Bu haber kez okundu.

Fikirtepe plan notlarının askıdan inmesine ve itiraz haklarının kullanılabilmesi için son 4 gün !

Fikirtepe plan notlarının askıdan inmesine ve itiraz haklarının kullanılabilmesi için son 4 gün !

06.02.2014 tarihinde askıya çıkan ve bir aylık itiraz süresi bulunan Fikirtepe plan notlarının askıdan inmesi ve varsa yapılmak istenen itiraz noktaları için son 4 gün.

07.03.2014 günü askıdan inecek olan Fikirtepe plan notlarına yapılması düşünülen ilave veya itirazlar bu tarihten sonra yapılamayacaktır.

Fikirtepede yaşayan vatandaşlar özellikle firmaların her hangi bir teminat ve/veya güvence vermeden düşük rakam veya değerler üzerinden kendi hazırladıkları ve bir şekilde istisnalar haricinde belirli bir çoğunluğu yakalamasına rağmen aynı ve vatandaşın aleyhine olan sözleşmeleri dayatmasından muzdarip ve şikayetçi.

Firmaların mali yapabilirlikleri noktasında var olan şüphelerin üstüne her hangi bir teminat ve güvence verilmeden tek taraflı sözleşmelerin dayatılması noktasında anayasa hukukuna aykırı olarak , kendi mülkiyet haklarının hiçe sayılmasından ve yerlerinin istimlak edileceği endişesi taşıyor.  

Özellikle kademeli imarın vatandaşın kendi haklarını koruyabilmesi ve tek taraflı dayatmalara muhatap olmaması için yeterli gören vatandaşlar bu sınırın 600 metreden biraz daha aşağı çekilmesini beklemekteler.

Bakanlığın yaptığı tasarım çalışmalarında ticari firmalar ve vatandaş görünümlü firma çalışanları noktasında gayet iyi ilişkiler içerisinde her türlü düzenlemelerin yapılmasına rağmen , mülkiyet sahibi vatandaşların herhangi bir bilgi veya beğenisine sunulmamış , her hangi bir kademede danışılmamış ve fikirlerinin alınmamış olması vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanmaktadır.

Vatandaşlar her hangi bir teminat , güvence ve hukuki sağlamlık sağlanmadan vatandaşların hak ve hukukları güvenceye alınmadan yapılacak çoğunluk baskısı sonucu yerlerinin ellerinden zorla alınmasına karşı devleti göreve çağırıyor ve sosyal , hukuk devleti olması gereken noktalarda uyarıyor.

Fikirtepe özel imar alanı olmasına rağmen riskli bölge kapsamına alınmasından sonra söylenen ve vatandaşlara yansıtılan her hangi bir ek destek ve somut bir gelişmenin olmamış olması ironi olarak görülmektedir. Vatandaşlar hak ve hukuları korunarak , gerekli teminatların sağlanmasını , sakat ve firmalar lehine tek taraflı olan sözleşmelerin düzeltilmesini , firmaların mali yapılarının süratle gözden geçirilerek zayıf ve güçsüz firmaların ayıklanmasını ve tüm bu güvencelerin akabinde tüm imzaların attırılmasını sağlayarak Fikirtepe'nin hep birden top yekün dönüşmesini süratle beklemektedir.

Vatandaşlar devletin kentsel dönüşüm alanlarında sunduğu kira, moloz ve diğer ek destek ve teşviklerininde fikirtepeye vaat edildiği gibi sunulmasını bu konuda gerekli düzenleme ve kolaylıkları sağlamasını beklemektedir. Fikirtepede firmaların verdikleri rakamlar mevcut şartlar içerisinde eksik kalmakla beraber devletin firmaların verdikleri yardım ve destekleri noktasında bahane yapmadan başvuran ve prosedürleri yerinde bulunan tüm vatandaşları bu desteklerinden faydalandırması beklenmektedir.  Fikirtepe Haber

İşte 06.02.2014 tarihinde askıya çıkan plan notları ;  FİKİRTEPE PLAN NOTLARI VE PAFTALARI İÇİN TIKLAYINIZ

Plan notları askıya çıktığı zaman yaptığımız haberimiz ;
FİKİRTEPE' NİN YENİ ASKI PLANI ÇIKTI ... 10.02.2014 Bakanlık Makamının 02.08.2013 tarih ve 12984 sayılı Olur’u ile 644 sayılı Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK hükümleri ve 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun uyarınca onaylanan İlimiz Kadıköy İlçesi, Fikirtepe ve Çevresine ilişkin hazırlanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına askı süreci içinde yapılan itirazların Bakanlık Makamının 03.12.2013 tarih ve 19285 sayılı Olur’u ile kısmen uygun olduğu tespit edilmiş olup onama sınırı dışında kalan alanlara ilişkin 02.08.2013 tarih ve 12984 sayılı Makam Olur’u ile onaylanan planlar kesinleşmiştir. Söz konusu planlar, 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 8/b maddesi gereğince 06.02.2014-07.03.2014 (30 gün) tarihleri arasında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ilan panosu ile web sitesinde askıya çıkarılmıştır.  PAFTALAR İÇİN TIKLAYINIZ.   10.02.2014 / Fikirtepe Haber
banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
TEMEL ÇELİK 10 yıl önce

arap saci gibi̇ kanunlar yönetmenli̇kler. kafa kariştirmaktan başka bi̇rşey değil. anayasa mahkemesi̇ bunlarin çoğunu iptaletti̇.askisimi kaldi. bu şartlarda biz i̇mza falan atmayiz. ne fi̇rmalara nede hergün kanun değiştirip tehdit savuran devlete güveni̇mi̇z kalmadi.bak taşyapiya kibristaan haciz. var.