Bu haber kez okundu.

FİKİRTEPE HALKI'dan Bakanlığa Uyarı " SÖZ UÇAR YAZI KALIR, TEDİRGİNİZ*''

FİKİRTEPE DERNEĞİ'NDEN BAKANLIĞA ÇAĞRI VE KAMUOYUNA DUYURU

FİKİRTEPE HALKI ARTIK SÖZ DEĞİL, YAZILI BELGE VE İCRAAT GÖRMEK İSTİYOR!

Fikirtepe Halkı soruyor ''Hani hiç kimse mağdur olmayacaktı?''

Fikirtepeliler bakanlık bürokratlarının şeffaf olmayan yanlış uygulamalarından dolayı tedirgin

Fikirtepe Derneği Fikentder öncülüğünde toplanan ve bir basın bildirisi yayınlanan toplantıda vatandaşlar, bakanlığın mevcut uygulamasını protesto etti. Fikirtepeliler zaten evleri boşaltmaya hazırken böyle bir tehdit tahliyesi bizleri üzmüştür. Bakanlıktan bizlere verilen bazı şifahi sözlerin resmi tazılı belge olarak verilmesini ve 6306 sayılı yasa 6/A maddesinin 7. fıkrasından dolayı yaşadıkları tedirginliği dile getirdiler.

 '' Şeffaf ol ve yazılı metin ver ''

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Fikirtepe'de bir gecede tapuları hazineye geçirmiş, İlanen tahhliye tebligaylarını her bina kapısına yapıştırmıştı. Bakanlık tahliye tebligatları ve ilgili tüm evraklarda özellikle vurgu yapılan 6306 sayılı yasa vatandaşlarda ciddi bir tereddüt ve tedirginlik oluşmasına sebp oldu.

Fikirtepe Dernek Başkanı Yasin Bektaş, Fikirtepe Halkı adına ve gelen talepler doğrultusunda yayınladığı basın bildirisinde, bakanlığın bazı uygulamalarını protesto ederken, vatandaşa söylenenlerle yazılı uygulamaların bir biriyle çeliştiği ve bundan dolayı da verilen sözlerin yazılı resmi evrak haline getirilmesini talep ettiklerini dile gtirdi. Fikirtepeliler aşağıdaki bildiriyi yayınlayarak, bakanlıktan söz verilen bazı taahhütlerin resmi yazılı belge olarak verilmesi sonrası kısa sürede evlerini boşaltacaklarını da söyledi.

Fikirtepe Dernek Başkanı Yasin Bektaş'ın okuduğu bildiri ve Fikirtepelilerin bakanlıktan talepleri;

EVİMİZİ VE BELGEMİZİ İSTİYORUZ!

DEVLET SÖZLE DEĞİL YAZILI KANUN VE YÖNETMELİKLERLE KONUŞUR

Ülkemizin en büyük Kentsel Dönüşüm Bölgesi olan Fikirtepe de 11 yıldır halkımızın çektiği çile bitmedi.

Cumhurbaşkanımızın FİKİRTEPEYİ 2023 YILINA KADAR BİTİRİP SAHİPLERİNE TESLİM EDİN TALİMATLARINA UYMAYAN BİR BÜROKRASİ VAR.

O anlayış bir gecede tapularımıza el koydu. Bizi polis zoruyla evlerimizden atma tebligatını kapılarımıza astı.

Çıkardıkları 6306 SAYILI YASA 6/A-7. MADDESİ ne göre arsalarımızı alıp düşük değere sayarak yerine fahiş fiyatlı yeni yapılacak daireleri satacaklar.

Müteahhitlere arsamızı verdiğimizde yapılan daireleri arsamız karşılığı sıfır ek bedelle alırken, bakanlık bu kanuna göre bize ödeyemeyeceğimiz borçlara sokarak daireleri bize geri satmak istiyor.

6306 SAYILI YASA 6/A-7. MADDESİNİ SİZE UYGULAMAYACAĞIZ DİYEN BAKANLIK SÖZÜNDE DURMAMIŞTIR.  

SÖZ UÇAR YAZI KALIR.. ARTIK SÖZ DEĞİL RESMİ BELGELİ YAZI GÖRMEK VE EVLERİMİZİ BİR AN ÖNCE BOŞALTMAK İSTİYORUZ.  

 1. BAKANLIK BİTMİŞ BİR PROJEYİ 7 AYDIR NEDEN SAHİPLERİNE TESLİM ETMEZ ?
 2. BU BİTMİŞ PROJEDEKİ ,VATANDAŞLARIN 2,5 YILDIR KİRALARI NEDEN ÖDENMİYOR?
 3. Fikirtepe’de eski sözleşme şartları, oran haricinde söz verildiği gibi aynen geçerli olacak mı?

EVET ise, Neden resmi yazılı evrakı verilmiyor?

 1. Vaat edilen net 4 emsal ve % 50 paylaşım herhangi bir borçlanma olmadan net ve eşit olarak paylaşılacak mı?

EVET ise , Neden resmi yazılı evrakı verilmiyor?

 1. Vatandaşın 1m2 arsasına karşılık net ve brüt ne verilecek?
 2. 6306 sayılı yasa 6/A - 7. maddesi Fikirtepe de uygulanacak mı? %50 oran haricinde vatandaşa ek borçlandırma yapılacak mı?

HAYIR ise, Neden resmi yazılı evrakı verilmiyor?

