Bu haber kez okundu.

Pana ve Raci Şaşmaz Hakkında, Eski Ortak Kürşat Ufuk'tan Bomba Açıklamalar
 2005 yılından beri muhtelif şirketlerde kurucu ortak ve yönetim kurulu üyesi olan Kürşat Coşkun Ufuk, en son Pana Yapı ve Selimoğlu Şirketlerinde Yönetim Kurulu üyesiydi. 2010 yılından itibaren 7 yıl kendisinin de ortağı olduğu Pana Holding A.Ş. de kuruluş aşamasından itibaren CEO ünvanıyla çalıştı. 

Pana Yapı A.Ş.'nin kurulmasını sağlamak için kendi kurucu ortağı olduğu Nova Orman Ürünleri A.Ş. yi de satarak elden çıkartan K.C.U. ve bazı eski yöneticilerle beraber, T.R.Ş.'ın suç duyurusu üzerine, dün sabah ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.

Emniyette ifadeleri alınan Pana - Selimoğlu eski ortak ve yöneticilerinden ifadeleri alınanlar teker teker serbest bırakıldı. Ancak, nöbetçi mahkemeye sevk edilenler bugün sabaha kadar emniyette kalmak zorunda kaldı. Bugün sabah Anadolu adliyesinde nöbetçi mahkemeye çıkan K.U., N.T., İ.G., A.Z., ile daha önce şehir dışında olduğu için ifadeleri alınamayan Y.U., A.U. 'nun da herhangi bir arama kararı olmadan ve emniyete gidip doğrudan savcılığa ifade vererek serbest bırakıldılar. Fikirtepehaber.com olarak bu ani ve hızlı gelişen süreç sonrası ileri sürülen suçlamalar ve bu suçlamalara karşı 
K.C.U. tarafından ne cevaplar verildiğine dair sıcağı sıcağına bir röportaj gerçekleştirdik.İşte 
gündeme bomba gibi düşen gözaltılar sonrası KÜRŞAT COŞKUN UFUK 'tan Fikirtepehaber.com'a yapılan özel açıklama.. 

F.H.       : Öncelikle geçmiş olsun diyor ve röportaj talebimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz.
K.C.U.   :  Ben size bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim
 
F.H.       : Özgeçmişinizi anlatırmısınız. 
K.C.U.   : 2005 yılından beri muhtelif şirketlerde kurucu ortak ve yönetim kurulu üyesiyim. Kurucu ortak olarak da bir çok şirket de Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış bulunmaktayım. Pana Yapı ve Selimoğlu şirketlerinde hiçbir zaman finansdan sorumlu olmadım. Her zaman Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptım. CEO ünvanını 2010 yılında 7 ortağın olduğu Pana Holding A.Ş. 'nin kuruluş aşamasında aldım ve o firmada kulandım. 

Üniversite mezunuyum ve Kamu Yönetimi alanında Yüksek Lisansım var. 10 yıl boyunca kamuda ve Türkiye'nin saygın bir kuruluşu olan T.B.M.M. de çalıştım. Bu arada kurucu ortağı olduğum Nova Orman ürünleri A.Ş. den hisselerimi satarak Pana Yapı A.Ş.'nin kurulmasını sağlayarak kurucu ortak olarak Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptım.

F.H.       : Hakkınızda yapılan Suç duyurusu içeriğiyle ilgili bir açıklama yapabilirmisiniz

K.C.U.   : Suç duyurusunda belirtilen sözlü ayak üstü bilgilendirme ithamları gayri ciddi nitelik taşımaktadır. Her hafta icra komitesi yapılmakta olup ve saatler almaktadır. Ayrıca ana işi inşaat olan, ciro ve gelirinin % 90' nını inşaattan elde eden bir şirketin hele hele Yönetim Kurulu Üyesi ve İnşaat Grup Başkanı amcasının oğlu yani kuzeni olan A.M.Ş.'ın olduğu bir şirkette hiç bir şeyden haberim yok vs. söylemler gerçeği yansıtmamaktadır. T.R.Ş. hiçbir zaman imza ve yetkilerini kimseye devretmemiştir. Tüm şirketlerin Yönetim Kurulunda yer almaktadır. Ayrıca bahsi geçen Pana Yapı Çelik Makine A.Ş. 'nin son 4 yıldır cirosu yoktur. Bahsi geçen ve yıllık 450.000.000 TL cirosu olan şirketler bu firma ile sadece ortaklık bağı vardır.

