Bu haber kez okundu.

Fikentder ve D.Muhtarlığı, Fikirtepe için AKP ve CHP Gruplarını ziyaret etti
Fikentder ve Dumlupınar Muhtarlığı Her kademede Fikirtepe Sorunlarını gündeme getirmeye devam ediyor..

Fikentder Derneği ve Dumlupınar Mahallesi Muhtarlığı öncülüğünde Fikirtepe'de mağduriyet yaşayan bazı adalardan vatandaşlarla beraber, gelen davet üzerine dün Kadıköy ilçe meclis grup toplantılarına gidildi. Bu ziyarette ilk olarak Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu'nun başkanlık yaptığı, CHP Kadıköy ilçe Meclis Grubuna daha sonrasında da Ak Parti Kadıköy İlçe Meclis Grup toplantılarına katıldılar. Bu topplantılar esnasında ayrı ayrı olmak üzere, her iki partiden de Fikirtepe sorunları ve bu sorunların basında ve mecliste gündeme getirilmesi, yapılan yanlışların tekrar etmemesi ve düzeltilmesi için kanuni düzenlemelerin yapılarak olasılık dahilindeki destekleri talep edildi.Fikentder Dernek Başkanı Yasin Bektaş özellikle genel olarak gündeme getirilen sorunların haricinde özellikle Taşyapı adasında 7 yıldır ödenmeyen kiraları ve ve çadırkentte mağdur edilen vatandaşların yaşadıkları sıkıntıları gündeme getirdi. Bektaş ayrıca, sürecin kendi talepleri doğrultusunda başlamadığını ve süreci yönetme imkanlarının da malesef mümkün olmadığının altını çizdikten sonra, gelinen noktada Kadıköy için ciddi trafik ve nüfus probleminin kaçınılmaz olduğunu ifade edrerek Kadıköy Belediyesinin sorunu görmezden gelemeyeceğine dikkatleri çekerek, Belediyenin ve partilerin ilçe teşkilatları üzerinden üst mercilerine kadar ulaşılarak bu sorunların çözümü için destek talep edildi. Özellikle Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı Aydoğan Ahıakan'ın talebi üzerine Fikentder Derneği'nin, Fikirtepe geneli tüm adalarla, Pana mağdurları olarak da kendi adalarına özel bir dosya oluşturarak verilmesi kararlaştırıldı. Fikentder Derneği Fikirtepe geneli için hazırladığı bir raporu önümüzdeki günlerde Parti İlçe teşkilatlarına elden sunmaları kararlaştırıldı.

 

Dumlupınar Muhtarı Ahmet Gediz Fikirtepe'de ihtiyaç duyulan Etüt merkezleri konusunda Kadıköy Belediyesi'nden destek talep ederken, Fikirtepe'deki dengesiz ve rahatsız edici biçimde artış gösteren göçmen sorunlarını ve bunlardan dolayı vatandaşların duyduğu rahatsızlıkları gündeme getirerek bu durumun kontrol edilemez noktaya doğru gittiğini iddia etti.
Aykurt Nuhoğlu ''Siyasetçi olarak sorunları çözmemiz lazım, aksi takdirde sosyal patlama kaçınılmaz!''

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, gündeme getirdiğimiz Fikirtepe geneli sorunlar ve yaşanılan mağduriyetlikler ve talebimiz üzerine , siyasetçi olarak sorunları çözmeleri gerektiğini ve ellerinden geleni yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini söyledi. Nuhoğlu, Fikirtepe'de ki dönüşümde kendilerinin her hangi bir sorumluluk ve faaliyet yetkilerinin olmadığını ancak, vatandaşların mağdur olmamaları ve sürecin sekteye uğramaması için hakları olmasına rağmen, hiçbir zaman mahkemeye dahi başvurmadıklarını söyledi.Fikirtepe'de evleri yıkılıp mağdur olan Pana - Selimoğlu Mağdurları adına Engin Akgüzel yaşadıkları sıkıntıları ve neden çadırkentte yaşamak zorunda kaldıklarını gündeme getirerek belediye parti grup meclislerinden destek talebinde bulundu.Ak Parti Kadıköy ilçe Bşk Aydoğan Ahıakan ''Fikirtepe her toplantıda öncelik konumuz, emniyet noktasında çok dikkatliyiz''