 1. Konut ve ticari paylaşımların yapılmasına ilişkin mevcut binaların boşaltılmadan önce şerefiyelendirme ve değerlendirmelerinin toplu olarak yapılmasını istiyoruz..
 2. BÖLGEDE YARIM KALAN İNŞAATLARI TAMAMLAMAK İÇİN BAKANLIĞA SÖZ VEREN MÜTEAHHİTLERİN KEFİLİ BAKANLIKTI. BAKANLIK FİRMALARIN İŞ SÜRECİNİ TAKİP ETMİYOR VE BU FİRMALAR HAK SAHİPLERİNE HALA KİRA ÖDEMELERİ YAPMIYOR. HANİ FİKİRTEPE HALKI MAĞDUR EDİLMEYECEKTİ?
 3. KENTSEL DÖNÜŞÜM YASASINA GÖRE KİRA YARDIMLARI SADECE EVİ YIKILMAYANLARA VERİLİYOR. EVLERİ DEVLET VE MÜTEAHHİTLER TARAFINDAN YIKILAN YÜZLERCE FİKİRTEPELİ VAR. YILLARDIR KİRALARI ÖDENMEYEN VATANDAŞLARIN ÇOĞU MAĞDUR DURUMDA. BAKANLIK BUNLARA DA KİRA ÖDEMESİ YAPACAĞIZ DEDİ AMA VERİLEN SÖZLER NEDEN HALA TUTULMUYOR?
 4. MÜTEAHHİTLERİN ÖDEMESİ GEREKEN AMA ÖDEMEDİĞİ İÇİN YILLARDIR BİRİKEN YÜKSEK VERGİLER VATANDAŞIN BELİNİ BÜKMEYE BAŞLADI. BAKANLIK ÇÖZECEĞİZ DEDİ AMA HALA ÇÖZÜLMEDİ, NE ZAMAN ÇÖZECEKLER ?
 5. CUMHURBAŞKANIMIZ 2023 KADAR FİKİRTEPENİN YAPILMASI TALİMATINI VERMİŞ VE MECLİSTE 5 MİLYAR LİRALIK BÜTÇE AYRILMIŞKEN BAKANLIK FİKİRTEPEYİ ÜÇE BÖLÜP SADECE BİRİNİ YAPACAĞIZ DEDİ. BU APACIK CUMHURBAŞKANIMIZIN TALİMATLARINA AYKIRIDIR.

FİKİRTEPE HALKI OLARAK, HER PLATFORMDA HAKLI DAVAMIZI VE MAĞDURİYETİMİZİ DAHA GÜR BİR SESLE DUYURMAYA DEVAM EDECEĞİZ.

Yasin Bektaş 05498413716

Fikirtepe Dernek Başkanı

fikirtepedernegi@hotmail.com

_______________________________________________

ajansFİKİRTEPE / www.fikirtepehaber.com

banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ali 1 yıl önce

Yazili anlasma olmadan evleri bosaltmiyoruz.

Avatar
Alev.tuzlamağduru 1 yıl önce

Devtein bakanı bile sözünde durmazsa Müteahitler dururmı
Milleti bu kadar yalvartmanın mağdur etmenin haklı sebebi olabilirmi????

Avatar
yiğido 1 yıl önce

Sn. Cumhurbaşkanım talimatlarınıza uymayan ÇŞB VE BÜROKRATLARI var. Fikirtepe Halkı Belediye Başkanlığınızdan bu yana yanınızda durmaktan gurur duydu. Sizlerin Fikirtepelileri üzmeyin sözü halen kulağımızda. Bakan bey bu sözleri unutmuş bürokratları kabadayı vari çalışıyor. İstenilen şartları Fikirtepe Haber sorumlusu Yasin BEKTAŞ ilgili kişilere Fikirtepeliler adına iletti.Bize yapılmak istenilen baskı ona yapılıyor. CUMHURBAŞKANIM YANIMIZDA OL. Hak çiğneyen Müteahhitlere ve onların dostlarına dik duralım. Fikirtepe Halkının Ezilmesine Aşağılanmasına Mağdur duruma düşürülmesine Müsaade etmeyin.

Avatar
Hanma 1 yıl önce

Halk nerde kazanmış burda kazansın mütahitler vatandaşın evini satıcak aaaa sonra biz kandırıldık olacak. Görmedik ,duymadık nasıl dolandırırlar yaaa ????

Avatar
Mehmet 1 yıl önce

BUGUN ÇEVRE BAKANLIĞI BÜROSUNDAN 25 SORU 25 CEVAP ADLI ÇEVRE BAKANLIĞI LOGOSU OLAN BİR BROSUR ALDIM.HERKESE DAĞITIYORLAR HERKES ALSIN OKUSUN.EMSAL..ORAN..KIRA..TASINMA..KAC M2 DAİRE DÜŞÜYOR BORÇLANMA NASIL OLUYOR HERKES ALSIN OKUSUN..BAZI FASO VE ESKI KOMÜNİST EMLAKCILAR IN MANUPILASYON YAPIP UCUZA ARSA YER SATTIRIP PARA KAZANIYORLAR..YILLARDIR YAPILAN BU VE BUNU DURDURMAK ICIN HAZİNE ARAZİSİ YAPILDI FİKİRTEPE..GÖZÜNÜ AÇ FİKİRTEPELİ YASAYI IYI OKU..O YASADA SOZLESME YOK GAZA GELMEYİN KIMSE BORCLANIP DAIRE ALMIYOR YALNIZ EKSIK M2 SI OLAN DAİRE SAHIBI O M2 KADAR BORCLANIYOR .BURADA AMAC KİMSEYİ MAĞDUR ETMEMEK..BENCE HERKESIN KENDİNİ SIYASETTEN ARINDIRARAK AKLIYLA ÇEVRE BAKANLIGININ ALMIŞ OLDUĞU KARARLARI TAKİP ETMESİNİ ONERIRIM....SAYGILARIMLA

Avatar
Metin 1 yıl önce

Artık Tayyip i bile takmıyor bakanları gelecek seçimlerde kim oy verirse bunlara ALLAH CC b.... versin