F.H.       : Hakkınızda ve size yöneltilen suçlamalardan en dikkat çekeni nedir, açıklar mısınız?,  ne söylemek istersiniz?

K.C.U.   : Tabi, özellikle Kadıköy ilçesi Merdivenköy Mahallesi 3408 Ada 3 Parsel B Blok Kat 13 sayılı 196 nolu bağımsız bölümü 30.11.2016 tarihinde hissenin tamamını ipotekli olarak satın aldığı , Malik borç olarak 2000.000 TL olarak tespit edildiği ileri sürülmekte bu konu hakkında tarafımıza bir suçlama yönetlmekteydi. Bu iddialara ilişkin olarak yaptığım açıklamada, bu işlemin şirkete finansman sağlamak amacıyla yönetim kurulu onayı ile yapılmış olup Finanstan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi M.A.tarafından organize edildiğini ifade ettim. Sadece bu ev değil, bu şekilde 6 ev için Şeker Finanstan kredi kullanıldığı, Kullanılan kredilerin aynı gün şirket hesaplarına geçirildiği, Bu işlemden kimsenin maddi menfaat vb. beklentisi olmadığı gibi bu işlem ile T.R.Ş.'ın Av F.Ç.'nın evinin de finanstan sorumlu yönetim kurulu üyesi M.A. tarafından alındığını ifade ettim.

 K.C.U. ' nun konuyla ilgili devam eden açıklamalarında şu iddialarda bulundu ;

''Bu krediyi kullananlar arasında su an benden şikayetçi olan T.R.Ş. ve S.N'da vardır. Kredi kullanılan daireler Kadıköy Brooklynpark projesi Y.O.U. b-146  3+1 3408 ada  3 parsel Kadıköy brooklynpark projesi benim adıma b- 206 3+1 3408 ada 3 parsel Kadıköy brooklynpark projesi N.T. adına b-264 2+1 3408  ada 3 parsel, Kadıköy brooklynpark projesi T.R.Ş adına b 371 4+1 3408 3 parsel, Kadıköy brooklynpark projesi Hakan GÜNEŞ adına A2-150 2+1 3408 ada 3 parsel , Kadıköy brooklynpark projesi S.N. adına A2-96 2+1 3408 ada 3 parsel olarak kredi kullanılmıştır. Şirket hisselerimin zorla gasp edilmesinden sonra yeni ortaklar M.A. , T.R.Ş. ve A.M.Ş. kredileri kapatılmadığı gibi şirketten ayrılan 3 kişinin taksitlerinide ödemeyerek firma adına kredi kullanan bu şahısların kredi itibarını bozmak için taksitlerde 4 aydır ödenmemektedir. Acilen bu kredilerin ödenerek emanet aldığımız evlerin iade edebilmek için Beyoğlu 57. Noter marifeti ile 21.03.2018 tarihinde N.T., K.C.U ve Y.O.U tarafından şirkete ihtar gönderilmiş olup cevap bile verilmemiştir. Av F.Ç.tarafından öne sürülen iddanamede T.R.Ş. ın bu işlemden daha sonra haberi olmuş diyerek ne yapmaya çalıştığını anlayamadık zira bu kredi kullanarak finansman sağlayanlardan biri de Yönetim kurulu üyesi olarak ben ve diğer ilgililer bu evlerin satılıp satılmadığını bilemez yapılan işlemden sonra bana gelen mail üzerine bu evlerin aslında satış vadi ile başkalarına satıldığını anladıktan sonra bu kredi kapatılıp evlerin gerçek sahibine verilmesi için caba sarf ettik hatta bu evlerde hala gerçek sahipleri oturmakta veya kiraya verilmiştir.

Kredi kullanılan evlere ait bu listeyi hazırlayan S.N. olması nedeni ile bu işlemlerde evleri seçilen insanların özellikle seçildiğini düşündüm, kendisi ile konuştuğumda Av F.Ç. ile 20 yıldır iş ve arkadaşlık olarak beraber olduğunu bu konuyu kendisi halledeceğini bir sorun olmadığını söyledi. Av F.Ç. ile ilgili olarak birkaç defa arandığımda bu işin arkasın da Yönetim Kurulu Başkanı olan T.R.Ş.' ın olduğunu düşünerek kendisine onu ile görüşmesine ilettim.'' dedi..