Ak Parti İlçe Meclis Grubu toplantısında Fikentder Derneği olarak 6306 sayılı yasanın eksikliği ve firmalara karşı vatandaşları savunmasız bıraktığını dile getirilmesi sonrası, meclis açıldıktan sonra çıkarılması düşünülen yeni kanun ile bu dengesizliğin ortadan kaldırılarak sektörün düzene sokulması beklentimizi iletmemizi üzerine Ak Parti Kadıköy ilçe Bşk Aydoğan Ahıakan, konunun partilerinden ziyade bakanlığın kontrolünde olduğunu, sorunların çözümü yetkisinin de Çevre ve Şehircilik Bakanlığında olduğunu hatırlatarak, vatandaşların yaşadıkları mağduriyetlerden dolayı siyaseten alet olmamalarını istedi. Ak Parti Kadıköy ilçe Bşk Aydoğan Ahıakan ayrıca Fikentder Dernek Başkanı Yasin Bektaş'ın talebi sonrası Fikirtepe'de mevcut dernekleri Bakan Murat Kurumla bir araya getirerek sorunları dile getirmeleri için bir görüşme ayarlayabileceğini söyledi. Kendisi de bir Avukat olan Ahıakan ayrıca, Fikirtepe'de firmalarla vatandaşlar arasında oluşan özel hukuktan dolayı, mağduriyet yaşayan vatandaşların mutlaka hukuki süreci başlatarak haklarını aramalarını tavsiye etti.
Ahıakan açıklamasının devamında, Fikirtepe'de biten ve kazançlı olan vatandaşların da olduğunu sadece sorunların değil güzel şeylerin de olduğunu dile getirdi.

Fikentder Dernek Başkanı Yasin Bektaş Özellikle Emlak Konut Çatısı ve Devlet garantörlüğünde Fikirtepe'de çözümün daha kolaylaşarak sürecin hızlanabileceğini dile getirmesi sonrası gelen talep üzerine, Fikirtepe geneli tüm adalara ilişkin son durum raporu ve genel olarak yaşanılan mağduriyetlikler ile çözüm önerilerine ilişkin bir rapor hazırlanılarak önümüzdeki günlerde Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanlığına sunulması kararlaştırıldı.Fikentder Derneği'nin hazırlayıp sunacağı genel raporla beraber, Pana - Selimoğlu adası mağdurları da, yaşanılan sorunlar ve firmanın yaşattığı mağduriyetin belgelerini dosya halinde Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanlığına sunacak.

ajansFİKİRTEPE/www.fikirtepehaber.com
banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Pana yapi mağdur u 5 yıl önce

Görüşmeniz tabi güzel bir şey de ne fayda sağlar diye baktığımda kocaman bir hiç fikirtepe kangren olmuş gelen söz verip gidiyor siyasetçisi bakanı millet vekilleri müsteşar ları kim geldiyse
...yaninizdayiz destek ol caz mecliste konuşcam...artik devletin kolunun altindasiniz hatta sizi üzeni biz de üzeriz dedi başbakan bile sonuç ... gelen bir daha arkasına bakmadı ne verilen sözü tuttular nede fikirtepe halkını tanıdılar.... evler gitti kiracı olduk hadi gecinemez haldeyiz bunları da geç..bizi üzenler neden hala yalısında bizi üzen hala nasıl dizi çekiyor elini kolunu sallayarak geziyor...sesleniyorum sayin binali yildirima ...bizi üzen adam lar pana yapi sahibi ve yönetimi size devlet olarak gelin evimide yapın demiyorum...bizi bu hale düşüren pana yapi sahibi ve yöneticileri için adalet istiyorum hapis cezası istiyorum güneş yüzü görmesinler 1000lerce aileyi perişan ettiler bunlar dile kolay... varsa adaletiniz ne para istiyorum nede ev biz zaten yanmisiz...bu adamlar dışarda gezmesin başkalarininda evini başına yikmasin

Avatar
fikireylem 5 yıl önce

tüm fikirtepe halkı E5 in dibindeyiz trafiğe kapatalım eylem yapalım bak akşam haberlerinde nasıl bütün tv ler bizi haber yapar sesimizi duymayan kalmaz burdan yazmakla atıp tutmakla beklersiniz 7 yıl daha uyanın millet uyanın dik durun

Avatar
Ali 5 yıl önce

Fikirt epe, ne zaman cozulur? Inekler uctugu zaman.

Avatar
fikirtepe magduru 5 yıl önce

Kadıköy belediyeside fikirtepe üzerinden siyaset yapıyor .

Avatar
fikirtepe magduru 5 yıl önce

Kadıköy belediyesinin fikirtepe üzerinde yetkisi yok .Nasıl çözüm üretebilecek .

Avatar
fikirtepe magduru 5 yıl önce

Magdur adalar yokki birtek pana yapı var .hani diğer adadaki mağdurlar .

Avatar
ÇADIRCI 5 yıl önce

Adaletsizlik Hukuk Olmuşsa Direnmek Görevdir .

Avatar
fikirtepe magduru 5 yıl önce

ankadan kim var taş yapıdan kim var .kiptaş kim var .