Bu haber kez okundu.

Pana ve Selimoğlu Devirlerinde Vatandaş Şaşkın! Bakanlık Nerede?

Pana ve Selimoğlu'nda neler oluyor?

Yapılan şirket devirleri ve tasfiyeleri, yönetim istifaları ve değişiklikleri ne ifade ediyor? Bu operasyonlarda önde gözüken A.Mahir Şaşmaz ve Maruf Dindar'ın, Pana'da ki ve Selimoğlu yada Sel Konut' taki görev ve konumları nedir? Pana'da ne zaman iş başı yaptılar? Pana ve Selimoğlu'daki devirlerde ve borsada yapıldığı iddia edilen operasyonlarda etkileri nedir? Fikirtepehaber.com olarak Pana ve Selimoğlu bünyesinde yapılan devir operasyonlarını masaya yatırdık ve bu operasyonlarda etkili olduğunu düşündüğümüz kişiler hakkında geçmişe dönük çarpıcı bazı bilgiler elde ettik. Amacımızın kesinlikle kimsenin özel hayatıyla ilgili özel bilgileri paylaşmak olmadığını, sadece ticari faaliyetlerde yüzlerce kişiyi etkileyen kararlarda imzası bulunan kişilerin geçmişte olduğu gibi bundan sonraki süreçte de ihtimal dahilinde yapabilecekleri ile ilgili oluşan soru işaretlerine cevap arayan vatandaşların bu bilgileri de dikkate alarak yeni kararlarını almaları için takdirlerine sunuyoruz...Selimoğlu - Brooklyn Life ve Brooklyn Dream'i SEL Aldı!

Kadıköy - Fikirtepe Kentsel Dönüşüm bölgesi
nin Film Yıldız firmalarından Pana Yapı, Bölgeye ilk önce Selimoğlu firmasıyla ortak olarak girmiş daha sonrasında da Selimoğlu İnşaat'ın Damat Murat Aydınlı'da kalan hisseler haricindeki tüm hisselerini Selimoğlu ortaklarından daha önce devir alan TayfurYalçın'dan satın alarak İnşaat sektörüne hızlı bir giriş yapmıştı. Kürşat Ufuk'un Pana Yapı'da var olan ortaklığı ve CEO'luğuyla  başlanılan ve daha sonrasında Kürşat Ufuk'a ait tüm hisselerinde Raci Şaşmaz tarafından eylül 2017 ayında alınarak Yeni bir yönetim oluşturuldu. Daha öncesinde 2015 yılında T. Raci Şaşmaz tarafından yapımlarından sorumlu olarak İnşaat Grup Başkanı olarak atanan Mahir Şaşmaz yeni yönetimle beraber yeni CEO olarak atandı ve aradan geçen kısa süre zarfında bazı şirket içi gerekçeler haricinde mali kriz ve ödeme bozuklukları gerekçesiyle faal olan üç adanın ikisinde (Brooklyn Life - Brooklyn Dream) tamamen, Brooklyn City projesinde ise kısmen tüm işler durduruldu. Uzun süredir aksatılan kiralar da tamamen dondurulmuş oldu.  
Fikirtepehaber.com olarak şirket içi hesaplaşma yada para alış verişinden ziyade , Projelerin karlılıkları ve yapılan satışlara rağmen, Hangi Firma yöneticileri tarafından neden böyle bir karar alma girişiminde bulunduklarını araştırırken, mevcut yöneticilerin geçmişteki iş hayatları hakkında çok enteresan bilgilere ulaştık. Bu amaçla Mahir Şaşmaz ve Maruf Dindar hakkında paylaşacağımız belgeler eşliğinde geçmiş ticari ilişkilerinden bazılarına yönelik bu yayınımızın devamında Pana Yapının evrilmesi ve dönüşüme uğramasında Fikirtepe'den borsaya uzanan bu hassas ve Dengenin röntgenini çekmeye çalışacağız...

Mahir Şaşmaz ne dedi?

Konuyla ilgili ilk etapta görüşlerine başvurduğumuz Mahir Şaşmaz Fikirtepehaber.com'a konuyla ilgili yaptığı özel açıklamada, belgeleri inkar etmezken bu belgelerin kendi şahsi hayatına ilişkin veriler olduğunu ve geçmişteki borçlarının bir kısmını kapattıklarını ve kalanları da kapatmaya çalıştığını söyledi. Şaşmaz ayriyeten geçmişte olanların şimdiki ticari faaliyetleri ile ilgisi olmadığını ve etkilemeyeceği ifaderek sözlerine şöyle devam etti ''Biz kimseyi mağdur etmeyeceğiz, mali bir sıkıntı söz konusu ancak, kısa zamanda bu sıkıntıyı aşacağımızı düşünüyoruz. Bu amaçla vatandaşlarla yeni bir protokol yaparak eylül ayında Brooklyn Life ve Brooklyn Dream projelerine kaldığımız yerden devam etmeyi planlıyoruz'' dedi. 

