Bu haber kez okundu.

Fikirtepeyi aldatan gizli Komisyonculuk Belgesi 'Gerçek Mağdurlar Nerede?'
Takke düştü kel göründü!

Pana Selimoğlu Brooklyn Dream adasını aşan ve Fikirtepe'ye sıçrayan #leke

'Ayda 11 BİN TL maaş ve 190 Bin TL komisyon bedeli avanta..!''


Fikirtepehaber.com' a ulaşan belge ve iddialara göre, 15.10.2015 tarihinde yapılan Komisyon sözleşmesi ile 15.10.2016 tarihine kadar ödenmek koşuluyla 30 Bin TL avukatlık ücreti haricinde 31.12.2017 tarihine kadar ödenmek koşuluyla 160 Bin TL toplamda 190 Bin TL 2156 M2 lik alanda bulunan parsel ve hissedarlarına 01.02.2016 tarihine kadar imza attırılması şartıyla Firma tarafından ödeme tahhüdünde bulunduğu ve karşılıklı olarak tek sayfa imza altına alındığını duyurmuş ve haberimizin devam edeceğini söylemiştik...

Vatandaşlardan gelen yoğun talep haricinde maksatlı ve kötü niyetli Fikirtepehaber.com' u karalama kampanyası üzerine elimize ulaşan ikinci komisyon belgesini de kanunlar çerçevesinde şeffaf ve tarfsız bir şekilde yayınlıyor ve yine kamuoyunun takdirine bırakıyoruz..

İşte Firma ile gizli yapılan ve imza attırılmak istenen vatandaşlardan habersiz yapılan komisyon sözleşmesinin belgesi..Fikirtepehaber.com olarak, soruyoruz!

1- Bu işlemi yapan şahıs resmi emlakçımıdır? Ne vasıfla böyle bir komisyon bedeli talep etmektedir?
2- Bu işlemi yapan sözüm ona temsilci vatandaşlar, sözleşmede yazılı 190 BİN TL ve 11 BİN TL maaşı alacaklarından diğer imza attırılan vatandaşların haberi ve bilgisi varmıdır?
3- Firma hangi etik kurallar çerçevesinde diğer vatandaşlardan habersiz olarak bu tarz bir komisyon sözleşmesini ne amaçla ve vasıfla bu kişilerle yapmıştır?
4- Sözleşmede bahsi geçen Kişilerin mevcut adadaki mal varlıkları''metraj ve bedel olarak'' ne kadardır?
5- Komşularına imza attırmak vaat ve taahhütüyle Firmalarla gizli komisyon sözleşmesi imzalayan bu kişiler gerçekten mağdur mudur? 
6- Herhangi bir maaş yada komisyon almadan evi yıkılan ve kirasını bile kendi cebinden ödemek zorunda kalan komşu kurbanı insanlar bahse konu komisyon bedelinden pay almışlar mıdır?
 Bilgileri yoksa mağduriyetliklerine sebep olan bu kişiler hakkında ne tür bir hukuki girişim başlatmışlardır?

Para karşılığı gizli gizli firmayla anlaştılar ve vatandaşa imza attırdılar ..!

Bu tarz bir belge belki bugün neden yayınlanıyor diye düşünülebilir, fakat özellikle bu tarz avantaların işlediği bir ada da mağdur olan yüzlerce vatandaş düşünüldüğünde ve bu avantacıların sesinin halen herkesten daha fazla çıkıyor olması bizleri kamuoyunu uyarma noktasında bu belgeleri yayınlama noktasına itmiştir. Fikirtepehaber.com olarak elimize ulaşan belgeler ve iddialara göre, firma ile bu protokolü yapan ve kendilerini vatandaşın temsilcisi olarak isimlendiren avantacılar ne yapmaya çalışıyor? 

Fikentder Derneği 'nden açıklama ''Öncelikle Bireysel Hukuki mücadele''

Fikentder Derneği Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na, resmi stk ve kuruluşlar ile işbirliği içerisinde kişilerle değil doğrudan vatandaşlarla ile birebir temas yoluyla sorunların belirlenmesi ve çözüm odaklı girişimlerde bulunması noktasında uyarıda bulunuyor..


