Bu haber kez okundu.

Pana Yapı'da 'DENGE'' yi Kim Bozdu? K.Ufuk'tan Tutukluğa İtiraz ve İddialara ŞOK Cevaplar!

Fikirtepehaber.com olarak bir araştırma gazetecilik örneğini daha kamuoyuyla buluşturuyoruz. Basında ''Yeni Emniyet Müdürü hızlı başladı'' , ''Fikirtepe'de bir çete çökertildi '' gibi başlıklarla sunulan haberlerin gerçeği yansıtmadığı ve  aslında durumun hiç te öyle olmadığı iddia edilmekte. Ortaya cıkan yeni belgeler, yeni ifadeler ve iddialar haricinde yapılan suç duyuruları dudak uçuklatacak cinsten..

KEDİ BUYSA CİĞER NEREDE , CİĞER BUYSA KEDİ NEREDE?

Pana Yapı ve Holding içerisinde sular durulmuyor! Şirketin Fikirtepe'de başladığı 4 proje adasından Brooklyn Park projesinde iskanı olmadan teslim edilirken, diğer dört projede (Brooklyn Dream, Brooklyn Life, Brooklyn City ve Brooklyn Family) , projelerin başlamamasından yada yarım bırakılmasından dolayı yüzlerce aile mağdur olmuştu. Şirketin mali sıkıntıya girmesi sonrası Denge Yatırım Holdingin satın alınarak borsaya girilmesi de işlerin rayına sokulmasına yetmedi!!

''Raci Şaşmaz Borsa sonrası Pana Yatırım Holdingle Hedef Büyüttü'' başlıklı haberimizi okumak için buraya tıklayın 

Pana Yapı ve Holding sahibi ve eski ortakları arasında karşılıklı suçlamalara ilişkin iddialar ve yapılan gözaltılardan biri daha geçen hafta 17 Temmuz 2020 tarihinde  İstanbul Anadolu Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gerçekleştirilmiş ve akabinde 7 tutuklama ile sonuçlanmıştı. 

Eski Müdürden gider ayak son gece baskını!

T.R.Ş.'ın suç duyurusu üzerine yapılan yeni gözaltı ve tutukluluk hallerine sebep olan iddialara ilişkin savcılığa sunulmayan eksik bilgilerin neden olduğu ileri sürülmekte. Özellikle T.R.Ş.'ın medyatik ismine güvenerek PANA ve Selimoğlu şirketlerinden ev alan insanların verdiği ve banka kayıtlarında olması zaten mümkün olmayan 100 Milyon TL. yi aşan SENETLER'in bilerek ve isteyerek gözardı edildiği ve Savcılık makamının, mevcutta 7 farklı şirket ve bunlara bağlı 91 farklı banka hesabı varken sadece bir şirket ve 5 banka hesabının savcılığa sunularak, eksik bilgi ile yanıltılmaya çalışıldığı iddia edilmekte. Tüm bunlara ilave olarak K.U.' nun abisi E.U. tarafından yapılan bir iddiaya göre de emniyetten bazı kişiler hakkında da suç duyurusunda bulunulmuş durumda.

K.U ’dan kendisine isnat edilen tüm iddia ve suçlamalara ilişkin 46 sayfalık cevap içeren itiraz dilekçesi. Savcılık tarafından sorulan ve K.U. tarafından bu sorulara verilen cevaplı itiraz dilekçesinde;

“482 adet bağımsız bölüm satışına ilişkin toplam satış bedelinin 238.244.190 TL olduğu, Selimoğlu Yapı İnşaat Tic. A.Ş. isimli şirkete ait;

1. Albaraka Türk Katılım Bankası nezdinde bulunan TR40002030000086725********

2. Garanti Bankası nezdinde bulunan TR1000062001610000********

3. Türkiye İş Bankası nezdinde bulunan TR3300064000001139********

4. Andolubank A.Ş. nezdinde bulunan TR4600135000000056********

5. Finans Katılım Bankası A.Ş. nezdinde bulunan TR9300206000360091********

6. Ziraat Bankası A.Ş. nezdinde bulunan TR6500010017956088********

IBAN numaralı hesaplarına 482 adet bağımsız bölüm satışından toplamda 63.547.795 TL para girişinin olduğu, 482 adet bağımsız bölüm satışına ilişkin toplamda 174.696.395 TL tutarındaki paranın sözleşmelerde belirtilen banka hesaplarına girmediği / yansımadığı tespit edilmiştir.” denilmektedir.

Yine burada şikâyetçi T.R.Ş.’ın yönlendirmesi ile kasıtlı olarak banka hesapları eksik olarak sunulduğu ve doğal olarak rakamların ve kayıtların birbirleriyle örtüşmediği ileri sürülmektedir. 