Vatandaşlardan edindiğimiz bilgilere göre, kendilerine sunulan ve Pana Yapı'nın kendi bünyesinde yapılacak protokol sonrası Eylül ayında 
Brooklyn Life ve Brooklyn Dream projelerine yeniden başlanamaması durumunda adaların devri de söz konusu olduğu iddia edilmekte...

Maruf Dindar kimdir, Panada ki görevi nedir?

Mahir Şaşmaz’ın ODTÜ’den 20 yıllık arkadaşı ve hemşerisi olan Maruf Dindar’ı Raci Şaşmaz, Mayıs 2017’de, Pana ve Selimoğlu firmalarına Mali İşler ve Finans sorumlusu olarak işe almıştır. İlerleyen süreçte bu kişinin Pana Holding Yönetim Kurulu üyesi olduğu görülmektedir.İlerleyen süreçte, Denge Holding A.Ş ve Pana Albawakir A.Ş ye yönetim kurulu üyesi olarak atanan Maruf Dindar'ın M. Uğur Bayraktar  ve Gimsan Gediz İplik ve Mensucat Sanayi A.Ş. ile bağı ve geçmişteki ilişkileri dikkat çekmektedir. Fikirtepe'den borsaya uzanan bu ince ve hassas yolda yaşananların röntgenini çekmeye ve belgelerini ilerleyen haberlerimizde paylaşmaya devam edeceğiz...

Fikirtepehaber.com olarak Maruf Dindar hakkında yaptığımız araştırmalara göre, herkese açık olan İstanbul Ticaret Odası kayıtlarında, bugüne kadar hangi şirketin ortağı olsa veya Yönetim Kuruluna girse o şirketin ya kapanmış ya da tasfiye edildiği iddia edilmektedir..

Aşağıda Pana ve Selimoğlu bünyesinde devir ve yönetim değişikliklerinde etkisi olduğunu düşündüğümüz Maruf Dindar'ın geçmişte yönetiminde bulunduğu ama, tasfiye ve kapatma kararı alınan bazı şirketlerin listesini görebilirsiniz.Mahir Şaşmaz ve Ticari Geçmişi Hakkındaki İddialar .!?

 A.Mahir Şaşmaz Ankara da yerleşik firması İDA İnşaat 2014 yılında iflas etmiştir. Fikirtepehaber.com'a yapılan açıklama ve şahitlerin iddialarına göre, Mahir Şaşmaz bu süreçte alacaklılardan mal kaçırdığı ve üzerine gelen icra ve haciz takiplerinden kurtulmak için Yurt dışına giderek orada yaşadığı ve daha sonra 2015 yılında T. Raci Şaşmaz tarafından proje yapımlarından sorumlu, İnşaat Grup Başkanı olarak atandığı iddia edilmektedir.  


Resimde soldan sağa, eski CEO ve Ortak Kürşat Ufuk, Mahir Şaşmaz ve Pana Yatırım Holding ortaklarından Murat Aydınlı Selimoğlu'nun en karlı ve halen devam eden Çeşme - Alaçatıdaki Jarden Eden Villalarının Lansmanında çekildikleri aynı karede görünmekteler. 

Şirkette sigortalı olarak çalışmaya başladıktan sonra maaş haczi için birçok banka ve kişiden yazılar gelmesi üzerine, İlk olarak maaşına eşi üzerinden danışıklı olarak haciz koydurduğu böylece, 3. Şahısların haciz koyamadığı iddia edilmekte. (1.Belge)

Mahir Şaşmaz hakkında iddia edilen ve 4 yıldır tahsil edilememiş olan haciz belgelerinden bazılarını aşağıda görebilirsiniz. Resimleri büyütmek için üzerine tıklayın. (2,3 ve 4.Belge)

   

ODTÜ 'den arkadaşı ve hemşerisi Maruf Dindar’ın Mayıs 2017 de Pana Holding bünyesindeki şirketlerde Mali İşler ve Finanstan sorumlu olarak atanmasını sağladığı iddia ediliyor.  