F.H.       :   Siz şirkette ortak mısınız, yani hisse sahibimisiniz?

K.C.U.    :  Selimoğlu Proje inşaat ticaret anonim şirketinin şahsıma olan hisseleri 26.09.2017  tarihinde , şüphelilerin hileli hareketleri neticesinde, şüpheli T.R.Ş.'a devredilmiştir.

Şahsım pana yapı ve Selimoğlu inşaatın hissedarlığını 26.09.2017 tarihine kadar sürdürmüş olup, her iki şirket ve dolaylı bağlı şirket hisselerimi, eski ortak ve Yönetim kurulu başkanı T.R.Ş.'a zorla bila bedel olarak devretmek mecburiyetinde kaldım.

ZORLA HİSSE DEVRİ!

K.C.U.    : ''Süreç içerisinde mezkür iki şirket ve bağlı ortaklıkları ülke çapında, alanında önde gelen şirketler olmuştur. Ortağı olduğum şirketlerin 2016 yılı cirosu 450,000,000 TL olmuştur. Akabinde şüphelilerden T.R.Ş. tarafından şahsıma çok ciddi baskılar yapılmaya başlanmıştır. İlk olarak 2016 yılının Eylül ayında şüpheli T.R.Ş. ile şirketlerin durumunun iştişaresi için bi araya gelsem de T.R.Ş. mezkür şirketlerin hisselerinin kendisine bedelsiz olarak devredilmesi saikiyle şahsıma baskı yapmaya başlamıştır. Bu toplantının ardından diğer şüpheli A.M.Ş. tarafından telefonla aranıp hisselerimi devredip devretmediğim sorulmuş akabinde T.R.Ş.'ın Av.F.Ç. aracılığıyla hisselerimin aslında şahsıma ait olmayıp emanetçi olduğum iddia edilmiştir. Söz konusu baskılara itibar etmememin ardından baskının dozajı artarak tehdit, şantaj ve yağma girişimi başlamıştır,'' dedi.

''T.R.Ş. gözetiminde, baskı altında çalışırken sair bedelli firma için denilerek çek ve senetlerde tarafıma zorla imzalatılmıştır. 
T.R.Ş.'ın baskılarıyla mezkür yere taşınmamın ve burada adeta şirket işleri için tecrit edilmemin yanında şüpheli T.R.Ş. yukarıda açıklanan baskılardan sonuç alamayacağını anlayarak şahsıma hitaben bir mektup kaleme almıştır. 29.08.2017 tarihinde şahsım tarafından tebellüğ edilen mektuba şüpheli T.R.Ş. tarafından bana tehdit amaçlı da mektup gönderildi. Bu mektub dünkü emniyetteki ve bugünkü nöbetçi hakim karşısındaki ifademde ibraz etmiş olduğum dosya içerisinde mevcut. Bu mektubun özellikle soruşturma dosyasına eklenmesini de istedim.

6,017,750 TL ve 3,000,000 TL bedelli Selimoğlu İnşaat ve Pana Yapı'nın şahsımın namına yazılı devre konu pay senetlerinin ve her türlü banka hesap şifreleri şirketin mülkiyetinde bulunan sayısız çek ve senetleri şirketler hakkında bilgi ve belgelerin yer aldığı kasa, şüpheli 
T.R.Ş. ın azmettirmesi ile C.Ç. tarafından ele geçirilmiştir. '' dedi.


K.C.U. bilhassa T.R.Ş.' ın baskıları sonuç vererek tehdit ve korkutma altında 26.09.2017 tarihinde düzenlenen iki hisse devir sözleşmesi sayesinde Pana Yapıda ki hisselerimi T.R.Ş.'a ve Selimoğlu inşaatta ki hisselerimi de Pana Yapı'ya devretmek zorunda bırakıldığını, ve bu şekilde yağma suçunun bütün unsurlarının gerçekleştiğini iddia etmekte.. Şirketlerdeki hesaplarda T.R.Ş. 'nin yapacağını düşündüğüm usulsüzlüklere göz yumabilmesi adına, dünyaca önde gelen bir bağımsız denetim firması tarafından takip edilirken, bu iş T.R.Ş'ın yakını C.T.'in şirketine verildiğini iddia etti. 

F.H.       : Konuyu biraz daha açabilir misiniz?

