banner130

Bu haber kez okundu.

Tarım Bakanlığını göreve Çağırıyoruz ''İnsan Sağlığıyla Oynuyorlar!''
Vatandaşın sağlığı hiçe sayılıyor, Devlet Kanser vakaları için Milyonlarca TL harcayarak zarara uğratılıyor!

Fikirtepe kentsel dönüşüm alanında aldığı imzaların gereğini yerine getirmeyerek vatandaşların evlerini yıkan ve neredeyse 8 yıldır kiralarını ödemeyerek insanların mağdur olmalarını umursamayan Emrullah Turanlı'nın, yan kuruluşlar aracılığıyla tavuk yemi üreten firmalara satışı ve kullanımı yasak olamasına rağmen, gıda sektörüne pazarladığı atık yağlardan elde edilen yan ürünlerle de 
para kazanma uğruna insanların da sağlığını hiçe saydığı iddia edilmekte.

İddiaların sahibi Mustafa Ezici'den Fikirtepehaber.com'a özel açıklama

İnsan sağlığıyla oynanan ve insanların kanser olmalarına sebep olduğu ileri sürülen bu iddialar basında ilk defa Fikirtephaber.com 'da yer aldı. Dün Manşetten gündeme getirdiğimiz bu büyük skandal haberimiz bugün bazı ulusal basında da yer alanrak olayın vehameti ortaya konmuş oldu. Bu büyük skandalı basında ilk defa gündeme getiren Fikirtepehaber.com'a özel açıklamalarda bulunan İddiaların sahibi Ezici Yağ'ın sahibi Mustafa Ezici, dünkü habeimizde de yer aldığı gibi '' para için insanların sağlığıyla oynuyorlar bunu sizin de ilk defa gündeme getirip kamuoyunu bilgilendirdiğiniz gibi bizzat Cimer'e yazarak ihbarda ve suç duyurusunda bulundum'' dedi.

Ezici Yağ'ın sahibi Mustafa Ezici 2008 yılında Kanser haftası etkinliklerinde ödüle layık görülerek ödülünü Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden almıştı.

Peki atık yağlardan elde edilen yan ürünleri tavuk yeminde kullanarak insanların kanser olmasına sebebiyet vererek kamu sağlığıyla oynadığı ileri sürülen Tavuk firmaları hangileri?

Yetkililerden aldığımız bilgilere göre, Fikirtepehaber.com olarak bu büyük skandalla ilgili olarak yaptığımız yayınlar sonrası Tarım Bakanlığı Şen Piliç Hendek yem fabrikasından numune alarak analize gönderdi. insan sağlığıyla oynanan bu büyük skandalın da takipçisi olan Fikirtepehaber.com'a özel açıklamalarının devamında Mustafa Ezici insan sağlığını riske ederek kanser olmalarına sebep olan bu büyük skandalla ilgili açıklamalarını devamında '' Banvit, Şen Piliç ve C.P. markalarının Emrullah Turanlı'dan aldıkları 20 BİN TON Kanserojen atık yağdan elde asit yağından tavuk besleyip sattıkları yönünde ..

Fikirtepehaber.com olarak vatandaşları incelemeler bitene ve açıklanana kadar uyarıyor ve Yetkilileri kamu sağlığıyla oynayanlar hakkında yasal işlem başlatmaya davet ediyoruz..

Emrullah Turanlı'nın ortağı Mustafa Ezici'nin iddiaları doğrultusunda edindimiz bilgilerin incelenip kamuoyunun rahatlatılıncaya kadar, para kazanmak için halkın sağlığını hiçe sayarak kansere sebep olan atık yağ yan ürünlerini kullandıkları iddia edilen bu markaların ürünleri hakkında vatandaşların daha dikkatli olmaları öneriliyor.İşte basında ilk defa ''Gıdada Skandal
''Ortağından Emrullah Turanlı hakkında Suç Duyurusu!'' başlığıyla gündeme getirdiğimiz haberimize ulaşmak için buraya tıklayın.

İnsan ve Hayvan Sağlığı üzerinde Büyük Skandal!

“Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) yayınladığı tebliğ ile 1 Ocak 2018'den itibaren motorine zorunlu olarak binde 5 biyodizel harmanlama düzenlemesini getirmişti. Ancak bu sayede elde edilen bazı yan ürünlerinde hayvan ve insan sağlığına tehlike oluşturduğu için kullanımı  Tarım Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Yönetmelikleriyle yasak olmasına rağmen, Yapılan suç duyurusu ve içeriğindeki iddialar ağızları açık bıraktı.!

