Bu haber kez okundu.

Fikirtepe'de Çantacı Firmalardan Sonra Çantacı Vatandaş Belgesi
Aylık 11.000 TL Maaş + kiralar ve avukatlık masrafları ve kiralar haricinde 330 Bin TL avanta karşılığında vatandaşa imza attırdılar ..!

Fikirtepe'de yaklaşık 45 bin mağdur vatandaş hergün sessiz bir şekilde çözüm beklerken, sesi çıkanların da mağdur olduğu düşünülüyordu. Ta ki bu belge elimize ulaşana kadar..! Fikirtepe'de vatandaşların çoğunun mağdur olmasının temelinde çantacı firmalar haricinde, bazı temsilcilerin çantacı yada mali gücü yerinde olmayan firmalardan gizli protokoller ile aldıkları avantalar karşılığı olarak, 40 yıllık komşularına bu tarz firmalara imza attırması bilinen bir gerçekti. Ancak, firmalar ile ilgili bir çok belge elimize ulaşmasına ve tarafsız bir şekilde yayınlamış olmamıza rağmen, ilk defa çantacı ve avantacı sözüm ona temsilci ve mağdur vatandaşlarla ilgili de yeni bir belge elimize geçti. Elimize geçen bu belgenin içeriğini de yasalar çerçevesinde şeffaf ve tarafsız bir şekilde tüm kamuoyu ile paylaşıyoruz...

Takke düştü kel göründü!
''Bir tane arsa sahipleri adına bir tane de heyet adına olmak üzere toplam üç sayfa ve 520 BİN TL''

Fikirtepehaber.com' a ulaşan belge ve iddialara göre, 15.10.2015 tarihinde yapılan Komisyon sözleşmesi ile 15.10.2016 tarihine kadar ödenmek koşuluyla 30 Bin TL avukatlık ücreti haricinde 31.12.2017 tarihine kadar ödenmek koşuluyla 160 Bin TL toplamda 190 Bin TL 2156 M2 lik alanda bulunan parsel ve hissedarlarına 01.02.2016 tarihine kadar imza attırılması şartıyla Firma tarafından ödeme tahhüdünde bulunduğu ve karşılıklı olarak tek sayfa imza altına alındı..

Ancak, Firma ve arsa sahipleri yöneticileri ( E.A. - H.B. - M.A. - M.Y. - B.D. ) 5 kişi ile yapılan ve tüm arsa sahiplerine dağıtıldığı iddia edilen 190 Bin TL lik komisyon sözleşmesinin haricinde, sözlemenin imzalanmasından yaklaşık bir ay sonra 11.11.2015 tarihinde, Müteahhit firma ve arsa sahipleri yönetim heyeti arasında yapılacak toplantılara ait protokol'' başlığıyla iki sayfa ve 8 maddeden oluşan ek bir protokol daha yapıldığı ve asıl avanta olan 330 BİN TL lik meblağında bu sözleşmedeki maddeler içerisine kayda geçirildiği ortaya çıktı. Fikirtepehaber.com'a ulaşan belge ve iddialara göre, ilk komisyon sözleşmesinden tüm arsa sahiplerinin bilgisi ve paylaşımı olmasına rağmen, ikinci avanta protokolünde bahsi geçen 330 BİN TL den protokole imza atan arsa sahibi temsilci heyeti dışında kimsenin bilgisinin ve paylaşımının olmadığı iddia edilmekte.Para karşılığı imza attılar ve vatandaşa söylemeden attırdılar..!

Bu tarz bir belge belki bugün neden yayınlanıyor diye düşünülebilir, fakat özellikle bu tarz avantaların işlediği bir ada da mağdur olan yüzlerce vatandaş düşünüldüğünde ve bu avantacıların sesinin halen herkesten daha fazla çıkıyor olması bizleri kamuoyunu uyarma noktasında bu belgeleri yayınlama noktasına itmiştir.

Fikirtepehaber.com olarak elimize ulaşan belgeler ve iddialara göre, firma ile bu protokolü yapan ve kendilerini vatandaşın temsilcisi olarak isimlendiren avantacılar ne yapmaya çalışıyor?

