Bu haber kez okundu.

Fikirtepe Vartaş - SVR Sanayideki İki Adasında Son Durum ...
Vartaş adası olarak bilinen ama Rochell ile yapılan ortaklıkla beraber hisselerin büyük çoğunluğunun devredildiği iddia edilen adalarda son durum nedir ?

Ağır ilerlediği ve iş yapılmadığı yönündeki şikayetlerle gündeme gelen Vartaş adalarını www.FİKİRTEPEHABER.com olarak sizler için mercek altına aldık ve araştırıp görüntüledik. Şimdilik Fikirtepe Bölgesi Göztepe sanayideki iki adası hakkında haberleştirdiğimiz araştırmalarımızı sizler için yayınlıyoruz ...

SVR Business İstanbul ve İkinci Ada Son Durum ...

Fikirtepe Sanayi bölgesinde bulunan ve anlaşılan iki adadan birincisinde imzalar daha önceden yüzde yüz tamalanmış daha sonrasında boşaltım ve yıkım gerçekleştirilerek herhangi bir faaliyet olmadan beklemekte idi. Yaptığımız araştırmada SVR Business İstanbul projesi olarak adı geçen birinci adada iska ruhsatı alınarak fore kazıklama hafriyat çalışmalarının başladığını ve devam ettiğini tespit ettik.

 SVR- Vartaş sanayi iki adası hakkında daha fazla son durum görüntüleri ve fotogaleri için burayı tıklayınız ...

Ruhsat alındı mı ?

www.FİKİRTEPEHABER.com olarak bakanlık yetkililerinden aldığımız bilgilere göre, SVR Business İstanbul projesi henüz inşaat yapı ruhsatını almamış bulunmakta ama almaya en yakın olan adalardan birisi olarak bakanlıkta beklemektedir. 


Anadolu Yakası’nda Göztepe E-5 üzerinde hayata geçirilen Business İstanbul projesi, Fikirtepe’deki kentsel dönüşüm bölgesinin de ilk ve tek ofis projesi olarak dikkat çekiyor.

Ticari ve ofis kompleksi olarak planlanan ve 150 milyon dolarlık bir yatırım bedeli ile hayata geçirilen Business İstanbul projesi ne aşamada çalışmalar nasıl gidiyor? www.FİKİRTEPEHABER.com haber sitesi olarak sizler için araştırdık ve görüntüledik.
SVR Gayrimenkul Yatırım’ın Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Çubukcu'nun daha önceden yaptığı açıklamalara göre, proje “Lokasyon nedeniyle çok fazla tercih edilen bir bölgede olması sebebiyle yerli ve yabancı firmaların ilgisini çekmekte. Çubukçu açıklamasında  20’şer katlı planlanan ofis projelerini kat kat sattıklarını da belirtmekte. Bir kat bin 500 metrekare büyüklüğünde. Çubukçunun medyaya yaptığı açıklamalara göre, Şu an 5 katın satışı tamamlanmış ve metrekare satış fiyatları 4 bin dolar seviyelerinde. Bu açıklama doğrultusunda satılan bir katın yaklaşık bedeli 6 milyon dolar civarında  ..!Çubukçunun açıklamalarına göre Dubaili, Amerikalı ve Rus yatırımcılar ile satışla ilgili görüşmeleri devam etmekte.
Merkez konumu nedeniyle Fikirtepe bölgesindeki tüm projelerin cazibesi artıyor. Firma yetkililerinden aldığımız bilgiye göre Fikirtepe Business İstanbul projesini 2017 yılının ilk çeyreğinde tamamlamayı hedeflemekteler. 


SVR ikinci adasında boşaltım başlamış bulunmakta...

Vartaş Grup olarak anlaşılan, kurulan ortaklıklar ve yönetim çoğunluk devirleri iddiları sonrası SVR olarak devam edilen ikinci adada imzalar bitmiş durumda. İmzaları tamamlanan SVR firmasının sanayideki ikinci adasında boşaltmalar başlamış ve yaklaşık bir aydır devam etmekte.

Firmanın vatandaşları kendi yazıhanalerine çağırarak imza almak istemesi karşısında bazı vatandaşların boşalt tebligatlarının noter aracılığı ile gönderilmemesinden dolayı boşaltımın ağır ilerlediği belirtilmekte.
FİKİRTEPEHABER.com' a özel olarak konuşan bazı vatandaşlar yaptıkları açıklamalarda, ileride doğabilecek sıkıntılara karşı noterden gelmemiş bir boşalt tebligatından dolayı ileride mağdur olabileceklerini ve mahkemelerde haklarını arayamayacakları için böyle bir uygulamaya karşı çıktıklarını belirtmekteler.

SVR - Vartaş ikinci adasında boşaltılmış metruk binaların arasında tebligatların ulaşmamış olmasından dolayı evlerini boşaltamayan vatandaşlar büyük bir tedirginlik içerisinde yaşamlarını sürdürmeye çalışmaktalar ve firmaya neden noter aracılığı ile boşalt tebligatlarını göndermediklerini sormaktalar ...