 

Toplanan atık yağ biyodizel üretiminde kullanılmakta

Çevreye büyük zararlar veren ve yavaş yavaş azalmaya başlayan fosil yakıtlar tüm dünyayı alternatif enerji arayışına iterken, bitkisel, hayvansal atık yağlar ve yağlı tohumlardan elde edilebilen biyodizel ön plana çıkıyor. Toplanan atık yağ biyodizel üretiminde kullanılmakta ve yakıt olarak kullanılan biyodizel; diğer fosil yakıtlara göre yüzde 45 oranında daha az sera gazı salımı yaparak, tarımsal kalkınmaya da katkı sağlamakta. Tabi, tarımsal üretime ek olarak, atık yağları kanalizasyona karışmaktan kurtarılıp değerlendirilerek hem ekonomiye kazandırılmakta hem de çevre kirliliğinin de önüne geçilmekte.

Artan nüfus artışıyla beraber gelişen şehirleşme, sanayileşme ve tüketim tercihlerindeki değişim enerjiye olan talebi daha da arttırmakta. İthalat giderlerinin başında gelen enerji konusunda yenilebilir enerji kaynaklarına ilgi her geçen gün artarken, petrolden elde edilen ve dizel yakıtlara alternatif olan biyodizel, organik yağların (Ayçiçek, Soya, Kolza, Aspir, Pamuk, Palm) baz ve alkol ile belirli oranlarda karıştırılmasıyla dizel yakıta dönüştürülmesi sonucunda elde edilmekte. Atık birkisel ve hayvansal yağlar da biyodizel hammaddesi olarak kullanılabiliyor.

Eğer İddialar doğru ise, Ağır yaptırımlar söz konusu..

Bozulmuş veya Değiştirilmiş Gıda veya İlaçların Ticareti Suçunun Cezası (TCK 186)

Bozulmuş veya değiştirilmiş gıda veya ilaçların ticareti suçu cezası şu şekildedir (TCK m.186):

  • Kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye sokacak biçimde bozulmuş, değiştirilmiş her tür yenilecek veya içilecek şeyleri veya ilaçları satan, tedarik eden, bulunduran kimseye bir yıldan beş yıla kadar hapis ve binbeşyüz güne kadar adlî para cezası verilir (TCK m.186/1).

  • Bu suçun, resmi izne dayalı olarak yürütülen bir meslek ve sanatın icrası kapsamında işlenmesi halinde, verilecek ceza üçte bir oranında artırılır (TCK m.186/2).

Adli Para Cezasına Çevirme, Erteleme ve Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması

Adli para cezası, işlenen bir suça karşılık hapis cezasıyla birlikte veya tek başına uygulanabilen bir yaptırım türüdür. Bozulmuş veya değiştirilmiş gıda veya ilaçların ticareti suçu hakkında verilen hapis cezası adli para cezasına çevrilemez. Çünkü, madde metninde adli para cezası hapis cezzası ile birlikte yaptırım olarak düzenlenmiştir.Atık Yağlar Çevre Kirliliğine Sebebiyet Veriyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan, "Bitkisel ve Hayvansal Atık Yağlardan Biyodizel Üretimi" verilerine göre; Türkiye’de yılda 1 milyon 500 bin ton bitkisel yağ gıda amacı ile kullanılıyor. Bu yağlardan yaklaşık 150 bin ton atık yağ oluşuyor. Türkiye’de her yıl binlerce ton bitkisel yağ kullanıldıktan sonra lavabolara dökülerek çevre kirliğiliğine sebep olmaktaydı.

Yasin Bektaş
ajansFİKİRTEPE/www.fikirtepehaber.com

banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
007,5 5 yıl önce

Dönüşüm alanı içinde bulunan 4 mahalle muhtarı ve siz SAYIN Bektaş artık sözün bittiği yerdeyiz ziyaretler bitti artık sokağın nabzı sokakta atar. Artık bir takvim yapıp sesimizi duyurma zamanı. Şaşmazı şaşırmışı şaşırmamışı ses verme zamanı gelmedimi. Hatta geçiyor.

Avatar
007,5 5 yıl önce

Tarih ne yağcıları nede yağdanlıkları unutacak.

Avatar
fikirtelim 5 yıl önce

tarımı çağır kiptaşı da çağır

Avatar
48 nolu ada sakini,yeni 35 nolu 5 yıl önce

Bunlar yapıyorsa normaldir,beklenir...Fikirtepede kiralari ödemeyen kişilerden her şey beklenir...Bu neki..az gelir ,tiriska gider...Hey gidi hey...ülkemin düştüğü hale bak...Yazık yazık...Allah belâlarını veriri inşAllah diyelim,başka ne diyelim...