Fİkentder ''Fikirtepe Kentsel Dönüşüm'' Derneği 'den konuyla ilgili yapılan açıklamada, Bizlerde bu belgeleri görene kadar aldatıldık maalesef. Belgeleri görmeden önce bu kişilerin gerçekten mağdur olduklarını düşünüyor ve her platformda destek olmaya haklarını savunmaya çalışıyorduk. Ancak elimize geçen bu belge, bu kişilerin neden bu kadar hırslı ve duruma göre kendi menfaatlerini ön plana çıkartmaya çalıştıklarının bir göstergesi olarak önümüzde durmakta. Fikentder DERNEĞİ olarak vatandaşların, kendi haklarını aramak için firmaların yönlendirdiği ve belki de halen bilemediğimiz farklı çıkarlar için meydanlarda dolaşan bireyler yerine Fikirtepe'de bulunan dernekler çatısı altında ya da bireysel olarak hukuki ve resmi yollarla haklarını aramaya davet ediyoruz denildi.Kamuoyundan Vatandaşı aldatan Komisyonculara büyük tepki..!


İlk yayınladığımız
''Fikirtepe'de Çantacı Firmalardan Sonra Çantacı Vatandaş Belgesi'' başlıklı haberimiz sonrası yapılan yorumlar ve haber sitesini karalamak amaçlı sitemize atılan iftiralar sonrası ikinci belgeyi de yayınlama kararı almak zorunda kaldık. Haberin gerçek dışı olduğu ve komisyon sözleşmesinde ismi geçen kişierin karalanmaya çalışıldığı ve Fikirtepehaber.com tarafından ifitra atıldığı söylenirken tarafımıza ağır ve kabul edilemez ithamlarda bulunulması bizi bu kararı almaya itmiştir. Yapılan iftira ve karalama yorumlarının haricinde aldıysa aldı, aradan o kadar zaman geçmiş neden şimdi yayınlıyorsunu gibi bu tarz, diğer imza attırılan vatandaşların mağduriyetine sebep olunmasının sorumluluğunu hafifleten komik ve olayı basitleştiren belkide içselleştirerek savunma pozisyonuna iten başka yorumları da esefle karşılıyor ve onları da kamuoyunun takdirine bırakıyoruz..

Fikirtepe'de hala Mağdurlar üzerinden prim yapmak isteyenler kim..?

Fikirtepehaber.com olarak, bu minvalde elimize geçen ve orjinal belgelere dayalı haberlemizi hangi ada yada proje olursa olsun, bu tarz kirli ilişkilere giren ve vatandaşın malı üzerinde kene gibi yapışarak temsilci yada asıl mağdurmuş gibi kahramancılık oynayan kişilerin deşifre edilip kamuoyunun ve yetkililerin uyanmasına sebep olana kadar devam edeceğiz..

Fikirtepehaber.com olarak basın ilke ve etik kuralları çerçevesinde şeffaf ve tarafsız yayıncılık ilkesi gereği, belgelerde bahsi geçen parsellerin sahipleri yada komisyon anlaşması yapan kişilerden gelebilecek her türlü yazılı ve görsel cevap metnini de aynı şekilde yayınlayacağımızı belirtiyor ve yukarıdaki soruların cevaplarını beklediğimiz tekrardan hatırlatıyoruz..

Bakanlık neden yaşanan mağduriyetliklere müdahale etmiyor..?

Bakanlığın da bu belgeleri bilmesi göz önüne alındığında neden mağduriyetliklerin önemsenmediği ve çözümün uzadığı ciddi bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Yapılan gizli protokoller olsa bile resmi makamlar tarafından temsil edildiklerini söyleyen tüm vatandaşların da bu bu protokoller yada alınan paralarda bilgilerinin olduğu ve para karşılığı bile bile imza attıkları kabul edilerek ''Firmaları bulurken (Paraları alırken) bize mi sordunuz'' söylemine sebep olmakta ve tüm Fikirtepelilerin bilgisi dışında gelişen bu pis ve kirli ilişkiler yumağı sonucu ciddi mağduriyet yaşamalarına sebep olmaktadır.