K.C.U.    :''2017 yılı yeminli mali müşavirlik ve bağımsız denetim işleri dünyanın sayılı bağımsız denetim firmalarından biri olan Grant Thornton Eren bağımsız denetim ve yeminli mali müşavirlik A.Ş tarafından yapılmakta iken şahsımın şirketten uzaklaştırılmasını müteakip, T.R.Ş, A.M.Ş. ve M.D. tarafından bu işlemler hemşerileri olan C.T.'e ait PSS denetim ve mali müşavirlik ltd şti adlı firmaya devredilmiştir. Şirketin mali müşavirliğinin Grant Thornton gibi uluslararası bir firmadan alınarak 2013 yılında 10,000  TL sermaye ile kurulmuş olan ve daha önce inşaat firmalarının müşavirliğini yapmamış  inşaat mevzuatını bilmeyen ve bu konulara çok uzak bir firmaya devredilmiş olmasıda şüphelilerin nasıl planlı bir girişimin içerisinde olduğunu iddia eden K.C.U sözlerine şyle devam etti;

K.C.U.   : T.R.Ş'ın söz konusu şirketleri yağma suçu ile şahsımdan bila bedelle alınmasını mezkür şirketlerdeki değerli aktifleri yüzde yüz sermayedarı olduğu şirkerlere aktararak şirketlerle ilişiğini kesmesini ve bu sayede şirketlerdeki tüm değerlerin kendi mal varlığına aktarılması 26.09.2017 tarihli mezkür devirden bir yılı aşkın bir süreden beri planladığını iddia ederek suç duyurusunda bulunduğunu belirtti. Pana Yapı Çelik A.Ş., Pana Konut A.Ş ve Selimoğlu Yapı A.Ş şirketlerinde  06.11.2017 tarihinde gerçekleştirilen olağanüstü genel kurul ile şüpheliler T.R.Ş., A.M.Ş.  ve M.A. 'nın ortaklık ve yönetim kurullarından ayrılarakdaha sonrasında, şirketlerde bulunan kıymetli yatırımları, projeleri ve gayrimenkullerin gasp edilmeye başlandığını ileri sürdü.

F.H.       :  Yönetimdeki ani değişiklikleri anlatabilirmisiniz?

ÇAYCILIKTAN PATRONLUĞA GEÇİŞ ve DENGE'YE KAYNAK!

K.C.U.    : Selimoğlu İnşaat yönetimine atanan Muhammet Muhit Kayaoğlu için ne dedi? Bu 3 şirkette de M.M.K. isminde filimlerde figüranlık yapan kanser hastası olan ve %80 iş görmezlik raporu olup malulen emekli olan ve ilk okul mezunu, özetle gayrimenkul alanında atılım yapmış ve pojeleri devam eden bir şirketin faaliyetlerine dair hiçbir geçmişi olmayan bir şahsın atandığını. Böylece mezkür şirketlerin amiyane tabirle içlerinin boşaltılmasının daha kolaylaştığını ve bu sayede Denge Yatırım Holding A.Ş nin %48 oranında ve 54,462,750,00 tl değerinde hisseleri için gereken kaynağın da T.R.Ş. tarafından bu yolla sağlandığını iddia ederek ileri sürdü. 

FİKİRTEPE'DE YAKLAŞIK 2000 MAĞDUR AİLE

K.C.U.    :''İçleri boşaltılan değerli gayrimenkulleri ve bağlı şirketleri devredilen bu şirketler tarafından yapımı devam eden tüm inşaatlar durmuş arsa sahipleri konut satın alanlar ve alacaklıların oluşturduğu yüzlerce aile mağdur edilmiştir.''

SÜREKLİ YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ

K.C.U.    :'' Şirketin yeni yönetimi şirketlerin mali durumunu bozmaya yönelik girişimlerde bulunulmuştur. Şahsıma ait şirket hisselerinin devrine kadar çek ödemelerinde herhangi bir aksama yaşanmaz iken, devirden sonra ki dönemde bir anda şirket ödeme güçlüğüne düşürülmüştür. Şirketteki hisselerimin devrine kadar olan süreç içerisinde 05.09.2017 tarihinde şüpheli T.R.Ş. şirket merkezini zorla taşıtmış olduğu kendi mülkiyetindeki ofise gitmiş ve o dönem şirketin CEO su olarak görev yapan N.T. nin ve şirketin faaliyetlerine devam edebilmesi noktasında önem arz eden yaklaşık 20 kişilik uzman personelin de işine son vermiştir.

