımıza tavsiyemiz, arıtma tesislerini işler hale getirsin, çevrenin kirlenmesine müsaade etmesin. Üstümüze düşen görevleri 18 yıldır Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde önderliğinde yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Hem çevre yatırımlarını, hem doğaya hem de şehirlerimizin gelişmesine ilişkin yatırımlarımızı yapmaya devam edeceğiz. Bölücülük bizim hiçbir zaman işimiz olmadı, mesleğimiz olmadı. Biz her zaman 83 milyon kardeşimizi kucakladık. Hakkari'de, Şırnak'ta ne yaptıysak... Tavsiye ederim Şırnak'ta yaptığımız, Diyarbakır'da yaptığımız projeleri görmesini. Dolayısıyla bugün İstanbul'da da İstanbulumuzun tüm ilçelerinde de 83 milyon vatandaşımızı, 17 milyon İstanbulluyu ilgilendiren tüm yatırımları yapacağız. Kararlı şekilde projelerimizi yapmaya devam edeceğiz.'

Korona Gölgesinde Deprem Gerçeği ve Fikirtepe'de Sorumluluktan Kaçanlar! Başlıklı haberimizi okumak için buraya tıklayın!

Yasin Bektaş / Fikirtepehaber.com

banner23