GEREKLİ ÖNLEMLER ;

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı aradan geçen 9 yıl ve yaşanılan yüzlerce mağduriyetten sonra daha yeni yayınladığı genelgeyle uygulamaya koyduğu bazı teminat ve garanti içeren şartları Fikentder Derneği'nin zamanında defaatle raporlaştırarak iletmesine ve Fikirtepehaber.com olarak yayınlamaıza rağmen, icraate koymamış olmasıdır..Yasin Bektaş
_________________________________

ajansFİKİRTEPE/www.fikirtepehaber.com


banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
MAGDUR 5 yıl önce

Zaten yeri az olanlar avanta peşinde koştu milleti firmalara pazarladı başaranda halada maaş alan var

Avatar
fikirtepe magduru 5 yıl önce

Her adada bunlardan var .

Avatar
Dream adileri 5 yıl önce

Yasin kardeşim hepsini kendin güzelce yazmış sin bu işleri yasaları hepimizden daha iyi biliyosun bu komisyonu alan dediğin gibi emlakçı gibi adayı pazarlamis aldığı komisyonun vergisini ödemiş mi ...emlakcilar komisyon alir gider vergisini öder... her halukarda illegal bu işler hala da halki kandırıyorlar... gelelim yasin kardeş 2. Dediği ne bunların kendine ait ne kadar yeri var ortala 20 m2 yerleri var zaten olay bundan kaynaklaniyor 20 m2 yerim var yapılsa ne alacam diyo yapılmasa ne kaybedecek kolay yolu bulup gidiyor mutahite sığınıyor 300.000 ve ya 500.000 alıp firmadan başka yerden dairesini alıyor arabalar otobüsler bile alıyorlar
Kendi hayatını kurtarıp sonasinda 20 m2 olan yerinin olduğu ada yapılmış yapilmamis tabiki umrunda değil..kimmileri var siyaset kanadini kovalıyor ordanda kasayı dolduruyor mağdur edebiyati yapıp...simdi yasin bey sizden ricam siz bu işi ve nasıl yol alması gerektiği ni haber yapin. Vekalet li temsilciyim demek kolay ..bir haber yapinki gerçek mağdur insanlar aldıkları vekaleti kötüye kullanan insanlar hakkında nasıl bir yolda ilerlesin bunlardan hukuk cercesinde nasıl hesap sorsun bunun haberini bekliyoruz halk olarak... unutma fikirtepe halkı vekaleti kötüye kullanmak suçtur görevi kötüye kullanmak suçtur komsusunu para karşılığı mutahite pazarlamak suçtur hapis cezası bile vardır

Avatar
Fikirtepe Haber 5 yıl önce

Bu belge bir hafta önce elimize geçti. , Kararsız kaldığımız için kamuoyunu bilgilendirme amaçlı tarafsız ve şeffaf bir şekilde haber yaptık. Bundan sonra takdir kamuoyunundur. Bahse konu haberde ismi ve imzası geçen kişiler den haberde yazan sorulara cevap gelmesi durumunda, birebir görüntülü röportaj taleplerini değerlendirebiliriz. Bu konuda sitemiz sonuna kadar açıktır. belgelere rağmen, kendisine çamur atıldığını iddia eden insanlar açıklayacakları her hangi bir şey varsa gizli isim ve rümuzlarla sitemizi, dernekleri ve bu fırıldaklıkla alakası olmayan kişileri karalayıcı yorumlar atmak yerine kamuoyunun önünde şeffaf bir görüntülü röportaja gelmelerini bekliyoruz. Hodri meydan beyler.. Kamuoyuna saygıyla duyurulur..