SVR - Vartaş adaları başta olmak üzere Fikirtepedeki tüm projelerin gelişmelerini anlık takip etmek için www.FİKİRTEPEHABER.com haber sitesini takip etmeye devam ediniz...

ajansFİKİRTEPE/www.FİKİRTEPEHABER.com

banner23
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
SVR 48. ADA 8 yıl önce

SAYIN SİTE YÖNETİCLERİ BİZ AYLARDIR SVR 48. ADA DİYORUZ SİZ HALA SANAYİ ADASINDAN BAHSEDİYORSUNUZ...BİZ BİZİM ADA İLE İLGİLİ SONUÇ ALAMADIK DİYORUZ SİZ...BAHSETTİĞİNİZ YAZDIĞINIZ ADA İLE İLGİLİ BİR SATIR BİLE YAZI YAZMAYAN MAĞDUR OLMAYAN İNSANLARI HABERDAR EDİYORSUNU...48. ADA 48. ADA

Avatar
48. ADA MAĞDURLARI 8 yıl önce

SVR ADI İLE MERDİVENKÖY MAHALLESİ SINIRLARI İÇİNDE 3 YAPI ADASI ALAN BU ŞİRKET ADI VAR KENDİ YOK. 3 YILDIR BİZİ OYALIYOR. VARTAŞ HİSSELERİNİN ÇOĞUNU ROCHELE, SELİMOĞLU HİSSELERİNİ PANA İNŞAAT ADEVRETMEŞ...BİZ ARSA SAHİPLERİNİN SESİNİ DUYMAZ OLMUŞLAR.

Avatar
48.ada Vartaş ın 3.adası MAĞDuRLARINDAN 8 yıl önce

Evet adamizdan imza alunali 4 sene dolmak uzere Selimoglu ve Vartaş aimza attik.SVR insaat olarak Çevre ik mudurkugune nuracaat etmisler.Bizim adada yaptiklari hiç bir sey yok.Asıl mağdur olan bizim ada.Gundogdu ,Bahar ve Vural sikagı içine alan ada,gelin burayı görün de öyle haber yapın .Bosuna SVR insaatin reklamini yapmayin,burayi da yazin bunuda gorelim.

Avatar
Eastanbull 8 yıl önce

Yukarıda 48 nolu ada ile ilgili yazılanlara katılıyorum. Madem yapamayacaksınız çekilin tek bir firma bulunsun ona verilsin. Haklarınızı devredecekseniz niye talip oldunuz ayrıca hatırladığım kadarıyla dözleşmede devretmek olmuyo ancak taşaron kullanabilirler gibi bişey yazıyodu. Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Ayrıca bu 2 firmada bence bırakıp gitmeliler. Elindekileri bitirmeleri 5 yıl sürer bizim adaya sıra gelmez yıkıntılar Arasında biz kalıcaz. Saygılar

Avatar
48 ADA MAĞDURLARI 8 yıl önce

ADA SINIRLARIMIZ: DR ERKİN CADDESİ ÇİMEN SOKAK-GÜNDOĞDU SOKAK İLE VURAL SOKAK ARASINDA KALAN ADADIR... SANAYİ İLE İLGİLİ YOK. 3,5 YILDIR MAĞDURUZ

Avatar
Salim Bel 8 yıl önce

Selimoğlu ve Vartaş firmalarına 4 sene önce imza verdik.Ada da yuzde 93 imzalar tamam OLMASINA Karşılık,bu firmaların devirler sonunda kurulan SVR inşaat 48.ada yani,Vural sok.,Bahar sok.ve Gündoğdu sokakları icine alan adamızda,FIKIRTEPE nın tamamından çok bizim adamızı mağdur etmiştir.Bunun böyle bilinmesi gerekir.4 sene önce Temmuz 2012 de çıkış vereceklerini söyledikleri için bizi 5 dairemizi boşalttık,kiracılarınızı çıkarttık.Kira kaybımız 150.000 TL.Bu firmaları yüce Allah'ımın adaletine hava ediyor ve Hakkımızı helal etmiyorum.

Avatar
48.ada Vartaş ın 3.adası MAĞDuRLARINDAN 8 yıl önce

Evet adamizdan imza alunali 4 sene dolmak uzere Selimoglu ve Vartaş aimza attik.SVR insaat olarak Çevre ik mudurkugune nuracaat etmisler.Bizim adada yaptiklari hiç bir sey yok.Asıl mağdur olan bizim ada.Gundogdu ,Bahar ve Vural sikagı içine alan ada,gelin burayı görün de öyle haber yapın .Bosuna SVR insaatin reklamini yapmayin,burayi da yazin bunuda gorelim.

Avatar
Haberdeki ada mağduru 8 yıl önce

Haberde bahsi geçen adanın bir mağduru olarak haberde de belirtildiği gibi noterden gelecek resmi bir evrak istiyorduk. Fakat gerek noterden gelen evraktaki adres hataları, gerekse düzeltilmesini ve doğru adreslerle yollanmasını istediğimizde şirketin bize gösterdiği aşırı sert tutum... Anlayıştan yoksunluk. Biz sadece bu kadar söylentinin ardından güvenle evlerimizi boşaltmak istiyoruz. Bu inşaatın içinde yaşanmıyor. Şirket sadece sözlü vaatlerde bulunup resmi evraklarda yanlışlıklara giderse, dahası ofisine gidip de yanlışlıkları bildirenlere bu tutumu sergilerse bu iş daha da uzayacak gibi.