289 bin liraya Karadağ’da vatandaşlık ve 2 yıl kira garantili ev!
 Avrupa’nın 240 gün ile en fazla güneş gören ülkesi Karadağ’da (Montenegro) Türklerin emlak yatırımı 2018’de 2017’ye göre 22 kat artarak 16 milyon Euro’ya yaklaştı. Bu sene de benzer rakamların oluşacağına dikkat çeken Karadağ’daki Türk gayrimenkul firması Mirnadom’un CEO’su Serkan Şahin, “Biz de 289 bin liraya 2 yıl kira garantili ev ve oturum fırsatı sunuyoruz.” dedi.

Patronların SESİ internet haber sitesinde yazan habere göre, söz konusu daire günlük kiralama ile high sezonda en kötü senaryoda metrekaresi 2 Euro’dan kiralanabiliyor. Basit bir hesapla tüm yıl boyunca 100 gün kiralama yapıldığını düşünelim. Bu, günlük 70 Euro’dan yıllık 7.000 Euro gelir demek. Bunun yüzde 15’i booking.com veya airbnb.com reklamasyon bedeli olarak kesiliyor. 5.950 Euro kalıyor. Ancak yine kötü senaryoda Karadağ’da kiralama ile ilgilenemediğinizi düşünelim. Kiralama, temizlik gibi diğer takip hizmetlerini de yüzde 25 olarak hesaplayıp düşüldükten sonra net geliriniz 4.500 Euro oluyor. Yani satış sonrası hizmet için de yapılan anlaşma da dahil olmak üzere yapılan yatırım size 9 yıl amorti süresiyle geri dönmüş oluyor. Yapılacak yatırımla birlikte AB kapılarını açacak Karadağ vatandaşlığı da sizin en büyük kazanımlarınızdan olmakta.

Patronlarinsesi.com 'da yer alan haberin detaylarını okumak ve yatırım fırsatları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için burayı tıklayın.

ajanFİKİRTEPE/www.fikirtepehaber.combanner23

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
DEDE 4 ay önce

Yani fikirtepeyi sat çek gitmi diyorsun. Bektaş bey

Avatar
yalçın 4 ay önce

fikirtepe haberden ricamız fikirtepe adınız üzerinizden hizmet yapsanız. başaran vb firmalar ne zaman başlayacak? inşaatı devretmeyi mi düşünüyorlar? Kiralar ne zaman ödenecek?

Avatar
NHT 4 ay önce

Admin farkında mısın Fikirtepe sayfasında Fikirtepe adına ne zamandır haber yapmıyorsun

Avatar
fikirtelim 4 ay önce

yokki yapssın haberi bizler yapalım çıkalım sokaklara gün yazalıım bak her kes nasıl çıkıyor 9 sene ya

Avatar
fikirtelim 4 ay önce

bizi es geçtiler büyük ada uyuma