Bu haber kez okundu.

Fikirtepe'den Borsaya giden yolda ''Pana ve Selimoğlu'nda neler oluyor?''

 Fikirtepe'de Pana Holding ve Selimoğlu firmaları bünyesinde bulunan Brooklyn Dream ve Brooklyn Life adalarındaki mağduriyet devam ediyor. Fikirtepe Haber, şikayet ve ihbar telefonları susmak bilmiyor! İzmit'ten, Ortaköy'den, Beyoğlu'ndan, Avusturalya'dan, İngiltere'den,Ankara'dan,İzmir'den ve daha ismini yazmadığımız bir çok semt ve ilimizden ve hatta ülkeden mağdur vatandaşların telefonla anlattıkları mağduriyet hikayeleri yürekleri dağlamaya devam ediyor. Bu hikayeleri anlatmayı şimdilik ileri bir tarihe atıyor ve elimize ulaşan belgeleri şeffaf ve tarafsız bir şekilde paylaşarak Borsaya doğru yolculuğumuza devam mediyoruz..

Kamuoyunda oluşan kaygı ve arsa sahipleri ile yatırımcılardan Fikirtepehaber.com'a iletilen endişe ve merak dolu sorulardan bazıları;

Selimoğlu gerçekten zararda mı, yoksa içi boşaltıldımı?
Şirket kasten mi zarar ettirildi? 
Yapılan operasyonlarda amaç nedir?
Bu operasyonlarda vergisel mevzu nasıl işlemektedir?

Fikirtepe'den Borsaya yolculukta, Pana - Selimoğlu'nun ortaklık ve yönetim yapısından sonra ani ve dikkat çekici bir şekilde değişen mali yapısıyla ilgili belgeleri paylaşıyoruz .!

   


Selimoğlundaki 1.5 - 2,5 Milyon TL'lik Jarden Eden Villaları Kime - Nasıl 209 Bin TL'ye satıldı! 

İzmir-Çeşme'de yapımı devam eden Çeşme Jardin Eden projesinde yer alan ve Reel Ekspertiz Değeri, 99.500.000.-TL olan tapuların, çok daha düşük olan Belediye rayiç bedeli üzerinden 14.000.000-TL bedelle, tamamı Raci ŞAŞMAZ'a ait olan ENÜTAŞ ENERJİ ÜRETİM TİCARET A.Ş. Firmasına satış gösterilerek, SELİMOĞLU YAPI İNŞAAT A.Ş 'nin içinin boşaltıldığı ve bu şekilde şirketin zarar ettirildiği iddia edilmektedir...

 

Fikirtepehaber.com olarak, gerçek ekspertiz değeri 99.500.000.- TL olduğu iddia edilen ama 14.000.000.- TL Bedel ile SELİMOĞLU YAPI İNŞAAT A.Ş'den, ENÜTAŞ'a devredilen, ilgili parsel ve yapılarla ilgili elimize ulaşan  belgeleri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz...

  

Çeşme Jardin Eden Projesinin sahipliliğindeki değişimi kısaca özetlersek,

Proje Sahibi

2017 Eylül  : Selimoğlu Yapı

2017 Ekim : Enütaş (Pana Proje Gel.)

  • Proje Selimoğlu Yapı’nın üzerindedir.
  • İki etaptan oluşan projenin ilk etabının satışları yapılmış ve teslim edilme aşamasına gelmiştir.
  • İkinci etaptan, ekspertiz değeri 99.500.000 TL olan 48 adet villa ve 4 adet konağın tamamı Raci Şaşmaz’a ait Enütaş (Pana Proje Gel.) firmasına 1/7 fiyatına 14.000.000 TL bedelle tapu devri yolu ile aktarıldığı iddia edilmektedir..

  Fikirtepehaber.com olarak daha önce yaptığımız ve Pana - Selimoğlu yönetimlerinde neler olduğuna yönelik haberlerimizi kısaca hatırlayalım 2 Kasım 2017 tarihinde, Pana Yapı Makine Çelik A.Ş., Pana Konut A.Ş. ve Selimoğlu Yapı A.Ş. şirketlerinde gerçekleştirilen olağanüstü genel kurul ile T.Raci Şaşmaz, Mahir Şaşmaz ve Murat Aydınlı ortaklık ve yönetim kurullarından ayrılmış ve akabinde şirketin kıymetli yatırımları, projeleri ve gayrimenkulleri gasp edilmeye başlandığı iddia edilmekte. Bu 3 şirkete de M.M. Kayaoğlu isminde,  %80 iş görmezlik raporu olup malulen emekli olan ve bu konuyla alakalı herhangi bir uzmanlığı bulunmayan bir şahıs atandığı. Yapılan bu muvazaalı ve emanet hisse verme işlemini bankalar ve kamuoyunun dikkatinden kaçırmak iddiasıyla T.Raci Şaşmaz’ın devrettiği şirketlerin de birbirlerine satıldığı öne sürülmekte.