Fikirtepede yer alan inceleme konusu 3 proje için (Brooklyn Park, Brooklyn Life ve Brooklyn Dream) 7 adet şirket kullanılmıştır. Bunlar;
1. Selimoğlu Yapı İnşaat Tic. A.Ş.,
2. Pana Holding A.Ş.,
3. Pana Yapı Konut A.Ş.,
4. Pana Konut Gayrimenkul A.Ş.,
5. Pana Gayrimenkül Geliştirme A.Ş.,
6. SRP Yapı A.Ş. ve
7. Yapı Assist

isimli şirketlerdir ve bu şirketlere ait toplamda 91 adet banka hesabı vardır. Aşağıda görüleceği üzere inceleme yapılan Selimoğlu şirketinin bile tüm hesapları incelenmemiş olup 50 adet hesaptan sadece 5’i incelemeye tabii tutulmuştur.

Ayrıca Fikirtepe'de aktif olan  7 şirket yerine sadece 1 tanesinin muhasebe kayıtları ve bu 7 şirkete ait 91 banka hesabından SADECE 5'ine ait dökümler mali bir konuyla ilgisi nasıl kurulduğu anlaşılamayan siber polisine teslim edilerek, bunlar üzerinde kasıtlı olarak MAĞDURLARI YÖNLENDİRME, eksik bilgi ile bilirkişi incelemesi ve gözaltı çalışması yapıldığı iddia edilmekte.

Fikirtepehaber.com'a özel açıklama yapan tarafların ifadelerine göre, zaten Türkiye'de olduklarını ve çağrılmaları durumunda kendi istekleriyle bu davete icabet edeceklerini ancak, gece sabaha doğru yapılan baskınla kamuoyunda farklı bir algı oluşturulmaya çalışıldığını ileri sürdüler. Ayrıca yapılan açıklamanın devamında, hiçbir duruşmaya katılmayan ve şirketlerini bir gecede boşaltarak çaycısına devreden T.R.Ş.'ın, Fikirtepe'de insanların mağduriyetine sebep olmaktan 13. Ağır cezada yargılandığı davanın Eylül'deki ikinci duruşmasına eski ortağını ve çalışanlarını tutuklu olarak çıkartarak suçu onların üstüne  yıkmayı hedeflediği iddia edilmekte.

03 Mart 2020 tarihinde yayınladığımız ve 13. Ağır Cezada verilen yurt dışına çıkış yasağına ilişkin ''Pana - Selimoğlu eski patronu Raci Şaşmaz hakkında yakalama ve yurt dışı çıkış yasağı..'' başlıklı haberimizi okumak için buraya tıklayın..

*Ulusal basına da yansıdığı gibi, konuyla ilgili mağdurların yaptıkları suç duyurusu sonrası yapılan ilk duruşmada mahkeme sadece Raci Şaşmaz'a yurtdışı çıkış yasağı koymuş, diğer ortaklar veya çalışanlar için gerek görmemişti.

Fikirtepehaber.com olarak sürecin başından beri yayınladığımız belge ve bilgiler haricinde yine tüm taraflardan gelen belge ve bilgileri şeffaf ve tarafsız olarak yayınlamaya devam ediyoruz.

Şirket içi yaşanan tüm bu anlaşmazlıklara rağmen, Fikirtepe'de oluşan yüzlerce mağdur ailenin sesi olmaya, tarafımıza yapılan haksız isnat ve karalamalara rağmen, basın etik kuralları çerçevesinde konuyla ilgili gelişmeleri şeffaf ve tarafsız bir şekilde aktarmaya devam edeceğiz.

19 Ekim 2017 tarihli Pana Holdingin Denge Yatırım Holdingi satın alarak borsaya girdiği '' Pana Yapı Denge Yatırımı alarak Borsaya hızlı girdi'' başlıklı haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Pana Holding ile Denge Yatırım Holding'in satın alınma yolu ile ortaklık lansmanı. Özellikle 55:37 den sonra, Fikirtepehaber.com olarak Fikirtepe projelerine ilişkin sorduğumuz soruya karşılık R.Ş. 'ın verdiği cevapla, Borsa sonrası kazanılacak yeni paralarla Fikirtepe Projeleri bitirileceğini söylenmişti. Ancak tabiri caizse borsada para defalarca takla attırılmasına rağmen, Fikirtepe'de ki projelerde herhangi bir gelişme olmadı ve aksine şirket bir gecede içi boşaltılmış halde neredeyse sıradan bir çalışanına çaycısına devredildi.. 