31.10.2017 tarihinde Selimoğlu Yapı İnşaat Ticaret A.Ş. tarafından yapımı tamamlanan Jarden Eden projesinde liste fiyatı 2.490.000.-TL olan ve 774 m2 bahçesi olan 3+1 B Modelli 30 nolu villanın 209.000.- TL bedelle A. Mahir Şaşmaz’ın babası M.T.Ş.’a devredilerek şirketin 2.281.000 TL zarar ettirildiği iddia ediliyor. Yapılan açıklamalara göre, Mahir Şaşmaz'ın ve diğer bazı eski yetkililerinde firmadan çok cüzi fiyatlarla aldıkları başka gayrimenkullerinde bulunduğu iddia edilmektedir. Fikirtepehaber.com olarak elde ettiğimiz bu bilgilere göre, sadece bu bir örnek üzerinden gidilerek Selimoğlu Yapı İnşaat Ticaret A.Ş nin önceden başlayarak son 6 ay içerisinde nasıl bu hale geldiğinin göstergesi olduğu ifade edilmekte..  Yapılan bu tapu devrinden bir gün sonra 2 Kasım 2017 tarihinde, Selimoğlu Yapı A.Ş. şirketlerinde gerçekleştirilen olağanüstü genel kurul ile T.Raci Şaşmaz, Mahir Şaşmaz ve Murat Aydınlı ortaklık ve yönetim kurullarından ayrıldığı görülmektedir.Pana Holding bünyesindeki Selimoğlu ve diğer şirketlerin bağlı bulunduğu Ataşehirdeki eski merkez binası
Adres değişikliği yapılarak şirket merkezi Bağdat caddesinde boş bulunan bir ofise taşınmış olarak tescil edilmiştir. Bu tescil işlemi ile yönetim kurulu tekrar değişmiş ve şirkete Genel Müdür olarak T. Raci Şaşmaz’ın hemşerisi, ilkokul mezunu Muhammet Muhit Kayaoğlu atanmış, bu şahsında bir sene önce hastalığından dolayı SGK dan malulen emekli olduğu daha önceki haberde de yaptığımız gibi herkesçe malumdur. (İlgili habere ulşmak için buraya tıklayın)Pana Yapı Çelik Makine A.Ş.’nin adı 19.12.2017 tarihinde değiştirilerek Selimoğlu Proje Geliştirme A.Ş. ve Pana Konut A.Ş.’nin adı da 11.12.2017 tarihinde değiştirilerek Sel Konut A.Ş. haline getirilmiştir.

***27 Aralık 2017 Çarşamba günü A. Mahir Şaşmaz tarafından tüm personel toplantıya çağrıldığı, bu toplantıda A. Mahir Şaşmaz'ın, Selimoğlu İnşaat A.Ş., Pana Konut A.Ş (Sel Konut A.Ş) ve Pana Yapı Çelik A.Ş (Selimoğlu Gayrimenkul A.Ş) ile ilgili bundan sonra kimseye ödeme yapmayacaklarını, şirketlerin isimlerinin ve adreslerinin değiştirildiğini, şirketlerin borca batık hale gelmesine göz yumacaklarının söylendiği iddia edilmektedir. Ayrıca, Çeşme Jardin Eden projesi, Brooklyn City projesi gibi maliyetleri şimdiye kadar önceki projelerin satışları ile karşılanmış ve bundan sonra karlılıkları yüksek olan projeleri ve firmaları ayırdıklarını ve D..... Holding A.Ş çatısı altında toplandıklarını veya toplayacaklarını yani “alacaklılara karşı sorumlu olmayacaklarını ” .... eylemlerini aleni olarak söyledikleri iddia edilmektedir. Fikirtepehaber.com olarak tarafımıza konuşan ve isminin açıklanmasını istemeyen firma çalışanı dahil bu tarihte şirkette bulunan tüm çalışanların, bu konuşmaya ve ellerindeki ses kayıtlarıyla daha fazlasına şahit oldukları ifade edilmektedir. 

Ayrıca, Fikirtepehaber.com olarak yaptığımız araştırma ve edindiğimiz bilgi ve verilere göre, şirket ortaklık ve isimlerinde yapılan değişikliklere rağmen, İşin daha da ilginç olan yanı ise bu tarihten sonra bile tüm satın alma faaliyetlerinin halen Selimoğlu İnşaat A.Ş. üzerinden yapıldığı iddia edilmektedir...

Motor ve Action (Ekşin) ..!