19 Şubat 2018 tarihinde yaptığımız Raci Şaşmaz'dan son Fikirtepe senaryosu ''Çaycılıktan patronluğa ..!'' Başlıklı Haberimizin detaylarını okumak için buraya tıklayın!FİKİRTEPE'DEN BORSAYA YOLCULUK BAŞLADI !!

Fikirtepehaber.com olarak yaptığımız araştırma sonuçlarına göre, 20 Kasım 2017 tarihinde Enütaş A.Ş. ile Pana Holding A.Ş. birleştirilerek Pana Proje ve Gayrimenkul Geliştirme A.Ş.’ye çevrildiği ve bu firmanın % 51’lik hissesinin de 66.500.000 TL ye T.Raci Şaşmaz tarafından Denge Holding A.Ş.’nin iştiraki olan Toma Finans L.T.D.’ye (Kıbrıs) satıldığı iddialarıyla karşılaşmaktayız. Tabi elde ettiğimiz verileri birleştirince ortaya 5.000.000 TL sermayesi olan Pana Holding A.Ş. ve Selimoğlu Yapı A.Ş’nin içeriğinin kendi bünyesindesinde farklı firmaya 14 Milyon TL gibi piyasa ederinin çok altında bir bedelle satış yapılması yöntemiyle değerli gayrimenkullerinin bir şekilde el değiştirildiği ve daha sonrasında aynı ggayrimenkullerin kendi uhdesindeki farklı bir şirket üzerinden gerçek piyasa değeri olan 137.110.000 TL’ye değerleme yapılarak hem Selimoğlu A.Ş. ve diğer grup şirketlerinin içi zarar ettirilerek boşaltıldığı ve aradaki 124 Milyon TL kar farkının kendi uhdesinde kalması sağlanarak mevcut şirket ile borsada manipülasyon yapıldığı iddia edilmekte.

25 Şubat 2018 tarihinde yaptığımız ''Pana ve Selimoğlu Devirlerinde Vatandaş Şaşkın! Bakanlık Nerede?'' Başlıklı Haberimizin detaylarını okumak için buraya tıklayın!
27 Aralık 2017 Çarşamba günü A. Mahir Şaşmaz'ın tüm personeli toplantıya çağırarak söylediği ve bu söylem sonrası ortaya atılan bir çok iddia bulunmakta. Söylenen bazı iddialara göre, bu toplantıda A. Mahir Şaşmaz'ın, Selimoğlu İnşaat A.Ş., Pana Konut A.Ş (Sel Konut A.Ş) ve Pana Yapı Çelik A.Ş (Selimoğlu Gayrimenkul A.Ş) ile ilgili bundan sonra kimseye ödeme yapmayacakları, şirketlerin isimlerinin ve adreslerinin değiştirildiği, şirketlerin borca batık hale gelmesine göz yumularak arsa sahipleri ile yatırımcıların da mağduriyetine sebep odukları iddia edilmekte.

Daha önceden Pana Yapı'nın kendi instagram hesabından yapılan ve halen yayında olan, Brooklyn City Projesi için Albawakir ile ortaklık açıklaması ve Fikirtepe'de yapımına devam ettiği diğer Brooklyn Life ve Brooklyn Dream Projeleri hakkında ki açıklamaları görebilirsiniz...

Yatırımcılar yapılan bu açıklamalar üzerine Pana Holding Patronu Raci Şaşmaz'a güvenerek ve Projeler arasında farklılık görmeden Brooklyn Life ve Brooklyn Dream projelerinden daireler satın aldılar.

Fikirtepehaber. com'a gelen şikayet ve belgeler bununla da bitmiyor. İddialara göre, toplantının ilerleyen bölümünde Şaşmaz, Çeşme Jardin Eden, Brooklyn City gibi maliyetleri şimdiye kadar önceki projelerin satışları ile karşılandığı iddia edilen karlılıkları yüksek projelerin ve firmaların ortaklıktan çıkarıldığı ve Denge Holding A.Ş çatısı altında toplayacaklarını söylediği iddia edilmekte. Fikirtepehaber.com olarak tarafımıza bu iddiaları ve belgeleri iletenlerden bazıları, bizzat bu tarihte şirkette yapılan toplantıda bulunarak, herkes gibi tüm bu konuşmalara şahit olduklarını ve bu iddialara ilişkin ellerinde yeterince belge ve kayıtların bulunduğunu ifade etmekteler.

Yaptığımız tespitlere göre, işin daha da ilginç olan yanı ise bu tarihten sonra da tüm satın alma faaliyetlerinin hala Selimoğlu İnşaat A.Ş. üzerinden devam edildiğinin iddia edilmesidir.