Böylece devredilen şirketlerin işlemez ve borca batık duruma getirilme işlemleri hız kazanmıştır. Yönetim kurulu bu dönemden sonra T.R.Ş., A.M.Ş. ve M.A. olarak 26.09.2017 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurul toplantısı ile değiştirilmiştir, '' dedi.

BORSADA SPEKÜLASYON DÖNEMİ!

K.C.U.  gözaltında serbest bırakılmasından sonra Fikirtepehaber.com'a yaplan özel açıklamalarına şöyle devam etti. ''Şahsıma devre konu şirket hisselerine dair herhangi bir ödemenin yapılmayacağının ifade edilmesinin ardından 17 Ekim 2017 tarihinde Denge Holding A.Ş isimli halka açık şirketin %48 oranında hissesi 54,462,750,00 tl karşılığında satın alınmıştır. Bu satın alma işleminden sonra yapılan spekülasyonlar neticesinde İstanbul menkul kıymetler borsasında Denge Holding A.Ş nin hisseleri 9 günde 3 kat değer kazanmış olup ayrıca SPK'ya ve MASAK'a suç duyurusunda bulundum.

Bu satın alma şahsımın hissedar olduğu ve T.R.Ş.' a tehdit sonucu hisseleri devredilen şirketlerden sağlanmıştır. '' dedi.

K.C.U. Ayrıca anılan spekülasyonları, Av. İ.K.D. , M.U.B., A.M.Ş. ,C.T. , M.D. ve T.R.Ş.'ın birlikte planladığını iddia ederek açıklamalarının devamında '' T.R.Ş.'ın yakınında bulunan F.V., C.Ç. , A.M.Ş., S.K. ve yakınlarının DENGE HOLDİNG A.Ş'ye ait hisseleri düşük fiyatlardan ve satın alma haberi duyulmadan önce satın aldıklarını ileri sürdü.

K.C.U. yaptığı açıklamanın detaylarında, ''Denge Holding A.Ş firması araştırıldığında R.A.K. tarafından kurulmuş bir şirket olduğu kendine bağlı iştirakları olan Toma France LTD (KKTC merkezli), Bor Banka D.D (bosna hersek merkezli) ve privredna banka D.D (bosna herkes merkezli) firmaları üzerinden banka kurmadan bankacılık işlemleri yaptığı parayıda borsa üzerinden TÜRKİYE'ye soktuğunu'' iddia etti..

MASAK VE SPK' YA SUÇ DUYURUSU

Özetle bu holding şirketi ve bağlı iştirakleri  hakkında ... ileri sürülen çeşitli iddialardan dolayı yer alan vakıalara ilişkin 12.03.2018 tarihinde mali suçlar araştırma kuruluna (MASAK) ve sermaye piyasası kurumuna (SPK) tarafımca ayrıca bildirim yapılmıştır. 

SELİMOĞLU'NUN İÇİ BOŞALTILIYOR, TEMİNATLAR ORTADAN KALDIRILIYOR  

K.C.U. yaptığı özel açıklamada, 20 kasım 2017 tarihinde enütaş A.Ş ile pana holding A.Ş birleştirilerek pana proje ve gayrimenkul geliştirme A.Ş' ye çevrilmiş bu firmanın %51 lik hissesi 66,500,000,00 tl bedel karşılığında 
T.R.Ş. tarafından Denge Holding A.Ş'nin iştiraki olan Toma Finans ltd şti ye devredilmiştir, dedi. 5,000,000 tl  sermayesinde olan Pana Holding A.Ş ve dolayısıyla T.R.Ş. tarafından, Selimoğlu'nun gayrimenkulleri düşük bedelle, 137.110.000,00 TL'ye değerleme yapılarak hem Selimoğlu A.Ş. 'nin ve diğer şirketlerin içi boşaltılmış hem de bu şirket yukarıda anılan borsa spekülasyonu için kullanıldığını ileri sürmüş, Borsa da faaliyet yürüten Artı Yatırım Holdingi 20.000.000 TL yatırımcı olan T.R.Ş. isimli şahıs 100.000 TL sermayesi olan Mas Mümessilik ve İlaç A.Ş.' yi şirketi 40.000.000 TL değerleyerek, Borsada manipülasyona devam etttiğini iddi etmiştir.