Sonuç olarak, Aynı yöneticilerin vatandaşlara ''Ölümü gösterip , Sıtmaya razı edercesine'' yaşatılan mağduriyet ve sıkıntılar sonrası oranların düşürülme teklifi, kiraların sayısının azaltılması ve hatta sözleşme ve teknik şartnamenin yeni bir firma üzerinden yeniden güncellenmesi tekliflerinin, acaba tüm bunlar yukarı da da belirttiğimiz gibi 

vatandaşlara ''Ölümü gösterip , Sıtmaya razı edercesine'' ilmek ilmek yazılmış bir senoryonun hayata geçirilerek oynanan bir oyunumuydu !? Bakanlıkla yapılan görüşmelerde, bu kişiler tarafından verilen sözler ne derece doğrudur, yaşanılan sıkıntılar ve ortaya dökülen gerçekler karşısında kamuoyu tarafından oluşan güven bunalımından dolayı , yapılan son dayatma teklifler de dahil ciddi bir şekilde şüpheyle sorgulanmaktadır..! 

Arkası Yarın ''Borsa'' ile devamı gelecek ! 


ajansFİKİRTEPE/www.fikirtepehaber.com

Not: Haberimizde daha önce sehven yazılı olan "... Aydoğan Selimoğlu'ndan satın alınan ifadesi , Selimoğlu ortaklarından daha önce devir alan Tayfur Yalçın'dan satın alınarak..." şeklinde düzeltilmiştir.

banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Fikirtepeli Nuri 3 yıl önce

Anlaşılan Raci Sasmaz kadroyu dizideki gibi iyi kurmuş...

Avatar
Daire Sahibi Olamadık.. 3 yıl önce

Daire sahibi olmak için Pana’ya geldik, dert sahibi olduk. Dream adasında ruhsatı almamalarına istinaden dairenin iptalini istedik. 4 ay vadeli senet verdiler ve vadesi geçeli 3 ay oldu hala ödemediler. Bir yandan da benden aldıkları müşteri senetlerini faktoringde kırdırdıkları için onları da geri vermediler. O senetler de zamanında ödenmiyor ve kredibilitelemi sıfırladılar. Aklı olan bu çeteden uzak dursun

Avatar
Afrinden Selam 3 yıl önce

Raci Şaşmaz bu insanlarla ne iş yapıyor yoksa biz vatan İçin savaşırken siz bizim paramızı borsaya mı görürdünüz

Avatar
fikirtepe mağduru 3 yıl önce

Başka firmaların mağdurlarından hiç bahsetmiyorsunuz... bence siz bu haberler için para alıyorsunuz... gelir kapısı yapmış gibisiniz, medyatik şirket diye , yürüyün gitsin... sorsak özgür basın...

Misafir Avatar
ajansFİKİRTEPE 3 yıl önce @fikirtepe mağduru

Sayın fikirtepe mağduru rümuzlu arkadaş Haber yapmak parayla değil belge ile olan bir şey. Şeffaf ve tarafsız medya olarak, bize ulaşan tüm belgeler haber olarak değerlendirilmektedir. Komik olan yapmayınca da para almış oluyoruz gibi ithamlarla karalanmaya çalışılmamız. Artık sıradan ve klişe yakıştırmalar bunlar geçiniz lütfen.! Haber yayın ilkemiz olan belge ve taraflarla görüşerek, onların da görüşleri alınarak doğru, tarafsız ve şeffaf bir yayın politikası izlemekteyiz. Elinizde varsa sağlam belge ve bilgileri tarafımıza ulaştırmanız haber yapılması için yeterli olacaktır...
Not: Yayın ilkemiz gereği , gönderilen sağlam belge ile yapılacak haber veya başka bir çeşidi için bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonrası için de Ekstra bir para ödemenize gerek yoktur!

Fikirtepe Haber

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
3 yıl önce @fikirtepe mağduru

Beğenmedim! (0)
Avatar
Ali 3 yıl önce

Kizi kendi basina birakairsan, ya davulcuya, ya zurnayciya demisler! Bu kadar buyuk projeleri bir tane degil, iki tane degil, uc tane degil, dort adayi filim yapana verenler, akliniz nerede idi?

Avatar
fikirtelim 3 yıl önce

slmlar kesinlikle toki yapacak ve daha kötüye gidecekmş büyük ada ben diyeyim yürüyüş başka bişeyle olmaz anka

Avatar
KAZIM ÖZER 3 yıl önce

bu kadar insanın hakkı nasıl olacak bılmıyorum ama sonunda kan akıcak buyuk ıhtımalle yalnız bunu filmdekılerle karıştırmasınlar

Avatar
tunahan 3 yıl önce

sayin site yoneticisi haber guzel eyvAllah ama icimize su serpmiyor, vatandas su an ne yapabilir, hukuki boyutlarini da haberlestirin. savciya mi gidelim, avukata mi yoksa polise mi. ve bir kamuoyu yaratip gerekli mercilere ulassin.