Öncelikle vatandaşların haklarını savunuyor pozisyonlarından ve vatandaşların kendilerine olan güvenlerini de kullandılar! Kendilerine güvenen ve temsil yetkisi veren vatandaşlardan habersiz ve gizli protokollerle kendilerine haksız çıkar ve menfaat sağladılar... Yaptıkları herkesten gizlenen bu PROTOKOL gereği  Vatandaşların, belkide bu işi yapabilme kabiliyeti olmayan ve/veya mali gücü yetersiz bir firmaya imza atmaları için ikna ettiler ve bugün evsiz barksızbir şekilde kalmalarına sebep oldular.. Yapılan gizli protokollerle şahsi menfaat elde etmeleri bir tarafa halen bu şahsi menfaati devam ettirmek için vatandaşları yönlendirmeye çalıştıkları gözlerden kaçmayan bu kişi veya çetelere karşı vatandaşları, özgür ve tarafsız basın FİKİRTEPEHABER.COM olarak uyarmak bizim birincil görevimizdir.

Fikentder Derneği 'nden açıklama ''Öncelikle Bireysel Hukuki mücadele''

Fİkentder ''Fikirtepe Kentsel Dönüşüm'' Derneği 'den konuyla ilgili yapılan açıklamada, Bizlerde bu belgeleri görene kadar aldatıldık maalesef. Belgeleri görmeden önce bu kişilerin gerçekten mağdur olduklarını düşünüyor ve her platformda destek olmaya haklarını savunmaya çalışıyorduk. Ancak elimize geçen bu belge, bu kişilerin neden bu kadar hırslı ve duruma göre kendi menfaatlerini ön plana çıkartmaya çalıştıklarının bir göstergesi olarak önümüzde durmakta. İddialara göre, neden perde arkası aldıkları güçlü pr ve ekonomik destekler de cabası.. Fikentder DERNEĞİ olarak vatandaşları kendi haklarını aramak için firmaların yönlendirdiği ve belki de halen bilemediğimiz farklı çıkarlar için meydanlarda dolaşan bireyler yerine Fikirtepe'de bulunan dernekler çatısı altında ya da bireysel olarak hukuki ve resmi yollarla haklarını aramaya davet ediyoruz denildi.


Hayaller Dream iken gerçekler Çadır oldu!

Ortaya çıkan bu gizli protokoller sonrası bu kişilerin ve temsil ettiklerini söyledikleri kişilerin kendi rızalarıyla imza attıkları ortaya çıkarken, Bakanlığın 2/3 kararı gereği imzaya davet ettiği ve imza atmamaları durumunda ihale usulü pay satışına muhatap olan ve gerçekten hakkını arayan mağdur vatandaşların da mağduriyetini artırmakta.

Bakanlık neden yaşanan mağduriyetliklere müdahale etmiyor..?

Bakanlığın da bu belgeleri bilmesi göz önüne alındığında neden mağduriyetliklerin önemsenmediği ve çözümün uzadığı ciddi bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Yapılan gizli protokoller olsa bile resmi makamlar tarafından temsil edildiklerini söyleyen tüm vatandaşların da bu bu protokoller yada alınan paralarda bilgilerinin olduğu ve para karşılığı bile bile imza attıkları kabul edilerek ''Firmaları bulurken (Paraları alırken) bize mi sordunuz'' söylemine sebep olmakta ve tüm Fikirtepelilerin bilgisi dışında gelişen bu pis ve kirli ilişkiler yumağı sonucu ciddi mağduriyet yaşamalarına sebep olmaktadır.

Kimler kimlerden ne, ne kadar ve ne için nemalandı?

Fikirtepehaber.com olarak gerçek tarafsız ve şeffaf basın etik ilkeleri gereği bu konuyla ilgili elimize ulaşan belgeler ışığında yayınlarımızı yapmaya devam edeceğiz.

Yasin Bektaş
_________________________________
ajansFİKİRTEPE/www.fikirtepehaber.com
banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
UYANDIRMA SERVİSİ 3 yıl önce

2012 SENESİNDEN BERİ BU BELGE YENİMİ ULAŞTI ELİNİZE BUNLAR FİKİRTEPENİN GERÇEGİ

Avatar
Fikirtepeli komsularim 3 yıl önce

Pana yapı dream adası saibenin en büyük olduğu adadir bu ada da kendini temsilci olarak gösteren insan görünümlü şeytanlar a lütven itibar etmeyin içinize sokmayin bunlar adada bulunan prefabrigi bile satıp bölüstüler gözleri para hırsı büyümüş bunlar siyaset yapıp adayida antibatik hale getirdiler. Belki bakanlik o adayida yapacakti bu bazı temsilcilerin siyasi cikislari hükümeti karalamalari bu adadan nefret ettirdi bakanlığa... benden tavsiye dream adası vekaletli temsilcisiyim diye yaniniza gelen olursa ensesine patlatin kovun ... biz fikirteliyiz magduruz particilikle işimiz yok ister sağ görüşlü ol ister sol fikirtepe sinilari içinde yaşamış tüm buyuklerim abim ablam kücuklerim kardeslerimdir