ajansFİKİRTEPE

Avatar
Dream sakini 5 yıl önce

Dream adasında ki bazı nagmussuzlar. Proje üzerinden daire alanları hem kullandı hem de soydu .ben toprak sahibi mağdurum kirada sürunuyorum bir bölüm şerefsiz temsilci yüzünden ben yeri geldiginde evin faturalarini ödeyemez ken . cadirkentte koli koli dominos pizzalar tepsi tepsi diyardan baklavalar börekler. Kebapları adamlar keyif yapıyordu sona nerden bu değirmenin suyu derken bir arastirdikki bizim bazı sirtlan temsilciler daire alanlarla ölümüne dost olmuş... toprak sahiplerinden biri gelse cadirkentte kimse yerinden kipirdamiyo kırmızı mercedesle bir daire alan geliyor kapı da karşılıyor bide adamim diye dolaşıyor.yani daire alanı da sordular adamlar baktı hep istiyor hep ver ver baktiki halk kahramani kanini emip bitirecek kaçtı hepsi.

Misafir Avatar
MAGDUR 5 yıl önce @Dream sakini

Helal olsun sana doğruyu söylüyorsun .

Beğenmedim! (0)
Avatar
Nevzat atmaca 5 yıl önce

Ben doğma büyüme fikirtepeliyim bu gruplarda birçoğunuzu tanımam ama gördüğüme göre herkes bir şekilde birbirini tanıyor.Bana göre biz fikirtepeliler devlet tarafından mağdur edildik eğerki devlet kentsel dünüşümde tek tip sözleşme çıkartsaydı müteahhitleri kontrol etseydi bu karmaşa hiç yaşanmayacaktı.Ne yaptı devlet kentsel dönüşümü ilan etti ve çekildi kenara bununla birlikte herkes kendi aklınca ne alırım veya en sağlam nasıl alırımın peşine düştü bununla beraber fikirtepeye giren mütahitler kimimizi fazla kira vererek kimimizi fazla yer vererek kimimizi bir çok farklı vaatlerle kandırdı veya ikna etti .Ve bununla beraber biz fikirtepelileri bir şekilde birbire düşürdü halende öyleyiz.Böl parçala yönet taktiği uyguladılar.Kiminizin küçüğü kiminizi büyüğü olarak artık hepimizin bilinçlenmesi gerektiğini düşünüyorum.Birbirimezi döverek söverek suçlayarak birşeyler yapamayız artık birleşme ve bütün olma zamanı olan oldu geçmişi hiç birimiz düzeltemeyiz veya geri getiremeyiz önümüze bakma zamanı geldide geçiyor.Eğer bizler birlikte hareket etmeyi başarırsak bizlere haksız yere dayattıkları hiçbirşeyi yapmayı başaramazlar.Hepimizin elinde farklı farklı sözleşmeler var her ne kadar kötü bir sözleşme olsada kanunda hak ettiğimiz haklar var.Ve bu şözleşmelerin zamanı dolmak üzere bütün mütahitler bir şekilde kanun önünde bu haklarımız ödemek zorunda kalacak ve yine devletimiz araya girerek bu MAĞDUR OLACAK MÜTAHİTLERİ kurtarmak için yasa çıkarıyor.Ve yine aramızdan birileri çıkıp bunların yaptıklarını ballandıra balladıra anlatacaklar işte artık şimdi bizlerin birleşip tek yürek olmamız lazım ki dedelerimizden babalarımızdan kalan çocuklarımıza bırakacağımız yerlerimizi koruyalım herkese iyi akşamlar.

Misafir Avatar
Yasin Bektaş 5 yıl önce @Nevzat atmaca

Güzel ve yerinde bir açıklama, katılıyorum ..

Beğenmedim! (0)
Avatar
Siyaset yapanlar nerede 5 yıl önce

Bu ada temsilcilerin bir bölümü ful 2 senedir siyaset yapti kendi çaldıklarını bastırmak için hükümete bakanliga attı durdu suçu...hadi halk kahramani ekrem abin kazandı seçimi sesin çıkmaz oldu şimdi.... git ekrem abinede kurtarsın fikirtepeyi....ekrem başkan çözer deyip duran şimdi sesiz sedasız bekliyor

Avatar
Fikirtepeli 5 yıl önce

Fikirtepe habere teşekkürler sizde olmasanız