İddialara konu olan ve yapıldığı öne sürülen tüm bu işlemleri Fikirtepehaber.com'a değerlendiren uzmanlara göre, bu tür bir işlemin gerçekleştirilmesinin “hileli iflas” ve “alacaklıdan mal kaçırma” ve alım satımlarda oluşan aşırı fiyat farklılıklarıyla ''vergi kaçırma'' eylemleri gibi şüpheler barındırdığı belirtilmekte. Tabi vatandaşlar ve yatırımcılar tarafından bizlere iletilen tüm bu şüphe ve soru işaretlerini bizler tekrar elimize ulaşan yeni belgeler eşliğinde yayınlıyarak firmadan gelecek cevabı bekliyoruz...

Peki Raci Şaşmaz'ın, Pana ve Selimoğlu firmalarında neler oluyor, süreç nereye gidiyor?

Fikirtepehaber.com olarak Pana - Selimoğlu Dosyasını yayınlamaya devam ediyoruz. Son yayınlarımızdan sonra firma yetkilileri bunların hepsinin bir iftira ve iddia olduğunu söylediler. Tüm bu söylemler ve görüşmeler sonrası, yeni yayınımızı yapmadan önce yetkililerin tarafımıza, yazılı olarak göndereceklerini söyledikleri cevapları bekledik, ama bir türlü gelmedi.! Tabi tarafsız gazetecilik adına biz kamuoyunu elimizdeki belgeler eşliğinde , şeffaf bir şekilde aydınlatmaya devam edeceğiz ama ilerleyen zamanda gelmesi durumunda firmanın cevabi yazısını da aynen yayınlayacağımızı buradan tekrar deklare ediyoruz

Arkası devam edecek; Fikirtepehaber.com olarak borsaya giriyoruz... Nasıl mı? bekleyin ve görün, çok yakında !!!

ajansFİKİRTEPE/www.fikirtepehaber.com
banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Fikirtepe 4 yıl önce

Adalet sormuyor bari Allah sorsun hesabını.

Avatar
Rezalet 4 yıl önce

Bu insanlar hala adam diye ortada dolanıyor, bunun hesabını soracak kimse yok mu, bu devlet uyuyor mu?

Avatar
Almuslu 4 yıl önce

Mağdurum rumuzu ile mesaj atan ve konu saptıran F.. Ç.. son 3 ay içinde Selimoğlu nun içini boşaltıp 80 vilayı iç eden, üzerine geçiren ve bu operasyonu yürüten avukatdır. isteyen olursa belgeleri yolayalım.

Avatar
UBER 4 yıl önce

BU KADAR ACAYİP MAĞDUR NASIL BİR ARAYA GELMİŞ ANLAYAMADIM HALA PANADAN RACİDEN HESAP SORMUYORLAR DAVA ETMİYORLAR REZİL ETMİYORLAR BİRBİRLERİNİ YİYORLAR BİZİM TEMSİLCİLERDE ALMIŞLARDIR AMA ALLAH RAZI OLSUN EVLERİMİZİ TESLİM EDİLDİİ

Avatar
Tufan 4 yıl önce

Bunlar uyanığım diye geçinsin daha halka vermiş olduğu zararin farkında bile değiller..cektigi kolpa diziler gibi zanediyor gerçek hayatı...fikirtepe halkı sende kuruşunu bırakmaz raci şaşmaz ve aynalı mahir.

Avatar
EYLEM 4 yıl önce

ALLAH KORUSU DA YOK BUNLARIN
SANKİ BABALARININ ÇİFTLİĞİ
EY DEVLETİ MALİYE GEL UZAKTA FETÖCÜ ARAMA BURADA KARA PARA AKLAYAN YOLSUZLAR VAR VATANDAŞINI KORU

Avatar
Leyla ile Mecnun 4 yıl önce

2016 yılında K.. ‘a güvenerek aldığım ve parasını ödediğim Safahat projesinden vazgeçme hakkımı kullanmak isteyince , bütün birikimim olan bu paramı K..tan defalarca ama defalarca geri istememe rağmen bir türlü ödemediğini ve her istememde beni oyaladığınıda haber yaparmısınız lütfen.

Misafir Avatar
Derya 4 yıl önce @Leyla ile Mecnun

Bende arabamı vermiştim kapora olarak sadettin diye birine vermişlerdi arabayı sonra koskoca noter satışlı arabayı sadettin denilen kişi almadığını öyle bir şey hatırlamadığını söyledi şaka gibiler sanki çocuk kandırıyorlar.
10 ay önce dairemi şirket yetkilileri ile konuşurken şuan ki yetkililer ile evimin olup olmadığını tartışamıyorum bile muhattap yok yazıklar olsun o firmaya nerden bulaştık bunlara ama hakkımı yedirmeyeceğim para sizin kazandığınız gibi kolay kazanılmıyor.

Beğenmedim! (1)
Avatar
Fikirtepe Mağduru 4 yıl önce

demek sonunda figüranda olduk