Avatar
pana mağduru 3 yıl önce

lan temsilci geçinen asalaklar, yediniz içtiniz, altınıza sı.tınız batırdınız utanmadan hala bir yerlere çamur atma derdindesiniz. utanmadan bir de platform diye tüm fikirtepeyi savunmaya kalkıyorsunuz :))

Avatar
Erol torpil 3 yıl önce

Takke düştü kel göründü Yasin kardeş sende havuz medya nimetlerinden yararlananlara döndün demek kurduğunuz derneklerle Fikirtepe halkının haklarını savunmak yerine bakanlıktan nemalanınca yalan haberler ayyuka çıkıyor demek bu olayın iç yüzünü anlatıp olayın savcılık soruşturmasında olduğunu yazsan adı geçen kişilerin bu bedeli kendileri ile imza atan insanlara kira bedeli olarak aldığını yazsan olmaz tabi çamur at izi kalsın nede olsa memlekette yalan habere inanmak kolay dürüst insanlara çamur atmak kolay yfazıklar olsun ama şunu bilin kıldığınız namazlar tuttuğunuz oruçlar Kul haklarını ödemedikçe kabul olmayacak

Misafir Avatar
Fikirtepe Haber 3 yıl önce @Erol torpil

Erol torpil haberlerimiz tamamen belgelere dayalıdır. alınan maaşlar ve karşılıklı yapılan komisyon sözleşmeleri dahil haberde bahsi geçen konular yer almaktadır. Haber konumuz herhangi bir kişi yada kuruluşu karalamak değildir. Belgelerin hepsini yayınlamamış olmamız tamamen bu hassasiyetten kaynaklıdır.. Sizin bu konuda nasıl taraf olduğunuzu bilmiyoruz ancak, Fikirtepe Haber hukuk birimi tarafından gerek görülmesi durumunda elimizdeki tüm belge ve isimleri gerekirse açıktan da yayınlayabilir kamuoyunun takdirine sunabiliriz. Ayrıca savcılıkta olduğunu söylediğiniz konu ile ilgili belgeleri ajansfikirtepe@gmail.com e-posta adresine göndermeniz durumunda yayınlanması için ayrıca yazı işlerimiz tarafından değerlendirilecektir. Bahse konu haberimizde hiçbir kişi ifşa edilmemiş olmasına rağmen, kendisine çamur atıldığını söylediğiniz kişilerin de Fikirtepehaber.com 'da yayınlanmak üzere beyanat verme ve belge ve bilgi sunma imkanlarının olduğunu ayriyeten hatırlatmak isteriz.. ajansFİKİRTEPE

Beğenmedim! (3)
Avatar
MAGDUR 3 yıl önce

HER ADA AYNI DURUMDA .

Avatar
fikirtepe magduru 3 yıl önce

Almıyan varmı .

Avatar
Raci magduru 3 yıl önce

Şuna bak arkadaş racinin maaşlı adamı olmuşlar ... yazık be adamın kendine düsen 20 m2 yeri var ...tabi firmaya hizmet eder halki satar 20 m2 yere ne verecek mutahit bunlarda daire alamıyoruz 300 500 Allah ne verdiyse yolumuzu bulalım demişler... bu adamlar çıkıp birdaha bakanlık onu yapti bu nu yaptı demesin serefyoksunlari sen para karşılığı sat adani... sonra murat kurum ma bakanliga salla dur devlet bize bakmiyir de... o cadirkenti niye nuhogluna verdirmediniz... murat kurum mu dedi nuhogluna verme raciye ver diye

Avatar
fikirtepe magduru 3 yıl önce

Her adada firmaları bulup imza attıranları ve imza attıranların firmalardan nemalandıklarını adalarında imza atanlar gayet iyi biliyor .firmalara kendi isteğiyle imza atanlarda şimdi çiyak çiyak bağırıyor biz yasa zoruyla imza attık diye ben kendi adamdan biliyorum .imza attıran temsilcide vede imza atan arsa sahibide çiyak çiyak cırlıyor magdurum diye