Bu haber kez okundu.

4. İnşaat ve konut konferansı yapıldı
 Konferasın açılış konuşması İstanbul İnşaatçılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi DURBAKAYIM tarafından gerçekleşti.

 

Durbakayım, gayrimenkul sektörünün 2015 performansını değerlendirirken 2016 yılının sektör açısından daha olumlu olacağını dile getirdi. Konuşmasında gayrimenkul sektörünün Türkiye ekonomisine sağladığı katkının önemine değinen Nazmi Durbakayım, sektördeki "güven" temasının altını çizdi. Başkan Durbakayım, konut yapımcılarının ve konut alıcılarının banka karnelerinin son 10 yılın en iyi durumda olduğunu vurguladı. Sektörün 2016 yılında yeni başarılar elde etmesi için beklentilerini dile getirin Durbakayım, özellikle kentsel dönüşüm konusunda atılması gereken adımlara değindi.Pana Yapı Genel Koordinatörü ve Srp İnşaat Genel Müdürü Yasin Oğuz UFUK, Pana Proje geliştirme Müd. Numan Tüfekçi ve Vartaş Group Genel Müd. Hasan Can YAVUZ da toplantıya Fikirtepe'den katılanlar arasındaydı.

 

Konferans sponsorluğunu üstlenen Silverline Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa LAÇİN,

 

"Türk sanayisi ve markaları dünyada önemli başarılara imza atıyor. Türk beyaz eşya sektörü, Avrupa'nın en büyük, dünyanın 3. büyük üreticisi konumunda. 1.500 ün üzerinde ar-ge çalışanı ile ülkenin en fazla inovasyon üreten sektörü ve üretiminin yüzde 70'ini ihraç ediyor. Bu ve buna benzer veriler sektörümüz açısından büyük başarıyı ortaya koyuyor" şeklinde konuştu.

 

Aşçıoğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar AŞÇIOĞLU; Küresel ekonomik beklendiler ve inşaat sektörü büyüme politikaları konulu oturumunda marka şehir İstanbul, gelecek için Marka ve yapıların gücü, eski ve yeni yapıların değişimi ve kentsel dönüşüm konularında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç KABADAYI ise Türkiye’nin lokomotif sektörü olan İnşaat ve gayrimenkul sektörü değerlendirmeleri ile gelişmekte olan Türkiye’nin avantajları ve nüfus projeksiyonları ile ilgili önemli bilgiler verdi.  

Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO’su Dr. Önder HALİSDEMİR, Ulusal ve uluslararası platformda rekabet payını arttırıcı hamleler konulu oturumunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.   

Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer CEYLAN, kentsel dönüşüm, iş sağlığı ve güvenliği konularında analizlerde bulunurken,Dekar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Salih KUZU ise Kentsel dönüşümde tarafların farklı bakış açıları ile finansman önerilerinde bulundu. Yeniköy Enerji Yatırımları A.Ş.  Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Nihat KANDALOĞLU ise Kentsel dönüşüm ve Sürdürülebilir Şehirler konusunda örnekler verdi.

Akfen Altyapı Yatırımları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Selim AKIN, konut Sektöründe Tüketici Beklentileri ve Eğilimleri konulu oturumunda  Ankara konut piyasası ve yeni trendler, Yeni gelişen İncek bölgesi ve kentsel dönüşüm konularına değindi.

Babacan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim BABACAN,  yabancı yatırımcı ilgisi için ülkenin ekonomik politikaları hakkında bilgi vererek  yabancıya konut satışının yükselişi analizlerinde bulundu.  

Realtyport Yönetim Kurulu Başkanı Fatih ERGÜVEN ise yurtdışından ülkeye döviz girdisi sağlayan yabancıya satış konularında Türkiye’den ve dünyadan örnekler verdi.

Boğaziçi İmar Planlama A.Ş. ve MÜSİAD İnşaat, Çevre ve Yapı Malzeme Sektör Kurulu Başkanı Reha YELTEKİN, dünyada ve Türkiye’de inşaat sektörüne ilişkin gelecek dönem stratejilerine değindi.

Kolcuoğlu Demirkan Koçaklı Hukuk Bürosu Kurucu Ortak Av. Serhan KOÇAKLI, ön ödemeli konut satışları ile ilgili uzman görüşünü aktardı.

Silverline Platin Sponsorluğunda gerçekleşen Silverline 4. İnşaat ve Konut Konferansı’na Borusan Mannesmann ve Realty Port Genel Sponsor olarak, AKG Gazbeton, Berdan Civata Tarsus, Enka, EEC Systems,  HMF Hyundai Asansör, Netbar,  Sarmak Kompresör ve Mühendislik, Safety Respect, San Deco, Paralel İnşaat Pa-Flex, Tezel destek sponsoru olarak, Milliyet ve Milliyet Emlak ise Basın Sponsoru olarak yer aldı.

İNDER, ÇEDBİK, AEMDER, BACADER, ÇATIDER, EYODER,  İMSAD, İSEDA, K.B.S.B., KALİSDER, TİMDER, XPS  Derneği, TUCSA, Yapı Denetçileri Derneği sıralamasıyla tam 14 kuvvetli STK tarafından desteklendi.

4. yılında tüm zamanların en kuvvetli katılımının gerçekleştiği 'Silverline İnşaat ve Konut Konferansı' organizatörü Eventuum Genel Müdürü Pınar Kopuz, bu tarz organizasyonların sektörde kol kola yürümek ve yeni sinerjiler yaratmak açısından önemli olduğunu ifade etti.  Kopuz "konferansta şirketlerin dört yıldır ciddi iş hacimleri geliştirdiklerini, bu fırsatın üst düzey katılımın yoğun olduğu İnşaat ve konut konferansında yakalandığını vurguladı. Konferansın kapalı ve davetli gruplara özel olduğunu, sektörle gerçek ilgililerin bir araya gelerek sonuca ulaşan işbirlikleri yakaladıklarını" dile getirdi. Kopuz "dört yıldır bu güven ve samimiyet doğrultusunda ciddi firmalar ile yan yana gelerek sürekli büyüme kaydediyoruz" diyerek  tüm konuşmacı , sponsor ve katılımcılarına teşekkürlerini iletti. 

ajansFİKİRTEPE/www.FİKİRTEPEHABER.com

banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.