Kurtlar Vadisi Pusu, Eşkiya Dünyaya Hükümdar olmaz gibi hit dizilerin yapımcısı ve senaristi Pana Yapı'nın Patronu T.R.Ş.'dan Yeni Bir Hit çalışma daha '' Fikirtepe'de Çaycılıktan kısa zamanda Patronluğa giden yol'' bu yeni çalışma kentsel dönüşüm alanında pilot bölge seçilen Fikirtepe ve Fikirtepeli vatandaşların yaşadıkları mağduriyete zemin hazırlamış olmasından dolayı önem arzetmekte. Fikirtepehaber.com olarak gündeme bomba gibi düşen bu BELGELERLE ilgili detayları ''Pana Dosyasını Açıyoruz'' diye 2017 yılında basında ilk defa Fikirtepehaber.com olarak duyurmuştuk.

19 ŞUBAT 2018 tarihinde ''Raci Şaşmaz'dan son Fikirtepe senaryosu ''Çaycılıktan patronluğa ..!'' başlığıyla yayınladığımız haberimize ulaşmak için buraya tıklayın..

Pana Mağdurları ve tüm kamuoyu merak ediyor? Ya suçlamalar doğru değilse !?

Fikirtepehaber.com'a konuşan Pana - Selimoğlu Mağdurları ''T.R.Ş. daha önce de yaptığı suç duyurusuyla eski ortağı ve ailesini gece yarısı sabaha doğru karga tulumba evlerinden toplatarak göz altına aldırmıştı ve daha sonra gözaltına alınanlar teker teker salıverilmişlerdi. Şimdi T.R.Ş. tarafından yine aynı taktik mi uygulanıyor? Yoksa yapılan suç duyurusu ve tüm iddialar gerçekmi? Eğer suç duyurusunda ki iddialar doğruysa o zaman adalet yerini bulacak ve suçlular cezalarını çekecekler. Ancak, ya suç duyurusundaki iddialar söylendiği gibi eksik bilgi ve belgeden kaynaklı ise yapılan savunma ve sunulan belgeler sonrası tekrar salıverilmeleri gündeme gelecek. O zaman ne olacak? Savcılar suç duyurusunda bulunanlar hakkında eksik bilgi ve belge ile adaleti yanıltmaktan dolayı herhangi bir işlem yapacaklar mı?'' dediler. Mağdurlar ayrıca ''adalete olan güvenimiz tam ve mağduriyete sebep olanlar her kimse,  suçluların bir an önce yakalanarak, hak ettikleri cezayı almalarını ve mağduriyetimize son verilmesini istiyoruz'' dediler.

Daha önce yayınladığımız ve gözaltılar sonrası serbest bırakılan K.U. tarafından yapılan özel açıklamaları içeren ''Pana ve Raci Şaşmaz Hakkında, Eski Ortak Kürşat Ufuk'tan Bomba Açıklamalar'' başlıklı haberimizi okumak için buraya tıklayın..

Fikirtepehaber.com olarak konuyla ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Yasin Bektaş /www.fikirtepehaber.com

banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
KAZIM 2 yıl önce

DEVLET DIYORKI KENDI ADELETINIZI KENDINIZ SAGLAYIN
BİZE UYAR

Avatar
Mehmet 2 yıl önce

SELIMOĞLU DEMEK FETÖ DEMEK IYI INCELENSE NELER CIKAR NELER AMA ISTE ADALET FAKIRE FUKARAYA ZAYIF ISLIYOR AMMA BIRDE ALLAHIN ADALETI VAR BAKALIM ORDAN NASIL YIRTACAKLAR...!!!!!

Avatar
Dream adasi 2 yıl önce

Bu k.u tutuklandigina göre bizim adadaki temsilcileri nde tutuklanmasi lazım. K.u tarafından komisyon sözleşmesi olan rüşvet alan şe..siz temsilciler hakkında bir an önce suç duyurusunda bulunulmali.

Avatar
OĞUZ 2 yıl önce

Fikirtepe kentsel dönüşüm değil, toplu dolandırılma oldu. çok kişi evini parasını kaybetti. Bittik.

Avatar
fikirtelim 2 yıl önce

orda fetö var anka yapıda nevar 10 senedr beklıyoaz kiptaşşşş

Avatar
NEYZEN 2 yıl önce

Nerde bu devlet. Adam öldürüyolar. Hırsız vaaaaaarr.İmdaaaaat. hırsız vaaaarrrr. Hatta hırsızlar vaaaaaar

Avatar
Halk sesi 2 yıl önce

Pana Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Kürşat UfukFakat şunun altını çizmek isterim, Yeni Fikirtepe daha yeni başlıyor, burada herkes kazanacak, alan, satan, yapan, kamu, yerli, yabancı, Fikirtepe’ye inanan herkes kazanacak Allah'ın izniyle...