Bu haber kez okundu.

Babacan İnşaat'tan ''Çarşı, Kiradan Karıştı'' Haberimize cevap ..

Fikirtepehaber.com olarak vatandaş ve firma yetkilileriyle ayrı ayrı yaptığımız görüşmelerin içeriğini yansıttığımız haberimize Babacan İnşaat avukatı aracılığıyla gönderilen  DÜZELTME VE CEVAP yazısıyla dile getirdiği iddialarını aşağıda okuyabilirsiniz ...

En son geçen hafta Babacan İnşaat ile sözleşme imzalamak isteyen bir vatandaşın uyarısı ile gündeme geldiği iddia edilen protokol belgesine ilişkin olarak Babacan İnşaat Avukatları tarafından Tarafımıza gönderilen belgeye göre ''Sözleşmenin aynen alındığı ve vatandaşlara hiç bir değişiklik yapılmadan vatandaşlara imzalattırıldığı'' ifade edilmekte. Babacan Firmasının gönderdiği belge içeriğinin devamında'' bahse konu protokollerden kendilerinin de haberlerinin olmadığı belirtilerek, haber içeriğine konu olan vatandaşların söylem ve iddialarından dolayı kendilerinin mağduriyet yaşadıkları'' iddia edilmektedir. Fikirtepehaber.com olarak firma yetkilileriyle yaptığımız görüşme dahil onların söylemlerine de haber içeriğinde yer vermiş olmamıza rağmen, firmaya sorulmadığı iddiasıyla tarafımıza ihtar edilen bu belgeyi tarafsız ve şeffaf bir şekilde tüm kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.. 

Babacan İnşaat tarafından gönderilen Düzeltme ve cevap metnini aşağıda okuyabilirsiniz.

www.fikirtepehaber.com internet sitesinde 11.02.2017 tarihinde yayınlanan  ‘‘İhtar Çekilen Babacan adasında Çarşı, Kiradan Karıştı!’’ başlıklı habere ilişkin düzeltme ve cevap yazımızdır; İ

İlgili habere ve belgelere ulaşmak için burayı tıklayınız ...

Müvekkil Babacan Gayrimenkul Enerji Turizm Sanayi Ticaret A.Ş. aleyhinde yayınlanan haber gerçeği yansıtmamaktadır. Şöyle ki;

Müvekkil şirket Kadıköy ilçesi Merdivenköy Mahallesi’nde yer alan arsaların bir kısım malikleri ile karşılıklı olarak ‘Düzenleme Şeklinde Taşınmaz Satış Vaadi ve Arsa Payı Karşılığı İnşaat Sözleşmesi’  akdetmiş olup, diğer malikler ile de bu husustaki görüşmelerine ivedilikle devam etmektedir.

İlgili 2229-2234 arası adalar için, müvekkil şirketten önce, bir kısım malikler ile Albina İnşaat Emlak Turizm ve Dış Ticaret Limited Şirketi arasında arsa payı karşılığı inşaat sözleşmeleri imzalanmış; ancak daha sonra ada maliklerince firma ile devam edilmeyeceğine karar alınmış olup, konu müvekkil şirkete getirilmiştir.

Öncelikle ve önemle belirtmemiz gerekir ki; malikler ile Albina İnşaat Emlak Turizm ve Dış Ticaret Limited Şirketi arasında akdedilen sözleşmelerde, ada maliklerine kira veyahut herhangi bir hak mahrumiyeti ödemesi yapılacağı hususunda bir hüküm bulunmamaktadır. Bununla birlikte, sözleşmelere ek bir protokol akdedildiği hususunda da bir bilgimiz yoktur.

Müvekkil şirket öncesinde akdedilen sözleşmelerin, aynı şartlar dâhilinde müvekkil şirkete devri için, ada maliklerinin vermiş olduğu muvafakatlar uyarınca; sözleşmelerin devir işlemleri sonuçla; bu doğrultuda ada malikleri ile yapılan anlaşmalar gereği, herhangi bir haksızlığa mahal vermemek adına ilk sözleşme şartları korunarak devam edilmiştir.