K.C.U. ayrıca açıklamasının devamında, T.R.Ş. hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğunu,  2018/5371x soruşturma numarası ile soruşturma yürütüldüğünü ve Olayla ilgili tüm delil ve evraklarının ilgili soruşturma dosyasında bulunduğunu söyledi. K.C.U. ayrıca, kendisi hakkında isnat edilen suçlamaları kabul etmediğini, kendisinin bu olayla ilgili bildiklerinin bunlardan ibaret olduğunu söyledi.

Fikirtepehaber.com olarak K.C.U. ile yaptığımız bu özel röportajdaki tüm iddia ve açıklamalar K.C.U. ' nun kendisine aittir. Şeffaf ve tarafsız gazetecilik ilkesi olarak mağdurların şikayetleri ve elimize ulaşan bilgi ve belgeler doğrultusunda Bölgenin nabzını tutarak güncel gelişmeleri ve Pana - Selimoğlu şirketleri ile ilgili gelişmeleri kaynağından şeffaf ve tarafsız olarak aktarmaya devam edeceğiz. Konuyla ilgili taraflardan gelebilecek tüm cevap ve açıklamalar için Tarafımıza gönderilecek tüm belgeler ve tarafların birebir yazılı beyanları veya görüntülü röportaj için sayfamız sonuna kadar açıktır. Taraflardan herhangi bir olumlu yada olumsuz bir yazı gelmesi durumunda yine aynı şeffaflıkla yaınlanacaktır, tüm kamuoyuna özenle duyurulur..


ajansFİKİRTEPE/www.fikirtepehaber.com

banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
twit 4 yıl önce

Adamızda kurtlar vadisi çevirmişler fikirtepe kurt yatagı zaten elbet bu eşkiyalardan arsalarımızı kurtaracagız asıl suçlu bizi bu çakallara atan temsilci diye seçtiğimiz aç gözlü 50 yıllık komşularını 3 kuruşa satan sıfatsız şahıslardır insan demiyorum insan olan bunları 50 yıllık komşularına yapmaz rabbime havale ediyorum pasif çevre bakanlıgınımıza suç duyurusundada bulunuldu hiçbir yetkili neler oluyor bitiyor deyip görme araştırma geregi bile duymadı bakalım yargıya gidiyoruz onlarda görmedim duymadım derlerse en sonunda çadır kuracagız adamıza o zaman tüm türkiyem bile görecektir

Avatar
NEYZEN 4 yıl önce

Aşağıdan yukarıdan yolun sonu görünüyor. Eşkiya Fikirtepe ye hükümdar olmaz. Devlet baba devlet baba hukiğin varmi. Var var var. Polisin varmi var var. Ne duruyorsun gereğini yapsana.

Avatar
Raci Şaşmaz Maduru 4 yıl önce

Yasin bey tarafsız yayınlarınız İçin teşekkürler ve tebrikler. Sizi yıldıramazlar.

Avatar
twit 4 yıl önce

Pana dream projesinde ben noterdede suç buluyorum sonuçta noterde imzalanıyor herşey halkımız cahil bin kere evini noterde verenlerden degil sözleşmenin önem arz eden yerlerini imza atılırken halka açıklasalardı imza atmazdı kimse nerden bilsin %45inin şirketin üzerine geçtiğini bizler kadar tüm mercilerinde suçu var böyle dandik firmalar halkı dolandırıp duruyor devletimizin mercileri izliyor sadece tapuları eski haline getirip bu pisliği temizleyemiyorlar kanun hükmünde kararnamede çıkartılması lazım böyle üçkagıtçı firmalar için

Avatar
EYLEM 4 yıl önce

KENDİ BACAĞINA KURŞUN SIKTIN RACİ BEY GEÇMİŞ OLSUN
KESER DÖNER SAP DÖNER GÜN GELİR HESAPLARIN KENDİNE DÖNER BANADA BİR PORSİYON PİLAV

Avatar
EYLEM 4 yıl önce

Keser döner sap döner gün gelir hesap döner banada bir porsiyon pilav üstü döner

Avatar
Fkirtepeli 4 yıl önce

Vay be neler neler olmuş! Fikirtepe haber teşekkürler.

Avatar
Fkirtepeli 4 yıl önce

Vay be neler neler olmuş! Fikirtepe haber teşekkürler.