Müvekkil şirket tarafından eski sözleşmelerin devralınmasından önceki dönmede ilgili yasa kapsamında maliklere Bakanlık tarafından taşınma ve kira yardımı yapılabileceğinin muğlak olması sebebi ile, öncelikle bu konunun netleşmesi beklenmiş; bu aşamada ada maliklerinin herhangi bir hak kaybına uğramaması adına, maliklere taşınma ve kira yardımının Bakanlık tarafından yapılabileceği ancak, Bakanlık tarafından bir yardım yapılmaması ve/veya eksik yapılması hallerinde de şirketimizin garantör olacağı izah edilmiş, bu hususta sözleşmemize ek protokoller hazırlanmıştır.

Ayrıca konuya ilişkin Bakanlık ile gerekli yazışmalar yapılmış olup, sonucu beklenmektedir.

Bu doğrultuda ilgi haberde yer alan ‘kira ödemelerinin sözleşmelere yazılmadığı maliklerin Babacan Holding ile sözleşme imzalamak istediklerinde patlak vermiştir’ ifadesi kesinlikle gerçek dışıdır.

Yine bu süreçte tarafımıza ihtar gönderen kimselerin de tapu kayıtları uyarınca malik sıfatı bulunmadığı tespit edilmiş ve bu nedenle sözleşme imzalama koşullarına sahip olmadıkları, kira alacaklarına ilişkin protokolün noterde sözleşmenin akdedilmesi esnasında yapıldığı, sözlü ve de ihtarnamelere cevap olarak yazılı olarak da bildirilmiştir. 

Ayrıca ilgili haber içeriğinde yer alan ve müvekkil şirket aleyhine haksız ve gerçek dışı ithamlar barındıran ihtarnameye ilişkin cevaplarımızı da arz ederiz. Şöyle ki;  ‘Babacan Telekomünikasyon Tur. Pet. İnş. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’  iç yapılanma ile Babacan Holding çatısı altına alınmış olup, Holdingimizin kentsel dönüşüm ve yenileme faaliyet konusu bulunan ‘Babacan Gayrimenkul Enerji Turizm Sanayi Ticaret A.Ş.’ ile sözleşmeler akdedilmektedir. Görüldüğü üzere gerçek dışı ithamlarla dolu olan işbu ihtarnamenin içeriği hakkında tarafımızca bilgi alınmaksızın yayınlanmış olması ve diğer ada maliklerini huzursuz etmeye yönelik provakasyonlara araç olunması, müvekkil şirketçe yapılan anlaşmalarının sonuna gelinen bu günlerde derneğin amacına aykırı olup, adeta kentsel dönüşüm faaliyetlerini baltalamaktır.

            Tüm bu nedenlerle maksatlı iftira ve yalan ibareler barındıran işbu haber müvekkil şirketi yıpratmakta, kamuoyunu yanlış bilgilendirmekte ve yanıltmaktadır.

             Nitekim gerçeğe aykırı, maksatlı, yanlı ve asılsız bu haber nedeni ile, müvekkilin sektördeki itibarı zedelenmiş, müvekkil şirket maddi ve manevi zarara uğramıştır. Bununla ilgili yasal haklarımızı saklı tutuyoruz.

Kamuoyunun bilgisine sunulur. 15.02.2017

İşte ilgili içerik belgesi ...

Babacan Gayrimenkul Enerji Turizm Sanayi Ticaret A.Ş.

Vekili Av. HANİFE EMİNE KARA

İlgili habere ve belgelere ulaşmak için burayı tıklayınız ...

Konuyla ilgili gerek haber içeriği, gerekse Babacan İnşaat avukatları tarafından gönderilen cevap ve düzeltme belgesi içeriğinde habere ilişkin olarak Fikirtepehaber.com hukukçuları gerekli incelemiyi başaltmışlardır. Bunun haricinde FİKENTDER DERNEĞİ hukukçuları da bir çalışma başlatarak, Konuyla ilgili derneğe gelmiş ve gelebilecek vatandaşların iddia ve ellerindeki belgelerle Sayın Bakan ve Bakanlık nezdinde de gerekli girişimlerin yapılacağı noktasında kamuoyuna Fikirtepehaber.com aracılığıyla duyurma ihtiyacı hissetmiştir.
________________________________________________________
ajansFİKİRTEPE/www.FİKİRTEPEHABER.com

banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hızır 7 yıl önce

Allahtan bakanlık geldi bütün toplar bakana atılır artık.